لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> راهنمای سفر >> گوشی هوشمندتان را برای سفر آماده کنید
گوشی هوشمندتان را برای سفر آماده کنید

گوشی هوشمندتان را برای سفر آماده کنید

آماده سازی یک گوشی هوشمند برای سفر به آسیا زمان زیادی را از شما نمی گیرد و ارزشش را دارد که قبل از گم شدن گوشی تان تدابیر امنیتی بیاندیشید. امروزه گوشی های همراهمان با هویتمان در آمیخته شده اند.

اگر گوشی های هوشمند به درستی استفاده شوند، یک ابزار مهم و کاربردی در جاده ها هستند.
نکته: در هر وعده غذایی به جای گذراندن وقتتان در انتخاب فیلتر اینستاگرام برای عکس غذا، با کسی به گفت و گو بنشینید.

جاده برای دستگاه های ظریف و شکننده مانند موبایل ها، محیطی خطرناک و ریسکی می باشد. به طوری که به محض اینکه به خانه برگردید آن را تعویض خواهید کرد، با ایران هتل آنلاین همراه شوید تا راهکار هایی که می توانید موبایلتان را از هرگونه خطر در جاده حفظ کنید بررسی کنیم.

موبایلتان در سفر چه کاربردی خواهد داشت
آیا می خواهید از تلفن هوشمندتان برای اتصال به اینترنت استفاده کنید؟ یا هدفتان استفاده از سیم کارت محلی و برقراری تماس های محلی با دوستان جدیدتان و تماس به آن ها می باشد؟ اگر قصد خرید سیم کارت در هر کشور و استفاده از یک شماره تلفن محلی دارید، باید تلفن خود را “آنلاک” کنید تا امکان استفاده از آن در سطح بین المللی را داشته باشید.

توجه: سیم کارت های محلی تنها با تلفن های GSM کار می کند. آمریکایی ها، اگر از T-Mobile یا AT & T تلفنشان را خریداری کرده باشند، آن موبایل باید قابلیت GSM داشته باشد.

موبایلتان را آنلاک کنید
اگر قرارداد سیم کارتتان ماهانه است یا در ایالات متحده تلفنتان را خریده اید، امکان دارد اگر به شبکه ای دیگری متصل شوید سیم کارت شما قفل شود. خریدن یک موبایل آنلاک شده بیشتر یک موضوع سیاستی است اما در واقع آنلاک کردن آن به راحتی وارد کردن یک کد می باشد. اگر ارائه دهندگان گوشی همراه بر روی کد مصرف کننده CTIA سرویس بی سیم را امضا کرده باشند، بدون هیچ هزینه ای موظف به آنلاک کردن موبایل شما می باشند.
ممکن است گوشی هوشمندتان قبلا آنلاک شده باشد، اما باید تأیید کنید که آیا قصد استفاده از سیم کارت های خارجی را دارید یا نه؟ ساده ترین راه اینست که با بخش خدمات ارائه دهنده سیم کارت خود تماس بگیرید. ممکن است لازم باشد شماره IMEI دستگاه خود را ارائه دهید.

نکته: از آنجا که گم کردن سیم کارت قبلی بسیار راحت است، برای محفوظ نگه داشتن سیم کارت قدیمی تان تا زمانی که به خانه بر می گردید، از قاب حافظه های SD استفاده نمایید.

اقدامات امنیتی
از دست دادن یک گوشی هوشمند گرانقیمت در سفر بسیار ناراحت کننده است، اما این حادثه های کوچک به اندازه ی سرقت هویتتان معضل بزرگی نیست. بنابراین قبل از فدا کردن ارامشتان در سفر با انجام اقدامات امنیتی، تلفنتان را در مقابل اتفاقات پیش بینی نشده ایمن کنید. چگونه؟
با پایه ای ترین اقدامات امنیتی شروع کنید: قفل صفحه تان را فعال کنید. تنظیمات موبایلتان را به حالتی تنظیم کنید که پس از گذشت زمانی مناسب قفل شود.
بر روی کارت SD تان رمزگذاری کنید (به یاد داشته باشید که در آینده، تنها با استفاده از همان تلفن می توانید به اطلاعاتتان در کارت SD دسترسی پیدا کنید).
در صورت امکان، روی نرم افزار های موبایلتان رمز ورود به برنامه، PIN ها، اثر انگشت یا کد را فعال کنید. نرم افزار Android AppLock به شما این امکان را می دهد که برنامه هایتان را قفل کنید و در نرم افزارهای بانکی و سایر برنامه های مهم، گزینه ی ” همیشه داخل حساب کاربریتان ماندن always signed in” را غیرفعال کنید.
مهم: اگر در وب سایتهای مهم از طریق ارسال پیام متنی به سیستم وارد می شوید، بهتر است به طور موقت آن را غیرفعال کنید. اگر چه تأیید اعتبار دو مرحله ای امنیت بیشتری را فراهم می کند، اما ممکن است قادر به دریافت این کد ها در پیام های متنی ارسال شده به شماره تان نباشید.
در صورتی که موبایلتان به سرقت رفته باشد، برنامه های امنیتی مانند Lookout و GadgetTrak به شما این امکان را می دهند که گوشی هوشمندتان را قفل، ردیابی یا اطلاعاتتان را از راه دور پاک کنید.
ممکن است به روز رسانی سیستم عامل گوشی و دانلود نرم افزار شامل آسیب پذیری های امنیتی باشد. تنها در صورت نیاز، Wi-Fi و بلوتوثتان را زمانی که در وسائل حمل و نقل عمومی هستید روشن کنید.
گوشی هوشمند
برنامه ای برای پشتیبان گیری از اطلاعاتتان نصب کنید.
از تمام داده ها و عکس های موجود در گوشیتان پشتیبان گیری کنید. بسیاری از تولید کنندگان تلفن همراه به صورت پیش فرض خدمات ذخیره سازی داده مبتنی بر “ابر” را ارائه می دهند، علاوه بر این می توانید در Dropbox، Google Drive یا آمازون ثبت نام و اطلاعاتتان را ذخیره سازی کنید.
اگر از تلفنتان برای ثبت عکس ها و فیلم های سفر استفاده می کنید، برنامه ای خوب برای پشتیبان گیری از آنها داشته باشید. مسافران با تجربه همگی با افرادی که در پایان سفر طولانیشان گوشیشان را از دست داده اند، ملاقات کرده اند. از دست دادن خاطرات بسیار ناراحت کننده تر از از دست دادن یک دستگاه فیزیکی می باشد.
توجه: بهر حال شما باید یک سرویس پشتیبان گیری مبتنی بر “ابر” تهیه کرده باشید، هر زمان که تلفن شما به Wi-Fi متصل می شود، خاموش کنید. قصد دارید پشتیبان گیری عمدی در شب انجام دهید. بدیهی است کارما برای ترک بیدار شدن از وحشتناکی از Wi-Fi در همه جا که شما بروید!

هفت روش برقراری ارتباط در کشوری که با زبان آن آشنایی ندارید
ادامه مطلب

یک پاور بانک به همراه داشته باشید
اگر به موبایلتان برای مستند سازی سفرتان تکیه کرده اید، برای خرید یک پاور بانک برنامه ریزی کنید. فراموش نکنید که تنها پاور بانک هایی که ظرفیت زیادی دارند قابل اعتماد اند. چیزی بگیرید که بشود به آن اطمینان کرد و ظرفیت بالایی دارد. نه تنها زمانی که راهتان طولانی است می توانید روی آن برای دو یا سه بار شارژ حساب کنید بلکه پاور بانک ها زمانی که مجبور به شارژ تلفن در مکان هایی با برق خطرناک هستید به عنوان یک همراه پشتیبان عمل می کنند.
در برخی مکان ها در کشورهای در حال توسعه، به ویژه جزایر کوچک، نیروی برق ناخالص است که برای دستگاه های حساس مناسب نیستند. به جای ریسک آسیب رسیدن به تلفنتان، می توانید پاور بانکتان را شارژ کنید و از آن برای شارژ تلفن همراهتان استفاده کنید. بدینوسیله دستگاه ارزان تر تان در مواجهه با برق ناخالص آسیب می بیند.
نکته: استفاده از پاور بانک مخصوصا در سفری با هدف پیاده روی در نپال مفید است. شارژ کردن تلفن در محل های اقامت در کوه های هیمالیا، می تواند 10 تا 20 دلار در سیستم های خورشیدی بسیار آهسته برایتان هزینه داشته باشد.

حفاظت فیزیکی
قاب گوشی ای که برای مسافرت انتخاب می کنید باید نسبت به آنچه که در خانه استفاده می کنید، مقاوم تر باشد. ضربه های سخت در محیط های ریسکی دلیل این توصیه است. صفحه گوشی ها به سرعت در کیف پول جیب یا کیفتان آسیب می بیند به همین دلیل محافظت از آن بسیار مهم است.
برنامه ای برای ضد آب کردن گوشی خود داشته باشید، مخصوصا اگر قصد سفر به آسیا در فصول بارانی را دارید. گوشی های جدیدتر مانند آیفون 7 و سامسونگ S7 در حال حاضر ضد آب هستند. برای گوشی های قدیمی تر، قاب جعبه یا کیسه ای را انتخاب کنید که گوشیتان در برابر آب محافظت شود.
کاربران T-Mobile
کاربران T-Mobile ایالات متحده می توانند در بسیاری از کشورها و در سراسر جهان از رومینگ داده ی بین المللی رایگان ، هرچند کمی کم سرعت، استفاده کنند. ممکن است برای برقراری تماس اینترنتی و تامین نیازهای شما در خارج از کشور به اندازه کافی باشد. T-Mobile گوشی هایی با قابلیت GSM هستند و به راحتی پس از پرداخت هزینه برای استفاده بین المللی آنلاک می شود.
ممکن است هنوز رومینگ بین المللی رایگان برای حساب کاربری شما فعال نشده باشد که می توانید آن را از طریق وب سایت مدیریت حساب T-Mobile یا با تماس با پشتیبانی مشتری آن را فعال کنید.

بزرگترين پشيمانی ها درتعطيلات
ادامه مطلب

راه های دیگر برای محافظت از تلفن همراه در سفر
اغلب شارژر های موبایل در هتل ها و اقامت گاه ها توسط مسافرانی که زیاد در رفت و آمدند، جا گذاشته می شود اما شما با استفاده از ترفند مخصوص به خودتان از وقوع این اتفاق جلوگیری کنید.
گوشی های گمشده همیشه به خاطر سرقت نیستند. کسی که با نیت های خوب می تواند گوشی خود را به شما بازگرداند اما نمیداند که چگونه با آن تماس بگیرد. در نظر بگیرید که برچسب ضد آب چاپ شده با ایمیل خود را در خارج از گوشی قرار دهید. همچنین می توانید با ثبت نام برای یک سرویس بازیابی جهانی مانند ReturnMe، یک قدم جلوتر بروید.
شماره سریال و شماره IMEI گوشیتان را یادداشت کنید و آن را در یک مکان جداگانه نگه دارید تا اگر تلفنتان به سرقت رفت، ممکن است به شماره سریال، رسید خرید (باید در قالب PDF باشد)، و یک گزارش پلیس برای درخواست به موقع برای بیمه نیاز پیدا کنید. اطلاعات تماس شرکت بیمه سفرتان را کپی کنید زیرا ممکن است نتوانید به صورت آنلاین به آن دسترسی پیدا کنید.

ممکن است بخواهید در شهرهایی که می خواهید بازدید کنید از نقشه های Google استفاده کنید. ذخیره نقشه هایی که به صورت آنلاین در دسترس اند، موجب صرفه جویی در داده ها می شود و بارگذاریشان را سریع تر می کند، در این صورت نخواهید توانست از ویژگی مسیریابی استفاده کنید. توجه داشته باشید که نقشه های دانلود شده ، بسته به تعداد ناحیه ای که ذخیره می کنید، می تواند حجم بسیار زیادی داشته باشد بنابراین بهتر است آنها را در کارت SD ذخیره کنید.
گوشی هوشمند

محدود کردن استفاده از داده های تلفن همراه
گوشی های هوشمند، به خودی خود گرسنه ی استفاده از حجم اینترنت هستند. اگر از قبل بابت اعتبار تلفنتان پرداختی انجام داده اید، برخی از به روز رسانی ها، پشتیبان گیری و یا همگام سازی ها در پس زمینه می تواند برایتان هزینه بر باشد! برای پیشگیری از این اتفاق با بررسی میزان استفاده ی برنامه های کاربردی از داده های تلفن همراه، شروع کنید. آیا واقعا برنامه آب و هوا در هر 10 دقیقه نیاز به به روز رسانی دارد؟
موبایلتان را طوری تنظیم کنید که تنها زمانی که به وای فای متصل هستید همگام سازی نرم افزار ها انجام شود. می توانید در دستگاه های Android، به روز رسانی خودکار نرم افزار ها را از طریق منوی «تنظیمات» در Google Play Store خاموش کنید یا در آیفون با تغییر تنظیمات به روز رسانی برنامه های خودکار در iTunes / Apple Store غیرفعال کنید. در صورت امکان، اجرای خودکار تبلیغات ویدئویی که امروزه باب شده است را می توانید در مرورگرتان غیرفعال کنید.

بررسی کنید که چه نرم افزار هایی در موبایلتان از داده استفاده می کند. آیا به صورت خودکار بازی های ویدئویی، WhatsApp و Snapchat و پادکست ها و اعلان های ایمیل را دریافت می کنید؟

چند نرم افزار مفید در سفر
نرم افزار ترجمه گوگل:
این نرم افزار دارای ویژگی های قابل توجهی از جمله توانایی ترجمه متن از روی عکس. برای مثال زمانی که در پرواز هستید با دوربین موبایلتان ترجمه متن را به راحتی دریافت کنید.
نرم افزار تاکسی: در بعضی کشورها گرفتن یک تاکسی می تواند بیشتر از آنچه که باید باشد استرس زا است. اتفاقاتی مانند پیشنهادات نامربوط تا کلاهبرداری های قدیمی، با استفاده از Uber یا Lyft بدون هیچ زحمتی از وقوع این اتفاقات اجتناب کنید. Grab برنامه ای محبوب برای تاکسی گرفتن در جنوب شرقی آسیا است.
رزرو آنلاین هتل: سایت ایران هتل آنلاین در ایران و سایت hotels.com دارای نقشه ای مفید برای مسافران و کوله پشتی گردان است. از برنامه hostelworld.com برای یافتن محل اقامت ارزان تر لذت ببرد همچنین برنامه AirBnb یک راه عالی برای پیدا کردن نقاط بکر است.
نرم افزار های راهنما: Triposo یک برنامه عالی برای پیدا کردن اقامتگاه های محلی است. همچنین TripAdvisor مرجعی قدیمی و معتبر است.
پیدا کردن دسترسی به اینترنت: مسافرانی که در جاده به دنبال یک Wi-Fi قابل اعتماد می گردندند، ممکن است برای اتصال به بهترین شبکه ی وای فای موجود، نیاز به نصب برخی از ابزار شبکه داشته باشند. WiFi Analyzer قوی ترین سیگنال را انتخاب می کند. Fing یک ابزار قدرتمندتر در این حوزه و در تجزیه و تحلیل فنی بسیار قوی است.

9 کاری که باید پیش از پروازهای طولانی انجام دهید
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر