خانه >> سفرهای پیشنهادی >> سریع ترین زیپ لاین رولر کوستری دنیا
سریع ترین زیپ لاین رولر کوستری دنیا

سریع ترین زیپ لاین رولر کوستری دنیا

آن دسته از کسانی که به زیپ لاین های هیجان انگیز و سرازیر شدن رولر کوسترها علاقه دارند از شنیدن این خبر خوشحال خواهند شد که جدیدترین سواری هیجان انگیز سیدنی، تجربه سوار شدن بر رولر کوستر و زیپ لاین را با یکدیگر ترکیب کرده است. سواری سریع السیر دیوانه وار در تریتاپز واقع در سیدنی غربی قرار گرفته است.
البته من در جستجوی هیجان نیستم اما این که یکی از اولین کسانی باشم که این جاذبه جدید را امتحان می کنم برایم تبدیل به یک چالش شخصی شده است. نمی دانم شاید هم به آن علاقه مند شوم، گرچه شک دارم.
تا غرب منطقه تجاری مرکزی حدود یک ساعت رانندگی است. در حالی که در پارک محلی قدم می زدم خانواده ها را می دیدم که با خوشحالی در هوای آفتابی به پیک نیک آمده بودند و از بازی دوستانه کریکت در پارک مجاور لذت می بردند و من همچنان به راهم به سمت ورودی تریتاپز ادامه می دادم. همه آن ها کاملا نسبت به مردمی که در اطرافشان در حال پرسه زدن بودند بی توجه بودند. با رزرو آنلاین هتل آسوده سفر کنید.
ضربان قلبم 110 بار در دقیقه می زند همچنان که به سمت میز پذیرش می روم. برگه مقررات را امضا می کنم (بدون آن که زیاد به برگه کوچک نگاه کنم- زیرا به اندازه کافی عصبی هستم) و همه زیور آلاتم شامل حلقه عروسی ام را در می آورم (تا وقتی که مرگ ما را جدا کند، ها؟). پس از آن بند ایمنی محکم به دورم بسته شد و کلاه ایمنی روی سرم قرار گرفت و قرقره را به دست گرفتم. یک گردش کوتاه میان بوته ها و سپس به سمت سکوی حرکت میروم، دیگر هیچ راه بازگشتی نیست. در حالی که زیپ لاین در بالای زمین معلق بود من از این که می دیدم ارتفاع آن خیلی هم زیاد نیست کمی آسوده شدم. اگرچه احتمالا ترس هنوز هم در چهره ام دیده می شد زیرا که مسئول زیپ لاین با این جمله با من شوخی کرد: نترس این ارگانیک است. همچنان که مرا از بالای سکو هول می داد. لحظه رها شدن حرکت آرام بود اما تکان های کوچک حدود سه ثانیه بعد آغاز شد، زمانی که اولین چرخش را انجام دادم. سرعت کم لحظه شروع تا 50 کیلومتر در ساعت افزایش می یابد و نیروی آن حدود 2.3 g می باشد. اگر بخواهیم مقایسه کنیم فضانوردان هنگام پرتاب از زمین نیروی 3 g را تجربه می کنند. هوستون فکر کنم ما یک مشکل داریم، این تعریف من از تفریح نیست!
 fastest roller coaster zip line

این سواری 500 متری مرا به طرز وحشتناکی میان درختان و شاخه ها به پرواز در می آورد و من بازوانم را در کنار بدنم قرار می دهم و سعی می کنم پاهایم را مستقیما به سمت جلو دراز کنم تا کاملا با طبیعت اطرافم یکی نشوم. اما این موانع گیاهی در مقایسه با ترسی که من احساس می کنم، 360 درجه چرخش و یک سقوط غیرعادی که قلبم را به سینه ام می چسباند و دوباره با سرعت به جای اولم برمیگرداندم، چیز زیادی نیست.
گفته می شود که این سریع ترین زیپ لاین در دنیاست و همچنان که من به سمت خط پایان می روم پاهای لرزانم این گفته را تصدیق می کنند. اما به طرز عجیبی به همان اندازه که هنگام سواری دعا می کردم که کاش زودتر تمام شود این سرعت حس خوبی داشت و دارم به این فکر می کنم که برای بار دوم هم سوار شوم. من احتمالا از آن آدم هایی که بی پروا به دنیا می آیند نیستم اما پس از آزاد شدن این حجم از آدرنالین حس یک انسان معتاد به هیجان را دارم.
عامل ترس: ارتفاع

عامل هیجان: ارتفاع بیشتر
 fastest roller coaster zip line

نکات سفر
کسانی که می خواهند این زیپ لاین را تجربه کنند باید بیشتر از 25 و کمتر 120 کیلوگرم وزن داشته باشند.
قیمت قطار سریع السیر دیوانه وار: بزرگسالان (بالای 18سال) 35 دلار و نوجوانان تا 17 سال 25 دلار. تخفیفات با بسته بندی های چالش های پارک ماجراجویی تریتاپز در دسترس هستند.

آتش سوزی استرالیا، نفس‌های زمین به شماره افتاده است!
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر