×

میدان شهرداری رشت، میدانی منحصر به فرد

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۸/۳۰
دسته بندی ایرانگردی
میدان شهرداری رشت، میدانی منحصر به فرد
ساخت یک بنا در دوره های زمانی متفاوت، دارای ویژگی های منحصر به فرد آن دوره است که آن را از سایر دوره ها متمایز می کند. ایران جزو کشورهایی است که دارای سبک معماری خاص خود است.
میدان شهرداری رشت قدیم یکی از نمونه های متفاوت است که نمایی زیبا دارد. از میدان شهرداری رشت عکس های زیادی منتشر شده است. این بنای دیدنی، امروزه در مرکز شهر قرار گرفته است. میدان شهرداری رشت جدید، اکنون یکی از جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می گردد.
میدان شهرداری رشت
میدان شهرداری رشت، زیباترین میدان شهری:
رشت یکی از شهرهای شمالی کشور می باشد که روزانه افراد زیادی به آن سفر کرده و از مکان های دیدنی آن دیدن می کنند. بهترین زمان برای رفتن به این شهر دو فصل بهار و تابستان می باشد. بیشتر مردم شمال را با شهر رشت و جاده چالوس می شناسند.
میدان شهرداری رشت
این شهر دارای طبیعتی زیبا و بکر می باشد که هر شخصی را به خود جذب می کند. شاید برخی از افراد از رشت فقط به عنوان یک گذرگاه برای رسیدن به مقاصد دیگری استفاده کنند. ولی باید بدانند که با گذشتن از این شهر، نیمی از جاذبه های دیدنی شمال را از دست داده اند.
میدان شهرداری رشت
این شهر می تواند یک مقصد عالی برای گردشگران محسوب گردد، زیرا دارای مکان های دیدنی فراوانی می باشد. رشت نه تنها در بین مردم ایران بلکه در میان گردشگران خارجی نیز از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. رشت به غیر از جاذبه های طبیعی، دارای جاذبه های گردشگری غیر طبیعی مهم دیگری همچون میدان شهرداری می باشد.
میدان شهرداری رشت
دانستنی هایی از شهر رشت:
شهر رشت در استان گیلان و در شمال کشور واقع شده است. استان گیلان به عنوان دهمین استان پر جمعیت در ایران شناخته محسوب می گردد و همچنین بیست و هشتمین استان از نظر وسعت می باشد. این شهر دارای آب و هوای مطلوب و معتدل است و در بیشتر سال دارای باراندگی می باشد.
میدان شهرداری رشت
۴۶ درصد جمعیت این استان در شهر رشت زندگی می کنند. به همین دلیل دوازدهمین شهر پر جمعیت در ایران می باشد و همچنین جزو ۳ شهر پر جمعیت در بین شهرهای ساحلی ایران محسوب می گردد. بندر انزلی که یکی از مهم ترین بندرهای حاشیه ی دریای خزر می باشد، در این استان قرار دارد.
میدان شهرداری رشت
پیشینه تاریخی میدان شهرداری:
میدان شهرداری رشت یکی از زیباترین و معروف ترین میدان های شهری در ایران می باشد. این میدان زیبا در دوره ی پهلوی طراحی و ساخته شده است. این میدان به دلیل دارا بودن پیشینه تاریخی زیاد، در ۲۶ آذر ماه سال ۱۳۵۶ به عنوان آثار ملی ثبت شده است.
در اطراف میدان شهرداری خیابان های مهم، مراکز خرید سنتی و مدرن، ساختمان های شهری مهم، بناهای تاریخی واقع شده اند. به همین دلیل این میدان به عنوان اصلی ترین میدان در شهر رشت شناخته شده است. سنگ فرش های اطراف میدان شهرداری یکی از جاذبه های این میدان می باشد. طرح بازسازی میدان شهرداری در سال ۲۰۱۷ توانست جایزه ای در بزرگ ترین رقابت طراحی دنیا کسب کند.
میدان شهرداری رشت
معماری این بنا:
میدان شهرداری در زمان پهلوی ساخته شده است و تا سال ها نماد شهرسازی مدرن در شهر رشت و ایران شناخته می شد. در اطراف این میدان کاخ بزرگ شهرداری قرار داشت که این میدان را از دیگر میدان ها متمایز می ساخت. میدان شهرداری به دلیل وجود کاخ شهرداری در اطراف به این نام شهرت یافت و به عنوان اولین میدان شهرداری در ایران شناخته شد.
ساخت و معماری این بنا از حضور روس ها نشئت و تاثیر گرفت. طرح و الگوی اولیه آن از شهر سن پترزبورگ الهام گرفته و همانند معماری بناهای آن دوره روس ها است. از آن زمان تا به حال میدان شهرداری و ساختمان های اطراف آن دست خوش تغییر قرار گرفته اند، ولی نمای کلی خود را حفظ نموده اند.
موزه پست، برج ساعت، تلگراف، ساختمان قدیمی ایران هتل، میدان شهرداری و ... با اینکه تغییراتی هر چند اندک داشته اند ولی هنوز توانسته اند نمای کلی خود را حفظ کنند و به عنوان آثار تاریخی رشت شناخته شوند. خیابان های اطراف میدان شهرداری از آن زمان ها تغییرات زیادی داشته و به پیاده روهای بزرگ تبدیل شده، که همین امر باعث ایجاد نمایی زیبا در اطراف میدان گشته است.
رشت
مسیرهای دسترسی به میدان:
برای رفتن به این میدان ابتدا باید وارد استان سر سبز گیلان شوید و سپس به سمت شهر رشت حرکت کنید. با رسیدن به شهر رشت می توانید با استفاده از وسایل نقلیه عمومی، ون و یا تاکسی ها به میدان شهرداری بروید. برای صرفه جویی در هزینه ها بهتر است از تاکسی ها و یا ون ها استفاده کنید.
خیابان های علم الهدی، شریعتی، امام و میدان سبزه به میدان شهرداری منتهی می شوند. قبل از حرکت و ورود به این خیابان ها برای دسترسی به میدان شهرداری بهتر است از وضعیت طرح ترافیکی در آن روز مطلع شوید.
هتل کادوس رشت
هتل های شهر رشت:
اگر قصد مسافرت به شهر رشت را دارید باید در ابتدا هتل ها و امکان اقامتی آن را به خوبی بشناسید. انتخاب محل اقامت و رزرو آنلاین هتل های گیلان، یکی از مهم ترین کارهایی است که قبل از سفر به جایی باید به آن توجه کرد.
شهر رشت نیز به دلیل استقبال سالانه گردشگران از آن، مکان های زیادی را به عنوان اماکن اقامتی تدارک دیده است. هتل کادوس یکی از بزرگ ترین و زیباترین هتل ها در رشت می باشد و یک هتل پنج ستاره محسوب می گردد. مکان قرار گیری این هتل بسیار عالی و مناسب است. از این هتل، دسترسی به جاذبه های گردشگری و فرودگاه را برای همه افراد آسان است. 
هتل کادوس رشت به عنوان مجلل ترین هتل شهر رشت شناخته می شود. امکانات رفاهی و خدماتی این هتل بسیار کامل و بی نقص می باشد. معماری این هتل نیز همانند میدان شهرداری از معماری سنت پترزبورگ روسیه الهام گرفته است.
هتل شبستان رشت نیز یکی دیگر از هتل های شهر رشت می باشد. این هتل ۴ ستاره همچنین دارای امکانات رفاهی، صوتی و تصویری و ورزشی کاملی می باشد. این هتل دارای ۶ طبقه است. منوی غذایی در رستوران های این هتل کامل بوده و از غذاهای ایرانی تا فرنگی در آن سرو می شود. هتل پردیس، هتل ساحلی بهارستان، هتل پامچال، هتل پارک و هتل غدیر از هتل های معروف و زیبای شهر رشت به شمار می روند که می توانید در یکی از آن ها اقامت کنید.
دیدنی های رشت
رشت دارای مکان ها و جاذبه های گردشگری فراوانی می باشد که دیدن آنها خالی از لطف نیست. باغ محتشم یکی از مکان های
دیدنی شهر رشت می باشد. باغ محتشم به عنوان قدیمی ترین پارک این شهر شناخته می شود.
عمارت کلاه فرنگی در پارک شهر یا همان باغ محتشم قرار گرفته است. ظاهر این عمارت به گونه ای است که از نمای بیرون ۳ طبقه دیده می شود ولی در اصل ۴ طبقه می باشد. پارک ملت رشت نیز یکی دیگر از پارک های این شهر می باشد و بعد از باغ محتشم دومین پارک بزرگ این شهر به شمار می رود. این پارک به جز فضای سر سبز دارای امکانات رفاهی دیگری همچون زمین های والیبال، فوتبال، بسکتبال، برکه آب و ... می باشد.