لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> راهنمای سفر >> ده کاری که باید در مکزیک انجام داد
ده کاری که باید در مکزیک انجام داد

ده کاری که باید در مکزیک انجام داد

در مکزیک به غیر از سواحل، ماجراجویی های زیادی وجود دارد که حتما باید انجام داد، از بازدید از معدن مس گرفته تا خرابه های مایایی در شهر یوکاتان. همچنین هیچ محدودیتی برای نوشیدن تکیلا در طول مسیر وجود ندارد. با سایت ایران هتل آنلاین هوشمندانه سفر کنید. اینها ده مورد از بهترین کارهایی است که باید در مکزیک انجام دهید.
1- ” ال چپه” سواری به سمت معدن مس

ال چپه یکی از سفر های ریلی بزرگ در جهان است که ۴۰۵ مایل بین چیهئوهئو و لاس موچیس در شمال غربی مکزیک امتداد دارد. این سفر یک قدم به گذشته است، یک اعجاز مهندسی است که ساخت آن ۹۰ سال به طول انجامید.
این قطار از دامنه تپه های سیرا مادرا گذر و به سمت جنگل های درختان کاج و درختان کاکتوس که ارتفاع آن ها به ۳۰ فوت می رسد، صعود می کند. در طول مسیر از روی پل هایی بلند که در زیر آن ها رودخانه هایی در جریان است عبور کرده و در تونل های طولانی ناپدید می شود. در مناطقی از راه، دره هایی عمیق در دو طرف ریل قرار دارد که در پایین آن ها رودخانه هایی در حرکت هستند.
این سفر به این صورت که در بالا به آن اشاره شد، اما مقصد چگونه است؟ دلیل اصلی برای آمدن به این چنین مسیری، گراند کانیون مس است. بارانکاس دل کوبره با بیش از ۶ متر ارتفاع، از گراند کانیون عمیق تر و حداقل چهار برابر بزرگ تر از آن است، شبکه ای که از ۱۱ کانیون که در میان ۶۰۰۰۰ مایل مربع از مناظر سنگی ناهموار پراکنده شده است. کوهستان های دوردست، رودخانه ها و دره هایی که برای فعالیت های خارج از خانه ایده آل هستند، از فعالیت هایی مانند پیاده روی و کوهنوردی گرفته تا دوچرخه سواری و اسب سواری و همچنین بودن در خانه بومیان راراموری که به خاطر استقامت شان در مسافت های دور مشهور هستند.
منطقه اطراف دیوی سادرو بارانکاس با داشتن یک ماشین کابلی که از مرکز این دره عبور می کند، یک منطقه بزرگ برای ماجراجویی و چالشی است که با همراه بودن با یک تور ماجراجویانه بزرگ، گردشگران را از نقطه ای به نقطه هدایت می کند. همچنین اگر مسیرتان را مستقیم کنید می توانید برای اکتشاف در معدن های نقره قدیمی و لذت بردن از زندگی محلی در یک شهر کوچک، به دیدن باتوپیلاس بروید که در اعماق کانیون در دور دست ها وجود دارد.

یک نکته کلیدی برای آل چپه: حتما از چیهئوهئو به گراند کانیون بروید و سپس به لاس موچیس حرکت کنید به جای اینکه از لاس موچیس شروع کنید و آن را به روش دیگری انجام دهید. در غیر این صورت ممکن است به علت زمان این سفر از دیدن برخی از زیباترین منظره های این مناطق به علت گرفتار شدن در تاریکی هوا محروم بمانید.
2-در مکزیکو سیتی به دنبال هنر باشید
Get arty in Mexico City

مکزیکوسیتی یکی از دست کم گرفته شده ترین و یا نادیده گرفته شده ترین پایتخت های جهان به شمار می رود، هر چند که هر نوع مسافر آگاهی که به این مکان می آید، معمولا در هنگام رفتن با ستایش این شهر به کشور خود باز می گردد. مکزیکو سیتی با ۱۸ میلیون نفر جمعیت در شهر و ۲۳ میلیون نفر جمعیت در حومه آن، شهری با نشاط و پر رونق است و البته یکی از غول های جهان نیز به شمار می رود.
این شهر با داشتن تعداد شگفت انگیزی از موزه ها و گالری های شگفت انگیز، مرکز فرهنگی مکزیک نیز به حساب می آید، که موزه ملی دو آنتوپولیجی یکی از آنها است که با مجسمه های شگفت انگیز، آثار هنری و اشیا روزمره از فرهنگ مایایی، آزتک و دیگر فرهنگ های ما قبل تاریخ اسپانیایی پر شده است.
به طور مشابه، چیزی که دوستداران هنر نباید از دست دهند “خانه آبی” در کولونیا دل کارمن است، خانه ای که در آن فریدا کاهلو قهرمان مکزیکی در آن به دنیا آمد، کار کرد و روز های آخرش را در آن گذراند و همچنین خانه ای که در آن اوقات اش را با یکی از دوستان هنرمند اش به نام دیگو ریورا سپری می کرد.
برخی از کار های کهلو و برخی از نقاشی های ریورا به طور غیر عادی توسط مزئو دلورس اولمدو که معشوقه سابق ریورا بوده بسته شده اند. شما ممکن است بخواهید به موزه هنرهای معاصر که خانه “دو فریداس” یکی از معروف ترین آثار کهلو می باشد و به کاخ هنرهای زیبا که دیوارهایش با نقاشی های زیبا، رنگارنگ و برجسته سیاسی ریورا، اوروزکو و سیکئوروس پوشیده شده اند، سری بزنید.
در سرتاسر شهر، شما می توانید تنها با ایستادن در مقابل نقاشی دیواری ریورا به نام ” در طول قرن ها” که پلکان اصلی کاخ سلطنتی را احاطه کرده است، قرن ها تاریخ مکزیک را از فرهنگ های اصیل، بومی و از طریق فتح و دستگاه تفتیش افکار و از روی استقلال و انقلاب ببینید. شما هنر را تقریبا در هر جایی از مکزیکو سیتی پیدا خواهید کرد، از معبد های بزرگ در گوشه و کنار خیابان های شهر گرفته تا بوتیک ها و گالری های پولانکو.

آثار هنری زیادی در مکزیکو سیتی وجود دارد از جمله معبد بزرگ که یک هرم آزتکی در مرکز شهر است، بارهای تکلیا در میدان جاریبالدی، تجربه کاملا مکزیکی از لوچا لیبرا ( ورزش کشتی مکزیکی) که با ماسک های رنگارنگ و لباس های رنگارنگ تکمیل می شود.
3-یک سفر جاده ای
Rev up for a road trip

کشوری به بزرگی مکزیک برای کشف زوایای پنهان دارای فرصت های زیادی در گوشه و کنار مناطق توریستی آن مانند کانکون یا باها کالیفرنیا می باشد. مکزیک، کشوری نیست که برای یک سفر جاده ای بخواهد از ذهن بسیاری از مسافران گذر کند. اما در این کشور جاده های مستحکم، سریع و خوب زیادی در بسیاری از نقاط آن وجود دارد که می توان مناطق بسیاری را که گردشگران معمولا از دست می دهند را کشف کرد.
برای مثال، در یک سفر جاده ای در یوکاتان ممکن است در طول مسیرکانکون و چیچن ایتزا ( معبد کوکولکان) را پشت سر بگذارید به جای تنها رفتن به سواحل باهامایی و آرام تر در شهر تولوم. سپس به سمت پایتخت یوکوتان که شهر مریدا می باشد، بروید که در سال 2017 پایتخت فرهنگی آمریکا لقب گرفت، سپس به شهر ایزامال که به نام ” شهر زرد” خوانده می شود که دارای مکان های باستانی مانند اوکسمال می باشد که بیشتر از دیگر مکان های باستانی دارای رمز و راز و قدرت است و تنها کسری از بازدیدکنندگان را به خود اختصاص داده است.
در یک خودرو، شما می توانید با داشتن یک نقشه، تقریبا در هر مسیری حرکت کنید و طولی نخواهد کشید که علامتی را ببینید که به خرابه های مایایی، یک گودال عمیق پر از آب و یا خانه های قدیمی برای چک کردن اشاره دارند. اگر زمان به شما اجازه می دهد، می توانید به اعماق بیشتری از ایالت چیاپاس واوکساکا سری بزنید. متناوبا، یک سفر جاده ای دیگر از مکزیک سیتی به ساحل اقیانوس آرام را در برنامه خود داشته باشید، در ابتدا به سمت اهرام ماه بروید، سپس به سمت تپه ها و دره های بایجو. قبل از رفتن به برخی سواحل زیهواتانجئو از شهرهایی که زمانی مستعمره اسپانیا بوده اند، از کلیساها و آثار هنرمندی به نام سان میگل دو آلنده دیدن کنید.

هر جا که شما می روید، هیچ برنامه زمانبندی برای ورود و خروج از یک اتومبیل ون توریستی وجود نخواهد داشت، آزاد هستید که بتوانید به تنهایی و بدون برنامه ای و با توجه به زمان تان در محیط های اطراف کاوش کنید.
4-شاهد روز مردگان بودن در اواکساکا
 Witness the Day of the Dead in Oaxaca

روز مردگان (۲ نوامبر) با روش های گوناگونی در سراسر مکزیک جشن گرفته می شود مراسمی تعمقی که برای بستگانی که از دست رفته اند، به لطف آخرین سری از فیلم های جیمز باند، یک رژه متفکر الهام بخش با اسکلت های غول پیکر و معلق در مکزیکوسیتی.
اما ایالت حیرت انگیز اواکساکا، خانه معنوی روز مردگان است که ترکیبی از مذهب کاتولیک (تمام روز قدیسان و تمام روز ارواح) و فرهنگ های ما قبل تاریخ اسپانیایی می باشد. روز مردگان نباید با هالووین اشتباه گرفته شود. جشنواره ها تا یک هفته زودتر درون و اطراف شهر اواکساکا شروع می شوند. این رویداد لحظات تیره مذهبی و معنوی خود را دارد، چرا که این روز، یادآوری است برای مردمی است که عزیزانی خود را از دست داده اند، از جمله کودکان. اما روز مردگان به عنوان روزی برای جشن گرفتن زندگی نیز در نظر گرفته می شود، با همراهی موسیقی و رقص در قبرستان اصلی شهر اوکساکا، بازارهای رنگارنگ در سطح شهر و روستاهای اطراف است که در آن افراد محلی و مسافران برای تماشای مراسم و مناسک به گورستان های محلی می روند.
همچنین در این روز مهمانی های شبانه پر جنب و جوش و رژه هایی به سبک کارناوال نیز وجود دارد که از خیابان ها عبور می کنند، بسیاری از آن هایی که در این کارناوال شرکت می کنند لباس سنتی بر تن می کنند و صورت هایشان را به شکل اشباح یا اسکلت های شبح وار سفید می کنند.

شهر اواکساکا همچنین برای غذاهای اش معروف است، از جمله فلفل های تند متنوعش اش، غذاهای گیاهی، سس تند شکلاتی و همچنین مزکال، تکیلای دودی شده که گفته می شود پس عموی اسموتر است..
5-سعی کنید بانوی خفته را بیدار نکنید
Try not to wake the Sleeping Lady

برخلاف نپال یا پرو، مکزیک برای پیاده روی های زیاد شناخته شده نیست، اما سفر ها روزانه محبوب در مکزیک یک پیاده روی روزانه به سمت کوه آتشفشانی خاموش “ایزتاسیهئوتی” است که سومین کوه بلند در مکزیک است. این آتشفشان به نام “زن خفته” یا “زن سفید” در زبان ازتکی ها مشهور است. از زاویه راست به نظر می رسد که چهار قله برفی به شکل یک زن است که روی پشتش خوابیده است.
پیاده روی روزانه معمولا در صبح زود از مکزیکو سیتی آغاز می شود و برای شروع پیاده روی، یک ون تا حدود ۳۵۰۰ تا 4000 متر رانندگی می کند. در بالاترین نقطه پیاده روی، علاوه بر نفس تازه کردن و گرفتن عکس، قبل از رفتن و بازگشت به مکزیک، شما مناظری از دره مکزیک و آتشفشان فعال پاپاکاتپتی را خواهید داشت که به معنی” کوه دودی” است. ارتفاعات بالا برای همه مناسب نیست، پس احتیاط کنید.
در پیاده روی روزانه تنها برای رسیدن به قله و یک روزه نیست، بلکه یک سفر سه روزه و ماجراجویانه دیگری وجود دارد که شامل صعود به قله از طریق “شیارهای خورشید ” است، که از روی پاهای زن خفته، از روی شکم بالا می رود از روی شکم او عبور کرده و سپس به سمت سینه های زن خفته صعود می کنید.
هنوز راضی نیستید؟ شما می توانید به یک برنامه پیاده روی “سه قله “بروید، یک برنامه سفر سه قله ای شامل بلندترین قله های مکزیک، از جمله ایزتاسیهئوتی( ۵۲۳۰ متر)، آجوسکو (3930 متر) و تواوکا برفی ( 4680 متر)، هر چند که این سفر یک ماموریت سخت است و مناسب هر کسی نیست.

6- لمس جادوی مایان در یوکاتان
yukatan

بین سال های 250 تا سال 900 بعد از میلاد مسیح، تمدن مایایی در سرتاسر مکزیک و بخش هایی از گواتمالا، بلیز، هندوراس و السالوادور گسترش یافت. چیزی که امروزه مکان باستان شناسی معروف به نام معبد کوکولکان است روزگاری یکی از بزرگ ترین شهرهای امپراتوری و یک مرکز مذهبی مهم برای مراسم ها به شمار می رفته است.
معبد کوکولکان، معروف ترین مکان مایایی در یوکاتان است که هر ساله حدود ۲.۲ میلیون بازدید کننده دارد که برای استفاده از تورهای مخصوص هرم ال کاستیلو، معبد کوکولکان، معبدجگوار و دادگاه بزرگ به اینجا آمده اند.
هنوز حکاکی های زیادی از جنگجویان، جمجمه و کوکولکان “خدای مار مایایی” وجود دارد که معنای آن یک راز باقی مانده است. تصور کنید که یک شب در همان حوالی اقامت داشته باشید و نمایش نور را در آسمان تماشا کنید. اگر چه روایت ها به زبان اسپانیایی است اما نمایش نور با فن آوری پیشرفته نشان می دهد که اهرام اصلی به طرز شگفت آوری چشمگیر هستند.
همچنین مجموعه معبد کوبه که یک مکانی قدیمی تر از معبد کوکولکان است ارزش دیدن را دارد و یا حداقل از پله های پرشیب نوهوچ مول، بلندترین هرم مایایی در یوکاتان، که بر روی جنگل های سبز تا افق دید دارد و بالا روید و همچنین از حکاکی های بزرگ و کتیبه دیدن کنید. تولوم نیز در نزدیکی سواحل باهامایی قرار دارد اما نمای خوبی از دریای کاراییب به شما نشان می دهد. اینها مکان های شناخته شده بهتری هستند، اما اگر واقعا اهل ماجراجویی هستید، بهتر است که از تور های اصلی خارج شوید و خرابه های مایایی در منطقه را پیدا کنید، که اغلب از آن ها می توانید به تنهایی لذت ببرید.

7- پیدا کردن دوست بزرگ در “آکواریوم دنیا”
Make big new friends in the “World’s Aquarium”

ژاک کاستروئه آب های باها کالیفرنیا را که در ساحل شمال غربی مکزیک قرار دارد را “آکواریوم جهان” نامیده است به این دلیل که زندگی بسیار زیادی در این آب ها جریان دارد. سفر های قایقی به اینجا امکان دیدن وال های آبی، ، نهنگ بال، وال سر زا، دلفین ها و احتمالا ارک ها را به همراه دارد.
اما برای دیدن از نزدیک، افراد ماجراجو باید به یک سفر با یک کایاک بروند. اغلب تورها از شهر مستعمراتی لورتو برای تماشای آب های آبی دریای کورتز آغاز می کنند جایی که کسی نمی داند که چه چیزی ممکن است در کنار کایاک شما از آب بالا بیاید.
با این حال برای به حداکثر رساندن شانس تان برای پیدا کردن دوستان جدید، برای یک تور کایاک بر روی خلیج ماگدالنا که یک تالاب برای نهنگ خاکستری است، ثبت نام کنید. در اینجا شما احتمالا تعداد بیشتری از وال ها و همچنین دلفین ها و شیر های دریایی را همانطور که از شبه جزیره باها عبور می کنید، خواهید دید.

هنوز به اندازه کافی نزدیک نشده اید؟ یک شرکت غواصی خوب پیدا کنید. می توانید به جزیره ها بروید تا بتوانید در کنار کلونی شیر های دریایی غواصی کنید جایی که شیرهای دریایی دوست داشتنی و کنجکاو به شما اجازه می دهد تا آن ها را مانند سگ نوازش کنید، یا در کنار این ماموت های دریایی با اندازه بزرگ شنا کنید. دوستداران موجودات دریایی نیز ممکن است بخواهند به ریویرا مایا در جنوب کشور بروند، که دارای کوسه های نهنگی، موجودات بزرگ و کوچک و برخی از غواصی برجسته کشور، به خصوص در اطراف جزیره غواصی کوزومل را نیز می باشد.
8- تماشای چیاپاس با دوربین دو چشمی
Get the binoculars out in Chiapas

چیاپاس، جنوبی ترین ایالت مکزیک است که هم مرز با گواتمالا است و یکی از کم بازدید کننده ترین ایالت های مکزیک است. افرادی که به اینجا می آیند اغلب به دنبال کشف جنگل های انبوه سبز، رودخانه های خروشان (مناسب برای قایق رانی) و کوهستان های هایلند هستند و همچنین برای دیدن شهر های رنگارنگ اسپانیایی و مکان های باستانی مایایی در سراسر منطقه دور افتاده از جمله پلانکیو باشکوه، بونامپک و یاکسچیلان.
هر چند این شهرت به عنوان مقصدی که مردم را اغوا می کند، شهرت دارد. این فرصتی است برای مشتاقان تا مناطق در معرض خطری مانند اسکارلت ماکاو را ببینند که در اطراف چیاپاس قرار دارد و تنها منطقه باقی مانده در مکزیک است که در آن پرنده های قرمز روشن می توانند در حیات وحش دیده شوند.
افرادی که چشمان تیز بینی دارند حتما باید از پرنده های توکان، طوطی ها، طوطی کوچک دم دراز، هواک های سفید و دارکوب ها دیدن کنند که بیشتر در جنگل های لاکاندون با گونه های رنگارنگ همانند چکاوک صورتی و گلوی آبی در ارتفاعات کوهستانی هایلند قرار دارد.

زمانی را برای استراحت در شهر مستعمره ای سان کریستوبال دو لاس کاساس که یک مکان آرام با خیابان های رنگارنگ است که باعث می شود یک توقف دلپذیر برای یک یا دو روز در این مکان داشته باشید.
9-سوار بالون شوید
Pyramids at Teotihuacán

تنها به فاصله یک ساعت رانندگی از مکزیو سیتی، هرم خورشید که یکی از شهرهای مقدس ما قبل تاریخ اسپانیا بوده، قرار دارد و معنی آن این است” مکانی که خدایان در آن خلق شدند”. این شهر یکی از مکان های پر بازدید در این کشور است و مسافران به اینجا می آیند تا از پله های پرشیب هرم خورشید و هرم ماه که در مجاور آن قرار دارد، بالا بروند و در خیابان متصل به مردگان قدم بزنند. علی رغم محبوبیت آن، این مکان به اندازه کافی بزرگ است که احساس شلوغی داشته باشد.
با این حال، برای جدا شدن از توریست ها و برای رسیدن به یک چشم انداز به یاد ماندنی در این مکان باستان شناسی وسیع، در یک بالون هوای داغ و بر روی خرابه ها پرواز کنید. شما احساس متفاوتی نسبت به اندازه کاخ ها، اهرام و دادگاه های آن از آن بالا خواهید داشت. با اوج گرفتن این بالون متوجه می شوید که این شهر ۳۶ کیلومتر مربع وسعت دارد. مرکز اصلی مراسم تنها ۱۰ درصد از کل منطقه را تشکیل می دهد.
بر روی زمین، زمانی را برای تماشای اطراف این مکان باستانی اختصاص دهید. برای قدم زدن در این شهر باستانی و بالا رفتن از اهرام، سفری به تاریخ انجام دهید.

حقایقی جالب در مورد سالاد سزار و منشأ آن
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر