لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> راهنمای سفر >> 8 اشتباه هزینه بر در زمان رزرو بلیط هواپیما
8 اشتباه هزینه بر در زمان رزرو بلیط هواپیما

8 اشتباه هزینه بر در زمان رزرو بلیط هواپیما

همه دوست دارند پروازهای ارزان پیدا کنند، اما کارشناسان امر مسافرت می دانند یافتن مورد مناسب بیشتر از مشخص کردن روز خاص برای پرواز و کلیک روی دکمه ی خرید است. رزرو بلیط استراتژی های گسترده ای دارد اما بعضی از آنها، حتی آنهایی که شما استفاده می کنید، ممکن است کاملا منسوخ باشند. با وبسایت رزرو هتل ایران هتل آنلاین همراه باشید.
قوانین سفر همانطور که خود سفر در حال تحول است، متحول می شوند. نه تنها گزینه های بیشتری برای مسافران از جمله مسافربری های کم هزینه تر با بازارهای در حال گسترش و کلاس های سفری جدید مانند کلاس پایه ی اقتصادی موجود است، بلکه شفافیت بیشتری نیز در مورد هزینه های پرواز وجود دارد که پیش از این وجود نداشت.
این شفافیت کمک کرده تا تصورات غلطی که در مورد مسافرت وجود دارد کنار برود و حتی می تواند باعث شود مبلغ زیادی در هزینه های سفرتان صرفه جویی کنید.

موارد ذیل اشتباهاتی هستند که ممکن است هنگام خرید بلیط پرواز انجام دهید. با مطالعه و خودداری از آنها ارزان و هوشمندانه سفر کنید.

1. همیشه خریدن ارزانترین بلیط ها

تعدادی از خطوط هواپیمایی، پروازهای کلاس پایه ی اقتصادی را ارائه می دهند که هزینه اش بسیار پایین تر از سطح استاندارد اقتصادی است و اغلب به شما این اجازه را نمی دهد که کوله یا چمدان به همراه خود به داخل پرواز بیاورید و صندلی یا بلیطتان را عوض کنید.

این پروازها شاید ارزانترین گزینه ی پرواز بنظر بیایند اما شما یا باید به قوانین آنها عمل کنید یا اینکه هزینه ی بیشتری بپردازید تا مواردی که در کلاس اقتصادی موجود است را داشته باشید. پس اگر می خواهید کیفتان را به همراه داشته باشید یا در کنار اعضای خانواده تان بنشینید یا از نشستن در صندلی وسط بیزارید، با خرید بلیط سطح استاندارد اقتصادی در واقع در هزینه نیز صرفه جویی کرده اید.

2. خرید بسیار زود یا دیرهنگام بلیط
این باور که می توانید بهترین قیمت ها را با خرید بلیط پرواز در زودترین زمان ممکن پیدا کنید باوری اشتباه و منسوخ است. شما می توانید از 11 ماه زودتر پرواز خود را رزرو کنید اما اگر کمترین هزینه ی بلیط را می خواهید، این زمان بهترین موقع برای رزرو نیست. خرید زودتر از شش ماه قبل پرواز می تواند برای شما هزینه بر باشد از آنجا که خطوط هوایی قیمت های اولیه ی خود را محافظه کارانه تعیین می کنند.

از طرف دیگر خرید بلیط در آخرین لحظه نیز می تواند برای شما هزینه ی بیشتر دربر داشته باشد. هزینه ها معمولا دو هفته پیش از سفر اوج می گیرند و خیلی نامحتمل است که در این بازه ی زمانی قیمت بهتری نسبت به زمان های قبل تر پیدا کنید. گزارش ها نشان می دهد رزرو بلیط سه هفته پیش از پرواز معمولا زمانی است که بهترین قیمت ها را می توان یافت اما برای اینکه مطمئن شوید که قیمت های پایین را از دست نمی دهید، می توانید از اپلیکیشن های مربوطه که زمان مناسب برای خرید را به شما یادآوری می کنند بهره ببرید.

3. خرید بلیط در تعطیلات آخر هفته
Booking Flights
این کار ممکن است با تقویم زمانی شما هماهنگی داشته باشد، اما ممکن است برای شما خرج بردارد. با خرید بلیط در زمان های قابل پیش بینی یا زمانی که همه در حال خرید بلیط هستند، شانس خود را برای یافتن قیمت های خوب از دست می دهید. آخر هفته ها به مراتب موارد خوب کمتری را برای سفرهای داخلی و بین المللی می توانید پیدا کنید.

به جای امیدوار بودن برای پیدا کردن مورد خوب در روزهای تعطیل، حواس خود را با کمک ابزاری که در بالا ذکر شد برای یافتن بلیط مورد نظر جمع کنید.

4. خودداری از پروازهای صبح زود
پروازهای نیمه شب اغلب ارزانترین در نظر گرفته می شوند اما طبق تحقیقات پرواز در 5 صبح بهترین زمان است. بر اساس داده ها، برای مسافرین صبحگاهی صرفه جویی اندکی در پروازهای 4 تا 8 صبح مشهود است. بیشتر افراد می خواهند بعد از 8 صبح پرواز کنند و بعد از ظهر پرواز برگشت را انجام دهند، در نتیجه اگر پرواز صبح زود رزرو کنید، احتمال اینکه در هزینه صرفه جویی کنید وجود دارد.

همچنین احتمال به تاخیر افتادن این پروازها نیز کم است، از آنجا که بیشتر هواپیماها شب هنگام به زمین نشسته اند و فضای هوایی نسبتا آرام است. طبق داده های ترافیکی گوگل، فرودگاه ها نیز در صبح زود خلوت ترند. بطور مثال فرودگاه JFK نیویورک بین ظهر تا 10 شب شلوغ ترین ساعات را دارد.

5. وابسته بودن به روزهای خاص برای سفر
بر اساس گزارش چشم انداز هزینه های مسافرت در سال 2019، پروازهایی که پنج شنبه یا جمعه انجام می شوند کمترین نرخ ها را دارند (تا 10 درصد صرفه جویی در هزینه)، در حالی که پروازهای یکشنبه گرانترین هستند. اگرچه مهم است در نظر داشته باشیم که ارزانترین روزها برای سفر بسته به خط هوایی و مقصد متغیر است. استفاده از اپلیکیشن های مربوطه به شما اجازه می دهد نرخ های روزهای مختلف را مقایسه کنید تا کم هزینه ترین روزها را بیابید.

با استفاده از این روش، شما همچنین از اشتباهات خطوط هوایی یا سایت های فروش بلیط نیز بهره می برید، که حاصل آن بلیط های بسیار ارزانی خواهد بود که هزینه اش برای آن خط هوایی یا موتور جستجوی بلیط آب می خورد.
6. پرواز برگشت پیش از آخر هفته
Booking Flights

سفر هوایی تقریبا همیشه در اواسط هفته هزینه ی کمتری دارد و با در ذهن داشتن این منطق، مسافران منعطف اغلب پیش از آخر هفته پرواز برگشت را انجام می دهند تا از افزایش در هزینه ی بلیط خودداری کنند. گزارش ها با نشان دادن اینکه مقاصد پرواز، تخفیفاتی را برای زمانی که خطوط هوایی پروازی را برای شنبه شامل می شود دارند، این موضوع را رد می کنند.

در بعضی موارد، صرفه جویی اندک است اما اگر به دنبال پروازهای بهاره به اروپا هستید، در نظر گرفتن پروازهای شنبه شب می تواند بطور میانگین تا حدود 40 درصد یا 206 دلار صرفه جویی به همراه داشته باشد.

7. فراموش کردن خطوط هوایی اقتصادی و کم هزینه

ساده است که روز خاص سفر خود را انتخاب کنید و بگذارید موتورهای جستجو کار را انجام دهند، اما اگر این مسیر را بروید ممکن است خطوط هوایی اقتصادی را از دست بدهید. گزارش ها نشان می دهد در سال 2018، بیشتر خطوط هوایی اقتصادی در جستجوی پیشرفته تر موتورهای جستجوی پرواز ظاهر می شوند، اما استثناهایی وجود دارد. بعضی از پروازها در این جستجوها یافت نمی شوند، پس به سایت خط هوایی مربوطه سر بزنید تا نرخ های آن را بررسی کنید.

8. خودداری از دور زدن مسیرهای پروازی
اگر پرواز مطلوب اقتصادی خود را پیدا نمی کنید، بهتر است روش های جایگزین رزرو بلیط را در نظر بگیرید. اپلیکیشن های رزرو بلیط به شما اجازه می دهد پروازهای ارزان و اغلب مستقیم به شهری در نزدیکی مقصدتان بیابید. از آنجا، می توانید پرواز دوم را بطور جداگانه به مقصدتان انجام دهید. روش دیگر، جستجوی پروازها از بین فرودگاه های در همسایگی مقصد است. بسته به جایی که زندگی می کنید، تنها چند ساعت اضافه طی مسیر در خودرو تا مقصد پس از پرواز می تواند تا صدها هزار تومان هزینه ی بلیط برای شما صرفه جویی کند.
بیشتر مردم از بلیط های یک طرفه دوری می کنند، اما در بعضی موارد این حالت جواب می دهد. پس پرواز به یک فرودگاه و سپس به فرودگاهی دیگر را با پروازهای یکطرفه در نظر داشته باشید.

بدترين صندلی ها در هواپيما
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر