خانه >> هتل ها >> معرفی هتل بوتیک ارسی تبریز – هتلی خاص در بهترین نقطه شهر
معرفی هتل بوتیک ارسی تبریز - هتلی خاص در بهترین نقطه شهر

معرفی هتل بوتیک ارسی تبریز – هتلی خاص در بهترین نقطه شهر

هتل بوتیک ارسی تبریز یکی از بهترین انتخاب ها برای اقامت در شهر تبریز برای افرادی است که دوست دارند در عین اقامتی لوکس و دنج، صفحه های تاریخ را در جای جای هتل ورق بزنند. با توسعه سبک زندگی مدرن در شهرهای صنعتی و تغییر پر شتاب سبک زندگی، انسان ها بیش از پیش قدر حضور در یک مکانی آرام و دنج را می دانند. برای این سبک سفرها، اقامتگاه هایی آرام و دنج برای خود تدارک می بینند. شهر تبریز خانه ها و عمارت های زیبایی از دوره قاجاریه به یادگار دارد. یادگاری ارزشمند که در گوشه گوشه آن رنگ و بوی اصالت را می شود حس کرد.
در میان هتل های تبریز، هتل بوتیک ارسی تبریز یک هتل به سبک خانه های قاجاری است که در سال 1396 تاسیس شده است. ساخت این هتل که جزو شاهکارهای معماری قاجاری در دل تبریز مدرن است، حدود 9 سال به طول انجامیده است. این هتل در منطقه خوش آب و هوای ائل گلی تبریز واقع شده که تفرجگاه بزرگ و سرسبزش در بین همشهریان و مهمانان این شهر، شهره است.

آدرس هتل بوتیک ارسی تبریز

هتل بوتیک سنتی ارسی تبریز در منطقه خوش آب و هوی تبریز در نزدیکی منطقه طبیعی تاریخی و تفریحی ائل گلی تبریز واقع شده است. آدرس این هتل بوتیک در شهر تبریز، خیابان ایل گلی، بالاتر از بیمارستان شهدا، کوی بهارستان، کوچه سوم، پلاک 19 است. این هتل بوتیک فاقد پارکینگ بوده ولی می توانید در داخل کوچه اتومیبل خود را پارک کنید.

اجزا و امکانات هتل بوتیک ارسی تبریز

اجزای مختلف این هتل شامل حیاط، سرسرا، کافه، حمام شاهانه، ایوان ها، شاه نشین، تالار طنبی، خلوتکده ارسی و تماشاخانه است.

حیاط ارسی:

حیاط ارسی هتل بوتیک ارسی تبریزاولین بخش هتل که در زمان ورود مشاهده می کنید، حیاطی نقلی و دنجی است که در آن حوض آب کوچک و گلدان هایی پر از شمعدانی ها چشم هر بیننده ای را نوزاش می دهد. در فصول بهار، تابستان و پاییز در داخل حیاط میزها و صندلی هایی قرار می گیرند که افراد می توانند بدون اقامت و با رزرو قبلی در این فضا، صبحانه یا عصرانه را به همراه عزیزان خود نوش جان کنند.

سرسرای قاجار:

لابی هتل بوتیک ارسی تبریز اگر در معماری خانه های قاجاری اندکی دقت کنید، متوجه می شوید که خانه های قاجاری شامل دو بخش فضای اندرونی و بیرونی هستند. در قسمت ورودی هتل سنتی ارسی تبریز اولین سالن، سرسرای قاجار است.که به نوعی همان فضایی است که قسمت اندرونی خانه را به قسمت بیرونی وصل می کند. سرسرای قاجار در واقع همان محیط لابی در هتل به شمار می رود.

آشپزخانه:

در طبقه همکف هتل بوتیک ارسی تبریز آشپزخانه ای زیبا با امکانات کامل به چشم می خورد. این فضا به نحوی طراحی شده است که سرآشپز در آن با مهمان ارتباط مستقیم دارد. درست مانند ارتباط میزبان و مهمان در یک خانه، مهمانان می توانند شاهد شیوه پخت و جزئیات تهیه غذا باشند. صبحانه هتل نیز در این فضا برای مهمانان محترم سرو می شود. ضمنا در این فضا امکان برگزاری کارگاه های آموزشی آشپزی فراهم شده است.

ایوان ها:

یکی از اجزای زیبای خانه های قاجاری ایوان است. ایوان ها ارتباط فضای داخل و بیرون را ایجاد می کنند. مطمئنا پیش از این در موزه های قاجاری، یا فیلم های مربوط به این دوران، ایوان های باشکوه نظرتان را به خود جلب کرده اند.

پنجره ارسی:

پنجره ارسی هتل بوتیک ارسی تبریز پنجره ارسی یکی از اجزای بسیار زیبا و خوشرنگ در معماری ایرانی است. ارسی به معنای پنجره های مشبک با شیشه های رنگی و چارچوب چوبی است. این نوع پنجره ها به جای آن که روی پاشنه گرد باز شوند، رو به بالا یا پایین باز می شوند.
نوری که از این شیشه های رنگی عبور می کند و به داخل خانه می رسد، رنگ های زیبایی در کف، دیوار و سقف منزل منعکس می کند که خیره‌کننده است. بزرگ‌ترین پنجره ارسی در تالار طنبی هتل بوتیک ارسی تبریز ساخته شده است تا ضمن لذت بردن از زیبایی های آن، بهترین محل برای عکاسی در مناسبت های خاص شما باشد.

تالار طنبی:

این تالار، فضای مهمانخانه هتل ارسی تبریز است که در طبقه اول واقع شده است. در این تالار باشکوه آثار چشم نوازی از هنر دست هنرمندان اصیل آذربایجان خودنمایی می کند. پنجره ارسی، دستبافته های هنرمندان آذری، کاشی کاری های هفت رنگ و البته تابلوهایی از هنرمندان خوش ذوق جهان زینت بخش مهمانخانه طنبی است.
کافه و رستوران هتل نیز در فضای طنبی قرار گرفته اند. مهمانخانه شامل ایوان نیز هست و مناسب کسانی است که دوست دارند غذا و نوشیدنی دلخواه خود را در فضای آزاد نوش جان کنند. تالار طنبی برای مناسبت های فرهنگی و یا مراسم عقد قابل رزرو است و اگر خواهان برگزاری مراسم عقد در فضای اصیل و خاطره انگیز ارسی با حال و هوای قاجاری هستید، رزرو تالار طنبی بی شک بهترین انتخاب برای مراسم عقد خواهد بود.

تماشاخانه:

تماشاخانه هتل بوتیک ارسی تبریز
در طبقه سوم هتل سنتی ارسی تبریز سالن تماشاخانه قرار دارد. در این محیط امکان تماشای تلویزیون و مطالعه کتاب فراهم است. در تماشاخانه، آرشیوی از فیلم، یک کتابخانه کوچک و چند بازی محبوب مثل شطرنج و … وجود دارد.

شاه نشین هتل بوتیک ارسی تبریز:

شاه نشین در خانه های ایرانی به معنای همان تالار یا سالن بزرگ و اصلی است. بخشی از فضای طنبی، قسمت شاه نشین هتل است. در هتل ارسی تبریز این فضا رو به ایوان و یک ارسی بزرگ است. در این فضا می توانید از صدای هنر هنرمندان پیانیست لذت ببرید و یا از مهمانان خود پذیرایی کنید.

حمام شاهانه:

در طبقه آخر هتل یک حمام شاهانه قرار دارد. این حمام دو بخش دارد. در یک قسمت وان بزرگی از جنس چوب و مرمر و در قسمت دیگر یک سکوی حرارتی که حرارت آن از کف و بالا تامین می شود. قسمت سقف حمام حالت پنجره دارد و چشم انداز آن، فضای آسمان زیبای شهر تبریز است.
مهمانان هتل امکان استفاده اختصاصی و رایگان از این حمام را دارند. در همان طبقه یک اتاق ماساژ با دو تخت مجزا ایجاد شده است و مهمانان هتل می توانند از ماساژ و حمام ترک به صورت دو نفره و یا به تنهایی لذت ببرند.

سراهای هتل بوتیک ارسی تبریز

فضای داخلی هتل بوتیک ارسی تبریز سراهای قابل رزرو این هتل شامل سرای الماس، سرای لاجورد، سرای کهربا، سرای زمرد و سرای یاقوت است.
سرای کهربا: در طبقه دوم واقع شده است. این سرا یک ایوان اختصاصی دارد. یکی از پنجره های این سرا رو به فضای طنبی باز می شود که با باز کردن این پنجره می توانید ضمن حضور در فضای اختصاصی خود، از صدای ساز موسیقی لذت ببرید.
سرای لاجورد: سرای لاجورد نیز یک ایوان اختصاصی دارد. همچنین مانند سرای کهربا یک پنجره رو به طنبی برای استفاده از صدای موسیقی دارد.
سرای یاقوت: در طبقه سوم سرای یاقوت در کنار سالن تماشاخانه واقع شده است. این سرا علاوه بر دسترسی به یک ایوان اختصاصی، به ایوان بزرگ طبقه سوم نیز دسترسی دارد.
سرای زمرد: این سرا نیز بخشی از طبقه سوم است. مانند سرای یاقوت، سرای زمرد نیز ضمن دسترسی به ایوان اختصاصی، امکان استفاده از ایوان بزرگ هتل در طبقه سوم را دارد.

جاذبه های اطراف هتل بوتیک ارسی تبریز

راهروهای واحدهای اقامتی هتل بوتیک ارسی تبریز همان طور که پیش تر نیز اشاره شد، این هتل در منطقه ائل گلی واقع شده است که با تفرجگاه بزرگ ائل گلی فاصله کوتاهی دارد. تفرجگاه ائل گلی بزرگ ترین پارک داخل شهر تبریز است، در قسمت مرکزی آن یک استخر بزرگ برای قایق سواری دارد.
در قلب این استخر عمارت ائل گلی قرار دارد که یادگار دوره قاجار است. یک رستوران سنتی اصیل در این عمارت فعال است. چشم انداز ایوان این عمارت رو به استخر زیبا و درختان سر به فلک کشیده شهر است. پیشنهاد می شود یک بعد از ظهر کامل به گشت و گذار و تفریح در این پارک بزرگ بپردازید و یکی از شب های خنک تبریز را در ائل گلی تجربه کنید.

خدمات تور اختصاصی ویژه مهمانان هتل بوتیک ارسی تبریز

کافی شاپ هتل بوتیک ارسی تبریز اگر دنبال تورهای ویژه و منحصر به فرد در تبریز می گردید، خبر خوب این است که مدیریت هتل برای مهمانان خود تورهای ویژه با موضوعات خاص و مورد علاقه هر مهمان در داخل تبریز و اطراف تبریز ترتیب می‌دهد که این تورها فوق العاده خاطره انگیز هستند چرا که به طور اختصاصی برای هر مهمان تعریف می شوند و در عین حال لیدر رسمی مجرب نیز مهمانان را همراهی می‌کند.

نظر مسافران خارجی در مورد هتل بوتیک ارسی تبریز چیست؟

میز صبحانه هتل بوتیک ارسی تبریز کافیست سری به وب سایت tripadvaisor بزنید تا متوجه حسن شهرت و محبوببیت این هتل به خصوص در میان مهمانان خارجی هتل شوید. هتل بوتیک ارسی در بازه های زمانی متوالی از جانب مهمانان شهر تبریز به عنوان بهترین هتل تبریز انتخاب شده است که این امر گواه رضایت بسیار بالا و خاطرات خوشی است که مهمانان از اقامت در این هتل با خود به همراه برده‌اند.

رزرو هتل بوتیک ارسی تبریز

اتاق دبل هتل بوتیک ارسی تبریز برای رزرو هتل بوتیک ارسی در تبریز بهتر است در اسرع وقت اقدام کنید. چرا که این هتل بوتیک تعداد اتاق های محدودی دارد و برای این که بتوانید با دست بازتری اتاق مورد نظر خود را انتخاب کنید، لازم است چندین روز قبل از سفر رزرواسیون خود را تکمیل کنید. هتل بوتیک ارسی شهر تبریز در مناسبت های ویژه مانند ولنتاین و عید نوروز، طرفداران بیشتری به خصوص برای مهمانان ماه عسل و زوج های جوان پیدا می کند.
تنها کاری که لازم است برای رزرو هتل بوتیک ارسی تبریز انجام دهید ورود به سایت ایران هتل آنلاین و جستجوی نام هتل بوتیک ارسی است. سپس می توانید با درج تاریخ های ورود و خروج خود به هتل یکی از اتاق های دارای ظرفیت را انتخاب و رزرو کنید. می توانید در صورتی که تمایل دارید تزئیینات ویژه به مناسبت‌‌هایی مانند تولد، ماه عسل و یا ولنتاین در اتاق شما انجام شود، با پشتیبانی وب سایت هماهنگ شوید.

امتیاز دهید (چپ بیشترین)
گران ترین هتل های مشهد
ادامه مطلب

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر