×

پل زمان خان نگينی در دل طبيعت شهرکرد

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۳/۲۲
دسته بندی ایرانگردی
پل زمان خان نگينی در دل طبيعت  شهرکرد
امروز تصمیم گرفته ایم از بین مكان های زیبا و طبیعت بكر اطراف یكی از زیباترین و كم نظیر ترین مناطق طبیعی استان زیبای چهارمحال و بختیاری را معرفی كنیم. پل زیبا و تاریخی «زمان خان» كه در نزدیكی شهركرد و در كنار شهر «سامان» و بر روی رودخانه زیبای زاینده رود نام آشنا قرار دارد. آب و هوای منحصر به فرد و رویایی این منطقه باعث شده مردم استان های گوناگون در بهار و تابستان از گرمای دیار خود به این منطقه پناه آورده و هوایی دلپذیر را در فصل بهار و تابستان این منطقه در كنار صدای خروشان این رود پر آب تجربه كنند.

استان زیبای چهار محال و بختیاری در همسایگی استان های خوزستان، اصفهان، كهكیلویه و بویر احمد، و لرستان قرار گرفته است. نكته قابل توجه و عجیب همجواری یكی از گرم ترین استان های كشور یعنی خوزستان با سرد ترین استان و بلند ترین شهر ایران یعنی استان چهار محال و بختیاری با هم دیگر و كنار هم بودن این استانهاست. از مركز استان، شهركرد كه می تواند نقطه شروع سفر به هر چهار طرف استان و جاذبه های بكر آن مناطق باشد.
زمان خان شهرکرداین پل زیبا در فاصله 22 كیلومتری شمال شهركرد بعد از شهر تاریخی سامان قرار گرفته است. از شهركرد به سمت شهر تاریخی «چالش تر» حركت كردیم 7 كیلومتری شهركرد، از قلعه زیبای این شهر گرفته تا هنر اصیل قفل سازی كه از قدیمی ترین قفل های «كعبه مكرمه» ، ساخته دست هنرمندان این شهر است گذشتیم و به سمت شهر «سامان» رفتیم كه پل زیبای زمانخان در نزدیكی این شهر شاعر پرور قرار گرفته است. با ورود به شهر سامان نظر همه به مغازه های دو طرف خیابان با سوغات های این شهر كه شهرت جهانی دارند جلب می شود از گردو و بادام گرفته تا هلو و سیب و زرد الو و از همه مهم تر آب غوره های تازه و لواشك های میوه ای كه كمتر تر جایی با این طعم و كیفیت وجود دارد.
زمان خان شهرکرد
حتما قبل از حركت به سمت پل از مقبره شعرای آیینی ایران كه شعر های آنها سالهاست از قدیم تا الان فضای محرم و عاشورای ما ایرانیا را پر كرده است دیدن كنید. از شهر سامان كه بگذریم كم كم دنیا رنگ و بوی دیگری می گیرد جاده ای باریك در دل طبیعت و درخت هایی پر از میوه با هوایی خنك كه هرچه جلوتر برویم و به رودخانه پر خروش زاینده رود نزدیك تر بشویم خنكای هوا و بوی مطبوع گیاهان بیشتر به مشام خواهد رسید، با رسیدن به هتل «گلهای سامان» می توانیم رودخانه زیبا و طبیعت اطرافش را به وضوح ببینیم هتلی با موقعیت بكر و نمایی مشرف به رودخانه و طبیعت اطراف.
اقامت در شهرکرد :  رزرو هتل های شهر کرد 
زمان خان شهرکرد
اطراف پل سوغاتی های محلی توسط بومیان محلی با قیمت هایی واقعا باور نكردنی و كیفیتی كم نظیر برای فروش در اختیار مسافران قرار می گیرد، غذا خوری های محلی و باغ های بزرگ و زیبا كه حس زیبای طبیعت را با صرف یك وعده غذا و نوشیدن چای می تواند كامل و خاطره انگیز كند را نمی شود از دست داد. پل زیبای «زمانخان» در زمان صفویان و به دست «زمان خان نفر» كه از سران ایل قشقایی و از سرداران بنام صفویه بوده ساخته شده كه با گذشت این سالها هم چنان پا برجا مانده و زیبایی خود را به رخ انسانها می کشد، پلی به طول 30 متر و ارتفاع 12 متر كه بر روی 3پایه سنگی طبیعی ساخته شده و خود نشانگر درایت و هوش ایرانیان است.
زمان خان شهرکرد
یكی از تفریحات كم نظیر در این مكان زیبا كه جایگاهی برای اردوهای كشوری و آسیایی برای علاقه مندان و ورزشكاران است، ورزش هایی مهیج و تفریحاتی پر استرس از قبیل «رفتینگ» و قایق های تك نفره و دو نفره «قایقرانی در آب های خروشان» می باشد. از طرفی ماهی هایی كه دسته جمعی در آب شنا كنان رد میشوند ماهی هایی از قبیل «قزل آلای رنگین كمان» كه از معروف ترین ماهی های آب شیرین است را می شود دید. در بالا دست پل و در امتداد رودخانه «دهكده تفریحی زاگرس» به چشم می خورد دهكده ای پر از ویلا هایی با چشم انداز منحصر به فرد و امكاناتی خوب و كامل كه میشود لحظاتی زیبا را با اقامت در آنجا ثبت كرد. هرچه در امتداد این رودخانه جلوتر بروید مناطق زیبا تر و بكر تری را می توان دید و تجربه كرد و یكی دو روز خاطره انگیز را رقم زد.