لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> طبیعت >> راه ولز را تجربه کنید
راه ولز را تجربه کنید

راه ولز را تجربه کنید

به کشور ولز خوش آمدید ! کشوری با تاریخی غنی و مهم ، قصر های گوناگون ، ساحل های بسیار زیبا و رمز و راز فراوان . شاید این جا کمی کوچک به نظر برسد ، اما با افتتاح سه جاده ی جدید ” راه ولز ، The Wales Way ” ، وسعت واقعی آن را کاملاً احساس خواهید کرد .

سفر خود را برای بازدید از کوهستان های بلند بالا ، طبیعت دیدنی و رستوران های فوق العاده ی این کشور برنامه ریزی کنید و به موقع رزرو آنلاین هتل انجام دهید. تنها تصمیم شما : آیا به غرب ، شمال و یا مستقیم به سمت جنوب می رویم ؟
1 – ” راه کمبریان ، The Cambrian Way ” :

” راه کمبریان ” یک مسیر 185 مایلی است ، که از پشت اژدهای کشور ولز می گذرد و از شمال به سمت جنوب کشیده شده است . در این مسیر شما می توانید از مناظر سمت دریا ، قصر های قدیمی سنگی ، مسیر های پیاده روی در کوه دامنه ها ، مخازن قدیمی آب و قله های بلند قامت و حیرت انگیز ” اسنودونیا ، Snowdonia ” ، که یکی از پر هیجان ترین چشم انداز های این کشور است ، لذت ببرید .

شهر کنار دریای ” لاندودنو ، Llandudno ” ، که از دوست داشتنی ترین بندر های ویکتوریایی کل بریتانیا به حساب می آید ، نقطه ی شروع شما خواهد بود . از این جا به بعد حرکت شما به سمت جنوب ادامه خواهد یافت . منظره های خیره کننده ای از کوهستان های عریض و دهکده های قدیمی در هر گوشه شما را به وجد خواهد آورد . در ابتدا ، خانه های تخریب شده ی پنهان در دشت های سرسبز و پر درخت ، در پایین دشت ” کنوی ، Conwy ” ، با باغستان های سبک ایتالیایی خود و منظره های کوهستان ها و مرکز مواد غذایی ولزی که در دست احداث می باشد ، قرار دارند . در بخش های شرقی ، پارک ملی 823 مایل مربعی ” اسنودونیا ” قرار گرفته است . شما می توانید در این پارک به موج سواری در تالاب های داخلی ” اسنودونیا ” بپردازید ، با زیپ لاین از فراز درختان دنیای جنگلی پرواز کنید ، غار نوردی کنید ، سوار بر ترن های راه آهن های کابلی قدیمی ترین و عمیق ترین معدن در بریتانیا شوید و یا با دوچرخه در پارک جنگلی ” کوئد یی برنین ، Coed y Brenin ” از کوهپایه ها بالا بروید . این فعالیت های سرگرم کننده شمال ولز را بر روی نقشه ی مراکز تفریحی در بریتانیا پر رنگ کرده اند .
The Wales Way

پس از کمی رانندگی به سمت جنوب و با هدف رسیدن به پارک ملی ” برکون بیکنز ، Brecon Beacons ” ، حتماً از ” فلینفاچ گریفین ، Felinfach Griffin ” ، که یکی از محبوب ترین کاروانسرا های منطقه است و با سقف های چوبی زیبا ، شومینه ی گرم و آتشین و غذا های متنوع و خوشمزه ی خود ، نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است ، دیدن کنید ! ” برکون ” خود یک شهر بازرگانی بسیار زیبا می باشد ، که تا 45 مایلی هر سمت خود ، با کوهستان ها و فلات وسیعی محاصره شده است .

یکی از نقاط مورد علاقه ی کوهنوردان قله ی ” پن – یه – فن ، Pen – Y – Fan ” می باشد که 886 متر ارتفاع دارد ، اما از آن هم جذاب تر ، مسیر 4 آبشاری ” ایسترادفلت ، Ystradfellte ” در غرب ” نانت دو ، Nant Ddu ” می باشد . در ادامه ی مسیر ، ” کاردیف ، Cardiff ” مقصد بعدی ماست . از نقاط برجسته ی آن می توان به یک کاخ بازسازی شده ی سبک گوتیک ، استادیوم ” قلمرو شاهزاده ، Principality ” که خانه ی انجمن راگبی ولز نیز می باشد و هم چنین مرکز هزاره ی ولز اشاره کرد ، که متعلق به اپرای ملی این کشور است ، اشاره کرد .

2 – ” راه شمال ولز ، The North Wales Way ” :
برای گشت و گذار و سیاحت در مسیر 75 مایلی ” فورد یه گوگلد ، Ffordd y Gogledd ” ، که از جزیره ی ” انگلسی ، Anglesey ” تا ” چستر ، Chester ” کشیده شده است ، باید به صورت زیگ زاگ و یا به قول ولزی ها ، ” ایگام – اوگام ، Igam – Ogam ” ، در تمام مسیر ها حرکت کنید !
” انگلسی ” بزرگ ترین جزیره ی ولز می باشد و دارای ویژگی های منحصر به فرد فراوانی است . ساحل بسیار زیبا و آرام ، روستا های کوچک ماهی گیری ، جنگل ها ، مزرعه های کشاورزی و هم چنین منطقه های تاریخی فراوان . در غرب این جزیره ، ” هالی هد ، Holyhead ” قرار دارد ، که در آن کشتی های بزرگ و کوچک در دریای ایرلند حرکت می کنند . بهترین شیوه برای بازدید از آن ها ، رفتن به داخل فانوس دریایی واقع بر صخره های ” استک جنوبی ، South Stack ” و تماشای امواج دریا و پرندگان مهاجری ، که در منطقه ی محافظت شده ی آن زندگی می کنند ، می باشد .

در جنوبی ترین نقطه ی جزیره ، ” اینیس لندوین ، Ynys Llanddwyn ” به همراه فانوس دریایی مخروبه ی تاریخی ، کلیسای متروکه ی دیدنی و ساحل همیشه خلوت و آرام آن قرار دارد . با کمی حرکت به سوی شمال ، به ” پلاس نیووید ، Plas Newydd ” در ساحل تنگه ی ” منای ، Menai ” خواهید رسید ، که دارای یک قصر مجلل بسیار رمانتیک قرن هجدهمی ، بوستان های وسیع و رنگارنگ ، کلکسیونی از آثار نقاش مشهور انگلیسی یعنی ، ” رکس ویسلر ، Rex Whistler ” و منظره های حیرت بر انگیزی از قله های ” اسنودونیا ” می باشد .
The North Wales Way

اگر کمی به سمت شمال بروید ، به اولین مورد از چهار ارث شاه ادوارد اول یعنی کاخ ” بیوماریس ، Beaumaris ” خواهید رسید ، که بر لبه ی بخش جورجیان شهری با همین نام قرار دارد . این بنای عظیم و کهن ، یکی از بهترین نمونه های قصر قرون وسطایی به شمار می رود و یکی از دستاورد های پادشاه ولز در زمان های گذشته به حساب می آید .

قبل از آن که از روی پل ” منای ” به بخش دوران صنعتی بروید ، سری به رستوران ” سوسبان و قصاب های پیر ، Sosban & The Old Butchers ” بزنید و از غذا های پخته شده با محصولات محلی ، لذت ببرید . در آن سوی آب ها جنوبی ، از قلعه ی ” کرنارفون ، Caernarfon ” هم دیدن کنید . با داشتن برج های شش وجهی خارق العاده ، این دژ بزرگ یکی دیگر از چهار گنجینه ی شاه ادوارد اول به شمار می رود . بعد از آن به کاروانسرای قدیمی ” پسر سیاه ، Black Boy ” بروید و از قدیمی ترین نوشیدنی های سنتی منطقه و حتی در کل کشور ، تجربه کنید .
پس از بازگشت به مسیر اصلی ، در ادامه به شهر محبوب ” کونوی ، Conwy ” می رسیم که قصر حاضر در آن ، یکی دیگر از بنا های ساخته شده توسط شاه ادوارد اول می باشد و از مستحکم ترین سازه های کل بریتانیا به حساب می آید . در سوی دیگر رودخانه ی ” کونوی ” ، شبه جزیره ی ” لاندودنو ، Llandudno ” واقع شده است . این ساختمان کنار ساحلی سبک ویکتوریا ، هم چنان بر پا ایستاده است و می توان از ساحل زیبای آن و هم چنین حیات وحش اطراف آن ، یعنی ” اورمه بزرگ ، Great Orme ” کمال استفاده را برد .

3 – ” راه ساحلی ، The Coastal Way ” :
مسیر ” فوردیر ایر آرفوردیر ، Ffordd yr Arfordir ” یا همان مسیر ساحلی 180 مایل طول دارد و در نزدیکی ساحل ” همینگ کاردیگان ، Hemming Cardigan ” در نواحی غربی ولز قرار دارد و چندین مورد از برترین چشم انداز های ساحلی در کل بریتانیا را در خود جای داده و توسط دریای ایرلندی در غرب و کوهستان هایی بلند بالا در سمت شرق محاصره شده است . از سمت جنوب به شمال ، ابتدا به ” سنت دیویدز ، St Davids ” می رسیم ، که کوچک ترین شهر در بریتانیا می باشد . در بالای این شهر کلیسای جامع ارغوانی رنگ قرون وسطایی قرار دارد ، که یکی از مقدس ترین نقاط زیارتی در کشور و محل تولد والا مقام ترین کشیش کشور می باشد . پارک ملی ساحلی ” پمبروکشایر ، Pembrokeshire ” ، که این شهر را محاصره کرده است ، شما را محو خود خواهد کرد . چه شما در حال صخره ی دریایی نوردی باشید و چه در حال موج سواری ، کوه نوردی بر روی صخره های پر درخت و چه در حال سیاحت در مسیر های غار 186 مایلی ساحل این پارک و قلعه های اطراف آن !

برای بازدید از پرنده ها ، خوک ها و لاک پشت های دریایی ، با قایق به جزیره ی محافظت شده ی ” آر اس پی بی رمزی ، RSPB Ramsey ” بروید .
The Wales Way

در شمال ” سنت دیویدز ” ، تالاب آبی رنگ ” آبریدی ، Abereiddi ” قرار دارد ، که به تازگی به محل مورد علاقه ی شناگران و شیرجه زنندگان از روی صخره تبدیل شده است . این تالاب در نزدیکی ” پورث گین ، Porthgain ” می باشد ، که خود یک بندرگاه کوچک است و خانه ی یک کاروانسرای کلاسیک و رستوران ” آلونک ، The Shed ” می باشد . این رستوران یکی از بهترین نقاط برای تجربه ی غذا های تازه ی دریایی از قبیل ساندویچ خرچنگ و لابستر های کبابی می باشد .
یکی دیگر از توقف هایی که می توان در راه حرکت به شمال انجام داد ، در نزدیکی خلیج کوچک ” ابرکسل ، Abercastle ” است . این محل یکی از نقاط محبوب در میان قایق رانان و علاقه مندان به پیاده روی در کنار ساحل می باشد . کارخانه ی قدیمی تولید پنبه ی ” ملین ترگوین ، Melin Tregwynt ” ، دشت های وسیع ” پرسلی ، Preseli ” ، قلعه های کوچک سنگی و تخته سنگ های ایستاده ، از دیگر محل های برجسته ی این ناحیه می باشد .

همان طور که به حرکت خود به سمت شمال ادامه دهیم به ” کاردیگان ، Cardigan ” و کاخ تاریخی آن خواهیم رسید . این بنا محل برگزاری اولین دوره ی جشن ملی ” آیستدفود ، Eisteddfod ” در سال 1176 میلادی بوده است . در نزدیکی این محل ، دلفین ها معمولاً در حال بازی در ساحل ” مونت ، Mwnt ” و در کنار صخره های ” کووی جدید ، New Quay ” هستند .
The North Wales Way

در ادامه ی راه ، به استان بسیار زیبای ” لنرکیرون ، Llanerchaeron ” و شهر دانشگاهی ” ابریستویت ، Aberystwyth ” هم خواهیم رسید . این شهر کتابخانه ی ملی و همین طور مسیر راه آهن ” تور ریدول ، Vale of Rheidol ” را هم در خود جای داده است . در میان ” بورث ، Borth ” و ” اینیسلاس ، Ynyslas ” ، ریشه های کهن جنگل در پایین ساحل قرار گرفته اند . درست قبل از گذر از رودخانه ی ” دایفی ، Dyfi ” و وارد شدن به پارک ملی ” اسنودونیا ” ، رستوران بی نظیر ” اینیشیر ، Ynyshir ” قرار دارد ، که مدیریت آن به عهده ی سر آشپز مشهور ” گرث وارد ، Gareth Ward ” می باشد .
بخش های انتهایی مسیر با فراز و نشیب هایی در کنار ساحل همراه است . شن های پاک و زیبا و صخره های ” بارموث ، Barmouth ” ، قلعه ی مستحکم قرون وسطایی ” هارلک ، Harlech ” ، ” پورت میریون ، portmeirion ” رنگارنگ ساخته شده به سبک ایتالیایی ، دستاورد یک عمر تلاش معمار کار کشته ی ولزی ، ” سر کلاو ویلیامز – الیس ، Sir Clough Williams – Ellis ” و قدیمی ترین مسیر راه آهن یعنی ” فستینیوگ چاگینگ ، Ffestiniogchugging ” در اواسط پارک ” اسنودونیا ” .
قبل از توقف در ” ابردارون ، Aberdaron ” سفید رنگ ، کمی هم در ساحل زیبا و پر تکاپوی پر موج شبه جزیره ی ” لین ، Llŷn ” به گشت و گذار و استراحت بپردازید .

6 مورد از بهترین تجربیات گردشگری در مناطق روستایی اروپا برای فصل بهار
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر