×

چند روش كاربردی برای حفاظت از پول و مدارك در سفر

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۱۱
دسته بندی راهنمای سفر
چند روش كاربردی برای حفاظت از پول و مدارك در سفر
امروزه با بوجود آمد مشكلات و درگیری هایی كه در متن زندگی همه مردم ایجاد شده، سفر نیز ارزش بیشتری پیدا كرده و یكی از راهكارها برای به آرامش رسیدن هر شخصی، رو آوردن به سفر است. البته خارج از اینكه سفر داخلی باشد یا خارجی، زیارتی باشد یا سیاحتی و یا حتی مربوط به كار باشد، یك وجه اشتراك بین همه این سفرها وجود دارد، آن هم هزینه سفر است. البته هر شخصی نسبت به نوع سفر و بودجه خود، شاید بتواند با مدیریت حساب هزینه خود را كاهش دهد ولی نداشتن پول نقد و بدون هزینه سفر كردن تقریبا غیر ممكن است. امروزه در سفره های داخلی به لطف وجود كارت های بانكی و اعتباری موجود از حمل پول نقد تا حدودی جلوگیری شده، با این این حال همیشه مقداری پول نقد همراه ما در سفر وجود دارد كه البته در سفر های خارجی به دلیل شرایط خاص برای استفاده از كارت های اعتباری، این حجم پول همراه ما بیشتر و پر اهمیت تر است. شاید برای هر یك از ما پیش آمده باشد در صورتی كه در سفر مقداری پول گم كرده باشیم و یا پول مورد سرقت قرار گرفته باشد، در نتیجه برنامه سفر ما را در ادامه تحت الشعاع قرار گرفته و ذهن ما را درگیر خود کرده است. در این مقاله كاربردی راه كارهایی را به شما پیشنهاد می كنیم كه بسیار كاربردی و ساده می باشد و احتمال هرگونه اتفاق را به حداقل می رساند، پس با ما همراه باشید.
پول در سفر
كیف پول همراه ما چگونه باشد؟
اكثر دوستداران سفر به این موضوع اشاره می كنند كه كیف پول همراه ما ساده و كوچك باشد. البته این مطلب كاملا صحیح است و كیف پول های تاشو و ساده و حتی كهنه، مورد مناسبی برای حمل پول است ولی ما پیشنهاد می كنیم در صورت امكان از كیف پول استفاده نشود، وقتی كیف پول همراه باشد ناگزیر كارت ها و مدارك ما و همچنین پول های همراه ما در یك مكان جمع شده و در صورت مفقود شدن به هر دلیل، كار سختی در پیش خواهیم داشت. كیف های پول در هر صورتی كه باشند حجیم هستند و باعث برآمدگی جیب های ما و جلب توجه دیگران مخصوصا فرصت طلبان و سارقان می شوند، پول در صورتی كه از كیف پول استفاده نشود از حجم كمتری برخوردار است و به راحتی میتوان آن را مخفی كرد.
پول در سفر
از هتل ها و اقامتگاه های قانونی استفاده شود
یكی از برنامه ریزی های سفر انتخاب هتل و محل اقامت مناسب و متناسب برای سفر است. این محل بستگی به نوع سفر داخلی یا خارجی ما و اینكه چقدر شناخت از محل انتخابی و حتی نحوه رزرو هتل كه با امكانات موجود و در دسترس كنونی بیشتر مواقع از رزرو آنلاین هتل و سایت های گوناگون استفاده می كنیم. باید كاملا آگاه باشیم و هوشمندانه سفر كنیم كه اتفاقات ناگوار سفر به حداقل برسد. باید بدانیم كه فقط هزینه پایین ملاك خوبی برای انتخاب مكان مورد نظر نیست و امنیت نیز از ملاك های اساسی سفر می باشد. هتل های معتبر و اقامتگاه های معتبر و تحت نظارت در بیشتر مواقع صندوق های امانات و گاو صندوق های شخصی در اختیار مسافران می گذارند كه محل مناسبی برای نگهداری پول و مدارك در طی سفر می باشد.
پول در سفر
نگهداری پول رایج محل مورد سفر،به اندازه متعارف
سفر چه از نوع داخلی و چه از نوع خارجی تفاوتی ندارد، نگهداری حجم پول بالا در یك جیب و به نمایش گذاشتن آن، خود از دلایل تحریك سارقان و فرصت طلبان می باشد. هیچگاه حجم بالای پول و پول هایی با ارزش بالا را در مكان های عمومی از جیب خارج نكنید. همچنین در سفر های خارجی همه پول های خود را به واحد پول كشور مورد نظر تبدیل نكنید و فقط به اندازه نیاز روزمره از صرافی ها و بانك های موجود استفاده كنید.
پول در سفر
به هر غریبه ای اطمینان نكنید
در سفرهای خارجی دیده شده گاهی اوقات افراد با بهانه خوش آمد گویی سعی به برقرار كردن ارتباط با هر زبان و طریقی با مسافران می باشند و گه گاه از مسافران می خواهند که پول كشور خود را به آنها نشان دهند كه در این مواقع توجهی نكنید و بگویید كه پولی با خود ندارید. این افراد جهت یاد گرفتن محل نگهداری پول شما و سوء استفاده و تحت نظر گرفتن شما وارد عمل می شوند تا در فرصت مناسبی اقدام به این كار كنند. بد بین نباشید، ولی همیشه آماده باشید زیرا در صورت اتفاق و از دست دادن پول و مدارك قطعا به مشكل بر خواهید خورد.
پول در سفر
اطلاعات پول های همراه را داشته باشید
شماره سریال پول های همراه خود را به ویژه ارز های همراه در سفر های خارجی را داشته باشید و همیشه از مكان های قانونی ارز تهیه كنید. در صورت فقدان و یا سرقت پول های همراه با داشتن سریال روی پول به راحتی قابل پیگیری خواهد بود. شاید برای شما سوال شود چگونه؟ در زمان خرید ارز رسیدی به شما داده میشود و نشان دهنده مالكیت شما برای آن ارز و تهیه آن از محل های قانونی است.  در صورت فروش آن ارز نیز همان سریال مجددا وارد سیستم صرافی و بانك شده در نشان دهنده محل تبدیل ارز و شخصی كه آن را تبدیل كرده می باشد. در صورت فقدان می توان از مراجع قانونی پیگیری های لازم را انجام دهید.
پول در سفر
كفش ها همیشه همراهتان هستند
تعجب نكنید، شاید تا بحال به این دقت نكرده باشید كه كفش های شما مخصوصا اگر كهنه باشند، هیچوقت گم نمی شوند. همیشه همراهتان هستند، درست است از كفش های خود برای استتار پول هایتان استفاده كنید. اغلب مواقع در كف كفش های ما كفی هایی از جنس پارچه یا چرم و پلاستیك وجود دارد كه به راحتی از داخل كفش های شما جدا می شود و فضای زیر آن می توان مخفیگاهی برای اسكناس های با ارزش شما باشد. كافیست مقداری از اسكناس های خود را تا كرده و درون دستمالی پارچه ای یا یك نایلون كوچك قرار داده و زیر كفی كفش خود قرار داده تا همیشه همراهتان باشد.
پول در سفر
جیب های مخفی، راهكاری ساده برای حمل اسكناس
در برخی لباس های ورزشی و یا لباس های زیرین جیب هایی قرار داده می شود كه محل مناسبی برای اختفا پول های همراهتان می باشد و كمتر جلب توجه می كند. البته همیشه به یاد داشته باشید كه مقداری پول جهت خرج روز مره همیشه همراهتان و در دسترس باشد و الباقی پول ها را در مكان های كه گفته می شود تقسیم و مخفی كنید. البته خود شما نیز به راحتی می توانید یك جیب كوچك در زیر شلوار خود یا در آستر لباس همراه برای خود بدوزید و خیال خود را از سفر پیش رو راحت كنید.
پول در سفر
قوطی های كرم و لوازم بهداشتی
قوطی های لوازم بهداشتی همراه از جمله شامپو و حتی خمیر دندان، در صورت خالی بودن قابلیت آن را دارند كه با لوله كردن پول همراه به راحتی آنها را در دل خود جای داده و درون ساك دستی خود به راحتی در محیط های هتلی و اقامتگاه ها رها شوند. كمتر كسی به وسایل شخصی استفاده شده دست می زند و توجه می كند.
پول در سفر
كمربندهای با ارزش
قالب كمربند های موجود در بازار از دو لایه به هم چسبیده تهیه شده و به راحتی می توان از فضای بین این كمربند ها برای مخفی كردن چند اسكناس استفاده كرد، و این كمربند را جهت سفرهایمان استفاده كنیم و گاها كمربند های چارچه ای موجود در بازار می تواند كار شما را راه بیاندازد. شاید در نگاه اول این كارها كارهای پیش پا افتاده یا خنده داری باشد، ولی وقتی از این روش ها در سفر ها استفاده می كنیم و سفری بدون استرس و اتفاق را به پایان می رسانیم از این محافظه كاری خود بسیار خوشحال شده و خاطره یك سفر بدون اتفاق را تا آخر عمر در ذهن حک می کنیم.
پول در سفر
یك خودكار ساده، ناجی پول شما میشود
خودكار، یكی از وسایل همراه ما در هر مكانی با اشغال كردن جای كمی در جیب ما می باشد. این وسیله كاربردی مخصوصا در سفر می تواند محل مناسبی برای مخفی كردن یكی دو قطعه اسكناس برای دور بودن از دست سارقان باشد. لازم به یاد آوری است در صورت استفاده از این روش از خودكار های تیره رنگ كه درون آن دیده نشود استفاده كرده و همچنین از محكم بودن نقطه اتصال آن به لباس خود اطمینان حاصل كنید.
پول در سفر
قاب های محافظ گوشی همراه
گوشی های همراه موجود در بازار اكثرا با قاب های تزئینی و ضد ضربه ای همراه هستند كه گاها افراد از آنها استفاده می كنند. از طرفی همگی عادت به در دست داشتن گوشی در همه زمان ها و مخصوصا در زمان سفر و عكس برداری با آنها یا استفاده جهت مسیر یابی داشته كه این خود باعث می شود كمتر كسی گوشی خود را از خود دور كند. فضای داخلی قاب كه گوشی درون آن قرار می گیرد از دیگر محل هایی است كه می توان از آن برای مخفی كردن اسكناس به ویژه دلار (به دلیل ابعاد كوچك آن) استفاده كرد.