×

10 پارک ملی زیبای نامیبیا

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
دسته بندی طبیعت
10 پارک ملی زیبای نامیبیا
سرزمین زیبای نامیبیا با چشم انداز های نفس گیر و جذاب، مناظر بیابانی زیبا و دورافتاده با حیات وحشی متفاوت، یک مقصد گردشگری خاصی محسوب می شود و حیرت و تحسین هر بازدیدکننده ای را به همراه دارد. نامیبیا اغلب در مقایسه با کشور های همسایه مانند کنیا و آفریقای جنوبی نادیده گرفته می شود، اما جاذبه های گردشگری نامیبیا همچون پارک های ملی آن بی نظیر بوده و ارزش بازدید و سفر به این منطقه را دارد. این کشور زیبایی های طبیعی بیشماری را پرورانده است و جاذبه های زیادی برای بازدید خواهید یافت. توریست هایی که به این ناحیه سفر می کنند، خود را غرق در چشم انداز ها و مناظر با عظمت می یابند. از گردش و کاوش در میان دره های باریک تا سفر در دل پارک های ملی نامیبیا و تماشای صحرای نامیبیا، هر یک لذت بخش بوده و بی شک در این سرزمین متنوع و هیجان آور غافلگیر خواهید شد. در ادامه زیبا ترین پارک های ملی نامیبیا را معرفی می کنثاد یم تا با داشتن اطلاعات بهتر هوشمندانه سفر کنید، با ما همراه باشید:
 
10 - پارک ملی مانگیتی (Mangetti National Park)
Mangetti National Park
پارک ملی مانگیتی مساحت کمی دارد اما شگفتی های زیادی را در خود جای داده است. این ناحیه به رشد و پرورش گونه های در حال انقراض اختصاص داشته است و امروزه با تبدیل شدن به یک پارک ملی، توانسته است که توریست های زیادی را به این منطقه جذب نماید. وجود انواع مختلفی از حیوانات درون پارک، بدون شک دلیل خوبی برای بازدید از این پارک دورافتاده خواهد بود و در طول بازدید از چشم انداز های حیات وحش زیبا و بکر مانگیتی لذت خواهید برد. در میان تنوع گياهان و جانداران ناحيه و گوناگونی زيستی، فیل ها و کرگدن ها در علفزارهای گرمسیری آفريقا پرسه زده و در کنار حفره ها و گودال های پر آب در کنار دیگر حیوانات بزرگ و کوچک دور هم گرد می آیند. این ناحیه زیستگاه نژادی از سگ وحشی نیز می باشد. پارک ملی مانگیتی مانند گوشه ای کشف نشده و بکر در جهان می باشد و کاوش در این سرزمین منحصر به فرد، ماجراجویی پر از هیجانی خواهد بود.
 
9 - پارک ملی خائودوم (Khaudum National Park)
Khaudum National Park
پارک ملی خائودوم در قسمت شمال شرقی کشور نامیبیا واقع شده است و محیط دورافتاده و کوچکی می باشد. این پارک به دلیل دور بودن کمتر مورد توجه قرار می گیرد و اغلب گردشگرانی که به دنبال آرامش در کنار حیات وحش باشند، این پارک ملی را برای سفر انتخاب می کنند. محیط این پارک به طور طبیعی باقی مانده است و دست خوش تغییرات نشده است. جنگل های خشک اقاقیا و علفزارهای گرمسیری آفريقا در کنار تعدادی رودخانه، که در فصل های گرم سال رو به خشکی می باشند را می توانید در این پارک مشاهده کنید. محیط اطراف بسته نبوده و نرده کشی نشده است و به همین خاطر حیوانات آزادانه به طور غریزی در اطراف پارک پرسه می زنند و در نزدیکی پارک ملی و كشور همسایه بوتسوانا رفت و آمد دارند. دسته های انبوهی از فیل ها، زرافه ها، شیر ها، پلنگ ها، و با وجود دیگر حیوانات، بدون شک تجربه ای بی نظیر از تماشای حیات وحش در محیطی بکر و طبیعی خواهید داشت و در محیط پارک ملی چیزی جز حیوانات و طبیعت همراه تان نخواهد بود.
 
8 - پارک ملی دوروب (Dorob National Park)
Dorob National Park
شن های بی پایان پارک ملی دوروب با چرخش های طبیعی و تغییر شکل زیبایی طبیعت این ناحیه را چند برابر می کنند و بازدید کنندگان را تحت تاثیر قرار می دهند. شن های پارک ملی دوروب از بخش مرکزی صحرای نامیب و از دل ساحل نامیب به نواحی اطراف در حرکت می باشند. تپه های شنی جاذبه ی جالبی برای کاوش و بررسی است اما این پارک گزینه های بسیار زیادی نیز برای بازدید دارد، هنر صخره، نقاشی های سنگ های باستانی آفریقا و مکان های مناسب ماهیگیری هر یک توجه توریست ها را به خود جلب می کند. در این پارک ملی شاهد حضور بیش از 270 گونه ی خاصی از پرندگان خواهید بود. علاقه مندان به پرندگان برای تماشای پرواز این موجودات زیبا بر فراز تپه های شنی و یا بر فراز امواج اقیانوس اغلب به این ناحیه سفر می کنند و از تماشای حیوانات مختلف در دل طبیعت لذت می برند.
 
7 - پارک ملی بابواتا (Bwabwata National Park)
Bwabwata National Park
پارک ملی بابواتا با دیگر پارک های ملی تفاوت زیادی دارد، می توان گفت حدود 5 هزار نامیبیایی در درون این پارک ملی ساکن بوده و در درون مرز های آن زندگی می کنند، همین امر پارک ملی بابواتا را منحصر به فرد و خاص نموده است. دولت نامیبیا از حضور مردم در درون این پارک برای مدیریت، حفاظت و نگهداری از حیات وحش بهره می برد و در مقابل در تلاش است تا نیاز های آنها را تامین نماید. در این ناحیه تپه های شنی، مناطق جنگلی و دشت های سیلابی اندکی وجود دارد، در مقابل اکوسیستم درون پارک ملی زیستگاه گونه های مختلفی از حیوانات می باشد. این پارک ملی در بین مسیر مهاجرتی بین کشور انگولا و کشور بوتسوانا واقع شده است و در طول سال حیوانات زیادی به این مکان مهاجرت می کنند. فیل ها، گاومیش وحشی بوفالو و گورخر ها را در اطراف علفزار ها می توانید مشاهده کنید، کرکودیل ها و اسب های آبی نیز در اطراف رودخانه ها و دشت های آبی گرد هم جمع می شوند. تماشای چرخه ی زندگی این حیوانات وحشی در زیستگاه طبیعی آنها برای گردشگران و دوستداران حیوانات لذت بخش می باشد.
 
6 - پارک ملی نکاسا روپارا (Nkasa Rupara National Park)
Nkasa Rupara National Park
پارک ملی نکاسا روپارا یکی دیگر از جاذبه های طبیعی سرزمین نامیبیا می باشد، اما با فاصله ی زیاد و دشواری در مسیر رفت و آمد قطار، سفر به این ناحیه مشکل بوده و بهتر است که گردشگران برای رویارویی با چنین شرایطی آمادگی لازم را داشته باشند. توریست های ماجراجو در این پارک ملی با هیجانات زیادی روبرو می شوند و چشم انداز های زیبا و جذابی در طول راه خواهند دید. پارک ملی نکاسا روپارا بزرگ ترین ناحیه ی تالابی در نامیبیا محسوب می شود و در طول فصل های بارانی رودخانه ی کواندو جریان بهتری داشته و به اطراف نیز سرازیر می گردد. در طول این مدت سرسبزی محیط چند برابر شده و حیوانات زیادی به سوی این پارک مهاجرت می کنند. کانال های بی آب و علف ناحیه در میان تالاب ها و جزیره های کوچک، با شروع شدن فصل باران رشد کرده و حیات می یابند. گردش در نواحی تالابی پارک ملی نکاسا روپارا خاطرات خوشی را برای توریست ها به همراه دارد. دسته های انبوهی از پرندگان بر فراز تالاب ها پرواز می کنند، تعداد زیادی از بوفالو ها از میان گل و لای مرداب ها عبور کرده و درون آب غلت می خورند. با وجود دشواری های مسیر، در دل طبیعت بکر و بی نظیر سفری پر از هیجان را می توانید تجربه کنید.
 
5 - پارک ملی مودومو (Mudumu National Park)
Mudumu National Park
یکی دیگر از پارک های ملی و معروف سرزمین نامیبیا، پارک ملی مودومو می باشد که محیط بکر و تغییر نیافته این پارک در طول فصل های بارانی حیاتی دوباره پیدا می کند. پارک ملی مودومو در مسیر دشت های سیلابی رودخانه ی کواندو واقع شده است و نسبت به پارک ملی نکاسا روپارا محیطی خشک و کم آب می باشد، اما مسیر دسترسی به این پارک نسبتا راحت و بی دردسر است. این پارک مملو از حیات وحش بوده و زیستگاه حیوانات شکارچی زیادی مانند شیر ها و پلنگ ها می باشد. بدون شک کاوش در این پارک یک ماجراجویی خطرناک و پر از هیجانی خواهد بود. دسته های انبوهی از فیل ها در اطراف پارک پرسه می زنند، بیش از 430 گونه از انواع پرندگان در این ناحیه زندگی می کنند. هنگام بازدید از پارک ملی مودومو، هر لحظه ممکن است با گونه ای جدید و یا منظره ای شگفت انگیز روبرو شوید. در سال های اخیر بر تعداد زرافه ها و بز های کوهی پارک افزوده شده است و تماشای حیوانات مختلف در این ناحیه ی طبیعی سفری پر خاطره و هیجان انگیز به همراه دارد.
 
4 - پارک ملی ساحل اسکلت (Skeleton Coast National Park)
Skeleton Coast National Park
پارک ملی ساحل اسکلت همان طور که از نامش مشخص است، یکی از مناطق حیات وحش دورافتاده ی جهان به شمار می رود. وجود اسکلت های جمجمه و نشانه های مرگ، همگی از خطر سفر کردن به این ناحیه هشدار می دهند. پارک ملی ساحل اسکلت دارای چشم انداز های زیبا و طبیعی بکر می باشد و تنها گردشگران ماجراجو و عاشق هیجان بهتر است این گزینه را برای سفر انتخاب کنند. در این پارک ملی مناظر جالبی از کشتی های به گل نشسته در امتداد سواحل خواهید دید که با برخورد به صخره های ساحلی در هم شکسته اند و یا با هجوم تپه های شنی در زیر آب ها فرو رفته اند. کشتی های غرق شده، یکی از مهم ترین جاذبه های این پارک ملی محسوب می شوند. آب و هوای غیر قابل کنترل، سرد و خطرناک اقیانوس اطلس به همراه مه های غلیط ساحلی همگی در کنار هم عبور و مرور در این منطقه را خطرناک کرده است. پارک ملی ساحل اسکلت در کنار کشتی های غرق شده و نامی ترسناک، جاذبه های جالب دیگری نیز برای بازدید دارد. رشته کوه ها و دره های عمیق سفری آرام در کنار فیل ها، کرگدن ها و شیر ها به همراه دارد. با بازدید از چشم انداز های بکر و زیبای این پارک ملی لحظات خوش و پر هیجانی تجربه خواهید کرد.
 
3 - پارک ملی تسوا / کیب (Tsau //Khaeb National Park)
Tsau //Khaeb National Park
پارک ملی تسوا / کیب بسیار گسترده بوده و محیط آن بکر و تغییر نیافته و زیبا می باشد. دسترسی به این پارک ملی تقریبا نزدیک به یک قرن محدود و مسدود بوده است. امروزه تحت تاثیر محدودیت های گذشته، تنوع گياهان و جانداران ناحيه و گوناگونی زيستی و فراوانی اکوسیستم، نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. گونه های زیادی از گیاهان در این پارک ملی گسترده شده اند و می توان گفت تقریبا 25 درصد از گونه گیاهان نامیبیا در این ناحیه قرار دارند. مناظر تماشایی پارک شامل دشت های شنی، گنبد های بزرگ صخره ای و رشته کوه ها می باشد که گردش در این ناحیه را لذت بخش و دوست داشتنی کرده است. کاوش در این ناحیه ی طبیعی تمامی ندارد و در محیط اطراف حیواناتی همچون اریکس یا انواع غزال های درشت اندام آفریقایی، آهوی جهنده که بومی آفریقای جنوبی می باشد و خوک های آبی را به وفور مشاهده خواهید کرد. در نزدیکی سواحل وال ها و دلفین ها در میان هفده جزیره که پارک را در بر گرفته اند، شنا می کنند و صحنه های جالب و تماشایی برای گردشگران رقم می زنند.
 
2 - پارک ملی نامیب ناکلافت (Namib-Naukluft National Park)
Namib-Naukluft National Park
پارک ملی نامیب ناکلافت توسط آلمانی ها ساخته شد تا سپری در برابر تجاوز انگلیسی ها باشد. این پارک ملی در طول سال ها گسترش پیدا کرد و به بزرگ ترین منطقه ی محافظت شده و پارک ملی کشور نامیبیا تبدیل شد. در میان مرز های تحت حفاظت پارک، چشم انداز ها و مناظر بی نظیری خواهید یافت. مکان های باستان شناسی موجود در این پارک از اهمیت زیادی برخوردار بوده و قدمت این یافته ها به حدود 200 هزار سال قبل باز می گردد. وفور حیات وحش و مناظر بکر نظر هر بازدید کننده ای را جذب و شیفته خود می کند. تنوع موجود در این ناحیه افراد مختلف با هر سلیقه ای را راضی می کند. تپه‌ های شنی که در سراسر سرزمین نامیبیا از شهرت خاصی برخوردار می باشند را می توانید در ناحیه ی معروف سسوس ولی (Sossusvlei) مشاهده کنید. در زیر آسمان آبی رنگ، تپه های شنی زیبا و سرخ رنگ مانند پس زمینه ای تماشایی در کنار درختان سیاه خشکیده و سوخته به چشم می خورند. تصویر کنتراست بین رنگ های موجود در دل طبیعت نظر هر توریستی را به سوی خود جذب می کند. بازدید از این چشم انداز های طبیعی نامیبیا را بهتر است که از دست ندهید.
دره های عمیق و باریک در منطقه ی سسریم (Sesriem) واقع شده اند که مکان مناسبی برای کاوش و گشت و گذار در کنار رشته کوه ها می باشند. همانند پارک ملی ساحل اسکلت تعداد زیادی از کشتی های غرق شده در امتداد ساحل دیده می شود که نشان دهنده ی قدرت وحشتناک اقیانوس در نزدیکی این سرزمین می باشد. کشتی های به گل نشسته انعکاس دهنده ی طبیعت خشن می باشند. امروزه در این صحرای خشک و بی آب و علف چندین شهر کوچک متروکه نیز وجود دارد که مکان مناسبی برای گشت و گذار و ماجراجویی می باشد. گفتنی است که ساکنین این نواحی مدت ها پیش از این مناطق نقل مکان کرده اند.
 
1 - پارک ملی اتوشا (Etosha National Park)
Namib-Naukluft National Park
پارک ملی اتوشا یکی دیگر از جاذبه های توریستی در کشور نامیبیا می باشد و محبوبیت زیادی در بین گردشگران دارد. پارک ملی اتوشا بهترین و برترین پارک ملی نامیبیا نیز محسوب می شود. تنوع زیستی و حیات وحش موجود در این پارک گردشگران را تحت تاثیر قرار می دهد. هنگام بازدید از این حیات وحش فرصت های مناسبی برای تماشای موجودات کمیابی مانند کرگدن های سیاه در حال انقراض و همچنین کرگدن های معمولی و سفید رنگ را خواهید داشت. شب هنگام دسته های انبوهی از حیوانات به سوی حفره های آب موجود در ناحیه ی اوکاکوجو حرکت می کنند و این لحظات صحنه های بی نظیر و تماشایی از حضور حیوانات در کنار هم را رقم می زند. فیل ها و شیر ها برای نوشیدن آب وارد این حفره ها می شوند. اتوشا در زبان بومی به معنای مکان سفید با عظمت می باشد و در گذشته بخشی از دریاچه ی بزرگی بود که مدت ها پیش خشک گردید. امروزه سرزمین اتوشا در دشت‌ های نمکی سفید رنگ گسترده شده است. دسته فیل ها و ایمپالا ها یا آهو های سرخ رنگ آفریقایی در میان گرد و غبار دشت می چرخند و شیر ها در امتداد علفزار های گرمسیری استوایی کمین کرده اند. بازدید از اتوشا همراه با هیجان بوده و این سفر لذت بخش از خاطره ها پاک نمی شود.