×

خانه وارونه مراکش که از آسمان افتاده است

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۲/۳
خانه وارونه مراکش که از آسمان افتاده است
"دار ال ساداکا " نام یک مهمانسرای طراحی شده توسط فرانسوا فورتو است که در 15 کیلومتری مرکز مراکش قرار دارد . اگر چه برای عموم قابل بازدید نیست ، اما ویلای اصلی آن را می توان برای تعطیلات یا رویدادهای خصوصی اجاره کرد . به علاوه ی این ویلا ، فورتو چند بنای عجیب دیگر را نیز در لیست دارایی هایش دارد مانند " خانه ی غول پیکر " و " خانه ی وارونه " . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مکان شگفت انگیز ادامه این مطالب ایران هتل را بخوانید .
خانه ی غول پیکر دو برابر اندازه ی خانه ی معمولی انسان است که شما قطعا در آن حس کودکی خواهید داشت . بنای خانه ی وارونه به نام خانه ای که از آسمان افتاده شناخته شده است چون فورتو معتقد است که گویی پدربزرگش این خانه را از آسمان برای او فرستاده است و دقیقا مشابه خانه ی پدربزرگ و مادربزرگش است .
خانه وارونه
در " دار ال ساداکا " ، در هر اتاق یک مجسمه ی حیوان قرار دارد که توسط خود فورتو طراحی شده است مثلا اتاق غذاخوری زرافه ، اتاق نشیمن اورانگوتان ، سوئیت لاک پشت ، سوئیت شتر و ... . هنگام ورود به این ملک ، اول چیزی که نظر شما را جلب می کند گوسفندی غول پیکر است که در کنار یک استخر باور نکردنی قرار داده شده است . همینطور که به سمت باغهای سر سبز قدم بر میدارید ، شما با یک کار هنری عظیم یعنی " خانه ای که از آسمان افتاده " مواجه می شوید . چشم انداز بسیار جالبی دارد و قدم زدن در داخل آن تجربه ای خارق العاده است و حقیقتا شما خود را در جهان موازی خواهید دید .
فورتو همچنین خانه ی غول پیکر را در سه مقیاس مختلف طراحی کرده است . یک خانه ی کوچکتر که مناسب اندازه ی کودک است و خانه ای دیگر که تقریبا بزرگتر از خانه ی عروسک است .
خانه وارونه
توجه داشته باشید که این ملک یک گالری هنری یا هتل برای هنرنمایی نیست ، بلکه یک ملک خصوصی است . با این وجود این خانه میزبان میهمانانی است که به تماشای باغهای دیدنی و صرف ناهار مخصوص سرآشپز در خانه ی غول پیکر می آیند یا همراه تور برای بازدید از چنین املاکی با درشکه می آیند.