×

جاهای دیدنی لاهیجان با عکس و آدرس

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
دسته بندی ایرانگردی
جاهای دیدنی لاهیجان با عکس و آدرس
یکی از سرسبز ترین شهر های شمالی ایران انچنان روح شما را تسخیر خواهد کرد که تا مدتها در رویایی شیرین غرق خواهید شد. مناظر سرسبز با چاشنی رایحه دلپذیر بهار نانج و تفریحات مهیج، شما را به بلندای خیال خواهد برد. لاهیجان با عنوان عروس گیلان یکی از نعمت های بسیار زیبایی است که خداوند به کشور ایران عطا کرده است. برای تمدد اعصاب و بدست اوردن روحیه ای شاد و انرژی فراوان همین الان کوله بار سفر را ببندید و عازم جاده های رویایی لاهیجان شوید. در این سفر شما تنها نخواهید بود و سایت ایران هتل آنلاین نیز در ساختن سفری دلچسب تر شما را همراهی خواهد کرد. شما می توانید به راحتی از طریق این سایت از بین هتل های لاهیجان یکی را انتخاب و اتاق خود را رزرو و سفر هوشمندانه ای را تجربه کنید. یکی از هتل های درجه یک این شهر دیدنی،  هتل جهانگردی لاهیجان می باشد.
 
دیدنی های لاهیجان:
 
آبشار شیطان کوه
به برکت دریای خزر و اب و هوای مطبوع در این شهر با قدمت، آبشار هایی بسیار چشم نواز شکل گرفته است که یکی از ان ها " ابشار شیطان کوه" می باشد. ابشاری که از دل کوه سرازیر شده و به پایین میریزد و در این فرود تماشایی دنیایی از مناظر دیدنی را به وجود اورده است. راه پلکانی کنار ابشار یکی از رویایی ترین راه های جهان را شکل داده است. راه پله هایی که شما را به بهشتی پر از سبزه و درختان انبوه هدایت خواهد کرد. اب این ابشار با پمپاژ و از اب استخر بزرگ لاهیجان تغذیه می شود که به برکت این مایه حیات، درختان انبوه و گلهای رنگارنگی در مجاورت ابشار روییده است، و یک تابلو نقاشی پر از شور و نشاط وزیبایی را به وجود اورده است. جاذبه های این ابشار انقدر زیاد می باشد که در کلام نگنجد و تا به چشم خود این شکوه را مشاهده نکنید پی به این همه زیبایی نخواهید برد.
تالاب سوستان
تالاب سوستان
نیلوفر های خوش رنگ و پرنگانی خوش سیما، بر روی تالابی پر اب ان هم میان یک دشت سرسبز همگان را مجذوب خود کرده است. " تالاب سوستان" که از ابی شیرین بهره می برد یکی از جاذبه های لاهیجان است که تا خود از نزدیک مشاهده اش نکنید باور نخواهید کرد که همچنین بهشتی بر روی این کره خاکی وجود دارد.
 
شیطان کوه
یک منطقه تفریحی با امکانات بسیار هیجان انگیز مانند: تله کابین، شهربازی و رستوران ، تبدیل به یکی از مکان های معروف لاهیجان شده است. بی شک سوار شدن بر تله کابینی که بر فراز جنگل های انبوه که با رنگ سبز نقاشی شده اند، لذتی متفاوت را به شما خواهد داد. این منطقه کوهستانی با نام قدیمی " شاه نشین" اب مورد نیاز خود را از استخر لاهیجان می گیرد و به همین دلیل، مزارع و بوستان های فراوانی در این منطقه شکل گرفته است.
بام سبز لاهیجان
یک بام سرسبز که مانند عروس لاهیجان در این شهر وجود دارد. این فضای مسطح سرسبز در بالای شیطان کوه واقع شده است که چشم اندازی رویایی را در این منطقه به وجود اورده است. وجود پله های سیمانی که به این بام منتهی می شوند امکان انجام یکی از تفریحات سالم و لذت بخش یعنی پیاده روی را درزیباترین مکان لاهیجان میسر کرده است. برای رسیدن به این بام شگفت انگیز می توانید از تله کابین نیز استفاده کنید و از بالا این همه سرسبزی و مناظری به غایت زیبا را مشاهده کنید. در این محل هر گونه امکانات رفاهی که فکرش را کنید برای راحتی بیشتر گردشگران فراهم شده است و همین موضوع بام سبز لاهیجان را محبوب تر کرده است.
استخر لاهیجان
اکنون به سراغ یکی از دیدنی ترین جاذبه های شهر لاهیجان می رویم که چشم اندازی فوق العاده را در این شهر به وجود آورده است. درست در پایین جاذبه بی نظیر شیطان کوه یک جاذبه دیگر و استخری زیبا به وسعت 17 هکتار و با عمقی بالغ بر4 متر وجود دارد که علاوه بر زیبایی مثال زدنی اش برکات فراوانی را به مزارع و باغات لاهیجان رسانده است. اما جذابیت این استخر عریض و طویل به همین جا ختم نمی شود و وجود یک جزیره در میان این استخر، یک منظره ای فراتر از تصور را به وجو اورده است. منظره ای که اگر عکس های ان را ببینید به فکرتان هم خطور نخواهد کرد که چنین نعمتی در ایران وجود داشته باشد. جزیره که به وسیله پل سیمانی به حاشیه استخر متصل شده است تبدیل به یک مرکز تفریحی و دیدنی شده است.
تالاب بین المللی امیر کلایه
یک تالاب با وسعت 1230هکتار و عمق 1.85 متر در شمال لاهیجان مشغول جلوه گری می باشد. این تالاب نیز با اب شیرینی که دارد و گیاهانی از جمله پسته دریایی تبدیل به یکی دیگر از جاذبه های شگفت انگیز لاهیجان شده است. این تالاب بکر و دیدنی نیز مامن پرندگان و ماهی های بسیار زیادی شده است.
جاذبه ای به نام شیخانبر 
یک منطقه سرسبز و کوهستانی که پوشیده از گیاهان رنگارنگ می باشد یکی دیگر از شاهکار های طبیعی لاهیجان را تشکیل می دهد. این منطقه در دوره صفویه بسیار پر رفت و امد بوده است و پادشاهان صفوی برای زیارت مرقد "شیخ زاهد" به این روستا می امده اند. وجود چشمه سار ها و درختان پر شاخ و برگ از ویژگی های بارز این منطقه به شمار می رود.
 
مسجد اکبریه
علاو بر مناظر بکر عروس گیلان، اثار باستانی پر تعداد این شهر دیدنی نیز از جاذبه های تماشایی اش به شمار میرود. " مسجد اکبریه" که در زمان حکومت فتعلی شاه در این شهر بنا شده است، از بناهای ارزشمند و تاریخی می باشد که با سنگ های مرمر به گونه ای ماهرانه تزیین شده است.
آرامگاه کاشف السلطنه
بر تپه چای شهرستان لاهیجان ارامگاهی که متعلق به یکی از مردان بلند مرتبه دوره قاجار به نام " محمد میرزا قاجار قوانلو" می باشد که تلفیق هنر معماری ارامگاه با مناظر زیبای تپه چایی یک شاهکار دیدنی را به وجود اورده است. این ارامگاه که امروزه تبدیل به موزه چای شده است، به دلیل تلاش های کاشف السلطنه به اوردن چای و وسایل ان از هندوستان و تلاش های مستمرش برای کاشت بذر چای، امروزه تبدیل به موزه شده است. رنگ بنای ارامگاه به رنگ طوسی می باشد و قبر موجود در ارامگاه با سنگ های مرمر سیاه ساخته شده است.
 
تله کابین احرار
یکی از تفریحات هیجان انگیز لاهیجان تله کابینی است که بر فراز بام سبز این شهر حرکت می کند و دنیای از مناظر رویایی را به چشمانتان هدیه می دهد. این تفریح لذت بخش با دو ایستگاه و جمعا 33 تله کابین در سال 1384 احداث شده است. چشم انداز هایی که با این تله کابین قابل مشاهده می باشند بسیار تماشایی و لذت بخش خواهند بود. وجود امکاناتی از قبیل: غرفه های خوراکی، صنایع دستی و کافی شاپ در ایستگاه های تله کابین احرار این تفریح را تبدیل به پررونق ترین تفریح لاهیجان کرده است.
پل خشتی لاهیجان
یکی دیگر از اثار باستانی این شهر، یک پل خشتی می باشد که در دوره کیانیان بنا شده است. طول این پل قدیمی 50 متر و عرضش 4 متر و دارای 11 متر ارتفاع می باشد که در دوره قاجار بازسازی و مرمت گردیده و یک پل اجری دیگر نیز به این اثر کهن اضافه شده است. پل قدیمی با موادی از قبیل: ساروج، آهک و اجر های قرمز رنگ ساخته شده است.
حمام گلشن لاهیجان
این بنای نیز در دوره فتعلی شاه قاجار احداث شده است و جزء یکی از حمام های تاریخی و سنتی بسیار زیبا ایران به شمار می رود. حمام از تعداد زیادی حوضچه و خزینه با معماری مخصوص قجری بنا شده که امروزه اثری از انها نمی باشد.
 
بقعه تاریخی شیخ زاهد
این بنای قدیمی در روستایی به نام " شیخانه ور" در مسیر لاهیجان به لنگرود بر دامنه یک کوه واقع شده است. " شیخ زاهد گیلانی" یک زاهد و عارف و استاد " شیخ صفی الدین اردبیلی" بوده است که امروزه در یک ارامگاهی با دوبقعه مربع و مستطیل شکل و با گنبدی هرمی و زیبا خفته است. گنبد این ارامگاه که با شیبی تند ساخته شده است با کاشی های زرد، ابی، سفید و سیاه مزین شده است. همچنین این بنا از تزیینات پر نقش و نگار و طرح های سنتی بهره جسته است که نمایی شکیل و زیبا را شکل داده است.
 
کلام اخر
هر چقدر که از جاذبه های عروس گیلان و ایران بگوییم کم است، اما یک سوغاتی خوشمزه و معروف این شهر به نام " کلوچه لاهیجان" طعمی بی نظیر به مانند تمام جاذبه های این شهر به تمام بازدید کنندگان لاهیجان هدیه خواهد کرد.