لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> انواع سفر >> زندگی یک نویسنده ی آزاد| نوشتن و سفر کردن
زندگی یک نویسنده ی آزاد

زندگی یک نویسنده ی آزاد| نوشتن و سفر کردن

بسیاری از مردم رویای نویسنده ی سفر بودن را در سر می پرورانند. تصور کنید: برای رفتن به گوشه گوشه ی دنیا به شما پول بدهند و شما از تجربیات سفرتان برای دیگران بگویید. اگر عاشق این کار باشید، نویسنده سفر بودن می تواند به کار تمام وقت شما تبدیل شود، یا شاید هم فقط به عنوان یک شغل پاره وقت آن را انجام دهید، انتخاب با شماست. با داشتن این شغل، ما فرصت های فراوانی برای رفتن و دیدن دنیا دارید، فرصت هایی که یک گردشگر عادی هرگز برایش پیش نمی آید. برای رزرو هتل در مشهد به وبسایت ایران هتل آنلاین مراجعه کنید و با رزرو هتل هما 2، اقامتی دلچسب را تجربه کنید.
مزایای نویسنده ی سفر بودن

آیا سفر به موای را دوست دارید، سفری که شما و دوستانتان یا شما و معشوقتان از یک تعطیلات طولانی در یک هتل لوکس جدید، آن هم بدون پرداخت هزینه، لذت ببرید؟ شاید هم دوست داشته باشید تا در طبیعت جنگلهای بارانی اکوادور با قایق های رفتینگ به ماجراجویی بپردازید؟ یا شاید سفر به شهر عشاق (پاریس، آن هم بدون پرداخت پول) و دیدن جاذبه های شاخصش مانند برج ایفل یا طاق پیروزی را ترجیح می دهید. شاید هم سافاری در آفریقا و دیدن برخی از پارک های ملی و حیات وحش متنوعش را دوست دارید. تمام این سفرها ممکن است شبیه رویا باشد ولی تمامشان جز سفرهای رایگانی هستند که بیشتر نویسندگان آزاد از آنا بهره می برند.
بعلاوه، این نویسندگان نه تنها پولی برای این سفرها پرداخت نمی کنند،بلکه برای نوشتن تجربیات سفرشان، دستمزد هم می گیرند. اگر شما هم رویای زندگی به سبک نویسندگان سفر را دارید، دیگر نیازی به صبر کردن نیست. همین حالا وقت رسیدن به این آرزو است.
شغل نویسندگی سفر
1683194309 299 زندگی یک نویسنده ی آزاد نوشتن و سفر کردن
شغل نویسندگی سفر چند نوع مختلف دارد؟ نویسندگی سفر محدود به روزنامه نگارانی نیست که بدون هیچ هزینه ای به دور دنیا سفر می کنند و بعدا مقاله هایی برای روزنامه ها یا مجلات مسافرتی می نویسند.
در ادامه به چند فرصت نویسندگی که ممکن است تا کنون به آنها توجه نکرده اید می پردازیم که می توانید روی آنها تمرکز کنید:

 • نوشتن مقالات خلاقانه برای هتل های لوکس مختلف و شهرهایی که این هتل ها در آنها واقع شده اند
 • انجام تحقیقات و نوشتن پست هایی درباره سفر اقتصادی با ذکر جزئیات
 • انجام تحقیقات و نوشتن لیستی از جاذبه های گردشگری و تورها در یک کشور خاص، مثلا مالزی
 • نوشتن لیستی از کارهایی که مسافران باید در شهری خاص انجام دهند، مثلا در شیکاگو
 • نوشتن تبلیغات کوتاه و فربینده برای برندهای مسافرتی لوکس
 • نوشتن گزارش هواشناسی و دستورالعمل دیدن نقاط دیدنی برای برندهای هواشناسی مسافرتی
 • نوشتن پست های وبلاگی درباره ترجمه زبان ها با ذکر جزئیات
کار در سفر برای بک پکرها (بخش اول)
ادامه مطلب

متقاعد کردن
عکاسی در طبیعت
بهترین راه برای گرفتن این شغل و متقاعد کردن برندها برای پول دادن به شما، دانستن فوت و فن مجاب کردن است. حالا شما چطور می خواهید کسی را به روشی تاثیرگذار ترغیب و مجاب کنید؟
خودتان را معرفی کنید: احساسات انسانی را در نظر داشته باشید و خیلی زیاد رسمی نباشید. با این وجود، یادتان باشد جوری ننویسید که انگار دارید به بهترین دوستتان ایمیل می فرستید. این اولین شانس شما برای نشان دادن استعداد نویسندگی تان است.
بلافاصله از دستاوردهای اصلی تان بنویسید: برای مثال در پاراگراف اول می توانید بنویسید که برای چه مدت زمانی در حال سفر هستید، انواع موضوعاتی که راجع به آنها نوشته اید، و هر دستاورد و موفقیت دیگری، مثلا، جوایزی که دریافت کرده اید. این موارد برای کسانیکه که به دنبال محتوای باکیفیت می گردند به اندازه کافی قابل توجه هستند.
اطمینان یابید که ایمیل تان به اندازه کافی کوتاه و سرراست است (نامربوط و بی هدف ننویسید). حتما تمام اطلاعات لازم درمورد خودتان را در نامه جای دهید.
نشان دهید که چقدر عاشق سفر کردن هستید: بیش از حد غلو نکنید ولی چیز خاصی را ذکر کنید، مثلا، من به مدت یکسال و نیم به طور مداوم درسفر بودم و درباره 100 مقصد گردشگری اطلاعات خوبی دارم.
برخی از کارهایی را که تاکنون انجام داده اید، مثال بزنید: اگر بگوییم که چندین و چند نفر از کارفرمایان از این گله دارند که چرا همراه با ایمیل هایی که متقاضیان می فرستند، هیچ نمونه ی کاری نیست. نمونه کار فرستادن مخصوصا اگر برای شغل نویسندگی اقدام می کنید، بسیار مهم است. حتی اگر نمونه کار واقعی ندارید، می توانید از روی یک راهنمای سفر معروف، گزارشی بنویسید تا فهم و درکتان از نویسنده سفر بودن را نشان دهید. خلاق باشید.
مطمئن شوید که به تمام ویژگیهایی که در آگهی کاری مورد نظرتان خواسته شده است، پاسخ مناسبی دهید. خیلی به خودتان سخت نگیرید. فقط به موارد خواسته شده بپردازید.
نکته هایی برای نویسنده سفر بودن
نویسنده سفر
با در نظر گرفتن موارد بالا، دانستن چه نکاتی می توانند برای نویسندگان سفر مفید واقع شوند؟

 • ساده بنویسید: زبان ساده و بی آلایش به راحتی قابل فهم است و نسبت به زبان پیچیده و سخت، تصویر روشن تری از آنچه می گویید به خواننده می دهد. خیلی ساده از خودتان بپرسید که چه چیزی می خواهید بگویید و سپس همان در مورد همان موضوع بحث کنید.
 • خاص باشید: اطلاعات خاص برای خوانندگان باارزشتر و جذابترند. برای مثال، بسیاری از نویسندگان سفر درباره ی بارسلونای اسپانیا مطلب نوشته اند ولی آیا هیچ کدام از آنها تا به حال برای دیدن مسابقه فوتبال به ورزشگاه نیوکمپ رفته است؟ تمرکز روی یک موضوع، نوشته شما را تروتازه نگه می دارد و خواننده را جذب را می کند.
 • جمله آغازین: جمله آغازین شما مهمترین جمله شماست. اگر جمله شروع کننده ی مطلب شما خواننده را جذب نکند، او از خواندن ادامه مطلب صرف نظر خواهد کرد. توجه خواننده را با حقایق یا شوخی های جالب جلب کنید. قصه تان را در چند جمله خلاصه نکنید. اطلاعات کم کم و در سراسر مطلبتان بیاورید تا خواننده را تا پایان مطلب با خودتان داشته باشید.
 • تیتر مقاله: در 5 یا 8 کلمه به خواننده بگویید که مطلبتان درباره چیست. اگر داستانتان راجع به ماجرای خاصی است، همان مقدمه می تواند توجه خواننده را جلب کند. زمانیکه در حال نوشتن لیستی از چیزها هستید، اعداد فرد توجه بیشتری را جلب می کنند.
چگونه در سفر كسب در آمد كنيم؟
ادامه مطلب

چه فرقی می کند؟ درمورد ویژگی هایی از مقصد بحث کنید که آنجا را خاص و ویژه می کند. خوانندگان اطلاعات جدید را مغتنم می شمارند و همین تمایز باعث شکل گرفتن ریزترین جزئیات تصویر در ذهن آنها می شود. برای مثال، سواحل شن سفید زیادی در تمام دنیا وجود دارد. با این وجود، کتاب رکوردهای جهانی گینس، ساحل Hyams در نیو سوث ولز استرالیا را به عنوان ساحلی می شناسد که سفیدترین شنهای دنیا را دارد و تنوع زیستی زیادی نیز دارد.
در مورد پرداخت دستمزد چگونه تصمیم می گیرید؟
پول
اگر در حال حاضر سابقه کاری خوبی دارید و چندین نمونه کار عالی دارید، پس برای مذاکره و چانه زنی با شرکتهای مختلف در جایگاه بهتری هستید. اکثر ناشران بر اساس کلمه دستمزد می دهند یا قیمتی از قبل تعیین شده برای یک مقاله با حداقل تعداد کلمه دارند. روشی عالی برای اینکه بفهمید چقدر باید پول دریافت کنید این است که بدانید تا چند کلمه در ساعت می توانید بنویسید. ممکن است این تعداد کلمه در شرایط مختلف، متفاوت باشد ولی شما باید مشخص کنید که برای نوشتن تعداد مشخصی کلمه ، چه میزان زمان (به صورت تخمینی) نیاز دارید.
بعلاوه، تصمیم بگیرید که با چه نرخ ساعتی موافق هستید. این نرخ ساعتی بر تعداد کلماتی که می توانید در یک ساعت بنویسید، تقسیم می شود تا دستمزد شما بر اساس کلمه را مشخص سازد. شما بعدا می توانید از این نرخ بر اساس کلمه استفاده کنید تا هزینه تقریبی که برای هر مقاله (با هر تعداد کلمه ای) که می خواهید بگیرید را محاسبه کنید.
اگر تا به حال رویای نویسنده ی سفر آزاد بودن را در سر داشته اید ولی هیچ کاری برای آغازش نکرده اید، حالا زمانش فرا رسیده تا کارتان را شروع کنید. این مقاله اصول پایه ای را که برای شروع این کار نیاز دارید به شما یاد می دهد، بقیه موارد را در طول کارتان فراخواهید گرفت.

کار در سفر برای بک پکرها (بخش دوم)
ادامه مطلب
امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
 • محبوب ترین ها
 • آخرین مقالات
 • منتخب سردبیر