خانه >> راهنمای سفر >> 6 كاری كه گردشگران هرگز نباید در شهرهای بزرگ انجام دهند
6 كاری كه گردشگران هرگز نباید در شهرهای بزرگ انجام دهند

6 كاری كه گردشگران هرگز نباید در شهرهای بزرگ انجام دهند

این قوانین رفتاری در حوزه شهری تقریباً در تمام نقاط جهان قابل استفاده هستند – آیا شما به خاطر انجام ندادن آنها، خود را مقصر می دانید؟ بنابراین با آشنایی با چنین استانداردهای رفتاری، با وبسایت رزرو هتل ایران هتل آنلاین هوشمندانه سفر كنید.

توقف (ایستادن) در وسط پیاده رو

حضور در یك شهر بزرگ برای شما به عنوان یك گردشگر بسیار جالب و سحرآمیز است. اما برای افراد محلی كه – در تلاش برای سر وقت رسیدن به كار – در حال دویدن هستند، اصلاً جالب نیست. رفتار شما در پیاده روها بایستی به مانند خیابان ها باشد – برای بررسی مسیرهایتان و یا گرفتن یك عكس یادگاری، ناگهان در وسط پیاده رو توقف نكنید. به جای آن، به سمت كنار پیاده رو حركت كنید تا بر سر راه دیگر افراد قرار نگیرید.

گرفتن تاكسی در زمان های شلوغ

دسترسی و استفاده از تاكسی نسبت به پیاده روی و یا تلاش برای استفاده از سیستم مترو روشی بسیار آسان تر به نظر می رسد. اما برای رسیدن به مقصد در طول ساعات شلوغ روز، استفاده از خودرو نسبت به دیگر وسائط حمل و نقل عمومی می تواند باعث طولانی تر شدن زمان گردد.

ایستادن در قسمت اشتباه پله برقی

علی رغم وجود قوانین مختلف در جاده ها، قوانین استفاده از آسانسور، از لندن گرفته تا نیویورك، همیشه و در همه جا ثابت است: در سمت راست بایستید و از سمت چپ راه بروید. این به مردمی كه برای بالارفتن از آسانسور عجله دارند، كمك می كند تا بتوانند به راحتی به مسیر خود ادامه دهند،‌ حال آنكه آنهایی كه نیاز به استراحت دارند، می توانند از سمت راست و با آرامش بالا بروند. اخیراً مسئولان برخی از شهرهای جهان مانند هنگ كنگ و لندن در تلاش هستند تا از مردم بخواهند تا در هر دو سمت آسانسور بایستند و بنابراین با این كار تعداد بیشتری از مردم می توانند جابجا گردند، اما این كمپین ها در سطح وسیعی با شكست روبه رو گشته اند.
1683360572 980 6 كاری كه گردشگران هرگز نباید در شهرهای بزرگ انجام

پوشیدن كفش های نامناسب

پیاده روی تاكنون به عنوان بهترین روش برای گشت و گذار و گردش در یك شهر بزرگ شناخته شده است. از این طریق می توانید وارد محله های مختلفی شده و الماس هایی را كشف كنید كه در هیچ كتاب راهنمایی نمی توانستید راه رسیدن به آنها را بیابید. بنابراین اجازه ندهید كه رسیدن به آرزوهایتان به خاطر درد پاهایتان،‌ كوتاه شود. اطمینان حاصل نمایید كه كفش هایی كه با خود بر می دارید، این امكان را برای شما فراهم خواهند آورد كه چندین مایل را پیاده طی كنید – و نگران نباشید، گزینه ها و طرح های متعدد و مختلفی وجود دارند كه شما را به عنوان یك گردشگر از دیگران متمایز نخواهند كرد.

به زور سوار وسائط نقلیه عمومی شدن

شما با فشار وارد كردن به دیگران برای ورود به اتوبوس یا قطار، مانع از خروج كسانی خواهید شد كه قصد پیاده شدن داشته باشند. مودب باشید و كناری بایستید تا زمانی كه همه افرادی كه قصد پیاده شدن دارند، پیاده شده و آنگاه شما می توانید سوار شوید.
1683360572 330 6 كاری كه گردشگران هرگز نباید در شهرهای بزرگ انجام

غذا دادن به كبوتران
غذا دادن به دسته های كبوترانی كه در شهرها زندگی می كنند،‌ آنچنان كار مشهوری است كه در شهرهایی مانند ونیز (و صدها شهر دیگر در قاره اروپا) گردشگرانی كه این كار را انجام بدهند،‌ با جریمه هایی روبه رو می گردند. اگرچه این كار نوعی تفریح به نظر می رسد، اما در حقیقت این كار هم برای خود كبوترها مضر است و هم برای محیط شهر. وقتی كه به كبوتران غذای انسانی داده می شود، ‌توانایی خود را برای تكه تكه كردن آن (جدا كردن بخش های مناسب برای خوردن) از دست داده و بنابراین غذایی را می خورند كه جزء رژیم غذایی روزمره آنها نیست. این كار همچنین برای شهر نیز بد می باشد، ‌به طوری كه كبوتران احتمال دارد ناقل بیماری های واگیرداری باشند كه به انسان ها آسیب برساند، همچنین ته مانده غذاها نیز منجر به جذب و جمع شدن موش ها می گردد.

چگونه از دنیای والت دیزنی بازدید کنیم
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر