×

جشنواره ای با مضمون سریال بازی تاج و تخت در ایرلند شمالی

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۲۳
دسته بندی اخبار فصلی
جشنواره ای با مضمون سریال بازی تاج و تخت در ایرلند شمالی
طرفداران سریال بازی تاج و تخت می توانند تعدادی از صحنه های محبوبشان از این سریال معروف تلویزیونی را در جشنواره ی وینترفِل که در ساحل Strangford Lough در ایرلند شمالی برگزار می شود دوباره تجربه کنند.
این جشنواره ی یک روزه، در 24 سپتامبر و در زمینی به مساحت 820 هکتاری به نام Castle Ward که جزو املاک بنیاد National Trust است برگزار می شود که به عنوان منزل اجدادی خاندان استارک یعنی وینترفل در سریال مورد استفاده قرار گرفته است.
لازم به ذکر است که علاقه مندان به این مجموعه می توانند با رزرو هتل در تهران کتاب های آن را در چند جلد به صورت ترجمه شده در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خریداری نمایند.
 بازی تاج و تخت
میهمانان می توانند بازسازی ای از رسیدن لشکر پادشاه و بازدیدش از خاندان استارک را ببینند، همچنین بازی های قرون وسطایی شامل مبارزه با نیزه روی اسب، شمشیر زنی، شکار با شاهین، نمایش کمانداران و دلقک ها را شاهد باشند و غذاهایی از جمله گراز بریان شده و گوشت آهو به همراه آب سیب و دیگر نوشیدنی ها را امتحان کنند.
بازدیدکنندگان در این جشنواره غرق در جهان رازآلود و افسانه ای وینترفل می شوند، از تورهای لوکیشن های فیلمبرداری در قلعه-ی Audley و عکس گرفتن در حیاط سرسبز وینترفل (جایی که خاندان استارک در هنگام رسیدن پادشاه صف کشیده بودند) گرفته تا نمایش های تعاملی خیمه شب بازی و کارگاه های آموزشی با مضمون بازی تاج و تخت.
 بازی تاج و تخت
مهمانان ویژه ی این مراسم دو سگ گرگینه ی خانواده ی استارک هستند، همچنین بازیگر این سریال Boyd Rankin (که در فصل اول نقش آهنگر Mikken را بازی می کرد) حضور دارد و مجموعه ای از اسلحه های سریال که در قفسه هایی با ظاهر قرون وسطایی قرار دارند را به نمایش می گذارد.
بازدیدکنندگان همچنین می توانند به Kingsroad (طولانی ترین جاده در کل هفت پادشاهی در قاره ی ساختگی وستروس) قدم بگذارند و در یک کاروانسرا از اجراهای تئاتری مربوط به سریال لذت ببرند.
این سریال محبوب شبکه ی HBO برای صحنه های چشمگیرش شناخته شده است که خیلی از آنها در بریتانیا و در ایرلند شمالی، منطقه ای به نام Dark Hedges گرفته شده که یکی از مهمترین لوکیشن های فیلمبرداری این سریال است.
 بازی تاج و تخت
بر اساس صحبتهای George RR Martin، نویسنده ی کتاب پشت این سریال فانتزی، دیوار هادریان (Hadrian)، الهام بخش وی برای شکل گیری دیوار بزرگ این داستان است که وستروس با آب و هوای معتدلش را از سرزمین های یخ زده ی پشت دیوار جدا می کند (که احتمالا این معنی را می دهد که اسکاتلندی ها الهام بخش وحشی ها و وایت واکر ها هستند). اما شبکه ی HBO لوکیشن مورد نظرش برای شمال وستروس را در کنار دریای ایرلند، با تپه های هموار و سواحل سنگی اش پیدا کرد.
علاوه بر این ها، ساحل Downhill Strand به مسافت 7 مایل که معبد Mussenden به آن مشرف است، توسط استنیس باراثیون و ملازمش ملیساندرا بازدید شده است. روستای ساحلی کوچک Ballintoy، در سریال به Pyke، پایتخت جزایر آهن تبدیل شد.