×

چگونه با خانواده خود درباره مهاجرت صحبت کنیم

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۳/۲۸
دسته بندی راهنمای سفر
چگونه با خانواده خود درباره مهاجرت صحبت کنیم
مهاجرت به خارج از کشور خود به تنهایی ممکن است استرس زا باشد. مهاجرت کل خانواده به کشوری جدید حتی سخت تر نیز می باشد. صحبت کردن با افراد خانواده پیش از مهاجرت ممکن است پیچیده باشد اما بهترین کار است. دادن توضیح دقیق به کودکان در مورد مهاجرت می تواند تصمیم شما را نیز برای خودتان قطعی کند. در اینجا به ارائه چند نکته در مورد نحوه صحبت با خانواده تان در مورد مهاجرت های قریب الوقوع می پردازیم. یکی از فواید رزرو آنلاین هتل، برنامه ریزی راحت تر و با آرامش خاطر برای مسافرت با خانواده تان می باشد.
 
1.به آنها در مورد مهاجرت خبر دهید
در هر صورت، مهاجرت آسان و راحت نیست و هر چه زودتر این خبر را به فرزندان خود اطلاع دهید برای آن ها بهتر است. اگر چه ممکن است قلب آنها از ترک دوستان قدیمی خود شکسته شود اما به آنها بگویید که قرار است ماجراجویی جدیدی را تجربه کنند.
هر چقدر فرزندان شما بزرگ تر باشند، توضیح دادن این مسائل به آنها سخت تر است. باید به نوجوانان خود نشان دهید که مهاجرت به یک کشور متفاوت به معنی فراهم کردن فرصت های بهتر و بیشتر برای تحصیل، سرگرمی و دیگر فعالیت هایی است که به آنها در بهتر زندگی کردن کمک خواهد کرد. یک بحث آزاد با خانواده داشته باشید. خود را برای پاسخ به تمام سوالات دشواری که ممکن است پیش روی شما باشد آماده کنید.
 
۲. آنها را برای گفتن خداحافظ آماده کنید
اجازه دهید فرزندان تان احساسات خود را آزادانه بیان کنند. طبیعتا آن ها از این موضوع ناراحت خواهند شد. هرکسی، به ویژه جوانان، در برابر تغییرات مقاومت می کنند. به آن ها اجازه دهید که حس نا امیدی خود را نسبت به این موضوع نشان دهند و این خود نشانه خوبی است چون به این معنی است که آنها برای خداحافظی آماده هستند. در عمل آنها را تشویق کنید که از زندگی گذشته خود خداحافظی کنند. یک روش خوب برای کمک به آنها در قبول این واقعیت این است که شما واقعا قصد مهاجرت دارید و یک جشن خداحافظی برای آنها ترتیب دهید.

۳. به آنها در مورد فرهنگ جدید آموزش دهید
در حالی که بچه ها ممکن است در برابر تغییرات مقاومت نشان دهند، آنها همچنین به سمت تجربه های جدید جذب می شوند. حس کنجکاویی طبیعی آنها موجب شده که افراد مناسبی برای یادگیری چیزهای جدید هستند.
همزمان با بیان کردن و اعلام مهاجرت، وظیفه شما این است که به آنها در مورد همه چیز های جدیدی که در هنگام مهاجرت باید یاد بگیرند آگاهی دهید. یادگیری فرهنگ های جدید، یادگیری زبانی جدید، یادگیری در مورد غذاهای جدید می تواند برای کل خانواده بسیار هیجان انگیز باشد اگر به روش درستی ارائه شود.
 
۴. به آنها در بستن چمدان ها کمک کنید
هنگامی که با بچه های خود درباه مهاجرت صحبت می کنید به آنها در این فرآیند کمک کنید. می توانید به آنها در جمع آوری وسایل شان کمک کنید. مهم است که خانواده تان تصمیمات خاصی را برای خودشان اتخاذ کنند. چه چیزی باید با خود به همراه بیاورند، یا چه چیزی را باید در گذشته رها کنند و دور بیندازند.
 
۵. وعده های دروغین ندهید
اگر چه ضروری است که با فرزندان تان درباره سرگرمی و تفریحاتی که در مکان جدید خواهند داشت، صحبت کنید اما از دادن وعده های دروغین به آنها خودداری کنید. اگر چه روند مهاجرت ممکن است به آرامی انجام شود، اما مابقی نقل و انتقال بسیار ضعیف خواهد بود. در مورد کارهایی که انجام خواهید داد، صحبت کنید اما در کل به آنها هیچ قول ندهید.
پس از اتمام مهاجرت مطمئن شوید که برخی از وسایل مشابه را در نزدیکی خود نگه دارید تا بچه ها بتوانند در خانه جدید احساس امنیت کنند. مهمترین چیز بعد از مهاجرت این است که اطمینان حاصل کنید تمام اعضای خانواده، از جمله خودتان، این است که با هم اتفاق نظر داشته باشید.
انجام دادن کارها در مراحل اولیه مهاجرت می تواند برای همه مفید باشد. امیدواریم این نکات به شما کمک کند تا با خانواده خود در مورد مهاجرت صحبت کنید.