لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> جهانگردی >> انتخاب بهترین شهر برای گذران دوران بازنشستگی
انتخاب بهترین شهر برای گذران دوران بازنشستگی

انتخاب بهترین شهر برای گذران دوران بازنشستگی

انتخاب خانه برای سپری کردن دوران بازنشستگی همچون انتخاب هتل در مشهد می تواند کار سختی باشد زیرا گزینه های پیشروی بسیاری خواهید داشت. در هنگام این انتخاب باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت. باید جایی را انتخاب کنید که علیرغم دور بودن از هیاهوی شهر به فرودگاه و مراکز خرید نزدیک باشد تا زندگی در آن همراه با رفاه و راحت باشد.
مواردی که باید در هنگام انتخاب بهترین محل سکونت در دوران بازنشستگی در نظر گرفت:

1. توجه به آب و هوا

یکی از عواملی که در این انتخاب کمتر به آن توجه می شود آب و هواست. هرچه سن شما بالاتر می رود تحمل هوای سرد برایتان دشوارتر می شود. بهترین آب و هوا در این دوران هوای گرمسیری است. بهمین دلیل است که شهر فلوریدا یکی از بهترین گزینه ها برای بازنشسته ها است.
2. تنظیم بودجه
کارهای سخت زیادی را انجام داده اید و برای رفاه و راحتی در دوران بازنشستگی پس انداز کرده اید. گامی فرای بودجه خودتان برندارید و آن را هدر ندهید. برنامه، پیدا کردن مکانی برای استراحت و گذران باقی عمر در رفاه و آرامش است.
هزینه مشاور املاک، هزینه های روزمرگی و تامین مایحتاج و هزینه های مرتبط با سلامت فردی همگی باید در نظر گرفته شود. ممکن است نماینده مشاور املاک شما را ترغیب به گرفتن فضایی بزرگتر کند. به غیر از هزینه بالای خرید ملک باید به فکر هزینه های نگهداری از آن در آینده نیز باشید.

3. مراقبت های بهداشتی
حتی اگر به خوبی از خود مراقبت هم کنید با بالاتر رفتن سن بدنتان کم کم شروع به ضعیف شدن می کند. اطمینان از دسترسی به تسهیلات مناسب مرتبط با مراقبتهای بهداشتی به حفظ طولانی تر سلامت شما کمک می کند. به جز تسهیلات مرتبط با مراقبت های بهداشتی باید به دسترسی به سایر فعالیت های تناسب اندام نیز توجه داشته باشید. گلف، اسکوواش و تنیس از جمله ورزشهای مورد علاقه بازنشستگان است.

1683368074 9 انتخاب بهترین شهر برای گذران دوران بازنشستگی

4. ساختارهای مالیاتی
برای زندگی راحت باید ثبات مالی داشته باشید. ایالتهایی برای زندگی در این دوران مناسب اند که در کنار هزینه های پایین زندگی، مالیات مناسبی دریافت می کنند. برای لذت از این دوران عاقلانه تصمیم بگیرید تا از نظر مالی مستقل باقی بمانید. برخی ایالتها از جوانترها مالیات زیادی می گیرند ولی مالیات مسن ترها معقول است.
5. پذیرش اجتماعی
مواردی که تابحال در مورد آنها توضیح دادیم مرتبط با مسائل مالی بوده اند ولی این مورد کاملا به تعامل شما با محیط جدید بستگی دارد. پشت سر گذاشتن همه دوستان و خانواده برای نقل مکان به ایالتی جدید نیازمند برنامه ریزی و تعهد بسیاری است.
اگر بعد از مهاجرت به محیط جدید، با همسایگان و اعضای جامعه ای روبرو شوید که شما را به راحتی در جمع خود نپذیرفته اند، فرقی نمی کند کدام شهر را انتخاب کرده باشید زندگیتان به سختی سپری خواهد شد. با موارد بسیاری در این مورد برخورد کردیم که یا فرد نتوانست با همسایگانش تعامل برقرار کند و یا برعکس همسایگانش نتوانستند او را در جمع خود پذیرا شوند، باز هم فرقی نمی کند کدام مورد اتفاق بیافتد قرار گرفتن در هر دو این موارد وضعیت دشواری را بوجود می آورد.
6. فرصتهای اجتماعی
گرچه شاید در این دوران به فکر بازنشستگی باشید ولی این به معنی تمام شدن زندگی و یکجا نشینی نیست. بدنبال شهری باشید که فرصتهای اجتماعی بسیاری داشته باشد. باید بتوانید در شهر جدید دوستان جدیدی برای خود انتخاب کنید و بهترین مکان برای پیدا کردن افرادی با جهت فکری خودتان گروههایی است که بر اساس علایق مشترک شکل گرفته اند.

شاید فاصله زیادی تا روزهای بازنشستگی داشته باشید ولی بهتر است به فکر آن روزها باشید. بازنشستگی هم مثل همه تغییرات اتفاق افتاده در طول زندگی ، تغییر دشواری است اما اگر بخوبی برای این روزها برنامه ریزی کنید تبدیل به بخشی شیرین از زندگیتان می شود. آیا در شرف بازنشستگی هستید و یا یکی از نزدیکانتان به فکر بازنشستگی است؟ در شهر مورد نظر خود به دنبال چه چیزی می گردید؟
بیشتر بخوانید:

سیستم هیدرولیک آبیاری تاریخی شوشتر
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر