خانه >> جهانگردی >> سفر به مسکو جادویی در تعطیلات کریسمس
سفر به مسکو جادویی در تعطیلات کریسمس

سفر به مسکو جادویی در تعطیلات کریسمس

شهری پوشیده از برف، مسکو یک سرزمین عجایب زمستانی است که منتظر شماست تا در آن به گشت و گذار بپردازید و لذت ببرید. چندین مراسم با حق شرکت رایگان در فستیوال های متعدد ایام کریسمس شهر را به این تجربیات اضافه کنید تا مشخص شود که مسکو تمام آن چیزی که است که در طول تعطیلات سال نو میلادی به آن نیاز دارید. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با روش هایی خاص و خارق العاده برای لذت بردن از زمستان مسکو آشنا کنیم. برخی از این روش ها شامل سنت های بسیار قدیمی است که در شهر جشن گرفته می شود و برخی دیگر نیز کمتر شناخته شده اند اما همه آن ها تعطیلاتی فراموش نشدنی را برای شما رقم خواهند زد. بدین ترتیب اگر شما هم قصد سفر به مسکو در ایام سال نو میلادی را دارید با ایران هتل آنلاین هوشمندانه سفر کنید و با مطالعه این مقاله با فرصت های گردشگری در این شهر برفی جادویی آشنا شوید.
اسنوبرد در کنار کاخ کرملین
تنها در فستیوال «سفر به کریسمس» (Journey to Christmas) می توانید در فضای شیب دار بزرگی که نزدیک دیوارهای کاخ زیبای کرملین وجود دارد به اسنوبرد بپردازید. اسنوبرد ورزشی زمستانی است که به طور خاص در فستیوال امسال انجام می شود و یک سراشیبی موقتی به طول 130 فوت که با برف پوشیده شده در مرکز تمامی ماجراجویی های این فستیوال قرار خواهد داشت. فستیوال های زمستانی مسکو به خاطر انجام بازی ها و ورزش های جذاب خود شناخته شده هستند، ورزش هایی مانند موج سواری و تخته سواری روی آب در تابستان و صخره نوردی و زیپ لاین در قبل از شروع فصل زمستان.
سرسره، لغزیدن روی برف و بازی کردن در فضای آزاد
Glide, slide, and play outside
مسکو یکی از شمالی ترین پایتخت های جهان است و به همین دلیل است که فصل تعطیلات زمستانی در این منطقه با سرمای زیر صفر و مقدار بسیار زیادی برف همراه می شود. به جای رفتن به خواب زمستانی ابتدا با رفتن به بیرون از خانه و جست و خیز کردن به قلب زمستان حمله کنید. یک جفت کفش اسکیت اجاره کنید و در میدان سرخ مسکو یا روی دومین پیست اسکی بزرگ جهان در VDNKh از لغزیدن روی یخ لذت ببرید. از سرسره های بزرگ یخی پایین بیایید، هاکی روی یخ بازی کنید و در جریان فستیوال سفر به کریسمس در کلاس های رایگان آموزش ورزش کرلینگ شرکت نمایید. اگر ترجیح می دهید کمتر فعالیت بدنی داشته باشید و بیشتر تماشاگر باشید بهتر است به تماشای اجراهای خارق العاده قهرمانان طراز اول دنیای اسکیت سواری در فستیوال Magic Ice Theater در میدان نووپوشکینسکی که در فضای آزاد و باز برگزار می شود بنشینید.
تماشای هنرمندان در سالن نمایش مشهور بولشوی به صورت رایگان
See artists from the world-famous Bolshoi Theatre for free
سفر کردن به مسکو در طول فستیوال سفر به کریسمس این موقعیت نادر را در اختیار شما قرار می دهد که به صورت رایگان اجرای نمایش توسط هنرمندان تئاتر مشهور و افسانه ای بولشوی را از نزدیک تماشا کنید. چندین هنرمند بولشوی در این فستیوال شرکت می کنند و در کنار آن ها نیز هنرمندانی از دیگر تئاترهای مشهور روسیه و کمپانی های هنری حضور خواهند داشت. تماشای تمامی برنامه ها و نمایش ها رایگان بوده و چندین بار در طول فستیوال سفر به کریسمس اجرا خواهند شد.
شرکت در مهمانی بزرگ سال نو در مسکو
Join Moscow’s colossal New Year’s Eve party
می توانید شروع سال 2019 را به سبک مردم مسکو با لحظه شماری برای نیمه شب و تحویل سال جدید در میان جمعیت پرشور و هیجان زده که در مرکز این شهر تاریخی جمع شده اند جشن بگیرید. در عصر روز کریسمس، خیابان تورسکایا در مرکز شهر مسکو بسته می شود و بدین ترتیب فضایی باز برای برپایی بزرگ ترین مهمانی سال نو ایجاد می شود. از نمایش ها و آتش بازی های خیره کننده و نورپردازی رنگارنگ این جشن لذت ببرید. رقصیدن و گوش دادن به صدای آهنگ های گروه های موسیقی زنده که تا ساعت 3 بعد از نیمه شب غروب روز کریسمس می نوازند نیز تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود.
تماشای حرکات موزون و هنرمندانه در خیابان های مسکو
Marvel at Moscow’s amazing street performers
هنرمندی و حرکات ورزشی اجرا کنندگان بااستعداد خیابانی در مسکو نیاز به تعریف و تمجید ندارد. در این فصل از سال در خیابان های مسکو شاهد اجرای بدلکاری هایی در بهترین سیرک های روسیه، رقص های بسیار منظم و پیچیده، نمایش پانتومیم و ترکیبی از انواع موسیقی در فستیوال سفر به کریسمس خواهید بود. در بین نمایش ها و برنامه ها می توانید با نوشیدن یک فنجان چای داغ یا نوشیدنی مخصوص روسیه با نام «سبیتن» (Sbiten) که از عسل گرفته می شود در یکی از کافه های شهر خود را گرم کنید.
عکس سلفی گرفتن با راکت
Snap a selfie with a rocket
فستیوال ها و مراسم سال نو در مسکو معمولاً با دکورهایی بسیار دقیق و زیبا و نصب سازه های هنری همراه است مانند ماکتی که از ایستگاه فضایی Salyut-7 در مدار زمین و به مناسبت 870اُمین سالگرد تاسیس شهر در سپتامبر 2017 ساخته شد. حال و هوای فضانوردی در زمستان سال جدید نیز برقرار بوده و درخت کریسمس خیابان تورسکایا نیز با استفاده از تم های مربوط به فضا تزیین خواهد شد. همچنین می توانید رسانه های اجتماعی خود را از تصاویر پس زمینه فرازمینی شهر مسکو از جمله ماکت راکت ووستوک که به اندازه یک ساختمان 16 طبقه ارتفاع دارد و در مرکز فضانوردی و هوانوردی در VDNKh واقع شده پر کنید. این موزه فضایی بسیار بزرگ که در آوریل 2018 گشایش یافت گنجینه ای از یادگارها و اشیاء مربوط به سفرهای فضایی فضانوردان روسی است، از جمله 120 هواپیما، شبیه سازهای بازی و یک سالن نمایش 5 بعدی.
شرکت در رژه دوشیزگان برفی
Join a parade of Snow Maidens
با سفر به مسکو می توانید یک سنت قدیمی ایام کریسمس در این شهر را تجربه کنید که از آن با نام رژه «دوشیزگان برفی» (Snow Maiden) یاد می شود. برخلاف دیگر رژه های مربوط به دوران تعطیلات، ستارگان این مراسم «پدرهای یخی» (Father Frost)- نسخه روسی بابا نوئل- و نوه اوست که از او با نام «دوشیزه برفی» یاد می شود، زنانی که معمولا به شکل یک دختر جوان لباس پوشیده و یک کت پشمی آبی روشن به تن می کند. در طی فستیوال سفر به کریسمس، صدها شرکت کننده لباس دوشیزه برفی به تن کرده و با شادی و جست و خیز در این فستیوال حضور داشته و همراه آنان نیز دسته ای خواننده و نوازنده برنامه اجرا خواهند کرد.
