×

بهترین اپلیکشن های مترجم برای سفر

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۲۰
دسته بندی راهنمای سفر
بهترین اپلیکشن های مترجم برای سفر
سفر آغاز کشف دنیاهای جدید است. کشف سرزمین های تازه، آداب و رسوم نو، فرهنگ های کهن چند هزار ساله، کشف طعم ها، مزه ها و هر آنچه فکرش را بکنید. گاهی زندگی تنها در سفر معنا می شود، دوستی ها شکل می گیرد و وابستگی ها تغییر می کند و درست در همان لحظه است که تجربه ای نو متولد می شود. سفری که هر کسی از خودش آغاز می کند آن هم با برهم زدن روزمرگی ها و آمادگی برای کسب تجربه های نو. گاهی در جریان سفرهایمان قدم در سرزمینی نو می گذاریم. سال ها قبل از اینکه تکنولوژی از سر و کولمان بالا برود و گاهی کارهایمان را آسان تر کند قدم گذاشتن در سرزمین های ناشناخته بیشتر از کنجکاوی شجاعت می طلبید.
بهترین اپلیکشن های مترجم برای سفر
برقراری ارتباط کلامی با مردمان سرزمین های دور در اولین قدم و سردرآوردن از رسم و رسومات مردمان آن دیار گاهی ماه ها زمان می طلبید اما حالا هر وقت که فکر سفر کردن به سرزمین و دیاری غریبه به سرمان می زند سری به دنیای پرغوغای صفحات مجازی می زنیم و قبل از راهی شدن مسیرها را چک می کنیم، هتل مان را رزرو می کنیم و گاهی دوستی را در سرزمین غریبه پیدا می کنیم که قرار است در سفر به سرزمین ناشناخته راهنما و همراهمان باشد. حالا دیگر برای سفر به سرزمین های غریبه برای گام اول نیازی نیست که حتما زبان مردمان آن دیار را بدانیم و یا زحمت یادگیری چند زبان را متحمل شویم. گرچه تسلط به زبان های بیگانه گاهی یک امتیاز بسیار تاثیرگذار است اما اگر عازم مقصدی هستید که هیچ چیز درباره زبان مادری شان نمیدانید تنها یک اپلیکیشن مترجم را روی گوشی تلفن همراهتان نصب کنید و فقط سفرتان را آغاز کنید. هیچ چیزی نباید مانع از کسب یک تجره جدید و یا آغاز یک سفر باشد.

Google translate
در میان دنیای مترجم ها قطعا مترجم گوگل جزو محبوب ترین مترجم های دنیاست. این برنامه با قابلیت نصب بر روی دستگاه های اندرویدی و ios و همچنین ارائه خدمات آنلاین و آفلاین یکی از محبوب ترین همراهان برای سفر است. پشتیبانی از 103 زبان آن هم به صورت آنلاین سبب شدت تا مترجم گوگل تبدیلی به رقیبی سرسخت شود. ترجمه 59 زبان به صورت آفلاین هم این نرم افزار را به همراهی مطمئن بدل کرده است. در صورت استفاده آنلاین می توانید روی گزینه های بیشتری حساب کنید. پشتیبانی از زبان فارسی از دلایل محبوبیت این مترجم قدرتمند در ایران است. اگر مایلید به جای تایپ کردن از دست خطتتان استفاده کنید نیز می توانید روی پشتیانی بیش از 90 زبان این مترجم قدرتمند حساب کنید. پشتیبانی از ترجمه 37 زبان تنها با استفاده از دوربین نیز این مترجم را به یک مترجم ایده آل تبدیل کرده است. استفاده از عکس، صدا و تایپ کردن از جمله گزینه های این مترجم همه فن حریف و گسترده است. شاید رایگان بودن این اپلیکیشن بر محبوبیت آن افزوده باشد اما هر چه که باشد این مترجم یکی از همراهان محبوب مسافران در سراسر جهان است. iTunes و Google Store هر دو این اپلیکیشن محبوب را ارائه می دهند.
Google translate
iTranslate
بدون شک یکی از محبوب ترین مترجم های دنیا همین مترجم محبوب شرکت اپل است. مترجمی قدرتمند که بر روی ابزارهای تکنولوژیک مختلفی از گوشی های هوشمند اندرویدی و Ios گرفته تا ساعت های به روز و مدرن قابلیت ارائه خدمات دارد. پشتیبانی از 100 زبان زنده دنیا این برنامه را به رقیبی قدرتمند در میان مترجم ها تبدیل کرده و از iTranslator یک همراه قدرتمندو قابل اعتماد ساخته است. میزان محبوبیت این برنامه را 51000 رای مثبت با درجه رضایتمندی بالا به اثبات می رساند که به طور رسمی در iTunes به ثبت رسیده است. استفاده از این مترجم اما به مانند رقیبش در دنیای گوگل کاملا رایگان نیست. گرچه مترجم اولیه رایگان است اما اگر تمایل دارید تا از مترجم آفلاین این اپلیکیشن بهره ببرید و یا از جستجوی صوتی آن بهره مند شوید و یا حتی روی صرف افعال تمرکز کنید باید هزینه ای هر چند اندک را به صورت ماهیانه یا سالانه پرداخت کنید. تجربه داشتن یک مترجم قوی بر روی ساعت مچی حتما تجربه متفاوتی را نصیبتان خواهد کرد که در کنار سایر مزایای این مترجم و میزان محبوبیتش حتما ارزشش را خواهد داشت. این مترجم بر روی گوشی های اندرویدی نیز قابل نصب است اما تنها بر روی ساعت های هوشمند شرکت اپل قابلیت نصب و راه اندازی را داراست. این نرم افزار در نسخه پایه خود از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند. اینجا هم می توانید روی iTunes , Google Store حساب باز کنید و نرم افزار پایه و رایگان این اپلیکیشن محبوب را دانلود و نصب کنید.
iTranslate
TripLingo
وقتی پای ترجمه به میان می آید همه ما از اینکه به مانند یک خارجی ناآگاه به نظر بیاییم احساس ناخوشایندی را تجربه می کنیم. در کنار این مسئله، نزدیکی به گفتگوهای محاوره ای و روزمره رایج در بین ساکنان یک سرزمین احساس نزدیکی و امنیت بالاتری را برای دو طرف مکالمه فراهم می کند. TripLingo در میان مترجم های مطرح دنیا به ایجاد همین حس نزدیکی شهره است. زمانی که در ترجمه عبارت هایتان از اصطلاحات عامیانه و به روز استفاده می کنید نتیجه طبعا قابل قبول تر و دلنشین تر خواهد بود. این ها همان چیزی است که این مترجم را محبوب تر جلوه می دهد مثل داشتن گنجینه ای از اصطلاحات عامیانه و خوش و بش های معمول و روزانه. برای گام اول کافی است مقصدتان را انتخاب کرده و بسته مورد نظر را بارگزاری کند. با ادای هر جمله به زبان خودتان آن جمله به زبان مقصد ترجمه شده و با صدای خودتان و آن زبان مقصد پخش خواهد شد. این ارتباط ساده را می توانید در کنار ترجمه تصاویر به کار ببرید و کارتان را در هر کشوری راه بیاندازید. تصورش را بکنید دوربینتان را روی منوی یک رستوران محلی در کشوری دور می بنید و به راحتی متن مورد نظر را ترجمه می کنید و در نهایت مقصودتان را به راحتی محقق کنید. امکان استفاده از بسته های فرهنگی هر کشور نیز که به بیش از 20 کشور تعلق می گیرد از دیگر انکانات جذای این مترجم است که البته متاساه در این بخش از زبان فارسی پشتیبانی نمی شود. TripLingo نیز به صورت پایه رایگان است اما اگر به دنبال نسخه پیشرفته تر آن هستید باید هزینه ای را پرداخت کنید. این هزینه ها که به صورت سالانه یا ماهیانه پرداخت می شود اغلب اندک است و حتما ارزشش را دارد. در نسخه رایگان می توانید به بیست جمه پرکاربرد از زبان های مختلف دسترسی داشته باشید. استفاده از چندین کلمه در صورت آفلاین نیز از دیگر گزینه های نسخه رایکان این مترجم است. برای دانلود این نرم افزار هم می توانید به iTunes و Google Store مراجعه کنید اما این مترجم محبوب متاسفانه از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند.
TripLingo
Papago
برای سفر به سرزمین چشم بادامی ها حتما باید یک بار هم که شده سری به این مترجم خاص و متفاوت بزنید. این مترجم با گنجینه ای از زبان های کره ای، چینی، ژاپنی، تایلندی، ویتنامی و اندونزیایی در کنار زبان های پرکاربرد انگلیسی، اسپانیایی و فرانسوی یکی از قدرتمندترین اپلیکیشن های همراه در سفر در سراسر جهان است که شما را همانند افراد ساکن این سرزمین ها راهنمایی خواهد کرد. کافی است متن مورد نظرتان را تایپ کرده و نتیجه را به صورت تایپی یا صوتی تحویل بگیرید. ترجمه عکس ها نیز از دیگر قابلیت های این مترجم است. با این مترجم به راحتی می توانید با یک نفر مکالمه کرده و همزمان ترجمه کنید. یک لغت نامه قوی و یک مجموعه از عبارات رایج در زبان های گوناگون شما را در درک بهتر و ارائه صحیح جملاتتان یاری می دهد. این اپلیکیشن نیز به طور رایگان بر روی iTunes و Google Store قابل دریافت است.
Papago
Waygo
یکی دیگر از مترجم های محبوب زبان های چینی، کره ای و ژاپنی که بیشتر در آسیای شرقی به کمک تان می آید همین مترجم Waygo است. این مترجم اما تمامی جملات را به انگلیسی ترجمه می کند و تنها از همین 4 زبان پشتیبانی می کند. نسخه آفلاین این مترجم نیز بسیار قوی است. اما این مترجم محبوب دارای بخشی به نام ترجمه غذا است که علاوه بر ترجمه نام غذاها به گویش محلی تصویر آن را نیز به نمایش می گذارد تا دیدی صحیح نسبت به موضوع پیش رویتان داشته باشید. تمرکز بر روی تلفظ های مختلف واژگان و ترجمه از روی عکس ها از دیگر نقاط قوت این برنامه است که حتما به دلتان خواهد نشست. کافی است با دور بین گوشی از متن مورد نظرتان عکسی تهیه کرده و آن را در اختیار این اچلیکیشن قرار بدهید و در نهایت ترجمه تصویر را دریافت کنید. با مراجعه به iTuns و Google Store به راحتی و بدون هیچ هزینه ای می توانید این مترجم را در سفرهایتان به همراه داشته باشید.
Waygo
iTranslate Voice
اگر از آن دست افرادی هستید که به تایپ کردن و یا عکس گرفتن علاقه ای ندارید و به دنبال گزینه مناسبی می گردید می توانید بر روی این مترجم کاملا صوتی حساب باز کنید. ترجمه جمله های شما به چهل زبان زنده دنیا از ویژگی های بارز این مترجم صوتی است. به این قابلیت امکان استفاده از مجموعه عبارات پرکاربرد هر یک از این زبان ها به صورت آماده را نیز می توانید اضافه کنید که حتما به دردتان خواهد خورد. اینکه بتوانید جمله های ترجمه شده با صدای خودتان را در قالب فایل هایی در گوشی خود ذخیره کرده و بتوانید بخشی از آن را برش داده و در قالب عبارات و یا جمله های آماده ذخیره کنید یکی دیگر از ویژگی های ارزشمند این برنامه است که بسیار ارزشمند است. iTunes و Google Store هر دو این این مترجم محبوب را که بر روی گوشی های اندروید و Ios قابل نصب است را به صورت رایگان ارائه می دهند. زبان فرسی فعلا در لیست زبان های پشتیبانی شده این اپلیکیشن قرار ندارد.
iTranslate Voice
Translator Speak and Translate Pro
این اپلیکیشن یک مترجم مختص گوشی های اندرویدی است. این مترجم محبوب از 100 زبان و همچنین از ترجمه صوتی نیز پشتیبانی می کند. اما علاوه بر ترجمه این نرم افزار یک اپلیکیشن قوی برای آموزش زبان های خارجی است. تشخیص خودکار زبان، سنجش تلفظ صحیح عبارات و پشتیبانی از یک لغتنامه قدرتمند از ویژگی های آموزشی بارز این اپلیکیشن است. می توانید عبارات مورد علاقه تان را در بخش ها و علاقمندی های مختلف طبقه بندی کرده و مدام هر بسته را به میل خودتان چندین بار آن هم به صورت آفلاین مورد بررسی قرار دهید. این نرم افزار نیز به صورت رایگان در iTunes و Google store قابل دسترس است.
Translator Speak and Translate Pro
Microsoft Translator
یکی دیگر از مترجم های قدرتمند و رایگان که قابلیت پشتیبانی از 54 زبان را دارد مترجم مایکروسافت است. این مترجم به نام مترجم بینگ نیز شناخته می شود و از 44 زبان از کل 54 زبان به صورت آفلاین نیز پشتیبانی می کند. این مترجم اما بر روی گستره وسیعی از ابزار هوشمند از سیستم های کامپیوتری گرفته تا گوشی های هوشمند اندرویدی، ios و ویندوز فون ها و حتی بر روی ساعت های هوشمند اپل و گجت های هوشمند اندرویدی قابلیت نصب را داراست. اپلیکیشن مترجم مایکروسافت سه ورودی گفتار، متن و صدا را به زبان مورد نظر ترجمه می کند و از این حیث جزو قوی ترین متجم های دنیای فناوری است. صحبت کردن در میکروفون تلفن با یک شخص دیگر و ترجمه همزمان این مکالمات از دیگر ویگی های جذاب این مترجم است. اگر دوست دارید صفحه نمایش گوشیتان را به دو بخش تقسیم کرده و هر بخش را به یک زبان اختصاص دهید و به طور همزمان ترجمه کنید این مترجم یکی از بهترین گزینه هاست. این مترجم با شعار کیفیت بهتر دارای مجموعه اصطلاحات رایج در رشته های مختلف نیز هست که کیفیت این مترجم را بالا می برد.
Microsoft Translator
Say Hi
این اپلیکیشن مترجم نیز با پشتیبانی 90 زبان بر روی هر دو گوشی اندرویدی و ios قابل استفاده است. مترجمی قدرتمند که هم متن ها و هم صدای شما را به زبان دلخواهتان ترجمه می کند. ترجمه مکالمات نیز از دیگر ویژگی های برجسته این مترجم است. شما می توانید از عبارات مختلف ذخیره شده در این اپلیکیشن استفاده کرده و سرعت صدا را نیز بر طبق میل خود تغییر دهید. این نرم افزار به صورت آنلاین بوده و از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند. Say Hi به داشتن رابط کاربری دلچسب و ساده خود نیز شهره است.
Say Hi
دنیای مترجم ها هر روز در حال پیشرفت است. مترجم ها هر روز برای بهتر شدن و باقی ماندن در عرصه این بازار پر از رقابت تلاش می کنند تا بتوانند امکانات بیشتری را عرضه کنند. امیدواریم این مترجم ها در سفر به گوشه و کنار دنیا برایتان سودمند باشند. اگر قصد سفر به گوشه و کنار ایران را داشتید برای رزرو آنلاین هتل های ایران از هتل های مشهد گرفته تا هتل های کیش حتما سری به ایران هتل آنلاین بزنید و از مزایای رزرو آنلاین هتل همانند تضمین کمترین قیمت و تخفیفات استثنایی هتل ها بهره ببرید.