خانه >> انواع سفر >> تفاوت پیاده روی و راهپیمایی |راهنمای مبتدیان 1
تفاوت پیاده روی و راهپیمایی

تفاوت پیاده روی و راهپیمایی |راهنمای مبتدیان 1

اگر عاشق ماجراجویی و بودن در طبیعتید، یک تور پیاده روی یا راهپیمایی ممکن است برایتان مانند یک فنجان چای شیرین باشد. با این حال، درک این نکته مهم است که در حالی که این دو فعالیت به یکدیگر شباهت دارند، اما بسیار متفاوت هستند. دانستن تفاوت پیاده روی با یک راهپیمایی برای اطمینان از انتخاب ماجراجویی مناسب برای شما، بسیار ضروریست.
خب فرقش چیست؟ برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید.

” ارزش دارد که وقتتان را به ماجراجویی کردن سپری کنید”

راهنمای پیاده روی

پیاده روی چیست؟
به عبارتی ساده، پیاده روی فعالیتی تفریحی در مسیرهای طی شده توسط دیگران یا ساخته شده توسط انسان است. سطح دشواری های مختلفی برای پیاده روی وجود دارد، اما به طور معمول در مقایسه با راهپیمایی زیاد سخت نیست. پیاده روی می تواند از چند ساعت تا یک روز کامل طول بکشد و از طی کردن زمین تا تپه نوردی و گذراندن دامنه های شیب دار جنگلی متفاوت است.
پیاده روی
کدام نوع مسافر برای پیاده روی مناسب است؟
پیاده روی برای مسافرانی که در جستجوی ماجراجویی هستند و می خواهند بدون فشار بیش از حد جسمی مسیرشان را طی کنند اما مزیت اینست که این پیاده روی باعث افزایش پمپاژ خونشان می شود. در بیرون از منزل خواهید بود، برای مدتی طولانی پیاده روی خواهید کرد و یک پیاده روی ممکن است شامل پیاده روی در باران، تگرگ یا آفتاب باشد.

بنابراین، در حالی که نیازمندی های فیزیکی پیاده روی کمتر از یک سفر است، اما هنوز هم باید آماده باشید تا خود را تا حدی تحت فشار قرار دهید.

رفتن به یک تور پیاده روی چگونه است؟
تورهای پیاده روی بسیار بیشتر از یک تور گشت و گذار معمولی است و شما اغلب می توانید یک مقصد را تجربه کنید در حالی که از تجربه عمیق تری برخوردار هستید، زیرا با طبیعت و محیطی که بازدید می کنید بسیار نزدیک تر هستید. تورهای پیاده روی شامل صبح های زود هنگام، فرصت های عالی برای عکاسی از حیوانات وحشی و در عین حال فرصتی برای سفر با گروهی از افراد همفکر و دوست داشتنی است که عاشق فضای عالی (بیرون از منزل) هستند.
بسته به تور، گاهی اوقات شما مسئولیت برپا کردن چادر و کمک به آشپزی وعده های غذایی را بر عهده خواهید داشت. سایر اوقات شما شب های خود را در هتل ها یا اقامتگاه ها خواهید گذراند – این کاملا به تور و مسیر پیاده رویتان بستگی دارد. اگر یک مورد قابل توجه در مورد تور پیاده روی وجود داشته باشد، توصیه و دانش تخصصی است که از راهنمای شما حاصل می شود. اگر سؤال یا نگرانی دارید، آنها همیشه برای کمک به شما آماده اند.

زندگی وقتی با دوستانتان سفر می کنید بسیار بهتر است!

 

پیاده روی

چه مسیر های پیاده روی را حتما باید یک بار در زندگی تجربه کرد؟

وقتی صحبت از پیاده روی می شود، همه لیست علاقه مندی های متفاوتی دارند. اما برخی از مسیر هایی وجود دارند که به عنوان معروف ترین مسیر های جهان شناخته می شوند:

لانه ببر، بوتان
بیشتر افرادی که به بوتان سفر می کنند برای بازدید از صومعه نفس گیر بودایی، آشیانه ببرها، تصمیم می گیرند که در کنار صخره ها پیاده روی کنند. این مسیر پیاده روی 900 متر از زمین فاصله دارد، این پیاده روی شیب دار است، اما منظره ها قطعاً ارزش طی کردن آن را دارند.
مسافت: 3.25 کیلومتر (از هر راه)

زمان: برای رسیدن به قله دو ساعت، با این حال، بهتر است پنج تا هفت ساعت برای کل پیاده روی در نظر بگیرید

چهارراه آلپ تونگاریو، نیوزیلند
این پیاده روی که یکی از بهترین پیاده روی های روزانه در نیوزیلند (و کل جهان) به حساب می آید، برای لذت تماشای مناظر فوق العاده و یک زمین آتشفشانی منحصر به فرد زیبا است. اگر به دنبال پیاده روی با مناظر مدام در حال تغییر هستید، این می تواند انتخاب برتر شما باشد.
فاصله: تقریباً 19.5 کیلومتر (مسیر رفت و برگشت)

زمان: بین شش تا هشت ساعت

Trolltunga، نروژ
اگر از کسی عکسی دیدید که روی یک صخره بر فراز یک دریاچه ای زیبا است، احتمالاً در ترولتونگا گرفته شده است. با افزایش محبوبیتش به دلیل زیبایی و سطح هیجان، این پیاده روی برای کسانی که خواستار شجاعت این ماجرا هستند، بسیار زیبا و بسیار به یاد ماندنی است.
فاصله: 23 کیلومتر

زمان: بین هشت تا ده ساعت

Torres del Paine Lookout، شیلی
این پیاده روی باعث می شود که بخواهید بارها و بارها پیاده روی کنید. نکته ی برجسته ی این ماجراجویی برج های برجسته نفس گیر گرانیت آند است که توجه شما را به خود جلب می کند. به علاوه، فرصت گرفتن عکس های بی نظیر، بی پایان است.
فاصله: 19 کیلومتر

زمان: بین چهار تا شش ساعت به آب و هوا بستگی دارد زیرا ممکن است در یک لحظه به هوای دیگری تبدیل شود.
پیاده روی

فاولورنگ برنزی، سوئیس
به عنوان یکی از نمادین ترین پیاده روی های جهان، Faulhornweg
فاولورنگ برنزی، سوئیس
به عنوان یکی از نمادین ترین مسیر های پیاده روی های جهان، پیاده روی در Faulhornweg شما را به سمت برخی از نمادین ترین قله های جهان هدایت می کند. این مسیر مرتفع به بی شک جزو چشمگیرترین ها است و چمنزارهای خیره کننده، گلهای آلپ و البته فالورن را در ارتفاع 2،680 متری از سطح دریا نشان می دهد.
فاصله: 15 کیلومتر

زمان: بین پنج تا شش ساعت.

قبل از پیاده روی باید چه چیزهایی بدانم؟

قبل از پیاده روی، چند نکته ی مهم وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. بسیار مهم است که تحقیقتان را در مورد پیاده روی در مقصد انتخابیتان انجام دهید و مطمئناً مهم است که بدن و وسایلتان را پیشاپیش آزمایش کنید تا بدانید که تا چه حدی توانایی داریدو چه انتظاری خواهید داشت.
ابزارتان را تست کنید. بهتر است بدانید که ابزارتان قبل از شروع کار چگونه عمل می کنند ؛ در غیر این صورت، ممکن است حملشان در مسیرهای پیاده روی بی فایده باشد. با هدف تکمیل یک آزمایش، حتی اگر فقط در حیاط خلوت شما باشد همه چیز را تست کنید.
از لباس های پنبه ای خودداری کنید. پارچه سریع خشک شو و خنک بهترین دوست شما در این زمان ها خواهد بود و در صورت باران و گرمای شدید شما را ناراحت نمی کند.
غذا و آب کافی به همراه ببرید. اکثر کوهنوردان قبول دارند که برای هر دو ساعت (یا چهار مایل) پیاده روی، یک بطری آب (تقریباً نیم لیتر) کافی است. برای غذا، می توانید تقریباً نیم پوند برای یک روز کامل بسته بندی کنید. میان وعده و تنقلات را هرگز فراموش نکنید!
به اجزای مسیر احترام بگذارید از سایر کوهنوردان گرفته تا خود طبیعت، به یاد داشته باشید که بازدید کننده هستید. مؤدب باشید (همیشه هنگام عبور از سایر کوهنوردان لبخند بزنید و دستی تکان دهید) و به طبیعت آسیبی نرسانید.
کفش ورزشی خوبی به همراه ببرید. پوشیدن چکمه های پیاده روی هیچ اشکالی ندارد، اما بسته به پیاده رویتان، آنها در واقع می توانند صدمه بیشتری به شما وارد کنند تا خوب باشند.
برنامه هایتان را به اشتراک بگذارید اگر با یک گروه تور و یا پیاده روی سازمان یافته پیاده روی نمی کنید، ایده خوبی است که به مردم برنامه تان را بگویید – به خصوص اگر تنها در حال پیاده روی هستید. به کسی بگویید که از کجا شروع می کنید، کجا کار خود را تمام می کنید، و تقریباً چه زمانی باز خواهید گشت. کار از محکم کاری عیب نمیکند.

برای پیاده روی چه چیزهایی باید بسته بندی کنم؟

اگر نمی دانید که برای پیاده رویتان چه چیز هایی بسته بندی کنید، تحقیقات در مورد مکان پیاده رویتان را فراموش نکنید. به عنوان مثال، پیاده روی در آلپ سوئیس مسلما ابزار متفاوتی با پیاده روی در آمازون احتیاج دارد.

لباس مناسب (پیراهن گرم، جنس های زود خشک شو، کاپشن های سبک، ژاکت های ضد آب، شلوار گرم، شلوار پیاده روی، جوراب های پیاده روی ضد رطوبت، کلاه گرم، دستکش سبک)
باتوم ها یا چوب های پیاده روی
یک کوله پشتی راحت که بسته به طول پیاده روی شما متفاوت خواهد بود
بوت های مخصوص پیاده روی یا کفش ورزشی
ضد آفتاب و اسپری حشرات
کلاه بیس بال یا آفتابی
پتوهای گرم اضطراری، زیرا اگر گم شوید، این وسیله به معنای واقعی کلمه می تواند یک نجات دهنده باشد.
غذا و آب. به یاد داشته باشید که مقدار مناسب آب و غذای سالم مانند آجیل، دانه ها، مخلوط را بسته بندی کنید.
دستمال توالت
کیسه های پلاستیکی
کیت کمکهای اولیه
نقشه
بیمه سفر. در برخی از کشورها، اگر به کمک نجات نیاز داشتید بیمه ها صدها دلار برای شما هزینه خواهند کرد، اگر نخرید مجبور به صرف هزاران دلار می باشید.
دوربین
دوربین شکاری

یک نگرش خوب
این مقاله ادامه دارد…
چگونه با پای پیاده سفر کنیم
ادامه مطلب
امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر