خانه >> جهانگردی >> باغ گل معجزه دبی، مقصدی هیجان انگیز در نوروز 98
باغ گل معجزه دبی، مقصدی هیجان انگیز در نوروز 98

باغ گل معجزه دبی، مقصدی هیجان انگیز در نوروز 98

بی شک همه ما زمانی که وارد یک مغازه گل فروشی می شویم دوست داریم زمان بیشتری را میان گل ها بگذرانیم و زمان از دستمان در میرود، همه این ها از معجزه رنگ و بوی گلهای زیبا است که ما را محو خود می کند. حالا به یک نمایشگاه بسیار بزرگ گل فکر کنید، نمایشگاهی که وسعتش اندازه یک شهرک است و ساعت ها میان گل های رنگارنگ و متنوع که به طرح های بسیار جذابی در آمده اند گم می شوید. بله درست حدس زدید امروز به معرفی باغ گل معجزه دبی می خواهیم بپردازیم، باغی که نمونه اش را هیچ جا ندیده اید و بی شک شما را وارد دنیایی حیرت انگیز و البته بسیار چشم نواز خواهد کرد. سایت ایران هتل انلاین، نامی آشنا در رزرو هتل های ایران و هتل های تهران، همیشه در تلاش بوده است که در کنار ارائه خدمات متنوعش، تمام مناطق حیرت انگیز و دیدنی ایران و جهان را به شما معرفی نماید. تا پایان مقاله با ما همراه شوید زیرا امروز به یکی از زیباترین و هیجان انگیز ترین جاذبه های دنیا سفر خواهیم کرد.

باغ گل معجزه دبی:
زمانی که وارد باغ گل دبی می شوید درهای دنیایی رنگی به روی شما باز خواهد شد که هوش از سر شما را می برد. این دنیای رنگی در شکل های متنوع و جذابی برای شما هویدا می شود. دنیایی که خود خود خوشبختی است. باغ معجزه دبی که نام دیگرش ” میراکل” است در یک کشور بسیار گرم و البته کویری ساخته شده که توجه همه را به خود جلب کرده است. این مکان جادویی که یکی از بزرگترین باغ های گل جهان به شمار می رود، دو رکورد گینس را در زمینه گل آرایی به خود اختصاص داده است. علاوه بر هزار گونه گیاه رنگارنگ، باغ پروانه بسیار زیبایی نیز در این جاذبه رویایی قرار دارد. باغ گل معجزه دبی در سال 2013 با وسعت 1950.96متر مربع افتتاح شده و حدود 45 میلیون گل از 60 گونه که شامل: شمعدانی، گل جعفری و غیره … می شود را در خود جای داده است. تزیینات سه بعدی گلها به شکل های کارتونی و فانتزی از ویژگی های خاص این مجموعه وسیع به شمار می رود. این باغ که جوایز معتبر فراوانی را دریافت کرده است، از سیستم های بسیار پیشرفته آبیاری و تصفیه آب بهره می برد. در کنار تمام این جاذبه های جادویی پروانه های هزار رنگ هم تصویری ورای تصور را به مجموعه باغ گل معجزه دبی داده اند. رنگ های پروانه ها با گل های هزار شکل، مجموعه ای خارق العاده و چشم انداز زیبایی را به وجود آورده اند. باغ گل معجزه دبی از بخش های مختلف و دیدنی تشکیل شده است که به معرفی همه آن ها خواهیم پرداخت

گل ارایی باغ میراکل( معجزه دبی):
محوطه اصلی این مجموعه رنگارنگ که به نوعی معرف کل باغ می باشد، از گل آرایی بسیار زیبا و مجللی بهره می برد. هزینه این گل آرایی 11 میلیون دلار شده است که مناظری دل فریب را به وجود آورده است. در محوطه اصلی باغ، گل آرایی ها و تزیینات بسیار چشم گیری که شامل: تزیین پرچم امارات، هفت قلب، هفت ستاره و هفت هرم می شود، تصاویری جذاب را به وجود اورده است، تصاویری که به کلی ارتباط شما را با دنیای بیرون قطع خواهد کرد.
طراحی های سه بعدی، ماشین گل، طاق های باشکوه گل و تزیینات سه بعدی زیبایی این مجموعه را به کمال رسانده است.
1683370576 808 باغ گل معجزه دبی، مقصدی هیجان انگیز در نوروز 98
مسیرهای باغ گل معجزه دبی:
این باغ از مسیر ها و راه های بسیاری تشکیل شده که همگی با تزییناتی مانند: چتر های گل، فانوس های آویزان، تونل های رویایی و سبد های گل دیدنی بسیار تماشایی شده اند، به گونه ای که مردم هنگام عبور از این مسیرها آنچنان محو تصاویر زیبا می شوند که متوجه چیز دیگری نخواهند شد.

بهترین سنت های بهاری در سراسر دنیا
ادامه مطلب

باغ پروانه:
1800متراز باغ گل معجزه دبی به بخشی جذاب یعنی باغ پروانه اختصاص یافته است. این فضای سرپوشیده و دایره ای شکل، بزرگترین باغ پروانه ای سرپوشیده جهان به شمار می رود که دنیایی از زیبایی را در خود جای داده است. شما می توانید وارد این مکان شوید و از دیدن 15000 نوع پروانه رنگارنگ لذتی متفاوت و جذاب ببرید. پروانه ها در قسمتی که از 9 گنبد تشکیل شده، زندگی می کنند و در کنار هم مجموعه ای از دنیای رنگی و تماشایی را به وجود اورده اند. زمانی که این تعداد کثیر پروانه شروع به پرواز می کنند. تبدیل به دیدنی ترین نقاشی دنیا می شوند.
1683370576 68 باغ گل معجزه دبی، مقصدی هیجان انگیز در نوروز 98
دهکده معطر:
علاوه بر چهره زیبای گل ها، بو و رایحه آنها نیز هوش از سر هر شخصی را می رباید و در باغ میراکل نیز، بخشی به بوییدن و لمس کردن گل ها اختصاص یافته است تا بازدیدکنندگان بیشتر با این جاذبه بی نظیر آشنا شوند. در این بخش از باغ که گونه های متوع گیاهان دارویی از سراسر جهان وجود دارد، امکان نوشیدن فنجانی دم شده از گیاهان دارویی وجود دارد. همچنین گل های آفتاب گردان که به سمت تابش خورشید سر برمی آورند، از تصاویر هیجان انگیز این محوطه به شمار می روند.

باغ خوراکی:
قسمتی دیگر از مجموعه به باغ خوراکی اختصاص دارد که ازبخش های جذاب این جاذبه دیدنی به شمار می رود. شما می توانید در این قسمت از باغ، میوه هایی شامل توت فرنگی، کاهو، گوجه فرنگی و غیره … را بچینید و میل کنید بدون اینکه کسی کاری با شما داشته باشد.

ویژه برنامه های هتل رسپینای لاهیجان در ایام نوروز
ادامه مطلب

باغ بین المللی:
این بخش باغ که متعلق به تمام کشورها و فرهنگ ها است، از تندیس و مجسمه های تمام کشورها تشکیل شده است که به نوعی این قسمت از باغ به تمام مردم جهان تعلق گرفته است.

هواپیمای ایرباس:
مطمئنن زمانی که وارد باغ معجزه گل دبی می شوید با اشکالی روبرو خواهید شد که با گل های رنگارنگ، جان تازه ای گرفته اند. یکی از این اشکال و طرح های متفاوت و زیبا، یک هواپیمای ایرباس است که با گل های بسیار زیادی ساخته شده و در باغ میراکل تبدیل به جاذبه ای باشکوه گردیده است.
1683370576 447 باغ گل معجزه دبی، مقصدی هیجان انگیز در نوروز 98
میکی موس:
شخصیت های معروف و محبوب کارتون و انیمیشن هم این مجموعه را تبدیل به باغی پرطرفداره کرده اند. این بخش که بسیار مورد استقبال کودکان قرار گرفته، از یک میکی موس بسیار باشکوه با تزیینات جالب و منحصر به فرد تشکیل شده است.

قایق ها:
نظرتان چیست که به تماشای قایق های تزیین شده با گل های فراوان بر روی دریاچه ای تماشایی بایستید؟ بی شک چنین مناظری جز در باغ میراکل هیچ جای دنیا برایتان به وجود نخواد امد.
1683370576 751 باغ گل معجزه دبی، مقصدی هیجان انگیز در نوروز 98
ساعت گلی:
یک ساعت که 13 متر قطر دارد، با انواع گلها تزیین و ساخته شده است که با خانه پرنده ای که هر 15 دقیقه یک بار بیرون می آید تبدیل به یکی از قسمت های پر بازدید باغ گل معجزه دبی شده است.

طاووس رنگارنگ:
طاووس که خود در میان پرندگان به زیبایی تمام عیار مشهور است، زمانی که با گل های رنگارنگ شکل می گیرید، تصویر زیبا تری را به بینندگانش هدیه می دهد. این طاووس هزار رنگ را می توانید در باغ میراکل مشاهده نمایید.

تاریخچه سیزده بدر
ادامه مطلب

لاک پشت ها:
بخش دیگر باغ با لاک پشت هایی از جنس گل زیبا شده که چهره جذابی را به این مجموعه جادویی داده است.

شاهزاده قورباغه:
فکرش را بکنید یک شخصیت کارتنی محبوب که قورباغه ای بزرگ است، با گل های انبوه شکل بگیرد، بی شک تصویر جذابی به وجود خواهد آمد. این بخش دیدنی را در باغ گل معجزه دبی از دست ندهید.
الاچیق باربی:
یک قسمتی از باغ که مورد توجه دختران است. آلاچیق های رنگی با گل های صورتی درست مثل خانه باربی مزین شده است.

برج راپونزل:
قدم به دنیای کارتون بگذارید، این کار در باغ میراکل فقط میسر شده است. شما می توانید برج دخترک مو بلند پرطرفدار را در باغ میراکل مشاهده کنید.
1683370576 981 باغ گل معجزه دبی، مقصدی هیجان انگیز در نوروز 98
پیاز:
نظرتان چیست که به داخل یک سازه گنبدی شکل که شباهت فراوانی به پیاز دارد، قدم بگذارید؟ این سازه که با گل های خوش رنگ تزیین شده، یکی دیگر از بخش های بی نظیر باغ میراکل را تشکیل داده است.

امکانات باغ گل معجزه دبی:
علاوه بر مناظر چشم نواز امکاناتی از قبیل: شهر بازی برای کودکان، فروشگاه سوغاتی، کافه و رستوران، امکانات ویژه معلولین، پارکینگ، اتاق نشیمن، امکانات بهداشتی، نماز خانه و اتاق کمک های اولیه نیز برای رفاه بیشتر گردشگران در باغ میراکل تعبیه شده است.

قوانین باغ گل معجزه دبی:
این مجموعه که در بردارنده ثروت گرانبهایی می باشد، دارای قوانینی از جمله: غذا نخوردن در محوطه باغ، ننشستن بر روی چمن های مجموعه و ممنوعیت دوچرخه سواری در محوطه می باشد.

بهترین فصل برای سفر به باغ میراکل:
درفصل تابستان به دلیل تعمیر و کاشت گل و گیاه این مجموعه به کلی تعطیل می باشد و به دلیل شرایط آب و هوایی دبی که بسیار گرم می باشد، بهترین فصل برای بازدیدن از این جاذبه تماشایی، فصل زمستان است.

آدرس باغ معجزه گل دبی:
این مجموعه بسیار دیدنی در امارات متحده عربی، منطقه دبی لند، خیابان البشارا قرار دارد.

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر