لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> جهانگردی >> هوانگ شان، کوهستان زرد در چین
هوانگ شان، کوهستان زرد در چین

هوانگ شان، کوهستان زرد در چین

کوهستان هوانگ شان یا کوه زرد یکی از زیبا ترین و معروف ترین مناطق کوهستانی و از جاذبه های جهانگردی محبوب چین می باشد که در شرق این کشور واقع شده است. این مکان توریستی در سال 1990 میلادی توسط سازمان یونسکو در فهرست میراث جهانی ثبت شده است. ناب ترین چشم انداز های طبیعی دنیا را می توانید در این ناحیه تماشا کنید. جنگل های کاج، صخره هایی با شکل های عجیب، قله های مه گرفته، دریای ابر و چشمه های آب گرم را می توانید در کوه زرد تماشا کنید. گفتنی است که در زبان چینی هوانگ به معنی زرد و شان به معنای کوهستان می باشد. گردشگران در این کوهستان از شنا در چشمه های آب گرم، عکاسی در دل طبیعت و طبیعت گردی لذت خواهند برد. این کوهستان توریستی در استان آنهویی در شرق چین قرار دارد و تقریبا 300 کیلومتر (200 مایل) از غرب هانگ ژو و 500 کیلومتر (300 مایل) از جنوب غربی شانگهای فاصله دارد. گردشگران می توانند این ناحیه ی تماشایی و زیبا را تقریبا در 50 کیلومتری (30 مایلی) شمال شهر هوانگ شان بازدید کنند. گفتنی است که کوه ‌های رنگارنگی به رنگ های قهوه‌ ای، سبز، قرمز، زرد، نارنجی و سفید به نام کوهستان آلاداغ لار که شباهت زیادی به کوهستان زرد چین دارد را می توانید در سرزمین زیبای ایران مشاهده کنید و علاقه مندان به کوه نوردی و طبیعت گردی می توانند با رزرو هتل در تبریز به سوی این جاذبه ی طبیعی حرکت کرده و سفری به یاد ماندنی را رقم بزنند.


تاریخ هوانگ شان یا کوهستان زرد

نام این ناحیه ی کوهستانی ارتباطی با رنگ زرد ندارد، در سال 747 پس از میلاد مسیح به خاطر امپراطور زرد افسانه ‌ای کشور چین به نام هوانگ دی، این ناحیه کوهستان زرد نامیده شد. پس از این نامگذاری هوانگ شان شهرت فراوانی به دست آورد. بودائی ها معابد بیشماری را در این منطقه بنا کردند و به خاطر وجود طبیعت بکر و بی نظیر در این کوهستان، هوانگ شان به محبوب ترین جاذبه ی توریستی چین تبدیل شد. گفته می شود که امپراطور زرد، نیاکان افسانه ای چینی ها در کوهستان زرد زندگی می کرده است و با تهیه دارویی با ارزش و ناب به موجودی فرازمینی تبدیل شد.

شو شیاکه، زمین شناس معروف چینی در دوران خاندان مینگ (1368 – 1644)، دوبار از این کوهستان زرد بازدید کرد و نوشته ‌هایی الهام گرفته از طبیعت زیبای کوهستان زرد را به جای گذاشت: گردشگرانی که از پنج کوهستان مقدس بازدید می کنند، نیازی به تماشای دیگر مناطق کوهستانی چین را ندارند و توریست هایی که در طول روز از کوهستان هوانگ شان بازدید می کنند، دیگر نیازی به بازدید از چهار کوه مهم و زیبای چین را ندارند.


ویژگی های مهم کوهستان – چهار جاذبه ی شگفت انگیز

وجود طبیعت فوق العاده تماشایی و زیبا از اولین ویژگی های گردشگری در شهر هوانگ شان می باشد. کوهستان زرد با چشم اندازی زیبا به داشتن چهار جاذبه طبیعی شگفت انگیز معروف می باشد. این عناصر طبیعی عبارتند از: کاج های افسانه ای، صخره هایی با شکل های عجیب، دریایی از ابر و چشمه های آب گرم، که در ادامه در مورد هر یک از این چهار جاذبه ی طبیعت می توانید مطالعه کنید.


کاج های افسانه ای
Greeting-Guest Pine

گفتنی است که تعدادی از کاج های افسانه ای در این ناحیه ی کوهستانی بطور مستقیم از دل صخره ها بیرون آمده اند و بسیاری از این درختان کاج بر اساس شکل ظاهری شان و طبق افسانه های قدیمی نامگذاری شده اند. درختان کاج این کوهستان در شکل های عجیبی از گوشه و کنار، ارتفاعات و دره ها بیرون آمده اند. ارتفاع این درختان 800 تا 1800 متر بالاتر از سطح دریا می باشد. رشد بسیاری از این درختان در زمین هموار ممکن نبوده و تنها در دل صخره هایی با شیب تند، دره هایی عمیق و در ارتفاعات بالای کوه رشد می کنند. نام معروف ترین کاج های کوه زرد عبارتند از: کاج خوشامد گو، کاج ببر سیاه، کاج اژدهای دوقلو، کاج ققنوس.

کاج خوشامد گو، نه تنها در کوهستان زرد بلکه در سراسر سرزمین چین شناخته شده و معروف می باشد. این کاج ده متر (33 فوت) ارتفاع داشته و مانند یک انسان در کنار مسیر قرار گرفته و دست هایش را در حالت خوشامد گویی به مهمان قرار داده است. بسیاری از چینی ها تصویر زیبای این کاج را در دکوراسیون اتاق یا رستوران ها استفاده می کنند.


صخره هایی با شکل های عجیب
Towering peaks of the Yellow Mountains

گفتنی است که صخره های کوهستان زرد اشکال عجیبی داشته و نه تنها نام خود را از شکل ظاهری گرفته اند بلکه برخی از این صخره ها نیز بر اساس افسانه ها نامگذاری شده اند. هر نام نشان دهنده ی داستانی منحصر به فرد و متفاوت می باشد. صخره ی پرنده یکی از معروف ترین صخره ها می باشد که 12 متر ارتفاع دارد و از گوشه ی یک صخره ی بزرگ دیگر آویزان شده است.
دریایی از ابر
دریای ابر بر فراز آسمان و در ارتفاعات کوهستان قرار دارد که موجب شده قله ی کوه مانند جزیره ای در میان ابر ها به چشم بخورد. بهترین زمان بازدید و تماشای این پدیده ی شگفت انگیز در بین ماه های نوامبر تا ماه مه می باشد، به ویژه پس از روز های بارانی یا برفی می توانید تصاویر زیبایی را در لحظات غروب و طلوع آفتاب، نظاره کنید.

صد ها قله و هزاران دره ی عمیق در کوهستان زرد وجود دارد اما در میان اینها، پنج قله ی پوشیده از ابر معروف بوده و با اسم های خاصی شناخته می شوند. این قله های معروف عبارتند از: دریای شمال، دریای جنوب، دریای شرق، دریای غرب و دریای فلکی که در میان دیگر قله ها قرار دارد. بلند ترین قله های کوهستان عبارتند از قله ی سلستیال کپیتال که 1800 متر ارتفاع دارد، قله ی لوتوس که 1873 متر ارتفاع داشته و قله ی برایت، که ارتفاع آن 1841 متر می باشد.


چشمه های آب گرم
Enjoy hot spring at the foot of mountains.

با آب تنی در چشمه های آب گرم نه تنها به آرامش می رسید و خستگی سفر از بدن تان دور می شود بلکه این چشمه ها خاصیت درمانی نیز دارند. قدمت این چشمه های آب گرم به بیش از هزار سال می رسد. طبق افسانه ها، هوانگ دی، امپراطور افسانه ‌ای کشور چین در این چشمه ها حمام کرده و جوان تر شده است، به همین خاطر به این چشمه ها، چشمه ی جوانی نیز می گویند. گردشگران با استفاده از تله کابین می توانند به ارتفاعات کوهستان رفته و از خدمات حمام هایی که در کنار چشمه های آب گرم قرار دارند، بهره ببرند.
هاله و نور بودا – یکی دیگر از جاذبه های کوه زرد است

نور بودا، پدیده ای است که به ندرت و در صورت مهیا بودن شرایط آب و هوایی رخ می دهد. برای تماشای چنین پدیده ای گردشگران می بایستی به ارتفاعات رفته و در میان دریایی از ابر ها و آفتاب قرار بگیرند. بر فراز قله و در میان دریایی از ابر ها چشم انداز ها و پدیده های شگفت انگیزی را می توانید مشاهده کنید.


طلوع لذت بخش
Sunrise at Bright Top

تماشای طلوع آفتاب بر فراز کوه هوانگ شان یکی از فعالیت های محبوب و پرطرفدار می باشد و توصیه می کنیم چنین فرصتی را از دست ندهید. تابش و درخشش زیبای آفتاب در لحظات طلوع و غروب گردشگران زیادی را به این منطقه می کشاند.
آبشار ها و چشمه های آبگرم

گردشگران می توانند با بازدید از آبشار ها و چشمه های آب گرم در دامنه ی کوهستان، از طبیعت زیبای این ناحیه لذت ببرند. هتل های زیادی در این قسمت وجود دارد و هر یک دارای چشمه های آب گرم نیز می باشند. پس از یک روز طولانی و طبیعت گردی در میان کوهستان می توانید در این مکان استراحت کنید و به آرامش دست یابید.


مسیرهای طبیعت گردی محبوب
Cable car of the Yellow Mountains

تله کابین های موجود در کوهستان صعود و پایین روی از کوهستان را آسان کرده اند. با گذر از دو مسیر تله کابین یونگو و یوپینگ می توانید در هتل های معروف کوهستان اقامت کنید. مسافران می توانند از شهر هوانگ شان سوار بر قطار یا اتوبوس شده و در طول یک ساعت به ناحیه ی کوهستان زرد حرکت کنند. همچنین گردشگران می توانند از بندر هانگ ژو طی 4 ساعت به این کوهستان سفر کنند. توریست ها برای رسیدن به ارتفاعات کوه زرد می توانند از 60 هزار پله ی سنگ فرش شده نیز عبور کنند.
برای راحتی در عبور و مرور در محیط کوهستان بهتر است که کوله ای سبک به همراه داشته باشید و بیشتر لوازم خود را در هتل یا در دامنه ی کوه نگه دارید. در قسمت هایی از این کوهستان نیاز به پیاده روی خواهید داشت و تاکسی یا اتوبوس ها نمی توانند در بخش هایی در خدمت مسافران باشند.

پیشنهاد می کنیم که چند لایه لباس ضد آب بر تن داشته باشید، یک لایه ی بادگیر بپوشید. به مقدار زیادی نوشیدنی تهیه کنید، یک نقشه برای راهنمایی بهتر و همچنین یک دوربین برای ثبت لحظات زیبا و دوست داشتنی را فراموش نکنید. در طول فصل تابستان از به همراه داشتن لوازم مورد نیاز جهت محافظت از تابش آفتاب و جلوگیری از آفتاب سوختگی اطمینان حاصل کنید.


هتل های کوهستان زرد
Hotel on the Yellow Mountains
هتل های زیادی در ناحیه ی کوهستان زرد وجود دارد که نسبت به شهر هوانگ شان گران تر می باشند، گفتنی است که این هتل ها به خاطر آب و هوای مرطوب کوهستان امکانات زیادی ندارند و اتاق ها اغلب نمناک می باشند. مبلمان هتل ها کهنه بوده و امکانات ساده ای مانند تخت خواب و دستگاه آب گرم در اتاق ها به چشم می خورد. پس بهتر است که لوازم بهداشتی مانند شامپو، خمیر دندان و مسواک را خود تهیه کنید و به همراه داشته باشید. تمام لوازم مورد نیاز گردشگران و مواد غذایی، از پایین کوهستان به سوی این ارتفاعات حمل می گردد به همین خاطر قیمت ها در کوهستان زرد بسیار بالا می باشد.


جاذبه های اطراف کوهستان زرد
Tunxi Ancient Village

جاذبه های توریستی زیادی در اطراف این کوهستان معروف وجود دارد که برای نمونه می توان به ناحیه ی باستانی تونکی، هونگ تسون روستایی فوق العاده شگفت انگیز و مناسب عکاسی، آرک های یادبود تانگیو و روستای تاچوآن اشاره کرد. بدون شک با بازدید از این مناطق سفری پر از خاطره را رقم خواهید زد و در کنار مردم بومی با فرهنگ های محلی بیشتر آشنا خواهید شد. مسافرانی که دیر وقت به شهر هوانگ شان برسند می توانند در شهر یا در ناحیه ی باستانی تونکی هتل های مناسبی بیابند. تونکی یک شهر کوچک باستانی می باشد که در جنوب هوانگ شان قرار دارد. خیابان های باستانی و تاریخی تونکی در تولید جوهر شهرت زیادی دارند. توریست ها می توانند از کارخانه ی تاریخی و قدیمی شهر که مهر و جوهر تولید می کرد، بازدید کنند. با گذر از خیابان های قدیمی می توانید سبک معماری باستانی شهر را تماشا کنید و محصولات محلی مانند چای را تهیه کنید.

روستای زیبای هونگ تسون، که مناسب عکاسی می باشد در دامنه ی کوهستان زرد واقع شده است. گردشگران با فضای دلنشین و زیبایی در این روستا روبرو می شوند و اغلب نقاشان تصاویری از طبیعت شگفت انگیز هونگ تسون را رسم می کنند. با قدم زدن در خیابان های باریک و قدیمی می توانید از خانه هایی با قدمت و معماری باستانی بازدید کنید. در های چوبی و تاق های قوسی این روستا به زیبایی تمام حکاکی شده اند. یکی دیگر از جاذبه های مجاور کوهستان آرک های یادبود تانگیو می باشد که در فاصله ی 40 دقیقه ای از شهر هوانگ شان قرار دارد. در این منطقه ی تاریخی بزرگ ترین مجموعه از سنگ ها در شکل دروازه و سقف به سبک چینی وجود دارد که می توان گفت بزرگ ترین و خاص ترین مجموعه در سرتاسر جهان محسوب می شوند.
The Tangyue Memorial Arches

بهترین تصاویر و چشم انداز های پاییز را می توانید در روستای تاچوآن که در نزدیکی هوانگ شان قرار دارد، مشاهده کنید. تعداد بیشماری از درختان عظیم الجثه قدیمی را می توانید در این روستا بیابید، که برای نمونه می توان به درختان تالو چینی، درختان افرا و کافور اشاره کرد. در فصل پاییز برگ های درختان چندین رنگ مختلف به خود می گیرند و چشم اندازی فوق العاده زیبا خلق می کنند. این طبیعت بکر توریست ها و عکاسان بیشماری را از سراسر جهان به این سوی جذب می کنند. با سفر به کوهستان باشکوه و افسانه ای هوانگ شان، در کنار آثار و جاذبه های گردشگری این کوهستان، لحظاتی به یاد ماندنی را سپری خواهید کرد.

رونمایی نسل جدیدی از قطار های خودران چین در سال 2020
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر