لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> جهانگردی >> 11 مكانی كه طرفداران هری پاتر باید از نزدیك ببینند
11 مكانی كه طرفداران هری پاتر باید از نزدیك ببینند

11 مكانی كه طرفداران هری پاتر باید از نزدیك ببینند

این موضوع قابل انكار نیست كه: همه ما در سن یازده سالگی آرزو داشتیم كه كاش آن جغد فیلم هری پاتر، نامه ای از هوگوارتز (مدرسه آموزش جادوگری در فیلم) را تحویل ما می داد و نیز همزمان با بزرگ شدن و پذیرفتن دوران بزرگسالی به شكلی بخشنده، عشق برای هر چیزی از هری پاتر كه كمرنگ نشده بود را برای ما، كه جادوگر نیستیم، می آورد. اما این بدان معنا نیست كه ما توانایی تظاهر كردن (ادای جادوگرها را در آوردن) را هم نداریم و چه راه بهتری برای انجام این كار می توان یافت غیر از اینكه در مكان هایی حاضر شد كه زمانی لوكیشن فیلم هایی بوده اند كه در آنها سحر و جادو به نمایش درآمده اند. در این مطلب 11 مكانی را كه طرفداران هری پاتر بایستی از آنها دیدن نمایند (نه فقط در اسكاتلند) را ارائه نموده ایم.
با رزرو هتل استقلال تهران، می توانید سری به سالن معروف تئاتر شهر بزنید و از اجراهای دیدنی بازیگران معروف و نمایش های ماندگار آنها لذت ببرید.
1. الفنت هاوس، ادینبرگ

به یك دلیل ویژه مطلب را با كافه رستوران الفنت هاوس واقع در ادینبرگ شروع می كنیم: این همانجائی است كه جهان هری پاتر برای اولین بار به تصویر كشیده شد و كار نگارش داستان آن توسط نویسنده بریتانیایی، جی. كی. رولینگ شروع شد. اگر با داستان نمادین این نویسنده آشنایی ندارید، باید گفت كه وی نگارش هری پاتر را زمانی كه به عنوان یك مادر تنها و تحت فشار مالی با مشكلات دست و پنجه نرم می كرد، آغاز نمود. بنابراین، این كافه به عنوان آغاز كننده دنیای جادوگری كه برای خیلی ها از اهمیت برخوردار است، دلالت های ضمنی عاطفی و خیلی جدی را دارد. همه روزه در فاصله بین ساعت 8 صبح تا 10 شب در روزهای هفته و تا 11 شب در روزهای جمعه و شنبه، می توانید از این كافه رستوران دیدن نمایید.

برخی از شهرهای تاریخی ایران به عنوان لوكیشن فیلم برداری بسیاری از فیلم ها و سریال های جذاب ایرانی به كار رفته اند، بنابراین برای نمونه با رزرو هتل های اصفهان، لذت حضور در مناطق جذاب این شهر زیبا را تجربه نمایید.

2. دره دیاگون: ویكتوریا استریت / كندل مِیكر رو، ادینبرگ و لیدنهال ماركت، لندن
زمانی كه در ادینبرگ حضور دارید، ممكن است كه موارد الهام بخش در كوچه دیاگون – خیابان ویكتوریا و كندل میكر رو را بررسی نمایید (حتی یك پلاك با عنوان دیاگون الِی و نقاشی دیواری در كندل میكر رو وجود دارد، بنابراین اگر این موارد شما را متقاعد نمی كند كه این منطقه جزء مكان هایی است كه می تواند نشانه هایی از هری پاتر را برای شما بازگو نمایند، معلوم نیست كه چه نشانه های دیگری می توانند نظر شما را جلب نمایند). این دو خیابان مجاور و سنگفرش شده كه از الفنت هاوس هم زیاد دور نیستند،‌ رنگارنگ و تاریخی بوده و مكان هایی هستند كه می توانید با حضور در آنها، خودتان را در هوگوارتز تصور نمایید.

با سخن گفتن در مورد دیاگون الِی، هركسی كه شدیداً طرفدار پاتر باشد، خواهد دانست كه ورودی آن از میان لیكی كالدرون (كافه) عبور می نماید. در حالی كه دلتان خواهد خواست كه به یكی از استودیوهای اختصاص یافته برای شبیه سازی زندگی در دیاگون الِی بروید، در لندن می توانید از مكان های بیرونی دیدن كنید كه لیكی كالدرون در آنها فیلم برداری شده است: یعنی لیدن هال ماركت.
 كینگز كراس استیشن، لندن

3. پلتفرم 4/3 9: كینگز كراس استیشن، لندن
“نُه و سه چهارم؟ فكر می كنید كه مسخره تان می كنند، مگه نه؟”
آنچه كه زمانی تصور می شد، در اولین فیلم، مورد تمسخر قرار گرفته است، اكنون تبدیل به یكی از اولین چیزهایی شده است كه به هنگام نام بردن از كینگز كراس استیشن به ذهن متبادر می گردد. این مكان در حال حاضر آن گونه كه در فیلم بود، نیست و تغییر كرده – مسئولین پلتفرم ها را كه در كینگز كراس به صورت 9 و 10 شماره گذاری شده بودند را تغییر داده و شماره های 4 و 5 را به آنها اختصاص داده اند – اما یك علامت 4/3 9 همراه با یك ارابه حمل وسایل كه گویی وارد دیوار می شود، نیز وجود دارند و تبدیل به یك جاذبه توریستی بسیار خوب شده است.

همچنین در كنار این مكان، فروشگاهی برای یادگاری های هری پاتر احداث شده است. یك نكته عالی: اگر دوست ندارید كه برای عكس گرفتن در صف منتظر بمانید، آخر شب به این مكان مراجعه نمایید – بی دردسر، یك كافه در كنار این مكان غیرمشهور وجود دارد، بنابراین با نوشیدن یك نوشیدنی خوشمزه، منتظر شوید تا فروشگاه خلوت شود.
قلعه هوگوارتز

4. قلعه هوگوارتز: لوكیشن های چندگانه
هر چقدر هم كه هوگوارتز را دوست داشته ایم، باید این نكته را دانست كه این مكان، در واقعیت وجود ندارد (یا حداقل، اگر من جادوگر نباشم، بهتر است كه وجود نداشته باشد). در نتیجه، گروه فیلم برداری هری پاتر مناطق مختلفی از بریتانیا را گشتند تا تكه های مختلف قلعه ایده آلی را كه همه ما عاشقش شدیم را كنار هم قرار دهند. یكی از مشهورترین ها قلعه آلنویك در نورثومبرلند است. این قلعه در فصل سنگِ فیلسوف به نمایش درآمد، همان مكانی كه هری پاتر اولین درس پرواز كردن خود را فرا گرفته و عهد و پیمان خود را به عنوان یك جستجو كننده بست.
فیلم برداری در كلیسای درهام و دانشگاه آكسفورد هم انجام گرفت، كه مكان دوم برای لوكیشن گریت هال (سالن بزرگ) در دانشكده كریست چرچ به كار گرفته شد.
و به یاد داشته باشید كه وقتی همه، علامت پاتر استینك را استفاده می كنند، محیط اطراف چقدر زیبا به نظر می رسد؟ مكان مزبور دانشكده ای جدید در آكسفورد بود – پس در واقع، دانشجویان آكسفورد در درون رویای هوگوارتز زندگی می نمایند.
5. پل میلنیوم، لندن، انگلستان

در دنیای جادوگری، ممكن است دث ایترز (مرده خواران) موجب صدمه دیدن پل نمادین میلنیوم در لندن شده باشند، اما در جهان واقعی، هنوز هم استوار و پابرجاست. بهترین چشم انداز درست قبل از حضور شما بر روی پل است، روبه كلیسای سِینت پائول از سمت مقابل رودخانه. یك حقیقت جالب: در روز افتتاح پل میلنیوم، به خاطر ازدحام جمعیت بر روی آن، این پل تاب خورد و همین موضوع باعث شد كه سریعاً بسته شود. یا شاید هم این چیزی است كه دنیای جادوگری باعث شده كه باور كنیم…
6. رپتایل هاوس، باغ وحش لندن، لندن، انگلستان
رپتایل هاوس، باغ وحش لندن، لندن، انگلستان
سكانس مار، همان جائی كه ما اولین بار این نكته را فهمیدیم كه هری می تواند به زبان پارسل صحبت كند، در رپتایل هاوس باغ وحش لندن فیلم برداری شده است. ماهیت رسمی پلاك مجدداً خودنمایی می نماید – یك علامت در كنار محفظه مار در صحنه مزبور در فیلم دیده می شود، بنابراین اگر دقیقاً همانجائی بایستید كه دانیل ردكلیف با صورت بچگانه در حال صحبت با یك مار پیتون برمه ای در آنجا ایستاده بود، به این موضوع پی خواهید برد.
این باغ وحش هر روز سال به غیر از روز كریسمس باز است، و از ساعت 10 صبح آغاز به كار كرده و در فاصله بین ساعت 30/4 تا 5 عصر هم تعطیل می گردد.
7. هگریدز هات: گلنكو
هگریدز هات: گلنكو
هگریدز هات یك لوكیشن اساسی در فصل پریزونر آو آزكابان بود. صحنه های این بخش از فیلم همگی در گلنكو واقع در اسكاتلند فیلم برداری شده بودند (در ناحیه لوكابر در سرزمین های مرتفع اسكاتلندی) این همان منطقه ای است كه مشرف بر تورن لوشان و جنگل سیگنال راك است. اگرچه تمامی شواهد مربوط به هگریدز هات از آن زمان حذف شده است، اما با دیدن زیبایی های سرزمین های مرتفع اطراف، جای هیچ نگرانی در این مورد وجود نخواهد داشت.
8. هگوارتس اكسپرس: گلنفینان ویاداكت اند جاكوبایت استیم
گلنفینان ویاداكت اند جاكوبایت استیم
تماماً در خارج از كشور! اینجا چشم اندازی دارد كه در تمام طول عمر فقط یكبار با آن مواجه می شوید و مكانی است كه با حضور در آن احساس حضور در فیلم هری پاتر به شما دست می دهد. گلنفینان ویاداكت همان پل كمان شكلی است كه هوگوارتز اكسپرس – البته در عالم واقع قطار جاكوبایت استیم – در مسیر به سمت مدرسه جادوگری، آن را قطع می كند.
شما این منطقه را دقیقاً به مانند آنچه در فیلم بود، خواهید دید (خُب، البته بدون پرواز یك فورد آنجلیای آبی بر فراز منطقه) مثلاً می توانید خودتان سوار بر یك قطار استیم شوید یا به بخشی از منطقه بروید و عبور قطار را مشاهده نمایید. قطار جاكوبایت در فاصله بین ماه های مه تا اكتبر فعالیت دارد و هزینه آن برای هر شخص بزرگسال 35 پوند است (یا اگر بخواهید یك بلیط فرست كلاس تهیه نمایید، 59 پوند). اگر ترجیح می دهید كه قطار را از فاصله دور مشاهده نمایید، حتماً در فاصله بین ساعت 11 صبح تا 3 ظهر خودتان را به نقطه ای مناسب برسانید – این فاصله زمانی بهترین زمان برای دیدن قطار استیم (بخاری) است (در ساعت های دیگر هم قطارهای مدرن تری از آنجا عبور می كنند، اما میزان اثرگذاری آنها بسیار كمتر است).
9. تور استودیوی هری پاتر در وارنر براس، لیوِسدن
وارنر براس
پس از اینكه كار فیلم برداری به پایان رسید، تمام زیورآلات و اسباب و اثاثیه موجود در صحنه های نمایش قرار بود كجا بروند؟ آیا بایستی دور انداخته می شدند؟ خوشبختانه، كسانی كه مسئول ساختن فیلم هری پاتر در استودیوی وارنر براس بودند، اهمیت این موضوع و سحرآمیز بودن دنیایی كه نویسنده داستان خلق كرده بود را درك كرده بودند، پس تور بازدید از استودیوی هری پاتر را برای ما به عنوان طرفداران این فیلم، فراهم آوردند. تور این مكان كه با استفاده از قطار می توان خیلی زود از لندن به آن رسید، به ما این امكان را می دهد كه بتوانیم سری به نقاط مختلف سالن بزرگ آن بزنیم، گردشی در جنگل ممنوعه آن داشته باشیم، در مورد لباس های خاص و اسباب و اثاثیه موجود نكاتی را یاد بگیریم، و در فصل زمستان، می توانیم از هوگوارتز در زیر بارش برف دیدن نماییم. در طول مسیر به اطلاعاتی در مورد این موضوع كه فیلم ها چگونه ساخته شده اند و چه كسانی آنها را ساخته اند، دست خواهیم یافت.
10. استودیوهای جهانی دنیای جادوگری هری پاتر (اورلاندو و لس آنجلس)
جهانی دنیای جادوگری هری پاتر
در حالیكه تور بازدید از استودیوی وارنر براس، اصلی ترین تور در میان معروف ترین تورهای مرتبط است، اما حضور در استودیوی جهانی دنیای جادوگری هری پاتر، یك فعالیت تفریحی عالی و نمایشگاهی است (ما از تو چیزی كمتر از این را انتظار نداریم، امریكا). اجازه دهید عصای جادویی، شما را در اولیواندر انتخاب نماید، مانند هری پاتر در سفر ممنوعه شركت كنید و سوار هیپوگریف شوید، در دیاگون الِی قدم بزنید و از دیدن تندیس هیولای هانگریین هورن بر روی گرینگاتز مات و مبهوت شوید.
11. لاكهارت، یا كافه غیر رسمی هری پاتر، تورنتو، كانادا
كافه غیر رسمی هری پاتر
به منظور در امان ماندن از خشم ناخواسته استودیوی وانر برادرز، این كافه در شهر تورنتوی كانادا، دارای طرح و قالبی از فیلم هری پاتر است البته بدون گفتن شفاف این جمله كه “آهای! ما یك كافه هری پاتر هستیم!”، اما باور كنید كه سحر و جادوی كتاب ها و فیلم هری پاتر وارد این مكان نیز شده است. از همان لحظه كه قدم در این مكان می گذارید، اشاره ها به پسرك جادوگر و جهان او كه با دقت بسیار توسط جی. آر. رولینگ ساخته شده است، قابل مشاهده است. از مشتری ها با یك فضای سحرآمیز و آرامشبخش از طریق استفاده از میزهای چوبی ضخیم و دیوارهای آجری پذیرایی می شود. در سراسر كافه عبارت “پوشنز اند اگزیلیرز” نوشته شده و شما می توانید انواع نوشیدنی ها را سفارش دهید. اگر شب مناسبی را هم برای رفتن به این مكان انتخاب كرده باشید، می توانید از مراسم هری پاتر تریوییا لذت ببرید!

8 محل فیلم برداری عجیب و غریبی که در دنیای واقعی وجود دارند
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر