×

۱۰ ساحل برتر در کوبا

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۸
دسته بندی طبیعت
۱۰ ساحل برتر در کوبا
با توجه به نزدیک بودن به دریای کارائیب پر زرق و برق٬ باعث تعجب نیست که کوبا دارای مجموعه ی گسترده ای از سواحل زیبا باشد و بعض از آن ها در بین بهترین های دنیا قرار دارند. هر کجا که بروید٬ به شن های طلایی زیبا٬ درختان نخل رقصان و البته به آب های فیروزه ای رنگ خود دریای کارائیب می رسید. بسیاری از ساحل های اینجا شبیه به یک بهشت استوایی می باشد.
در ساحل بازدیدکنندگان می توانند برخی صخره های مرجانی زیبا و مکان های شیرجه ی خاص را پیدا کنند و همچنین شهرهای کوبا نیز مکان هایی جذاب برای گشت و گذار هستند. در شهر شما با معماری دوران استعماری شگفت انگیز٬ زندگی شبانه ی زنده و عظمت رو به نزول آن مواجه خواهید شد که این ها دلیل شهرت جزیره هستند.
در سال های اخیر کوبا درهای خود را به روی دنیا باز کرده است و صنعت توریسم آن به سرعت در حال پیشرفت می باشد. در نتیجه٬ ایده ی خوبی است که قبل از اینکه رازهای آن را برملا کنند٬ به تمامی سواحل آن هوشمندانه سفر کنید.

۱۰. Playa Giron
Playa Giron
با وجود شن های نرم وابریشمی و فضای آرام این ساحل٬ سخت است که تصور کنید در سال ۱۹۶۱ Playa Giron٬ قرارگاه تهاجم Bay of Pigs بود؛ که تبعیدیان کوبایی به ساحل رسیده بودند و قصد سرنگونی دولت تازه تاسیس شده ی فیدل کاسترو را داشتند.
امروزه یک موزه ی جالب کوچک وجود دارد و بازدیدکنندگانی که علاقمند به یادگیری درباره ی تاریخ اینجا و البته خود کوبا هستند می توانند از آن بازدید کنند. روستای Giron یک محل شاد با منتخبی از بارها٬ رستوران ها و هتل ها می باشد و اقامت در ساحل می تواند پیشنهاد خوبی برای شما باشد.
در یکی از پهناورترین تالاب های جهان واقع شده است و دارای برخی صخره های شگفت آور مرجانی می باشد. این نکته اینجا را به یک نقطه ی عالی برای غواصی سطحی و شیرجه زدن تبدیل کرده است و زندگی دریای غنی و خیره کننده ای نیز در زیر آب ها جریان دارد.
اگر شانس آن را دارید٬ کاملا ارزش دیدن دارد. Playa Giron با کلی گزینه های جذاب برای ارائه کردن قطعا شما را ناامید نخواهد کرد. با در نظر گرفتن تاریخش حتی جذابتر هم می شود؛ شما نمی توانید سواحل زیادی را در دنیا پیدا کنید که زمانی نیروهای متعارض در آنجا اقامت داشته اند.

۹. Playa Esmeralda
Playa Esmeralda
فاصله ی کوتاهی تا شهر Guardalavaca دارد و باورنکردنی و منحصر به فرد به نظر می رسد؛ در اینجا فقط دو هتل لوکس برای اقامت مهمانان وجود دارد.
شن های سفید دست نخورده و درختان نخل که سایه های مورد نیاز را تهیه می کند و همچنین سایه ی هتل ها نیز بر روی ساحل می افتد. چشم انداز دریای کارائیب شگفت انگیز و شنا کردن در ساحل آب های آرام بسیار لذت بخش است. نه خیلی دور از Playa Esmeralda یک جفت پارک ملی و ذخایر طبیعی برای بازدیدکنندگان وجود دارد و در نزدیکی Dolphinarium شما می توانید به شنا کردن در کنار دلفین ها در ساحل Naranjo بروید.

۸. Cayo Jutias
Cayo Jutias
در یک شبه جزیره ی کوچک که از غرب کوبا به سمت خلیج مکزیک می رود قرار دارد. این ساحل بسیار وحشی و دست نخورده است؛ در هر بعد از ظهر٬ غروب آفتاب باشکوه رنگ قرمز طبیعی زیبایی را به این منطقه می بخشد.
در حالی که ممکن است اینجا در مسیر اصلی توریست های بین المللی قرار نداشته باشد٬ اما مکانی محبوب در میان خود کوبایی ها است و چند بار و رستوران کوچک عالی برای شما وجود دارد که می توانید آن ها را امتحان کنید.
انبه ها و صخره های مرجانی خط ساحلی را پوشانده اند و بعد از خوابیدن در ساحل و آفتاب گرفتن٬ هیچ چیز بهتر از رفتن به داخل آب های فیروزه ای رنگ درخشان که خط مرزی Playa de Cayo Jutias می باشد٬ نیست.

۷. Playa Ancon
Playa Ancon
اگر می خواهید هم تاریخ و هم ساحل را در یک مکان داشته باشید٬ Playa Ancon بهترین مکان برای این منظور است؛ در نزدیکی شهر Trinidad قرار دارد و یکی از خیره کننده ترین مراکز عصر استعمار در کوبا می باشد.
با داشتن شن های سفید رنگ و آب های کارائیبش٬ این ساحل فوق العاده است و درختان نخل٬ مکمل زیبایی آن هستند. در اینجا امکان انجام تعداد زیادی از فعالیت ها و ورزش های آبی مثل قایق رانی٬ ماهیگیری و غواصی سطحی وجود دارد که تمامی آن ها محبوب هستند.
Playa Ancon در جنوب ساحل کوبا واقع شده است و مکان های بی نظیری برای شیرجه زدن و صخره های مرجانی رنگارنگ نیز برای لذت بردن غواصان وجود دارد. Trinidad نیز دارای زندگی شبانه ی زنده٬رستوران های خوشمزه و گزینه های اقامتی بسیار زیادی است.

۶. Playa Sirena
Playa Sirena
از سرزمین اصلی کوبا توسط دریا جدا شده است. Playa Sirena یک ساحل آرام و ساکت است. اگر به دنبال تعطیلات آرامش بخشی هستید این مکان برای شما بی نظیر است.
در Cayo Largo واقع شده است. بسیار زیبا است و بسیاری از مردم آن را در میان بهترین سواحل کوبا می دانند. گفته می شود٬ اتفاق های زیادی در اینجا رخ نمی دهد. هتل ها و رستوران های کمی برای انتخاب کردن وجود دارد. مهمانان عمدتا برای فرار کردن از هیاهوی زندگی شهری به اینجا می آیند و از چشم انداز چشم نواز آن لذت می برند. با وجود صخره های مرجانی آن٬ اینجا مکانی عالی برای شنا کردن و غواصی است و اگر بخواهید ساحل گیرای دیگری از کوبا را ببینید٬ Playa Paraiso درخشان زیاد با اینجا فاصله ندارد.

۵. Cayo Coco
Cayo Coco
چهارمین ساحل بزرگ کوبا است. Cayo Coco خانه ی سواحل باورنکردنی است که در رتبه بندی برترین های جهان جای دارند.
برای مثال Playa Los Flamencos نفس گیر است؛ در طول کل خط ساحلی شمالی جزیره٬ شما با شن های سفید دوست داشتنی ساحلی مواجه هستید. اضافه بر چشم انداز درخشان آن٬ بازدیدکنندگان اقامتگاه ها و هتل های فوق العاده ی زیادی را در دسترس دارند و همچنین وجود زندگی شبانه ی زنده به جذابیت های این ساحل می افزاید.
در مقایسه با دیگر قسمت های کوبا٬ اینجا کاملا توریستی است و Cayo Coco ورزش های آبی بسیاری برای لذت بردن بازدیدکنندگان دارد. با وجود شرایط عالی برای شنا کردن و غواصی٬ اینجا یکی از بهترین مکان های کشور برای کایت سرفینگ است.

۴. Playa Guardalavaca
Playa Guardalavaca
در کاتالوگ های مسافرتی اینجا را ملاحظه می کنید. Playa Guardalavaca هم افراد محلی و هم توریست ها را به خود جذب می کند و یکی از مشهورترین سواحل کوبا می باشد. به همین ترتیب٬ محیط اطراف ساحل کاملا پیشرفت کرده است٬ اگرچه هنوز جو خود ساحل حفظ شده است. شما می توانید تعداد بسیار زیادی از رستوران ها و هتل ها را برای بودجه های مختلف پیدا کنید.
درختان نخل به آرامی تکان می خورند و شن های سفید و صخره های مرجانی آن این مکان را برای غواصی سطحی مکانی بی نظیر ساخته است؛ شما از دیدن ماهی های درخشان و مرجان هایی با رنگ رنگین کمان در زیر آب شگفت زده خواهید شد.
کرسیتوف کلمب این ساحل را زیباترین مکانی نامیده که چشم به خود دیده است. Playa Guardalavaca کاملا ارزش دیدن دارد. خود فیدل کاسترو اولین محل اقامتش را در دهه ی ۷۰ در این مکان افتتاح کرد.

۳. Playa Paraiso
Playa Paraiso
Playa Paraiso به طور کامل با اسمش همخوانی دارد. با وجود شن های سفید روشن که توسط آب های فیروزه ای رنگ باورنکردنی که تا حالا ندیده اید٬ احاطه شده اند؛ کلمه ی بهشت به سرعت به ذهن می آید.
این ساحل همواره در لیست زیباترین سواحل دنیا قرار دارد. این ساحل آرام٬ برای رهایی از هیاهو و داشتن آرامش و لذت بردن از منظره ای زیبا بسیار عالی است. مکان منزوی آن در Cayo Largo – جزیره ای دور از سرزمین اصلی کوبا – به این معنی است که خوشبختانه توسعه نیافته است و فقط تعداد انگشت شماری بار٬ رستوران و هتل در نزدیکی آن یافت می شود.
آب های آرام آن برای شنا کردن٬ ماهیگیری و غواصی سطحی ایده آل است. Playa Sirena ی شگفت انگیز نیز بسیار نزدیک است و اگر می خواهید یک ساحل خاص دیگر را تجربه کنید٬ می توانید به آنجا بروید.

۲. Varadero
Varadero
با توجه به نزدیکی آن به هاوانا٬ امکانات اقامتی فوق العاده ی آن و البته چشم انداز زیبایش٬ جای تعجبی نیست که اگر Varadero محبوبترین نباشد٬ یکی از محبوبترین سواحل در کل کوبا می باشد.
شن های سفید درخشان آن تا ۲۵ کیلومتر ادامه دارد و در ساحل رستوران ها٬ بارها و اقامتگاه های زیادی به خط هستند. همچنین فهالیت ها و سرگرمی های زیادی نیز در اینجا وجود دارد؛ مهمان ها می توانند برای کلاس های رقص و یوگا و ماهیگیری و قایقرانی ثبت نام کنند. همچنین مکان های بسیار عالی ای نیز برای شیرجه روها وجود دارد.
اگرچه اینجا کاملا توریستی است و در فصول اوج مسافرت شلوغ می شو٬ Varadero یکی از زیباترین سواحل در دریای کارائیب است و البته اگر شناس آن را دارید کاملا ارزش دیدن دارد.

۱. Playa Pilar
Playa Pilar
با داشتن آب های تمیز و کریستالی و سواحل آفتابگیر٬ Playa Pilar مطمئنا تصویر زیبایی را نقاشی می کند. اسم این ساحل به خاطر کرجی ارنست همینگوی رمان نویس مشهور نامگذاری شد٬ وی زمان زیادی را در این مکان سپری کرده است.
درست در یک طرف Cayo Guillermo قرار دارد و این ساحل زیبا در میان بهترین ها در کوبا است. اینجا مکانی بسیار مناسب برای استراحت کردن است؛ موقعیت منزوی آن به این معنی است که معمولا آن را خالی می بینید.
از آنجایی که در یک پارک ملی پر از آب قرار دارد٬ مسیرهای خوبی در میان تپه ها و مانگروها وجود دارد. بسیاری از افراد به این ساحل می آیند تا نگاه اجمالی به فلامینگوهای صورتی بیاندازند که اینجا را خانه یشان می دانند.
در اینجا هتل ها٬ رستوران ها و بارهای زیادی وجود ندارد و این تاکید می کند که Playa Pilar فقط درباره ی خورشید٬ دریا٬ شن و تنهایی در میان چشم اندازی منحصر به فرد است.