لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> حمل و نقل >> سفر با هواپیما و رازهایی که نمی دانید
سفر با هواپیما و رازهایی که نمی دانید

سفر با هواپیما و رازهایی که نمی دانید

اگر شما هفته ای یک بار و یا حتّی سالی یک بار به مسافرت می روید بعد از رزرو انلاین هتل و انتخاب پرواز، به احتمال زیاد بعضی چیزهایی هستند که هنوز در مورد پرواز کردن نمی دانید. از قوانین عجیب امنیتی گرفته تا اگر کسی در هواپیما بمیرد چه اتّفاقی می افتد. چیزی که روشن است، وجود جنبه های پنهان فراوانی، در زندگی میان ابرهاست.

در این جا چند مورد از این اسرار مربوط به سفرهای هوایی را از زبان مهمانداران پرواز، خلبان ها و متخصصان این صنعت گرد آوری کرده ایم.

1 – ماسک اکسیژن اضطراری فقط 15 دقیقه دوام می آورد
طبق گفته ی خبر گذاری هافینگتون، ماسک های مخصوص اورژانسی اکسیژن درون هواپیماها فقط برای 12 تا 15 دقیقه پمپاژ طرّاحی شده اند.
مسئله ی مهم این است که اصلاً جای نگرانی وجود ندارد، چرا که خلبان ها در زمان بسیار کوتاه تری هواپیما را به ارتفاع مناسب می رسانند.

کاری که شما باید بکنید این است که هر چه زودتر ماسک را بر روی بینی و دهان خود قرار دهید، چرا که در عرض 30 ثانیه، ریسک بیهوش شدن شما بخاطر افت فشار کابین به سطوح نا مناسب، بسیار بالا تر می رود.

2 – زنگ هایی که در هنگام پرواز می شنوید در واقع کد های مخفی هستند

متأسفانه این کد های مخفی نشانگر پیام های هیجان انگیز و جالبی نیستند. بر اساس گفته های شرکت هواپیمایی ” کوانتاس ( Quantas ) “، معمولاً کل خدمه ی پرواز از یک سیستم زنگی برای ارتباط در تمام کابین های هواپیما استفاده می کنند. این پیام های زنگی ممکن است در مورد هر چیزی باشند، از تعداد اسنک های باقی مانده گرفته تا تلاطم های هوایی کشف شده در مسیر پرواز. در موارد نادری هم زنگ ها خبر از پیش آمدن یک وضعیت اورژانسی در اتاق خلبان و یا تغییر یافتن مسیر می دهند.
dying on plane

3 – از نظر قانونی مردن در هواپیما غیر ممکن است
با اینکه کارکنان هواپیما آموزش های لازم امداد های اولّیه را دیده اند و حتّی بعضی از آن ها صلاحیت هوش آوری را هم دارند، امّا در بیشتر پرواز ها کسی که واجد شرایط برای اعلام زمان مرگ باشد وجود ندارد.

طبق گفته ی بی بی سی ، این به آن معناست که قانوناً، چیزی به اسم مرگ در حین پرواز وجود ندارد و مرگ یک شخص تنها بعد از فرود هواپیما اعلام و ثبت می گردد.

4 – ولی اگر کسی بمیرد، به احتمال زیاد در صندلی اش نگاه داشته می شود
اگر کسی در حین پرواز جان خود را از دست بدهد، در بیشتر هواپیما ها جایی مخصوص برای نگهداری او تا پایان پرواز وجود ندارد.

طبق گفته ی بی بی سی، در اکثریت مواقع، اگر ردیفی از صندلی های خالی وجود نداشته باشد که بتوان بدن او را بر روی آنان خواباند، مسافر فوت شده در صندلی خودش بسته می شود و با یک پتو پوشانده می شود.
1683186900 64 سفر با هواپیما و رازهایی که نمی دانید

5 – قفل دستشویی های هواپیما از خارج هم باز می شود
سرویس های بهداشتی هواپیما ها فقط یک حریم خصوصی خیالی را برای شما فراهم می کنند. طبق گفته ی نشریه ” Life Hacker ” شما در واقع می توانید در آن را از خارج به وسیله ی یک مکانیزم که در زیر علامت ” سیگار کشیدن ممنوع ” قرار دارد باز کنید.

با این که وجود چنین چیزی ممکن است عجیب بنظر برسد، در های سرویس ها به خاطر دلایل امنیتی این چنین هستند.
never touch water

6 – شما اصلاً نباید به آب داخل هواپیما حتّی دست بزنید
شما حتّی اگر نسبت به آن چه می خورید و می نوشید وسواس ندارید، بهتر از قبل از سفارش چای و یا قهوه در هواپیما فکر های خودتان را کرده باشید.
طبق آزمایش های انجام شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست در سال های 2004 و 2012، از هر ده هواپیما، آب آشامیدنی یکی دارای سطح بالایی از کولیفورم است. کولیفورم یک نوع باکتری خطرناک است که در مدفوع انسان به میزان زیادی وجود دارد.
با اینکه کولیفورم به تنهایی آن چنان خطرناک نیست ولی معمولاً نشانی از وجود دیگر میکرو اورگانیسم های خطرناک، مانند ای کولای است.

