×

شرایط اخذ ویزای نیوزلند

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۳/۲۹
دسته بندی راهنمای سفر
شرایط اخذ ویزای نیوزلند
نیوزلند یکی از کشورهای قاره ی اقیانوسیه است که با توجه به داشتن طبیعتی بکر و مجاورت با اقیانوس آرام همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی مخصوصا ایرانیان بوده و هر ساله عده ی زیادی از آنها را به سمت خود فرا می خواند. برای رفتن به این کشور زیبا ابتدا باید جهت اخذ ویزای آن اقدام کنید. ویزای نیوزلند معمولا به صورت یک مهر یا برچسب بر روی پاسپورت متقاضی درج می شود. درخواست ویزای نیوزلند به دو صورت دستی و آنلاین انجام می گیرد که در هر دو صورت حدود یک ماه بعد جواب ویزا برای متقاضی ارسال می شود. ویزای نیوزلند مصاحبه ندارد و فقط باید برای تحویل مدارک به سفارت این کشور مراجعه کنید. نکته دیگری که در مورد ویزای نیوزلند باید بدانید این که اخذ آن به سادگی صورت نمی گیرد و سفارت این کشور در این زمینه سختگیر است. حال اگر قصد سفر یا مهاجرت به نیوزلند را دارید با ما همراه باشید، اما پیشنهاد می شود قبل از ترک ایران سری به عروس خلیج فارس یعنی جزیره ی کیش بزنید و خاطرات خوبی را برای خود به ارمغان بیاورید. برای رزرو یکی از هتل های کیش نیز می توانید وارد سایت ایران هتل آنلاین شوید و هتل مورد نظر خود را تنها با چند کلیک رزرو کنید.

مراحل اخذ ویزای نیوزلند
اخذ ویزای کشور نیوزلند نیز مانند ویزای هر کشور دیگری به طی کردن یک سری مراحل احتیاج دارد. این مراحل در حالت کلی به شرح زیر می باشد:
1. گرفتن وقت از سفارت نیوزلند
2. تکمیل فرم سفارت
3. آماده سازی مدارک هویتی - شغلی – مالی – پرواز و هتل
4. تحویل مدارک به سفارت
5. دریافت پاسخ سفارت

انواع ویزای نیوزلند
ویزای نیوزلند انواع مختلفی از جمله توریستی، خانوادگی، کاری، پزشکی و تحصیلی دارد که در ادامه به توضیح مختصری در مورد هر یک از آنها پرداخته می شود.
ویزای توریستی نیوزلند
این ویزا برای کسانی صادر می ‌شود که قصد گردش و تفریح در کشور نیوزلند را دارند. افراد دارای این ویزا به هیچ عنوان اجازه کار در نیوزلند را نخواهند داشت. اولین مساله ای که در مورد ویزای توریستی کشور نیوزلند مطرح می شود مدت زمان آن می باشد. مدت زمان ویزای توریستی نیوزلند در حالت کلی سه ماه است. حال اگر فرد بخواهد مدت زمان بیشتری در این کشور بماند باید درخواستی در این زمینه تنظیم کرده و آن را به کشور نیوزلند تحویل دهد و دولت نیوزلند را متقاعد کند که به مدت زمان بیشتری برای حضور در این کشور نیاز دارد. این در حالی است که باید پاسپورت وی حداقل سه ماه دیگر اعتبار داشته باشد. از طرفی فرد باید ثابت کند که از پس هزینه های این مدت زمان نیز بر می آید. از طرف دیگر وی باید دلایل کافی برای درخواست تمدید مهلت ویزای خود داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی نیوزلند
برای اخذ هر نوع ویزایی یک سری مدارک مورد نیاز است که باید به سفارت کشور مورد نظر ارائه شود. این مدارک برای اخذ ویزای توریستی نیوزلند به شرح زیر می باشد:
فرم تکمیل شده و امضا شده ی IMZ1017(این فرم را می توان از سایت سفارت نیوزلند دریافت کرد)
اصل گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه و کپی صفحه ی اول آن (اگر در گذشته ویزا یا گذرنامه ای داشته اید باید آنها را نیز به همراه داشته باشید)
شناسنامه ترجمه شده
دو قطعه عکس رنگی با پس زمینه ی سفید (در اندازه ی پاسپورتی)
آدرس و تلفن اقوام ساکن در استرالیا (در صورت وجود)
دعوت نامه و کپی مدرک تابعیت دعوت کننده
تکمیل فرم ضمانت مالی IMZ1025
بلیط رفت و برگشت هواپیما یا تاییدیه رزرواسیون بلیط
تاییدیه رزرو هتل (در صورت اقامت در هتل)
مدارکی دال بر اثبات توانایی مالی متقاضی برای امرار معاش در طول مدت اقامت در نیوزلند، گردش سه تا ۶ ماه اخیر حساب بانکی، مبلغ حداقل ۱۰۰۰ دلار نیوزلند برای هر شخص در هر ماه (به شرط داشتن محل اقامت این مبلغ برای هر شخص در هر ماه معادل ۴۰۰ دلار می باشد)
ترجمه سند ازدواج در صورت متاهل بودن
ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن
ارائه گواهی شغلی در صورت شاغل بودن (ذکر میزان حقوق، مبلغ دریافتی و مدت اشتغال و نیز ارائه برگه مرخصی از کارفرما الزامی است)
لازم به ذکر است متقاضی این نوع ویزا باید به دولت نیوزلند ثابت کند که هدفش از سفر به این کشور تنها یک بازدید چند ماهه است و قصد مهاجرت ندارد.
ویزای خانوادگی
این ویزا برای زمانی است که تعدادی از اعضای خانواده ی فرد متقاضی در نیوزلند اقامت داشته باشند. فرد متقاضی می تواند برای بازدید از اعضای خانواده خود درخواست این نوع ویزا را بدهد و بعد از اخذ آن به مدت سه ماه در نیوزلند بماند. حال اگر فرد بخواهد مدت زمان بیشتری در نیوزلند اقامت کند باید از این کشور خارج شود و مجددا برای ورود درخواست دهد.
ویزای پزشکی
این ویزا برای درمان بیماری است. فرد بیمار می تواند با در دست داشتن یک دعوتنامه از یک مرکز پزشکی در نیوزلند برای ادامه ی درمان بیماری خود وارد نیوزلند شود. لازم به ذکر است پزشک معالج در کشور مبداء باید دعوتنامه را بررسی کرده و در مورد نیاز به درمان در نیوزلند نظر دهد. مدت زمان این ویزا نیز سه ماه است اما اگر فرد بیمار به مدت زمان بیشتری برای درمان نیاز داشته باشد با تاییدیه پزشک مدت این ویزا تمدید می شود و فرد می تواند تا ۹ ماه برای درمان در خاک این کشور بماند.
ویزای تحصیلی
این ویزا برای افرادی است که به قصد ادامه تحصیل وارد خاک نیوزلند می شوند. برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند متقاضی باید دارای شرایط زیر باشد:
 قبولی در رشته ای در یک موسسه آموزشی تایید شده توسط وزارت آموزش و پرورش نیوزلند
 پول کافی برای پرداخت شهریه، یا مدرکی مبنی بر تحت پوشش قرار دادن هزینه ها از طریق بورسیه تحصیلی
 مدرکی دال بر داشتن پول کافی برای زندگی در نیوزلند
 بلیط برگشت از نیوزلند و یا مدرکی دال بر توانایی خرید آن
جالب است بدانید در شرایط زیر نیازی به اخذ ویزای تحصیلی ندارید:
 در صورتی که از استرالیا به نیوزلند آمده باشید.
 در صورت شرکت در دوره ای که کمتر از یک ماه طول می کشد.
 در صورتی که اجازه اقامت در نیوزلند را داشته باشید.
در مورد هزینه ها نیز لازم به ذکر است اگر دوره تحصیلی تان کمتر از ۹ ماه باشد به ۱۲۵۰ دلار نیوزلند به صورت ماهیانه و اگر دوره تحصیلی تان بیشتر از ۹ ماه باشد به ۱۵۰۰۰ دلار نیوزلند به صورت سالیانه نیاز دارید.
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی نیورلند
تکمیل فرم INZ1012
داشتن مدرک آیلتس با نمره بالاتر از 5/6
داشتن ضمانت نامه بانکی با حداقل ۳۰ میلیون تومان موجودی
 ۲ قطعه عکس رنگی و واضح بدون روتوش در سایز پاسپورتی
 اصل و کپی گذرنامه
  اصل و کپی شناسنامه
 گواهی عدم سوءپیشینه
 تکمیل فرم INZ1000 در صورت تحصیل در مقطع دکتری
ویزای کاری
این ویزا بیشتر برای افرادی است که به قصد تجارت و انجام یک کسب و کار جدید وارد نیوزلند می شوند. این افراد می توانند بعد از ورود به نیوزلند شرایط کاری و اقتصادی این کشور را بررسی کرده و تصمیم خود را در مورد راه اندازی کاری که مد نظر دارند بگیرند. از طرفی افراد می توانند برای شرکت در همایش ها و نمایشگاه هایی که مربوط به رشته و شغل آنهاست با در دست داشتن یک دعوت نامه ی بازدید وارد نیوزلند شوند و در مدت زمان برگزاری همایش یا نمایشگاه در این کشور اقامت کنند.

انواع ویزای کاری نیوزلند و دریافت اقامت دائم
ویزای کاری نیوزلند شامل دو نوع است که در ادامه به توضیح آنها پرداخته می شود.
 ویزا برای افراد ماهر، تحصیل کرده و متخصص (Skilled Migrant Category یا SMC): این افراد در صورتی که علاوه بر شرایط عمومی اخذ ویزای کاری، از طرف یک کارفرما در نیوزلند دعوتنامه داشته باشند می توانند وارد این کشور شوند. ایشان پس از دو سال کار و زندگی در این کشور می توانند برای دریافت اقامت دائم و پس از 5 سال برای دریافت سیتیزن شیپی (گذرنامه نیوزلندی) اقدام کنند. حال اگر فرد دعوتنامه کاری نداشته باشد اما حداقل امتیاز لازم برای دریافت ویزای نیوزلند را به دست آورد باز می تواند به نیوزلند مهاجرت کند و در صورتی که کار مناسبی بیابد برای دریافت اقامت دائم در نیوزلند اقدام نماید.
ویزا برای افرادی که در زمینه ها و مشاغل پرتقاضای کشور نیوزلند مهارت دارند و یا از طرف یک کارفرما در نیوزلند دعوت به کار شده اند ( Work to Residence): حال اگر فرد دعوتنامه کاری نداشته باشد در صورتی که حداکثر تا نه ماه پس از ورود به نیوزلند موفق شود کار مناسبی بیابد امکان تبدیل ویزای موقت کاری او به ویزای اقامت دائم وجود دارد.

شرایط عمومی اخذ ویزای کاری نیوزلند
 داشتن سن بین 20 تا 53 سال
برخورداری از سلامتی کامل
 نداشتن سوءسابقه و پیشینه کیفری
داشتن گذرنامه معتبر
آشنایی و تسلط به زبان انگلیسی (داشتن مدرک زبان بین المللی آیلتس جنرال یا آکادمیک با حداقل نمره یعنی 5/6 که بیش از دو سال از تاریخ دریافت آن نگذشته باشد. فارغ التحصیلان از دانشگاه هایی که در آن به زبان انگلیسی صحبت می کنند از ارائه مدرک زبان معاف هستند).
داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
 داشتن سابقه کاری ترجیحا مرتبط با زمینه تحصیلی
 داشتن توانایی پرداخت هزینه های مربوط به درخواست ویزای نیوزلند

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری نیوزلند
 تکمیل فرم INZ1015
 داشتن حداقل ۲ سال سابفه تجاری در کشور خود مانند داشتن کارخانه، فروشگاه و….
 داشتن گردش مالی تجاری ۵۰۰ میلیون تومانی در سال
 سرمایه گذاری به مبلغ ۲۵۰ میلون تومان
 داشتن حداقل نمره ۴ آیلتس
داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی

فرصت استثنایی برای دریافت ویزای کاری نه ماهه (Silver Fern)
علاوه بر ویزای مهارتی SCM و یا ویزای Work to Residency اداره مهاجرت نیوزلند هر ساله در تاریخ 27 آوریل یک فرصت استثنایی برای متقاضیان کار در نیوزلند فراهم می کند و 300 نفر از آنها را برمی گزیند که وارد کشور نیوزلند شوند و تا نه ماه در آن بمانند تا کار مناسبی بیابند. البته استفاده از این فرصت یک سری شرایط خاص دارد. اول اینکه سن متقاضی باید بین 20 تا 35 سال باشد و تمام شرایط عمومی اخذ ویزای کاری را داشته باشد. از طرفی فرد باید ثابت کند که در مدت این نه ماه می تواند از پس هزینه های زندگی خود در نیوزلند برآید که چیزی معادل 4200 دلار نیوزلندی خواهد بود. تمامی مراحل اقدام برای اخذ این نوع ویزا به صورت آنلاین است و زمان باز شدن سایت نیز ساعت 10 صبح روز 27 آوریل (به وقت محلی نیوزلند) می باشد.

اطلاعات سفارت نیوزلند در ایران
 آدرس: تهران- خیابان پاسداران شمالی- ‏خیابان موحدی دانش- ‏خیابان گلستان ‏شمالی (شهید قاسمی)-‏ کوچه سوسن- کوچه ‏پارک دوم- پلاک ۱‏
 تلفن: ‏۲۶۱۲۲۱۷۵ 021
فکس: ‏۲۶۱۲۱۹۷۳ 021
وب سایت: www.nzembassy.com/iran
 روز و ساعت کاری: یکشنبه، دوشنبه، سه ‌شنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۰:۰۰ صبح تا ۱۲:۳۰ ظهر
برای اخذ ویزای نیوزلند باید از سفارت این کشور در تهران وقت بگیرید. بهتر است این کار را حدود چند ماه قبل از زمان سفر انجام دهید تا در اجرای برنامه ی سفر خود دچار مشکل نشوید.

تحویل مدارک اخذ ویزای نیوزلند و پرداخت هزینه ی آن
از اوایل آذرماه سال 1397 سفارت کشور نیوزلند در ایران تمام مراحل اخذ ویزای این کشور را به شرکت VFS global واقع در میدان هروی تهران واگذار کرده است لذا متقاضیان باید جهت ارائه مدارک به این شرکت مراجعه کنند. آدرس این شرکت تهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند، خیابان بیست و هفتم (راشل کوری)، ساختمان شماره 11، طبقه اول، دفتر VFS Global است. هزینه ای که شرکت VFS بابت ارائه خدمات ویزا از فرد متقاضی دریافت می کند چیزی حدود ۸۶ یورو است که باید به صورت نقدی پرداخت شود. لازم به ذکر است این مبلغ غیرقابل بازگشت می باشد.