×

نکات بهداشتی و مهم در رابطه با غذاهای خیابانی در سفر

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۷
دسته بندی راهنمای سفر
نکات بهداشتی و مهم در رابطه با غذاهای خیابانی در سفر
زمانی که پس از رزرو هتل و یک سفر طولانی خسته و گرسنه به مقصد می‌رسید، وقت منتظرماندن برای سرویس اتاقی که در هتل گرفته‌اید نیست. غذاهای خیابانی تقریباً همیشه در دسترس هستند و بیشتر اوقات امتحان‌کردن این غذاها راه فوق‌العاده‌ای برای ورود به فرهنگی جدید است. چه تصمیم بگیرید با آشپزها گپ بزنید و چه با تماشای آن منظره وقت بگذرانید، خوردن غذاهای خیابانی در سراسر دنیا بهترین راه برای مبارزه با این احساس است که «گردشگری متفاوت با دیگران» هستید. به اضافه اینکه همیشه می‌توانید روی ارزان‌قیمت‌ بودن آن هم حساب کنید.
غذاهای خیابانی
قوانین خوردن غذاهای خیابانی در سراسر دنیا
همچنان‌که که غذاهای خیابانی می‌توانند خوشایند و خوشمزه باشند، اما همه آنها جوری که شما انتظار دارید سالم نیستند-البته نه از نظر کالری. یافتن بهترین غذای خیابانی به معنای این نیز هست که از کدام غذاهای خیابانی اجتناب کنیم.
اگر اولین بارتان است که وارد بازار غذایی کشور دیگری می‌شوید یا اینکه تجربه بدی در مورد غذای خیابانی که اکنون به دنبال امتحان‌ کردن آن هستید داشته‌اید، در اینجا برخی راه کارهای جهانی برای یافتن و لذت‌بردن از بهترین غذاهای خیابانی در سراسر دنیا در اختیار شما قرار داده شده است.
 
غذاهای خیابانی
مراقب آبی که می‌نوشید باشید
نوشیدن آب ناسالم یکی از دلایل عمده بیماری گردشگران در سراسر دنیاست. احتمالاً می‌دانید که باید از نوشیدن آب شیر اجتناب کنید و تمام نوشیدنی‌هایتان را بدون یخ سفارش دهید. همچنین باید از خوردن میوه‌ها و سبزیجاتی که نمی‌دانید با چه آبی شسته شده‌اند اجتناب کنید. این بدان معناست که شما بالاخره بهانه‌ای برای خوردن غذاهای کبابی، سرخ‌شده و یا آب‌پز به‌جای سالاد دارید.
 
غذاهای خیابانی
در صف‌های طولانی بایستید
یافتن غذای خیابانی که شما را مریض نکند به این معنا نیست که شما بهترین و خوشمزه‌ ترین غذای خیابانی را پیدا کرده‌اید. برای این که بفهمید کدام غذای خیابانی بهترین است به قدرت جلب محبوبیت عموم اعتماد کنید. اگر صفی طولانی برای غذا مشاهده کردید، در آن صف بایستید، مخصوصاً اگر افراد بومی را هم در آن صف مشاهده کردید. همینطور اگر افراد زیادی را پشت پیشخوان در حال کارکردن مشاهده کردید، بدانید که غذای آنجا به‌ سرعت تمام می‌شود و احتمالاً در طول روز تازه است.
 
غذاهای خیابانی
اگر تردید دارید، تور گردشی بگیرید
به‌ دلیل موانع زبانی و عدم آگاهی در مورد غذاهای محلی، پیداکردن هر بازار غذایی جدید می‌تواند کار ترسناکی باشد. اگر واقعاً می‌خواهید بهترین غذای خیابانی موجود را پیدا کنید، در اولین روز اقامت در کشوری جدید، تور گردشی بگیرید و از راهنمای خود بخواهید تا راه و چاه را نشانتان دهد. او نه تنها بهترین غذای خیابانی را به شما معرفی می‌کند بلکه به شما خواهد گفت که چرا آن غذای مشخص در چنین جایگاهی قرار گرفته است. همچنین میزان قیمت معمول آن غذا را نیز به شما خواهد گفت.