×

فستیوال کوچلا چیست؟ نگاهی به فستیوال محبوب سلبیرتی ها

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۲/۳
دسته بندی آداب و رسوم
فستیوال کوچلا چیست؟ نگاهی به فستیوال محبوب سلبیرتی ها
هر ساله هزاران عاشق موسیقی مسیر خود را برای دو هفته مهمانی بدون توقف به سمت بیابان های کالیفرنیا کج می کنند. تاریخ برگزاری جشنواره کوچلا در تقویم بسیاری از سلبریتی ها درج شده است، این جشنواره سالانه افراد ثروتمند و مشهور را از مکان های دور و دراز به خود جذب می کند . اما اگر نتوانسته اید که این سفر ۶۰۰۰ مایلی به کوچلا را از انگلستان برنامه ریزی کنید، احتمالا زیاد در باره این مراسم و اینکه چه اتفاقاتی در آن می افتد خواهید شنید و می بینید.
در این مقاله سعی شده تا به معرفی کامل فستیوال کوچلا ، چگونگی آغاز و دلیل محبوبیت آن در جهان پرداخته شود. فستیوال ها و مراسم های متنوع و جذابی در شهرهای مختلف ایران برگزار می شود و هتل های ایران میزبان مناسبی برای پذیرایی از مسافران و ببیندگان این رویداد ها هستند.
 
جشنواره کوچلا چیست؟
Coachella
نام رسمی جشنواره کوچلا در حقیقت، فستیوال دره هنر و موسیقی کوچلا نام دارد که شامل هنرنمایی برخی از مشهورترین هنرمندان و گروه های موسیقی جهان و همچنین نمایش برخی از آثار هنری شگفت انگیز است.
این جشنواره در دو هفته آخر ماه آوریل برگزار می شود، بخش موسیقی در پنج مکان اصلی این مراسم شامل استیج کوچلا، سالن تئاتر در فضای باز ، چادر گوبی، چادر موجاوه و چادر صحرا بر پا می شود.
 
مکان برگزاری کوچلا کجاست؟
این فستیوال، که سالانه نیم میلیون نفر در آن شرکت می کنند، در امپابر پولو کلاب در ایندیو کالیفرنیا برگزار می شود و در دره کواچلا در صحرای کلرادو واقع شده است و بنابراین یک درخشندگی باورنکردنی در همه جای این مراسم وجود دارد.
 
این جشنواره چگونه شروع شد؟
Coachella
آغاز جشنواره کوچلا به سال ۱۹۹۳ باز می گردد، هنگامی که پرل جم یک مشاجره تلخ و تند با شرکت تیکت مستر نسبت به هزینه های سرویس دهی شان داشت که آنها مدعی بودند که از نظر مالی طرفداران و هنرمندان را به طور یکسان تامین سرویس دهی می شوند.
قسمتی از خصومت آنها ، پرل جم را به دنبال مکان های جایگزین برای تور خود، به ویژه مکان هایی که با شرکت تیکت مستر قرارداد نداشتند، کشاند. پرل جم در محوطه امپایر پولو در ایندو مستقر شد و از حضور هزاران نفری که برای دیدن یک شب اجرا او به صحرا سفر کرده بودند شگفت زده شد که مهر تائیدی بر مناسب بودن پولو برای برگزاری دیگر کنسرت هایش زد.
اولین جشنواره کوچلا به صورت یک رویداد دو روزه در اکتبر ۱۹۹۹ برگزار شد و پس از آن، به جز سال 2000 که مراسم برگزار نشد، این مراسم در ۱۵ سال گذشته در همان محل برگزار می شود. شهرت آن به عنوان یکی از بزرگ ترین و بهترین فستیوال های دنیا، سازمان دهندگان مجبور کرد که مدت زمان برگزاری آن بیشتر کنند و در نهایت در سال 2012 منجر به افزودن تعطیلات آخر هفته به این مراسم شد.
 
چرا جشنواره کوچلا انقدر بزرگ است؟
Coachella
جشنواره کوچلا به عنوان یکی از محبوب ترین فستیوال های دنیا شناخته شده است و حدود ۵۷۹،۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۴ در این جشنواره شرکت داشتند. هر فردی خوش شانسی که فرصت شرکت کردن در این مراسم پیدا کرده باشد دلایل خود را برای دوست داشتن این مراسم خواهد داشت اما مکان برگزاری این فستیوال احتمالا توضیح قانع کننده تری برای تجمع پیدا کردن جمعیت زیاد از مردم برای گوش دان به موسیقی در این ناکجا آباد است. در حقیقت بر پایی این جشنواره در صحرا مطمئنا آن را از دیگر مراسم ها متمایز می کند، به ویژه جشنواره هایی که در زیر باران و زمین های گل آلود انگلستان در آخر هفته برگزار می شود.
همزمان با رشد این جشنواره و نیز افزایش رسانه های اجتماعی این امکان برای ما فراهم شده تا هر حرکت سلبریتی های محبوبمان در این مراسم را دنبال کنیم، جشنواره کوچلا به کانونی بزرگ برای سلبریتی های مشهوری مانند جاستین بیبر، کندال جنر و کیتی پری و همچنین مکانی برای دیدن شدن تبدیل شده است.
 
چطور به آنجا برویم؟
Coachella
خب، منصفانه است که بگوییم رفتن به جشنواره کوچلا ارزان و راحت نیست. در ابتدا، باید به آمریکا پرواز کنید که احتمالا باید کمی در آنجا اقامت نیز داشته باشید. اما قبل از این مرحله، مسافران باید بلیط های خود را تهیه کنند. پروسه تهیه بلیط از گلاستونبری هر ساله اعصاب بسیاری از مسافران را برای تهیه بلیط بهم می ریزد.
اگر شما در آمریکا هستید، ممکن است هنوز هم بتوانید بلیط های دقیقه آخر را از تیکت مستر و یا محل های بلیط درجه دوم مانند شرکت ویاجوجو، شرکت استاب هاب و یا شرکت استاتس ویوید تهیه کنید. برای تهیه بلیط لازم است که از حدود ۶ ماه قبل ثبت کنید و در اوایل ژانویه منتظر دریافت ایمیل برای مشخص شدن زمان خرید بلیط باشید.
هر فردی که موفق به ثبت نام شود باید در یک زمان مشخص با به همراه داشتن تمام جزئیات پرداخت به یک صف آنلاین بپیوندند – بلیط ها برای چند دقیقه قبل از انتشار نگه داشته می شوند. هنگامی که که پرداخت شما تکمیل شد، برای شما یک ایمیل تایید شده فرستاده خواهد شد و بلیط ارسال می شود.
یوتیوب این مراسم را به صورت زنده و در تعطیلات اخر دو هفته پوشش می دهد. در کانال یوتیوب کوچلا ۲۰۱۹، بینندگان می توانند یک برنامه شخصی را از لیست های تعیین شده آن تهیه کنند.
 
چه نوع موسیقی در جشنواره کوچلا نواخته می شود؟
Coachella
این جشنواره گلچینی از تعداد زیادی از انواع موسیقی ها از جمله راک، Indie، الکترونیکی و هیپ هاپ است. از استیج های کوچک برای هنرمندان جوان و تازه وارد و استج های اصلی به برخی از بزرگ ترین هنرمندان نام اختصاص داده می شود. این مکان جای خوبی برای لذت بردن از موسیقی مورد علاقه تان و همچنین کشف چیزهای تازه است.
امسال افرادی زیادی در این جشنواره موسیقی اجرا می کنند که شامل چایلدیش گمبینو، تیم ایمپالا، آریانا گرانده، افکس توئین، ۱۹۷۵، پوشا تی و دیپلو می باشد. آریانا پس از کانیه وست بر روی صحنه قدم خواهد گذاشت. همچنین ادریس البا، بازیگر نقش لوتر نیز در این جشنواره دی جی خواهد بود.
از زمان افتتاحیه جشنواره کوچلا، موسیقی Indie به یکی از محبوب ترین نوع موسیقی در جشنواره کوچلا تبدیل شده است و همچنین موسیقی الکترونیکی نیز در این جشنواره به یکی دیگر از موسیقی محبوب مبدل شده است.

جدیدترین مطالب وبلاگ