×

ناسازگاری تورهای پیاده گردی با برخی از گردشگران!

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۸/۱۱
دسته بندی انواع سفر
ناسازگاری تورهای پیاده گردی با برخی از گردشگران!
پیاده گردی یکی از جذاب ترین و سالم ترین فعالیت های گردشگری است که با وجود دشواری گذر از جنگل ها، کوهستان و در دل طبیعت بسیار لذت بخش بوده و برای سلامتی جسمی و روحی فواید زیادی دارد. با سفر به کوه های زاگرس یا جنگل های شمال ایران پیاده گردی بی نظیری را می توان تجربه کرد. با رزرو هتل های تالش و اقامت در هتل لیوادر تالش در پارک جنگلی گیسوم به پیاده گردی پرداخته و لحظات به یاد ماندنی را رقم بزنید.
 
با شنیدن تورهای توریستی احتمالا تعداد زیادی از بازدیدکنندگان را از سراسر جهان تصور می کنید که کنار هم جمع شده اند و به دنبال راهنمایی در حرکتند تا از بهترین جاذبه های شهر دیدن کنند، با نقشه ها و بروشورهایی در دست به مسیر ادامه می دهند و تمام مکان های زیبا و جاذبه های شهر را یک به یک تماشا می کنند. اما تورهای پیاده گردی جذابیت زیادی داشته و جایگزین بهتری نسبت به دیگر تورها می باشند. با شرکت در این تورها از گنجینه های کمتر شناخته شده و دورافتاده شهر بازدید می کنید، طعم آشپزی محلی را چشیده، و با مردم بومی ارتباط برقرار می کنید تا اطلاعات فرهنگی جالبی را فرا بگیرید و دیگر جنبه های جذاب شهر را کشف می کنید که در کتاب های راهنمای گردشگری نادیده گرفته شده بود.
با وجود فواید بیشمار این نوع گردشگری، می توان گفت که این سفر برای همه گردشگران گزینه ی مناسبی نبوده و مشکلاتی به همراه دارد. اگر برنامه سفر دارید و با پای پیاده می خواهید در یک شهر دیگر کاوش کنید بهتر است به توصیه هایی که در ادامه خواهید خواند توجه کنید. گردشگری که به همراه کودک خود راهی پیاده گردی می شود یا افرادی که از لحاظ سلامت جسمانی آمادگی کافی ندارند، بهتر است که بجای پیاده گردی گزینه ی دیگری انتخاب کنند. در ادامه با اشاره به دلایلی نشان می دهیم که پیاده گردی مناسب همه گردشگران نیست.
1 - هنگام پیاده گردی از زمین های ناهموار و کوه پایه ها عبور خواهید کرد
برخی از شهرها در زمین های همواری قرار گرفته اند اما تعداد زیادی در مناطق تپه ای و کوهستانی با جاده های پر شیب واقع شده اند. یا برخی از مناطق گلی، شنی بوده و سنگ فرش و آسفالت نشده اند، به ویژه شهرهای روستایی نشین و یا قسمت هایی از شهر که رفت و آمد و بازدیدکننده کمی دارند با این مشکلات روبرو می باشند. اگر در عبور از مسیرهای دشوار با مشکل روبرو خواهید شد پس بهتر است که نوع زمین و مسیر پیاده گردی را بررسی کنید. تورهای پیاده گردی را طبق سلایق خود بررسی کنید و در صورت نداشتن مشکل در مسیرهای ناهموار بهتر است که تجهیزات مناسبی مانند کفش مناسب به پا داشته باشید تا در طول سفر راحت بوده و از آن لذت ببرید.
2 - کودکان ممکن است نتوانند تمام مسیر را همراهی کنند
اگر با کودک تان سفر می کنید مسیرهایی را انتخاب کنید که کودکان بتوانند عبور از آنها را به راحتی کنترل کنند. کودکان کم سن و سال شاید نتوانند مسیرهای طولانی را پیاده گردی کنند یا آنها در میان مسیر به استراحت بیشتری احتیاج داشته باشند. پس بهتر است تورهایی را انتخاب کنید که علایق کودکان را نیز لحاظ کرده باشند. به خاطر داشته باشید اگر به توری ملحق می شوید که همگی بزرگسال باشند و تنها خودتان کودک به همراه داشته باشید گزینه ی بدی را انتخاب کرده اید و دیگر توریست ها بخاطر حضور کودک سرعت پایین حرکت در مسیر را تصور خواهند کرد، تورهایی را انتخاب کنید که دیگر شرکت کنندگان نیز با کودکان خود سفر کنند. با گزینه های نادرست در نهایت پاهای فرزند کوچک را خسته کرده و در پایان سفر با یک بچه ی بد خلق و عصبانی روبرو می شوید. برای معرفی و نشان دادن لذت پیاده گردی به کودکان بهتر است مسیرهای کوتاه و راحتی را انتخاب کنید و از لذت بردن آنها در طول مسیر اطمینان حاصل نمایید.
3 - احتمالا نتوانید شرایط سخت آب و هوایی را تحمل نکنید
کاوش با پای پیاده به معنی گذراندن زمان در فضای باز است، هنگام برنامه ریزی و آماده شدن بهتر است که پیش بینی آب و هوای محله را نیز بررسی کنید تا آمادگی رویارویی با آب و هوای دشوار را داشته باشید. برای نمونه دمای هوا ممکن است بسیار بالا رود و مرطوب باشد یا شاید بارانی و برفی گردد. فراموش نکنید اگر فعالیتی مانند کوله گردی را در فصل نامناسب انتخاب کرده باشید توجه به فاکتور آب و هوا اهمیت زیادی دارد. مواد مورد نیاز خود را به همراه داشته باشید یا سفر خود را تا بهتر شدن آب و هوا به تعویق بیندازید.
4 - همراه تور پیاده گردی تنها بخش های مشخصی از شهر را بازدید خواهید کرد
با وجود اینکه برای تجربه و لمس زندگی مردم محلی، تورهای پیاده گردی بهترین گزینه است اما این حقیقت نیز وجود دارد که فقط می توانید زمان محدودی را در مقصد سپری کنید. و بازدید از کل شهر در چند روز و با پای پیاده غیر ممکن می باشد. همچنین می توانید تنها مناطق محدودی را بازدید کنید و از سفر خود لذت ببرید. گردشگرانی که به تاریخ علاقه دارند ترجیح می دهند از مناطق تاریخی، موزه ها و دیگر مکان های مرتبط دیدن کنند. اگر تعطیلات مربوط به غذا را انتخاب کرده باشید، احتمالا می خواهید غذاهای خیابانی و کافه های کوچک محلی را امتحان کنید. برای اینکه بخش های زیادی از یک شهر را بازدید کنید بهتر است که در کنار پیاده گردی از تورهای ترکیبی اتوبوس را انتخاب کنید. با چنین تورهایی می توانید جاذبه های مورد علاقه و معروف شهر را تماشا کنید بدون اینکه نیازی به رانندگی داشته باشید.
5 - سطح سلامت تان ممکن است مناسب پیاده گردی نباشد
پیاده گردی در اطراف یک شهر در مقایسه با اتوبوس گردی تلاش و زحمت زیادی خواهد داشت. قبل از اینکه سفر خود را با تور پیاده گردی نهایی کنید بهتر است مطمئن شوید که ساعت ها می توانید به راحتی راه بروید. احتمال وجود درد در پاها و ران ها یا دیگر مشکلات مرتبط را فراموش نکنید. بهترین کار این است که سطح تناسب اندام خود را با ورزش و تمرین در زمان های مشخصی بالا ببرید. در اطراف شهر خود به طبیعت گردی بپردازید و مسیرهایی را انتخاب کنید که به مسیر پیاده گردی شباهت داشته باشد. با این تمرین ها از سطح سلامت بدن خود مطمئن خواهید شد و در نهایت تور پیاده گردی لذت بیشتری خواهد داشت.
6 - می بایستی با سرعت حرکت دیگر گردشگران همراهی کنید
آیا از شرکت در تورهای پیاده گردی که می بایستی با سرعت دیگر توریست ها همراهی کنید و یا در آژانس های حرفه ای ثبت نام کنید، نگران می باشید؟ اگر تصور می کنید که کودکان سرعت حرکت را کند خواهند کرد، می توانید تورهایی را انتخاب کنید که دیگر اعضا مشترکاتی با شرایط هم دارند و سطح سلامت و سن و سال مشابهی نیز داشته باشند. در هر شهر مردمان بومی وجود دارند که از دیدن و کمک به گردشگران لذت می برند برای داشتن چنین فرصتی بهتر است اندکی در مورد مقصد تحقیق کنید. نقشه تهیه کنید یا از راهنمای گوگل استفاده کنید تا بتوانید از بهترین جاذبه های شهر دیدن کنید.
7 - ممکن است شهر مقصد نا آشنا بوده و جذاب نباشد
هنگامی که از یک شهر ناشناس دیدن کنید احتمال این وجود دارد که این سفر لذت بیشتری نداشته و از دیدن شهر و مردم تعجب کنید. بهترین ایده این است که قبل از ترک خانه و شروع سفر از آژانس اطلاعات خوبی در مورد مقصد به دست آورید تا از سفر خود لذت ببرید.