امتحان کردن غذاهای خوشمزه از سراسر روسیه
Taste your way around Russia
در حالی که می توانید از فستیوال سفر به کریسمس و دیگر فستیوال های سال نو میلادی در مسکو لذت ببرید نباید غذاهای بسیار خوشمزه و اغوا کننده ای که از سراسر روسیه به این فستیوال آورده می شوند را فراموش کنید؛ غذاهایی مانند پودینگ سیبری، اورال و بوراتیا، کلوچه های شیرین از تاتارستان، گوشت آبدار از قفقاز، غذاهای دریایی شرق دور روسیه و پنیر خوشمزه کشاورزان محلی مسکو. با خوردن غذاهای سنتی فصل زمستان مانند «بلینی» (پنکیک گندم سیاه) همراه با خاویار و کلوچه های کوچک پیراشکی که درون آن ها را با کلم یا گوشت پر کرده اند خود را گرم کنید. همچنین سنت قدیمی نوشیدن چای داغ روی سماور را نیز نباید فراموش کرد. همچنین چایتان را با نوشیدنی محلی موسوم به «راف» (یک قهوه شیرین که از ترکیب اسپرسو، خامه، شکر و وانیل بدست می آید) در کنار یک تکه «موسکوا»، کیک آجیلی قرمز رنگ و بسیار معروف شهر مسکو کامل کنید.
کشف نقاط جذاب و خلاقانه مسکو
Discover Moscow’s creatively cool spaces
در حالی که موزه های هنری کلاسیک مسکو در تمام دنیا شناخته شده هستند، سازه های بسیار مدرنی را نیز می توان در این شهر دید. حس و حال هنری شهر مسکو را در نقاطی مانند کرانسی اوکتیبار یا اکتبر سرخ (یک کارخانه شکلات سازی قدیمی که به یک مکان هنری و سرگرمی تبدیل شده است) تجربه کنید. گالری های خانه های ساخته شده با آجر قرمز، کافه های مدرن، استودیوهای طراحی و موسسه استرلکا برای رسانه معماری و طراحی نیز از دیگر جاذبه های گردشگری شهر به شمار می آیند. یک کارخانه چای سازی سابق نیز به مرکزی به نام ArtPlay تبدیل شده که مجموعه ای رستوران، فروشگاه، گالری و استودیو در نقاط مختلف آن ساخته شده اند. یکی دیگر از جاذبه های هنری شهر Flacon نام دارد که یک کارخانه شیشه سازی تغییر کاربری داده شده که خلاقیت در آن موج می زند.
خرید هدایا و سوغاتی های منحصربفرد روسی
Shop for uniquely Russian holiday gifts

بهترین هدیه و سوغاتی برای عزیزان خود را در فستیوال سفر به کریسمس بیابید. مغازه های خرده فروشی در داخل و اطراف خیابان های اصلی نیز پر از یادگاری ها، آثار هنری ظریق و لباس های زمستانی روسی مانند کلاه های پشمی، چکمه های سنتی پشمی و بسیار گرم موسوم به «والنکی» و روسری های رنگی هستند. همچنین اشیاء قدیمی و عتیقه زیادی در این مغازه ها یافت می شود که از آن میان می توان به اشیاء دکوری عتیقه کریسمس، صفحات گرامافون وینیلی و کتاب ها و کارت پستال های متعلق به قرن نوزدهم اشاره کرد.

هارپا کنسرت هال ایسلند
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر