خانه >> هتل ها >> 10 راز كوچك و البته ناپسند در مورد هتل ها
10 راز كوچك و البته ناپسند در مورد هتل ها

10 راز كوچك و البته ناپسند در مورد هتل ها

هتل های متوسط نسبت به شركت های هواپیمائی، تلاش بهتر و بیشتری برای كسب رضایت مشتریان انجام می دهند – این موضوع در بین بسیاری از پژوهش ها و سیستم های رتبه بندی نتیجه ای مشترك می باشد. اما دستیابی به استانداردهای شركت های هواپیمائی خود ایجاد استانداردی مورد نیاز و مطلوب می باشد: هیچ هتل غیر مدرنی به اندازه صندلی یك هواپیما در كلاس اكونومی، به شدت غیر راحت و آزار دهنده نیست.
با این حال بسیاری از هتل ها و نیز هتل های زنجیره ای رازهای زشت و كوچكی دارند كه ترجیح می دهند آنها را مخفی نگاه دارند. برخی همه گیر هستند، حال آنكه برخی دیگر ایزوله بوده و جدا نگاه داشته می شوند. در اینجا برخی از آنها را به شما ارائه می كنیم تا بتوانید با بهترین سایت رزرو هتل ایران هتل آنلاین هوشمندانه سفر كنید.
هزینه های اجباری

هزینه های اجباری مربوط به مجتمع تفریحی، كاركنان و نظافت اتاق (به همراه دیگر تفاوت ها و تنوع های ترسناك) جزء گسترده ترین و فعال ترین كلاه برداری های صنعت هتلداری در حال حاضر می باشند. مجرمان فعال در این صنعت بخشی از هزینه های واقعی را پنهان می كنند، مابقی هزینه هایی كه در آینده از مشتری خواهند گرفت را به عنوان نرخ پایه ای اتاق اطلاع رسانی می كنند، برچسبی باوركردنی را به هزینه های پنهان شده می چسبانند و پیش از ارائه خدمات، آن را به هزینه اصلی اضافه می نمایند. این رویه برای اولین بار در هاوائی و لاس وگاس آغاز گردید، اما همانند یك غده سرطانی در بخش عظیمی از ایالات متحده گسترش یافته است.
این رویه با اعطای مزیت هزینه ای آشكار به هتل های كلاهبردار در مقایسه با هتل های درستكار در زمینه مقایسه بخش به بخش هزینه ها به مشتریان آسیب می رساند. این مقوله در برخی از موارد به صورت “هزینه های پنهان” عمل می كند، اما در بخش های زیادی هتل ها آنها را در طول اقامت شما در آنجا افشا می نمایند. با این حال چون این مورد زیاد اتفاق می افتد، افشا كردن آن درمانی كافی به نظر نمی رسد: دادگاه وكلای عمومی و دادستان فلوردیدا یك كلاهبرداری مشابه را چند سال قبل با عبارت صحیح “ذاتاً فریبنده” توصیف نمود.

خوشبختانه بسیاری از فعالان در حوزه حقوق مشتریان در حال پیگیری و تعقیب این موارد از طریق اف. تی. سی (كمیسون تجارت فدرال) بوده، ایالت ها به صورت انفرادی در حال ممنوعیت رویه مورد بحث هستند و وكلای عمومی و دادستان ها در ایالت های دیگر در حال آغاز پیگیری این موضوع می باشند. مصرف كنندگان و مشتریان به زودی و به شكلی قوی نیاز به برخی از فعالیت های اصلاحی را احساس خواهند نمود.
هیچ روشی برای محافظت از مشتریان در مقابل رویه رزرو بیش از حد نرمال وجود ندارد
There Is No Consumer Protection from Overbooking

اداره حمل و نقل نیازمند همكاری با شركت هایی است كه در ارتباط با مشتریانی كه به خاطر ثبت نام آنها به عنوان رزرو بیش از حد نرمال اجازه ورود به پرواز را نداشته اند، خسارت های وارده به آنها را جبران نمایند. اما تا جائی كه بررسی نموده ایم، هتل هایی كه این كار را انجام می دهند (رزرو و ثبت نام بیش از حد نرمال) هیچ مراقبت مشابهی در هیچ سطحی از جمله فدرال، ایالتی و یا محلی ندارند. اگر با در دست داشتن تأییدیه مرتبط با رزرو اتاق وارد هتل شوید اما تمامی اتاق های هتل به فروش رفته باشند و نتوانند اتاقی را در اختیار شما قرار دهند، هتل قرارداد خود با شما را لغو كرده و شما احتمالاً می توانید یك راه حلی را از طریق قوانین مربوط به حوزه قراردادها بدست بیاورید. اما این كار باعث نمی شود كه شما برای آن شب اتاقی را بدست آورده باشید.

به طور سنتی اگر شما رزرو داشته باشید و هتل امكان ارائه اتاق به شما جهت اقامت نداشته باشد، هتل بایستی شما را اصطلاحاً “واك” نماید: یعنی در یكی از هتل های مشابه و نزدیك، یك اتاق برای شما پیدا كند، در صورتی كه با پای پیاده نتوان به آن هتل رفت، بایستی اسباب حمل و نقل را برای شما فراهم آورد و هزینه شب اول را برای شما پرداخت نماید. متأسفانه رویه مورد بحث به مانند یه افسانه است، كه بعضی وقت ها به آن عمل می شود اما گاهی نیز نادیده گرفته می شود. این رویه قانونی نبوده و هیچ نیازمندی رسمی در هیچ كجا نیست، حتی به عنوان یك توصیه از سوی اتحادیه های تجارت صنعت هتلداری نیز مطرح نمی گردد. می توانید در این مورد سوال نمایید اما نمی تواند تقاضایی برای آن داشته باشید. و تا آنجائی كه ما اطلاع داریم، هیچ شخصی در حال حاضر تلاشی برای ایجاد نوعی از این استانداردها در این صنعت ندارد.
آنها می خواهند كه شما را “تحت مالكیت” داشته باشند

بسیاری از هتل های زنجیره ای همان اهداف شركت های بزرگ هواپیمائی را دنبال می كنند: آنها می خواهند كه شما را به عنوان یك مشتری “تحت مالكیت” خود داشته و به طور ویژه به دنبال این هستند كه مطمئن شوند شما از مسیرهای تعیین شده توسط آنها رزرو را انجام می دهید. منافع این رویه برای هتل ها به این شكل هستند: 1) آنها مجبور نیستند كه به شركت های رزرواسیون آنلاین پولی پرداخت نمایند و 2) آنها این شانس را دارند كه هزینه های دریافتی از شما را بالا برده و یا خدمات و محصولات دیگری را به شما بفروشند.

معنی این رویه برای مصرف كنندگان آن است كه در صورتی كه مسیرهای تعیین شده توسط آنها را دنبال نمایید، پیشنهادات تشویقی را به شما ارائه می نمایند. آنها می توانند پیشنهاد عضویت و یا تخفیفات برای رده های سنی مختلف را به شما پیشنهاد بدهند به طوریكه بسیاری از سیستم های شخص سوم امكان دسترسی به آن را ندارند. و برخی از هتل های زنجیره ای در حال حاضر هزینه های مربوط به اینترنت وای- فای و یا صبحانه را برای اعضاء و در طول برنامه های مكرر خود محدود می نمایند، برای اعضایی كه مستقیماً هتل را رزرو می نمایند. نتیجه اصلی این موضوع آن است كه شخص های سوم برای مكانیابی هتل ها بسیار فوق العاده هستند اما شما مجبور هستید كه امكانات هتل را كه شخص ثالث ها نمی توانند برای شما به نمایش بگذارند از طریق خود هتل بررسی نموده و بدست بیاورید.
اینترنت وای – فای، هزینه بالا، سرعت پایین
Wi-Fi

اینترنت وای فای به سرعت در حال نزدیك شدن به حالت عامل برهم زننده قراردادها می باشد: در صورتی كه هتل دارای اینترنت وای – فای داخل اتاق نباشد، بسیاری از مسافران تمایل خواهند داشت كه به هتل دیگری مراجعه نمایند. این به طور آشكار در مناطق تفریحی نیز صادق است، مناطقی كه ظاهراً تمركز اصلی بر روی لذت بردن از ساحل یا كوهستان محلی است. مشتریان به شكلی فزاینده انتظار دارند كه اینترنت وای – فای مانند نرخ تختخواب، تهویه و آب گرم در هزینه كلی اتاق گنجانده شده باشد.
به دلایلی عجیب تر بسیاری از هتل ها همچنان هزینه اینترنت وای- فای را جداگانه محاسبه می نمایند. و به دلایلی حقیقتاً عجیب، هتل های اعیانی و لوكس تر به احتمال زیاد هزینه های این نوع اینترنت را جداگانه محاسبه می نمایند. این احمقانه به نظر می رسد: در حالی كه مسافرخانه ال چیپو می تواند امكان ارائه اینترنت وای – فای را فراهم آورد، چرا هتل ریتز می بایستی روزانه هزینه ای معادل 15 تا 20 دلار را برای آن دریافت نماید؟
یك مشكل مرتبط و به همان اندازه ترسناك این است كه حتی اینترنت وای – فای پرهزینه در هتل های شیك و مجلل می تواند بسیار كم سرعت باشد. شما می توانید خودتان به لطف وجود وب سایت hotelwifitest.com این موضوع را بررسی نموده و تأیید نمایید. برخی از گران قیمت ترین هتل ها، پهنای باندهای به شدت پایینی را ارائه می نمایند.

این مشكل – حداقل بخش هزینه ای – می تواند خودش را حل و فصل نماید، به طوریكه اینترنت وای – فای در مسیر تبدیل شدن به یك حالت نرمال جهانی است. با این حال در ارتباط با سرعت، نمی توان دلیل قانع كننده ای ارائه نمود.
هزینه های غیرمنطقی پارك خودرو
Unreasonable Parking Fees

هیچ شخصی در مركز شهر منهتن و یا در اطراف میدان اتحاد در سانفرانسیسكو، انتظار یك پاركینگ خودروی رایگان را ندارد. اما شما حتماً انتظار دسترسی به یكی پاركینگ رایگان در یك موقعیت فرعی شهری را كه در درون یك ناحیه پارك خودروی گسترده احاطه شده است را دارید. متأسفانه با این همه گاهی اوقات در هنگام مراجعه به این پاركینگ ها در مكان ها و موقعیت های غیرمنتظره با دریافت هزینه روبه رو می شوید، در مكان هایی كه حقیقتاً هتل نمی تواند آن ها را تغییر دهد.

این مسئله بیش از آنكه مشكلی جدی باشد، مسئله ای آزار دهنده و گاهاً اجتناب پذیر است. اما نشان دهنده این است كه شما بایستی همیشه تأییدیه بگیرید كه پاركینگ رایگان است یا نه.
سیستم بی مسئولیت و غیر پاسخگوی كنترل شرایط جوی
Unreasonable Parking Fees

آزاردهنده ترین شبی كه در عمرم در یك هتل تجربه كرده بودم، حضور در یك مجموعه چهار ستاره در فرودگاه اورلی در بیرون از شهر پاریس بود. اوایل فصل بهار و یكی از روزهای به شدت گرم بود. سیستم كنترل شرایط جوی هتل همچنان برای فصل زمستان تنظیم شده بود، این بدان معنا بود كه سیستم گرمایشی هنوز روشن بود و پنجره هایی كه امكان باز شدن برایشان فراهم نبوده و این باعث شده بود كه اتاق شبیه به یك اجاق گردد. مسئولین هتل نتوانستند كاری انجام دهند غیر از اینكه یك پنكه كوچك قابل حمل را به من بدهند؛ واضح است كه تبدیل وضعیت سیستم از گرمایشی به سرمایشی به یك یا دو روز زمان نیاز دارد.

امروزه هتل های مدرن تمایل دارند كه پنجره هایی برای اتاق هایشان نصب كنند كه كلاً قابل باز شدن نباشند و در صورتی كه خوش شانس باشید تنها چند اینچ امكان باز شدنشان وجود دارد. برخی از هتل ها هزینه سیستم تهویه را جداگانه دریافت می نمایند! و در صورتی كه امكان كنترل سیستم مورد بحث برای خود شما وجود نداشته باشد، مطلع باشید كه شب بدی در پیش خواهید داشت. البته شما با این مشكل مكرراً روبه رو نمی شوید، اما وقتی روبه رو شدید، تنها راه رهایی و آرامش، نقل مكان به هتل دیگری است.
اغراق در زمینه موقعیت و چشم انداز
Location and View Exaggeration

عبارات هایی مانند “تنها چند قدم دورتر از ساحل” در یك بروشور یا توضیح آنلاین خیلی با معنی به نظر نمی رسد مگراینكه هتل به طور واضح مشخص كرده باشد كه دقیقاً چند قدم فاصله وجود دارد. به طور مشابه یك چشم انداز جزئی از اقیانوس در واقع زمانی می تواند جزئی باشد كه تنها راه نگاه كردن به دریا، بیرون بردن سرتان از پنجره و نگاه كردن به فضایی فراتر از یك اتوبان پرترافیك، مراكز خرید و باند فرودگاه است. و یك لنز دوربین با زاویه دید وسیع می تواند منظره ای بزرگ را برای دیدن فراهم آورد.

شما به طور معمول با تبلیغات پرسروصدایی روبه رو می شوید كه باعث می گردد هتل بهتر از آنچه كه هست به نظر برسد. اما هتل ها گاهاً از مرز بین مبالغه های بی ضرر و دروغ های آشكار عبور می كنند – یا حداقل به آن خیلی نزدیك می شوند. به عنوان یك مصرف كننده، بهترین روش مراقبت در مقابل این نوع تبلیغات برای شما، انجام برخی بررسی ها در وب سایت هایی مانند تریپ ادوایزر یا برخی منابع دیگر می باشد، منابعی كه گزارش هایی بی طرفانه از مسافران و سفرهای آنها را ارائه می دهند.
حشرات (ساس)
Bedbugs
بله، هتل ها بعضی اوقات پناهگاه و محل زیست ساس ها هستند، و به نظر می رسد این مشكل در سال های اخیر بدتر نیز شده است. ممانعت از هجوم ساس ها برای هتل ها كاری دشوار می باشد، چرا كه این مخلوقات ریز و كوچك اغلب روی بدن میهمانان بی ملاحظه حركت می كنند. این مشكل به حدی توجه ها را به خود جلب نموده است كه وب سایت هایی وجود دارند كه گزارش هایی در مورد تجربه مسافران در زمینه وجود حشرات ساس را ارائه نموده اند، مانند بدباگ ریپورتس. همچنین می توانید گزارش هایی را در این مورد در وب سایت تریپ ادوایزر و وب سایت های دیگر ببینید.
فریب هایی در زمینه هزینه و قیمت
Price Gouging
هتل ها در زمان ها و رویدادهای بزرگ قیمت های خود را بالا می برند. این رویدادها می تواند زمان برگزاری رقابت های لیگ فوتبال، جام جهانی، بازی های المپیك و یا یك همایش بزرگ باشد و هتل های محلی معمولاً قیمت ها را نسبت به زمان های عادی دو برابر و یا بیشتر می نمایند. بعضی اوقات نمی توانید آنها را سرزنش نمایید: با این همه، قیمت گذاری روشی سنتی برای متعادل نمودن عرضه و تقاضا است و زمانی كه تقاضا بالاتر باشد و ظرفیت ثابت، بازار به شما می گوید كه قیمت ها را تا زمانی كه تقاضا به سطح ظرفیت موجود برگردد، بالا ببرید. اما زمانی كه پیش بینی ها در مورد سیل گردشگران برای یك رویداد خاص درست از آب در نیامده و اتاق ها خالی می مانند، نمی توانید مانع خوشحالی خود را از ناراحتی مسئولین هتل ها باشید.

انعام ها و هزینه های متفرقه بسیار زیاد
وارد یك مسافرخانه معمولی بین ایالتی می شوید، سپس متصدی كلید اتاقی را به شما می دهد و اوقات خوشی را برایتان آرزو می نماید، و به سرعت شما را به دست فراموش می سپارد. اما در یك هتل مجلل، شما بعضی اوقات مجبور هستید كه به انواع مستخدمان و كارمندان پول (انعام) بدهید. چمدان های خود را به زحمت از فرودگاه و احتمالاً از فاصله ای نیم مایلی حمل می كنید، و در انتها كسی از شما 3 دلار طلب می كند تا آن چمدان ها را چند صد متر تا اتاق مربوط به شما جابجا نماید. آیا نیاز به تاكسی دارید؟ مسئول مربوط سوت مخصوصی را برای فراخوانی تاكسی می زند و شما بایستی چند دلار هم آنجا پرداخت نمایید.
آزاردهنده ترین جزء در بین تمام این حالت ها، جدیدترین گرایشی است كه در زمینه پرداخت انعام به كسانی كه اتاق شما را نظافت می نمایند و یا كارمندان دیگر برای خدماتی كه قبلاً در موقع محاسبه هزینه اتاق، در نظر گرفته شده اند، به وجود آمده است. این به آن معنا نیست كه نظافت چی ها نسبت به مسئولین هتل استحقاق دریافت پاداش و انعام بیشتری را دارند. اما حقیقت تلخ و ناراحت كننده این است كه امروزه تمام كارفرماها تلاش می كنند تا حق الزحمه پرداختی به كارمندان خود را از طریق تبدیل سیستم پاداش و دستمزد كامل به سیستم انعام محوركاهش دهند.

مقایسه هتل آسمان و هتل عالی قاپو اصفهان
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر