لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> سفرهای پیشنهادی >> بهترین مقاصد سفرهای فرهنگی در سال 2019
بهترین مقاصد سفرهای فرهنگی در سال 2019

بهترین مقاصد سفرهای فرهنگی در سال 2019

آیا می خواهید از تپه های بودا بالا که پایتخت مجارستان است، پیاده روی کنید؟ یا در شهر “هو چی مین” به یک قهوه به شدت یخ زده بنوشید؟ یا تا طلوع آفتاب در کلاب شبانه در لیما برقصید؟ در اینجا به معرفی دوازده شهر برتر از لحاظ تمدن می پردازیم که در سال 2019 باید در لیست سفر های فرهنگی شما قرار گرفته شوند.
با فرا رسیدن سال 2019، نوبت آن رسیده که بزرگترین سفر بعدی تان را برنامه ریزی کنید. این در حالی است که همه آن اپلیکیشن های تطبیق قیمت، اعلام پرواز های ارزان قیمت و همچنین کمک رسانه های اجتماعی، این احساس برای شما تداعی می شود که دنیا بر روی نوک انگشتان شما می چرخد و انتخاب مقصد تان یک کار دلهره آور نیست.

در این مقاله بر آن شدیم تا با گردآوری اطلاعات، به معرفی نقاط مختلفی از جهان که مقصد های مناسبی برای سفر های فرهنگی ما در سال ۲۰۱۹ می باشند بپردازیم. هتل های ایران مکان مناسب و بی نظیری برا یداشتن یک سفر رویایی می باشند. هر یک از این شهرها شایستگی بیش از یک نام و مکان در لیست سفر های شما در سال ۲۰۱۹ را دارند.
12. ولینگتون، نیوزیلند

ولینگتون به یکی از اولین مقصد های گردشگری جهان در سال ۲۰۱۸ تبدیل شد. همانند بسیاری از شهر های ساحلی دیگر که دارای هوایی معتدل در تمام طول سال است، حال و هوایی مناسب و مردمانی دوستانه، این شهر را به مکانی عالی برای استراحت و احیای انرژی تبدیل کرده است. این شهر همچنین دارای یک منظره غذایی پر رونق است که با برپایی جشنواره ولینگتون آگوست در یک بشقاب یک نقطه عطف در نشان دادن این بخش از جاذبه شهر ولینگتون است.

چه کاری در ولینگتون می توان انجام داد؟ پیاده روی یا چرخه سواری در شهر ولینگتون (کمربند ولینگتن) تا رسیدن به قله کوه ویکتوریا. شما یک منظره باور نکردنی و یک ورزش عالی خواهید داشت.
۱۱. بوگوتا، کلمبیا

یادآوری خاطرات غم انگیزی که داشتید را با بازدید از پایتخت کلمبیا در یک زمان ایده آل در سال ۲۰۱۹ از بین ببرید. این شهر در میان شاد ترین و سرزنده ترین شهرهای آمریکای جنوبی قرار دارد و میتوان یک تعریف باشکوه از هنر، فرهنگ، مد و غذا را از این شهر داشت. آبمیوه های تازه و قهوه کلمبیایی در سراسر این شهر معروف و موجود هستند اما یکی از محله هایی که باید از آن دیدن کنید، مرکز تاریخی لا کاندیلاریا است. جایی که در آن یک موزه درجه اول وجود دارد که آثار فرنادو بوگوتا مجسمه ساز و نقاشی را پیدا خواهید کرد که خود نیز در این شهر به دنیا آمد. در روز های یکشنبه، یکی از شبکه های اصلی خیابان شهر به رروی خودرو ها بسته می شود، بنابراین شما می توانید در آرامش کامل در خیابان های آن پیاده روی، دوچرخه سواری کنید و یا بدوید.
چه کاری در بوگوتا می توان انجام داد؟ سوار یکی از قطارهای نفریحی شهری شوید و به سمت Cerro Monserrate بروید تا مناظر بهتری شهر از را در آنجا ببینید.

۱۰. شهر مراکش، مراکش

مراکش بزرگ ترین مرکز هنر و فرهنگ آفریقای شمال به شمار می رود که چندین سال است که به یکی از مقصد گردشگری جهان تبدیل شده است. جشنواره اوازیس (Oasis) که سال ۲۰۱۵ شروع به فعالیت کرد، یک نمایش از موسیقیدان محلی و بین المللی این شهر است که سه سال بعد از افتتاح موزه ایو سنت لوران، چشم انداز های مختلف فرهنگ به این شهر افزوده است. در ماه پاییز و بهار این شهر دارای آب و هوای خوبی است. مدینه، مرکز تاریخی مراکش توسط میراث جهانی یونسکو به ثبت جهانی رسیده است اما زندگی در خیابان های آن و بازار های رنگارنگ اش به این معنا است که زندگی در این شهر شبیه به هیچ چیزی جز یک موزه رنگارنگ نیست.

چه کاری در مراکش می توان انجام داد؟ در باغ ماجوریلی گردش کنید که توسط یک هنرمند فرانسوی به نام ژاک ماجوریلی در سال ۱۹۲۳ تاسیس شد.
۹. بوداپست، مجارستان

تاریخ چند لایه ای بوداپست به وضوح بوسیله معماری موجود در سراسر این شهر قابل تشخیص است، سبک های هنری مختلف به کار رفته در معماری این شهر مثل هنر نوویو (هنرنوین)، گوتیک، رنسانس، کلاسیک گرای و باروک همه در تلاش برای جلب توجه شما هستند. گرچه این شهر برای حمام های گرم اش شناخته شده است، اما شهر دارای منظره غذایی لذیذ نیز هست که یک غذای کلاسیک مجارستانی بسیار راحت و لذیذ. بعد از شام، بارها یکی از معروف ترین و بزرگترین مکان ها در این شهر هستند که شما می توانید کوکتل ها را در حالی که به شیوه سنتی در یک بسته بندی خاص تهیه می شوند را میل کنید. می توانید با وسایل حمل و نقل عمومی یک مسافرت سریع به تپه های بودا داشته باشید. همچنین شما می توانید مناظر طبیعی که در شهر به وفور است را مشاهده کنید.

چه کاری در بوداپست می توان انجام داد؟ ساعاتی را در استخر آب گرم، غنی شده با مواد معدنی در یکی از اسپا های شهر داشته باشید.
۸. استانبول، ترکیه

گردشگری های اخیر در استانبول به این معنا است که هیچ زمانی مانند الان برای بازدید از این شهر ۲۵۰۰ ساله بهتر نیست. این شهر مرکز چهار امپراطوری در طول تاریخ خود (رم، بیزانس، لاتین و عثمانی) بوده است. تاثیر آن ها بر شهر تا به امروز قابل مشاهده است. بازار بزرگ همیشه یک احساس شگرفی بر روی انسان می گذارد، اما ویژگی های برجسته فرهنگی در سال جاری، جشنواره هنر دوساله استانبول در سال ۲۰۱۹ است که از سپتامبر تا نوامبر برگزار می شود. کارتر نیکلاس بوریاید قول می دهد که این شهر بی نظیر را که پلی بین شرق و غرب به حساب می آید را کشف کند.
چه کاری در استانبول می توان انجام داد؟ سفری با قایق در ساحل بوسفورس داشته باشید. این ساحل نه تنها دریای سیاه را با دریای مدیترانه مرتبط می سازد بلکه دو قاره اروپا و آسیا را از هم جدا می کند.

۷. توکیو، ژاپن

توکیو، ژاپن

به مسابقات جام جهانی راگبی ۲۰۱۹ که در سپتامبر و المپیک تابستانی توکیو۲۰۲۰ برگزار می شود به سرعت نزدیک می شویم. این لحظه ای است که باید سفری را به پایتخت ژاپن برنامه ریزی کنید. بیش از ۲۰۰ رستوران ستاره دار (میشلین) در این کلانشهر همراه با خوراک هایی که شامل سوشی، رامن (نوعی غذایی ژاپنی که معمولا با نودل درست میشود) و تمپورا (خوراک ژاپنی دارای ماهی و میگو و سبزیجات سرخ کرده) وجود دارد. ژاپن تجربه بهترین سیستم حمل و نقل عمومی در جهان را دارا می باشد که شامل ۱۳ خط مترو و بیش از ۱۰۰ مسیرهای روگذر است که یک روش بی نظیر برای گردش در این شهر پر سرعت می باشد.
یک کاری که میتوانید در توکیو انجام دهید؟ چراغ های نئون در شینجوکو را در هنگام غروب تماشا کنید.
۶. لیما، پرو

به محض توقف در مسیر ماچو پیچو، پایتخت پرو در سال ۲۰۱۹ شایستگی آن را دارد که توجه کامل مسافران را به خود جلب کند. لیما پایتخت غیر رسمی غذا ها در آمریکای جنوبی است، لیما غذا هایی عرضه می کند که قابلیت رقابت در هر مکانی از دنیا را دارد از گوشت خوک گرفته تا پیراشکی های شیرین و ترد خیابانی. شما می توانید در این مکان صبح ها موج سواری کنید. هنر ما قبل کلمبیایی را می توانید در موزه لارکو و قبل از صرف ناهار پیدا کنید. در بعد از ظهر پیسکو را امتحان کنید و اوقاتی را در یک شب خارق العاده در شهر و ساعات فراموش نشدنی را اختصاص دهید.

چه کاری در لیما می توان انجام داد؟ سوپ سرد سبزیجات خواویر وانگ در رستوارن کوچک اش چز وانگ امتحان کنید.
۵. کیپ تاون، آفریقای جنوبی

شهرت شهر آرام کیپ تاون به خاطر تولید شراب با کیفیت بالا است. با این حال، این شهر اعتبار فرهنگی خود را با گشایش اخیر موزه هنر های معاصر آفریقا بالا برده است. این موزه که سابقا یک سیلوی گندم بوده است اکنون به موزه هنر معاصر افریقا که بزرگ ترین مجموعه از هنر آفریقایی در جهان است تبدیل شده است؛ علاو بر این، یک هتل در طبقات بالاتر مشرف به خلیج و فراتر از آن قرار دارد. همان طور که با شروع زمستان، مردم در نیم کره شمالی لباس گرم می پوشید در کیپ تاون گرمای نور خورشید تا آخر شب باقی می ماند که باعث می شود به دیدن چشم انداز ها و یا اسکله تازه تاسیس ویکتوریا و آلفرد واترفروت بروید.

چه کاری در کیپ تاون می توان انجام داد؟ به سمت تله کابین کوه تیبل بروید و یک شب را با یک بطری پر از شراب محلی به تماشای غروب خورشید باشکوه که یکی از بهترین غروب های خورشید در جهان است بنشینید.
۴. شهر هو چی مین، ویتنام

شهر هو چی مین یک مقصد مقرون به صرفه است که خود را با فرهنگ هزارساله تطبیق داده است. شهر هو چی مین برای مسافرانی که با خود پول نقد به همراه دارند، مناسب است. اقتصاد در حال ترقی، انرژی مضاعفی را به شهر آورده است. به محض اینکه فرودگاه را ترک می کنید و قهوه سرد ویتنامی را امتحان کردید- نوشیدن کمی کافئین و شکر مانند هیچ چیز دیگر انرژی شما مضاعف نمی کند. پس از آن، به گردش در محله های شهر و کوچه های مخفی برای جستجوی غذا و نمایش هنرهای عمومی بپردازید.

چه کاری در هو چی مین می توان انجام داد؟ به هولو گرام لانگ او، که یک معبد کوچک است سری بزنید که شما را به تاریخ ابتدایی شهر می برد.
۳. آستین، آمریکا

این فقط زمستان گرم و باربکوی بی نظیر نبود که به شهر آستن در ایالت تگزاس کمک کرد تا جمعیت خود را بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ دو برابر کند. موسیقی، غذا و تکنولوژی، این مرکز خلاق و رو به رشد را به یکی از شهر های برتر جهان در زمینه کارآفرینان تبدیل کرده است. با وجود داشتن لقب پایتخت موسیقی زنده در جهان، این شهر همیشه آفتابی میزبان موسیقدان هایی از جنوب تا جنوب غرب در فستیوال های مختلف است. وقتی نوبت به شام خوردن در آستین می رسد، جشن کباب و حاکمیت تگزاس مکزیکی در این شهر به اوج خود می رسد. اگرچه مردم آستین در مورد ریشه آبا و اجدادی خود جدی هستند، بنابراین اگر برای غذا خوردن به آنجا می روید انتظار صف های طولانی را داشته باشید.

چه کاری در آستین می توان انجام داد؟ به فروشگاه النیس بوتس بروید و از آنجا لباس های کابویی تهیه کنید.
۲. پورتو، پرتغال

اگر در سال ۲۰۱۸ شهر لیسبون پر بازدید بود در سال ۲۰۱۹ شهر پورتو پر بازدید خواهد بود. این شهر دومین شهر بزرگ پرتغال است. بازدید از این بهشت کنار دریا باید برای کسانی که علاقه مند به غذا و طراحی هستند مهم باشد. تاکستان که تا شمال کشیده شده اند به معنی شراب های محلی بی نظیر است که مثل آب در جریان هستند. قبل از رفتن به خرید، یک یا دو لیوان شراب با غذا های دریایی در کتاپلایا و در ظروف مسی سنتی پخته شده اند بنوشید. وقتی نوبت به هنر و طراحی می رسد، پورتو همه چیز را از منسوجات سنتی به مفاهیم معاصر ارائه می دهد، بنابراین جای بهتری برای الهام بخشیدن به فضای دکورخانه وجود ندارد. پیاده روی در اطراف شهر مانند بازدید از یک موزه رایگان با نقاشی های بی نظیر دیواری و کف پوش های هنری در هر گوشه از خیابان است. آثار هری پاتر جی کی رولینگ از این مکان ها الهام گرفته است، بنابراین به یاد داشته باشید که به کتابفروشیLello یا کافه باشکوه هنری دکو سری بزنید.
چه کاری در پورتو می توان انجام داد؟ شراب های بندری را امتحان کنید که در انحصار رستوان هایی است که در نزدیکی رودخانه دوئرو قرار دارد، شراب های شیرینی که بهترین مزه ها را دارند. این شراب های محلی را امتحان کنید.

1.شهر اوآخاکا، مکزیک
شهر اوآخاکا، مکزیک

پادشاه فرهنگ در سال ۲۰۱۹ ، شهر اوآخاکا است که یکی از میراث های جهانی و زادگاه کاکتوس هاست. شهر اوآخاکا در جنوب غربی مکزیک قرار دارد و شهری غرق در تاریخ و فرهنگ بومی است که در این شهر به ۱۷ زبان، از جمله زبان اسپانیایی، صحبت می شود. اوآخاکا که به عنوان سرزمین هفت خال و منطقه ای سرشار سس های غنی و پیچیده شناخته می شود، شهر اوآخاکا حس چشایی و بقیه حس های شما را برانگیخته خواهد کرد. سفال های محلی، گلدوزی و قالیچه های دستباف تنها چند تکه از صنایع دستی هستند که شما می توانید در اینجا پیدا کنید. هنوز هم مردم بومی به پوشیدن لباس های رنگارنگ و محلی ادامه می دهند. گنجینه های تاریخی نیز به وفور وجود دارند. در زمان های ما قبل کلمبیا، شهر اوآخاکا در مونته البین حکمرانی می شد و مکان های باستانی حفظ شده خوبی از جمله اهرام و زمین های بازی در این شهر وجود دارد که شایستگی بازدید دارند. با آب و هوای معتدل در سراسر سال، زمان بدی برای بازدیدگان در سال ۲۰۱۹ وجود ندارد. برای یک تجربه فراموش نشدنی، در ۲ نوامبر برای تماشای جشن روز مردگان به این شهر سری بزنید.
چه کاری در اوآخاکا می توان انجام داد؟ از موزه هنرهای معاصر اوآخاکا بازدید کنید. ساختمان مستعمراتی که به موز هنر ای معاصر تبدیل شده، مکانی است که ارزش دیدن را دارد.

هیچهایک یا رایگان سواری
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر