لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> آداب و رسوم >> عکس های خیره کننده دیوالی یا جشنواره نور ها را ببینید
عکس های خیره کننده دیوالی یا جشنواره نور ها را ببینید

عکس های خیره کننده دیوالی یا جشنواره نور ها را ببینید

هوشمندانه سفر کنید. در این عصر پر تلاطم همه ما نیازمند چیزی هستیم که به ما اطمینان دهد مه خوبی بر بدی غالب خواهد شد. بزرگترین و مهمترین روز تعطیل در هند مبین چنین چیزی است. با بهترین سایت رزرو هتل ایران هتل آنلاین همراه باشید.
منشا این جشنواره از چندین متن مختلف گرفته شده است که مهمترین آن ها داستان خدای هند یا لورد راما است. بر طبق حماسه سانسکریت باستانی یا همان رامایانا، پس از ۱۴ سال تبعید راما برای مبارزه با پادشاه شیاطین به پادشاهی Ayodhya باز می گردد. دیوالی همچنین به پادشاه ثروت، بخت و موفقیت یا Lakshmi هم مرتبط است. اما تمام بخش های این جشنواره یک سمبل مشترک دارند یعنی پیروزی نور بر تاریکی، آگاهی بر جهل و خوبی بر بدی .
Diwali
دیوالی حوالی ماه جدید بین ماههای هندی یعنی آسوینا و کارتیکا ( اواخر اکتبر، اوایل نوامبر ) رخ می دهد. مردم در سراسر هند با روشن کردن آتش، رفتارهای جالب، تزیین خانه ها و مکان های عمومی دیوالی را جشن می گیرند . پنج روز جشن با تمیز کردن خانه ها در روز اول و تزیین با لامپ و طراحی طبقات با رانگولی درروز دوم شروع می شود.
Diwali
روز سوم ( هفتم نوامبر امسال ) مهمترین رویداد است یعنی دوباره گرد هم آمدن خانواده ها برای دعا و جشن. روز چهارم دوستان و اقوام روز اول سال جدید هندی را با دادن هدایا جشن می گیرند و روز آخر که به افتخار برادران و خواهران است، آنها این روز را جشن می گیرند.
Diwali

در سال های اخیر توریستها برای شرکت در دیوالی و به ویژه برای شرکت در جشن خانوادگی محلی بسیار به هند می روند. بخاطر این علاقه زیاد، مجری تورهای جهانی یعنی ترافالگار سفری برا دیدن این جشنواره ترتیب داده است .

خوابیدن زیر سقف آسمان پرستاره در اقامتگاه‌ حبابی مالدیو
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر