خانه >> جهانگردی >> 10 جاذبه گردشگری مهم در برزیل
10 جاذبه گردشگری مهم در برزیل

10 جاذبه گردشگری مهم در برزیل

با گردش در اطراف نیمی از آمریکای جنوبی به این نتیجه خواهید رسید که برزیل یکی از پنج کشور پهناور دنیا می باشد. سواحل شنی سفید، جزیره های استوایی، شهرهای های سرشار از موسیقی و زیبا 7500 کیلومتر از خط ساحلی برزیل را اشغال کرده اند. جاذبه های گردشگری برزیل شامل آبشارها، تالاب هایی با حیات وحش و جنگل های بارانی دست نخورده آمازون است جایی که در آن هنوز هم قبایل دور افتاده متعددی بدون هیچ گونه ارتباطی با دنیای بیرون به زندگی خود ادامه می دهند.
برزیل، بزرگترین کشور آمریکای لاتین، در سال 1500 به مستعمره پرتغال تبدیل شد و تا به امروز بعد از 300 سال تحت قوانین پرتغال باقی مانده است. حتی امروزه، آثار به جا مانده از این میراث را می توان در سراسر شهرهای تاریخی و استعماری برزیل مشاهده کرد. برزیل همچنین از سواحل زیبایی برخوردار است که به خاطر امواج مناسب آن برای موج سواری و زیبایی مناظر اش معروف هستند. سواحل بزرگ برزیل را می توان در منطقه ریو پیدا کرد، در حالی که برخی دیگر از سواحل ممکن است به قدری دور افتاده باشند که رفتن به آنها خود نوعی ماجراجویی محسوب شود. در این مقاله به مهمترین جاذبه های گردشگری برزیل نگاهی می اندازیم تا با آشنایی یا این کشور و رزرو آنلاین هتل هوشمندانه سفر کنید:
10. تماشاخانه آمازوناس
تماشاخانه آمازوناس یا تماشاخانه آمازون یک خانه اپرا واقع در مانوس، در قلب جنگل های بارانی آمازون است. این ساختمان در دوران اوج تجارت لاستیک و با استفاده از مواد تهیه شده از سراسر دنیا، با مبلمان های از پاریس، سنگ های مرمر از ایتالیا و فولاد از انگلستان ساخته شده بود. در بیرون ساختمان، گنبد این بنا با کاشی های سرامیک مزین شده به رنگ پرچم ملی برزیل پوشیده شده بود. اولین اجرای اپرا در ۷ ژانویه سال ۱۸۹۷ با اپرای ایتالیایی لاجیوکوندا برگزار شد. اما بعد از اینکه تجارت لاستیک کاهش یافت خانه اپرا بلافاصله تعطیل شد و مانوس منبع درآمد اصلی خود را از دست داد. به مدت 90 سال و تا 1990 هیچ اجرایی در تماشاخانه آمازوناس تا زمان بازگشایی مجدد آن برگزار نشد.
9. فرناندو دنورونا
fernando_de_noronha
فرناندو دنورونا یک مجمع الجزیره زیبا با سواحل بکر، مناظر طبیعی و حیات وحش است که در ۳۵۴ کیلومتر ساحل شمال شرقی برزیل واقع شده است. این مجمع الجزیره توسط آمریگو وسپوجی در ۱۵۰۳ کشف شد و قبل از اینکه فتح آن توسط پرتغال در سال ۱۷۳۷، به دست هلندی ها و فرانسوی ها اشغال شده بود. امروزه تنها بزرگ ترین جزیره از 21 جزیره آن با جمعیتی حدود ۳۵۰۰ نفر قابلیت سکنی دارد. این جزایر با داشتن آب های گرم در طول سال و دید بسیار خوب حتی در عمق ۵۰ متر مناسبی برای غواصان به شمار می رود.
8. بونیتو
bonito
بونیتو با داشتن تعدادی جاذبه های طبیعی از جمله آبشارها و غارهای خیره کننده نقطه عطفی برای برخی از گردشگران دوستدار محیط زیست است. با این حال، محبوب ترین جاذبه آن، راه های آبی بسیار شفاف این مکان است که شما می توانید با ماهی ها شنا کنید. برای کسانی که به دنبال ماجراجویی های بیشتری هستند، غارهای آبی آبیسمو آنهوماس وجود دارد که در آن بازدیدکنندگان بتوانند با طناب به ته غار فرود آیند و در بین دیگر غار راه بروند. بازدیدکنندگان همچنین می توانند قواصی کنند و یا حتی در آب های غار شیرجه بزنند که تجربه ای خارق العاده نیز به شمار می رود.
7. مرکز تاریخی اولیندا
olinda یکی دیگر از شهرهای استعماری محافظت شده در برزیل، شهر اولیندا است که در سواحل شمال شرقی برزیل، در شمال رسیف، واقع شده است. اولیندا یک شهر رنگارنگ با ساختمان های سفید و سقف های قرمز است که با ساحل آتلانتیک شمالی اقیانوس اطلس در تضاد هستند. این شهر دارای تعدادی از جاذبه های توریستی مهم مانند یک منطقه تاریخی در مرکز شهر، کلیسا ها و کارناوال معروف اولیندا است. بسیاری از بارها، رستوران ها، استودیو های هنرمندان و صنایع دستی به این شهر قدیمی جذابیت می بخشند.
6. سواحل سالوادور
salvador_beaches
سالوادور پایتخت ایالت باهیا، با یک شهر استعماری جذاب، یک صحنه موسیقی پر جنب و جوش و پر از سواحل استثنایی در گوشه و کنار آن است. این سواحل برای فعالیت های مختلف از جمله بودن سواحل آرام، ایده آل برای شنا کردن، شیرجه زدن و قایقرانی و همچنین سواحل دریای آزاد با امواج قوی و محبوب برای موج سواران اختصاص یافته اند. همچنین این ها سواحلی هستند که با صخره ها محصور شده اند که ایجاد استخرهای طبیعی سنگی و ایده آل برای کودکان تشکلی داده اند.
بیشتر بخوانید:
5. پانتانال
pantanal
پانتانال، بزرگترین تالاب در جهان است که قسمت اعظم آن در غرب برزیل قرار دارد اما در کشورهای بولیوی و پاراگوئه نیز گسترش یافته است. این تالاب به خاطر حیات وحش خود معروف است و یکی از جاذبه های گردشگری اصلی برزیل به حساب می آید. برخلاف جنگل های بارانی آمازون، در پانتانال شما حیات وحش را واقعا به چشم خواهید دید. کاپی بارا (بزرگترین جوندگان جهان) و یاکار سایمن (یک نوع تمساح) به تعداد میلیون ها عدد وجود دارند. پانتانال یکی از بزرگ ترین جمعیت جگوار در قاره آمریکا را در خود جای داده است.
4. کارناوال ریو
rio_carnival
در هر گوشه از برزیل جشن های کارناوال برپا می شود که شناخته شده ترین آنها در رسیف و شهر های همسایه آن اولیندا و سالوادور برگزار می شود. اما بزرگ ترین و معروف ترین کارناوال، کارناوال در ریو دو ژانیرو است. کارناوال شهر ریو دو میلیون نفر را در روز به خیابان ها و تقریبا نیم میلیون گردشگر خارجی را در طی این جشن 4 روزه به خود جذب می کند. کارناوال در همه جا، در خیابان ها و میادین، بارها، کلاب ها و مکان های دیگر در ریو برگزار می شود و با رژه سامبا ریو در سامبادورم به پایان می رسد.
3. رودخانه آمازون
amazon_river
رودخانه آمازون با طول حدود ۶،۴۰۰ کیلومتر دومین رود بزرگ در دنیا به شمار می رود که کمی کوتاه تر از رود نیل است اما بزرگ ترین رودخانه از نظر حجم است. آمازون دارای بیش از ۳۰۰۰ گونه ماهی شناخته شده و همچنین گونه های جدید در حال کشف شدن است. منطقه آمازون با نیمی از جنگل های بارانی باقیمانده در این سیاره پوشیده شده است. هر چند که یک دهم از ۱۰ میلیون گونه زنده جهان در جنگل های بارانی آمازون زندگی می کنند، تورهای برگزار شده در جنگل های آمازون بیشتر مربوط به قایق سواری در محیط های مرطوب، شنیدن صدای وزوز حشرات، دیدن محیط های دلگیر و در همچنین مشاهده حیوانات هستند.
2. آبشار ایگئوسو
foz_do_iguacu
آبشار ایگئوسو، یکی از شگفتی های بزرگ طبیعی در جهان است که در مرز بین دو کشور برزیل و آرژانتین واقع شده است. این آبشار متشکل از ۲۷۵ آبشار است که در امتداد رود ایگئوزو قرار دارد. جالب ترین آن ها، آبشار گلوی شیطان است که به شکل حرفU انگلیسی و با ارتفاع ۸۲ متر می باشد. از شهرهای فوز دو ایگئوسو در برزیل و پئورتو ایگئوزو در آرژانتین و همچنین از سیوداد دل استه در پاراگوئه می توان به این آبشارها دسترسی پیدا کرد. در طرف برزیلی این آبشارها یک پیاده روی طولانی و در امتداد دره باریک به همراه یک امتداد به قسمت پایین گلوی شیطان وجود دارد.
1. مسیح نجات دهنده
christ_the_redeemer

مسیح نجات دهنده، مجسمه مشهور عیسی مسیح در ریو دو ژانیرو می باشد. این مجسمه که در بالای کوه کورکووادا با ارتفاع ۷۰۰ متر واقع شده است، یک چشم انداز کلی از فضای داخلی خلیج گئونابارا تا شمال و از لاگئو رودریگو د فریتاس تا جنوب را فراهم می کند. مجسمه مسیح نجات دهنده دارای ارتفاعی به اندازه 39.6 متر است که شامل ۹.۵ متر پایه می باشد و به نماد ریو و برزیل تبدیل شده است.

کاهش ورود گردشگر به ایران با پایان یافتن توافق هسته ای
ادامه مطلب

4.3/5 - (7 امتیاز)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر