لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> حمل و نقل >> اگر پروازتان کنسل شود چه اتفاقی می افتد؟
اگر پروازتان کنسل شود چه اتفاقی می افتد؟

اگر پروازتان کنسل شود چه اتفاقی می افتد؟

این را تصور کنید: شما در حال شروع بهترین سفر عمرتان هستید. ویزاها آماده شده اند، رزرو هتل را انجام داده اید، برنامه سفر آماده است دلتان می خواهد هر چه زودتر با یک گروه جدید و پر انرژی به گشت و گذار در کشوری جدید بپردازید. همه چیز را درست انجام داده اید، اما ناگهان اتفاق غیرقابل تصوری می افتد: ناگهان، کلمه کنسل شده در کنار شماره پروازتان چشمک می زند! این بدترین کابوس ممکن در مسافرت است، اما آیا این اتفاق، واقعاً پایان جهان است؟ راهنمایی ما را برای پاسخ به یک سؤال بسیار مهم بخوانید: اگر قبل از تور پروازتان کنسل شود چه اتفاقی می افتد؟

در صورت کنسلی پرواز، چه کاری در فرودگاه انجام دهید؟
اولین چیز: وحشت نکنید. آرام باشید و در اسرع وقت با لیدرتان تماس بگیرید تا به آنها اطلاع دهید که شما تأخیر خواهید کرد یا تغییراتی در برنامه هایتان ایجاد شده است. به احتمال زیاد آنها به شما می گویند که بعد از این باید چه کاری انجام دهید، و به شما اطمینان می دهند که همه امیدهایتان از بین نرفته است!
در صورت امکان، می توانید از نماینده ی شرکت هواپیمایی در مورد احتمال رزرو بلیط در پرواز بعدی سؤال کنید. در حالی که آنها همیشه قادر به پذیرش شما نخواهند بود، اگر نپرسید هیچگاه مطلع نخواهید شد. برخی از خطوط هوایی قوانینی دارند که مجدداً برای همه مسافران در سایر پروازهای موجود، بلیط رزرو کنند. شاید دیرتر از زمان تعیین شده به مقصد برسید، اما باز هم به آنجا خواهید رسید!
گاهی اوقات، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که منتظر پرواز بمانید
بسیاری از شرکت های هواپیمایی تلاش می کنند تا در صورت امکان، پروازهای کنسل شده را دوباره فعال کنند یا اگر دور از خانه باشید، هزینه مسکن را پرداخت کنند. توجه داشته باشید که بسیاری از این موارد اضافی، فقط در مواقع تأخیر یا کنسلی ای که مقصر خود خطوط هوایی است، در دسترس هستند: اگر دلیل کنسلی از وضعیت آب و هوا، قوانین و یا اعتصاب کارمندان باشد، بسیاری از خط مشی های هواپیمایی هیچگونه تعهدی برای بازپرداخت وجه به مسافران ندارند.
با وجود خواندن این مطلب، در صورت نیاز به مکان های اقامتی یا خدمات دیگر آن را از شرکت هواپیمایی درخواست کنید! اگر دوستانه اما شفاف و مستقیم تقاضایتان را اعلام کنید، از کارهایی که خطوط هوایی برای کمک به شما انجام می دهند متعجب خواهید شد.
کنسلی پرواز
نکته: اگر گیت ورودی مملو از مسافران ناراضی و عصبی است، گاهی بهتر است مستقیم با هواپیمایی تماس بگیرید. شماره پرواز و مرجع رزروتان را در دسترس داشته باشید و آنها را از اوضاع مطلع کنید.
کنسلی پرواز می تواند استرس زا باشد، اما آنها پایان تورتان را هجی نمی کنند!
حقوق مسافر در مواقع کنسلی
برخلاف تصور عموم، خطوط هوایی در صورت کنسلی پرواز، از نظر قانونی ملزم به جبران نیستند. با این حال، این به این معنی نیست شما از شانس نیستید! بیشتر شرکتهای هواپیمایی هنگامی که مجبور به کنسلی پروازها می شوند، برای کمک به مسافران این نکته را مهم می دانند. اگر هیچ هزینه ای برای جبران پرواز یا جبران خسارت دریافت نکردید، به خط خدمات مشتری فرودگاه بروید و به آنها بگویید که تجربه ای منفی داشته اید. شرکت های هواپیمایی خوب می دانند که مشتریان شاد تبدیل به مشتریان وفادار می شوند و حتی اگر آنها نتوانند جبران کنند، از آنچه می توانند در عوض به شما پیشنهاد دهند متعجب خواهید شد.
کنسلی پرواز
بیمه و کنسلی پرواز
برخی از بیمه نامه های مسافرتی کنسلی پرواز را تحت پوشش قرار می دهند اما توجه داشته باشید که بسیاری از قوانین اساسی بیمه ها این پوشش را ارائه نمی دهند. به خصوص وقتی یک رویداد طبیعی خارج از کنترل خطوط هواپیمایی مانند طوفان رخ بدهد، یافتن قوانینی که در صورت کنسلی ناگهانی پرواز بتواند از شما محافظت کند دشوار است.
در حالی که پوشش بیمه بسته به ارائه دهندگان بیمه و خط مشی ها متفاوت است، اعمال پزشکی در خارج از کشور، چمدان های گم شده، فعالیت های ماجراجویی و کنسلی سفر نیز توسط برخی ارائه دهندگان بیمه پوشش داده می شود. کاملا در مورد قوانین اطلاع پیدا کنید.
صبور باشید: اگر نمی توانید در پرواز بعدی پرواز رزرو کنید، ممکن است پرواز بعد از آن کار کند.
چگونه می توان از یک وضعیت بد بیشتر استفاده کرد
فقط به دلیل اینکه پروازتان کنسل شده است، به این معنی نیست که نمی توانید به آن سفر رویایی بروید! تنها ممکن است طبق برنامه ریزی وارد مقصد نشده باشید. سعی کنید رهبر تورتان را از اوضاع آگاه کنید، آن ها حتی قبل از پرواز جدیدتان می توانند کمکتان کنند. این کمک ها شامل حمل و نقل به شهر دیگری، برای دیدار با این گروه، ترتیب زمان ملاقات جدید در روز یا ارائه ی هر راه حل دیگری است. کار لیدر تورتان این است که مطمئن باشید از شروع تا پایان تجربه خوبی کسب می کنید!
نکات پیشنهادی ما
بلافاصله با لیدر تورتان تماس بگیرید و آنها را از هر اتفاق مطلع کنید.
اگر نمی دانید که آیا شرکت هواپیماییتان قرار است جبران یا کمک کند یا نه، سؤال کنید! شما هرگز نمی دانید که کدام شرکت های هواپیمایی مایل به ارائه ی چه خدماتی به مسافران هستند.
کنسلی پرواز
بیمه ی سفری مفید و کاربردی خریداری کنید و اگر از لغو پرواز نگران هستید، ببینید که آیا می توانید بیمه ای را پیدا کنید که در هر صورت شامل پوشش “کنسلی به هر دلیلی” باشد.
آرام باشید یافتن راه حل ممکن است ساده تر از آنچه فکر می کنید باشد.
تا زمانی که نپرسیده اید هیچ وقت نخواهید فهمید که یک شرکت هواپیمایی، به شما چه خدماتی می دهد
مهم نیست که چه وضعیتی – خواه یک فاجعه طبیعی، خطای هواپیمایی و یا مسئله سیاسی باشد – لغو پرواز می تواند تفاوتی بین یک شروع آرامش بخش و یک کابوس ایجاد کند. تنها به یاد داشته باشید که هنوز راهی برای رسیدن به مقصد خود وجود دارد و با وجود کمک کارکنان شرکت هواپیمایی و لیدرتان هیچ جای نگرانی نیست!

دلایل منع ورود مسافر به هواپیما
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر