×

5 روش برای کاهش هزینه ها در سفر های جاده ای

نویسنده خانم جهانیان در تاریخ ۱۳۹۸/۳/۳
دسته بندی راهنمای سفر
5 روش برای کاهش هزینه ها در سفر های جاده ای
سفر کردن با ماشین شخصی ممکن است ارزان تر به نظر برسد، اما باید حواستان به این نکات جمع باشد.
بسیاری از مردم باور دارند که سفر های جاده ای نسبت به سفر های هوایی هزینه های کمتری دارد، مخصوصاً اگر تمام خانواده همراه ما باشند.
با اینکه ممکن است این باور صحیح باشید، هم چنان روش هایی وجود دارند که به ذخیره ی بودجه ی مسافرتی شما کمک می کنند. این صرفه جویی در هزینه های جاده ای به این معناست که می توانید پول خود را واقعاً برای تعطیلات خود استفاده کنید و هوشمندانه سفر کنید.
حال بیایید با این 5 تکنیک ساده بیشتر آشنا شویم.
1- قبل از حرکت به میزان لازم غذا و خوراکی همراه خود ببرید.
در هر سفر، تهیه ی غذا یکی از کلیدی ترین بخش های بودجه بندی به شمار می رود. بدون شک این نکته برای سفر های جاده ای اهمیت دو چندان پیدا می کند.
شما ممکن است فست فود را برای کاهش هزینه ها انتخاب کنید و یا برای استراحت و رفع خستگی در رستوران ها غذا بخورید. اگر که فرزندان شما نیز در سفر در کنار شما هستند، احتمالاً توقف های بیشتری نیز خواهید داشت.
با همه ی این اوضاع، شما واقعاً نیاز به مصرف تمامی بودجه ی غذایی خود در راه ها ندارید. آیا ترجیح نمی دهید که بیشتر آن را در مقصد گردشگری خود بپردازید؟
پس به جای مصرف غذا هایی که اکثراً ناسالم نیز می باشند، خوراکی ها و تنقلاتی را با خود به همراه ببرید. اگر که کلمن و یا یخچال های مسافرتی نیز دارید حتماً ساندویچ ها، نوشیدنی ها، میوه ها و سبزیجات را درون آن ها بگذارید. این کار نه تنها به شما در ذخیره ی پول کمک می کند، بلکه از آن جایی هم که دیگر لازم نیست توقفی در راه داشته باشید در زمان شما هم صرفه جویی می شود و زود تر به مقصدتان خواهید رسید.
سفر جاده ای
2- برای اسکان تمامی انتخاب های خود را در نظر بگیرید.
حداقل کاری که می توانید بکنید این است که قبل از شروع سفر، محل های توقف خود را شناسایی کنید و یا حدس بزنید و در این ناحیه ها به دنبال هتل های موجود بگردید. میانگین قیمت ها چقدر است؟ داشتن این اطلاعات شانس قربانی گران فروشی شدن شما را به حداقل می رساند و تمامی این اطلاعات را سایت ایران هتل آنلاین در اختیار شما قرار می دهد. مطمئناً شما نمی خواهید که ساعت یک صبح و در حال خستگی به هر قیمت و هر اسکانی که به شما بگویند تن بدهید.
آیا می توانید از پیش محل های توقف و استراحت و خواب خود را تعیین کنید؟ آیا انعطاف پذیری بیشتری دارید و خیلی به این موضوع اهمیت نمی دهید؟ پس بدون هیچ تحقیقی، اتاقی را در یک هتل رزرو کنید. سایت ایران هتل آنلاین این انتخاب را با هزینه ی بسیار پایین تری به شما می دهد.
 
3- از بنزین به نحو احسن استفاده کنید.
با اینکه کمی رنج آور به نظر می رسد، اما با سرعت مجاز رانندگی کردن و ثابت نگه داشتن آن در محدوده ی مجاز، به مصرف بهینه ی سوخت شما در تمامی طول سفر کمک می کند. اگر که ماشین شما از امتیاز "کروز کنترل، Cruise Control" برخوردار است، حتماً از آن برای ثبات رانندگی استفاده کنید.
افزایش بی رویه ی سرعت، رانندگی در جاده های فرعی که معمولاً پر تردد نیز می باشند و سفر کردن در مواقع شلوغ سال، بر میزان بنزین مصرفی ماشین شما تأثیر می گذارد.
قبل از شروع حرکت خود از میزان فشار باد تایر های ماشین نیز اطمینان حاصل کنید. شما برای مصرف صحیح سوخت به لاستیک های پرباد نیاز دارید.
 
سفر جاده ای
4- تا می توانید از جریمه شدن خود جلوگیری کنید.
قبل از شروع مسافرت از سلامت تمامی چراغ های ماشین مطمئن شوید. آخرین چیزی که لازم دارید، جریمه شدن بخاطر این کمبود هاست! مخصوصاً اگر که در شب رانندگی می کنید.
پشت چراغ قرمز و در زمان پیچیدن به سمت راست، حواستان را کاملاً جمع کنید، چرا که هر منطقه و شهر و کشوری قوانین خاص خود را در این زمینه دارد. در چهار راه ها مواظب دوربین ها نیز باشید.
بدترین حالت ممکن جریمه شدن در جاده برای سرعت غیر مجاز می باشد. این اتفاق می تواند سفر را حتی قبل از شروع شدن برای شما خراب کند. حتماً همیشه به سرعت خود توجه کنید و از Cruise Control برای احتیاط بیشتر استفاده کنید.
 
5- به دنبال جای پارکینگ مناسب باشید.
یکی از هزینه هایی که اکثر مردم در زمان سفر به شهر های بزرگ آن را فراموش می کنند پارکینگ است. با توجه به شهری که قصد اقامت در آن را دارید، این هزینه می تواند تا 30 دلار در روز هم برسد!
قبل از ورود به شهر به دنبال گاراژ های پارکینگ بگردید تا بهترین را از میان آن ها برگزینید. هتل شما ممکن است ارزان ترین اتاق های شهر را نداشته باشد، حتی اگر از همه ی نظرات دیگر بهترین انتخاب باشد. اگر که قصد استفاده از Airbnb را دارید، حتماً به دنبال میزبانانی باشید که یک فضای پارکینگ را نیز برای مشتری ها ارائه می کنند.