با اینکه طبق دستور سازمان حفاظت محیط زیست هر هواپیما باید هر سال منابع آب خود را تست کند، ولی اگر از مهمانداران بپرسید به شما خواهند گفت که به هر قیمتی که شده از آب داخل هواپیما دوری کنید.
dimming-cabin-lights

7 – کم کردن روشنایی چراغ ها برای آماده سازی چشم های شما برای یک تخلیه ی بالقوه است

خیر، خدمه نور را در زمان شروع پرواز برای کمک به خواب شما کم نمی کنند. طبق گفته ی خبرگزاری ” کنده ناست ترولر ( Conde Nast Traveler ) “، دلیل اصلی انجام این کار این است که در صورت بروز هر مشکلی در حین از زمین برخاستن هواپیما و یا فرود آن، چشم های شما به تاریکی عادت داشته باشند.

flight

8 – تا در های هواپیما بسته نشوند، مهمانداران هواپیما حقوقی دریافت نمی کنند
طبق گفته های مجله ی اینترنتی ” The Points Guy “، مهماندارانی که به صورت ساعتی حقوق دریافت می کنند، تا در های هواپیما بسته نشوند، شیفت کاری برایشان حساب نمی شود. به طور مشابه، بعد از پایان سفر و باز شدن در های هواپیما، کار آن ها دیگر تمام شده به حساب می آید.
بلی ، درست است. تمام زمانی که مهمانداران صرف آماده سازی هواپیما، سوار کردن مسافران، انجام بررسی های امنیتی و خارج کردن مهمانان می کنند بدون حقوق است.

بسیاری از خطوط هوایی اروپا برای جبران این بخش از یک سیستم پرداختی خاص استفاده می کنند و بیشتر کادر پرواز مبلغی را که مالیات به آن تعلّق نمی گیرد دریافت می کنند تا به تأمین مخارج آن ها در دورانی که کار نمی کنند کمک کند.
sodaa

9 – شما می توانید یک قوطی کامل نوشابه را از خدمه درخواست کنید

بعضی خطوط هوایی نوشابه و یا آبمیوه را با ریختن آن در لیوان های کوچک پلاستیکی سرو می کنند، ولی طبق گفته ی خبرگزاری هافینگتون، بیشتر مواقع شما می توانید درخواست کنید که کل قوطی را به شما بدهند. از هر ده بار، نه بار آن ها بدون دریافت هیچ مبلغ اضافی قبول خواهند کرد.
capitan

10 – خلبان هواپیما دارای قدرت و اختیار قابل توجّهی است
طبق بررسی های خبرگزاری ” Think Aviation ” ، قوانین فدرال حاکم به خلبان حاضر در هواپیما، در زمان بسته بودن در های آن قدرت تقریباً مطلق می دهد.

محدود کردن مسافران از انجام هر کاری، گرفتن وصیت، جریمه کردن، جلوگیری از ورود مسافرانی که مریض به نظر می رسند، همه در محدوده ی اختیارات یک خلبان قرار دارند. به زبان دیگر، یک خلبان قدرت مطلقه ی هواپیما است وهر چه بگوید باید انجام شود .
pass

11 – مدرک گذرنامه ی شما پر از اطلاعات مخفی است.
ممکن است در نگاه اوّل بیشتر آنچه که بر روی گذرنامه شما نوشته شده باشد برای شما بی معنی به نظر برسد، امّا بهتر است بدانید که در واقعیت پر از اطلاعات جالب و حتّی حیاتی و حساس شماست.
دو حرف قبل از شماره ی پرواز به خط هواپیمایی آن اشاره می کند. بخش عددی کد پرواز شما در واقع نشانه ای از جهت هایی می باشد که قرار است پرواز کنید. طبق گفته ی سایت ” Gizmodo “، شماره های فرد رو به جنوب و شماره های زوج رو به غرب پرواز می کنند.

در ضمن، بخش شش حرفی کد پرواز به سابقه ی رزرو هواپیمای شما و یا به نام مسافر ثبت شده اشاره دارد. در واقع می شود وقتی آنلاین هستید با استفاده از همین کد کوچک، تمامی اطلاعات خود اعم از مقصدتان، سنتان و یا اطلاعات حساب بانکیتان را پیدا کرد.

dirty table

12 – سینی های هواپیما کثیف ترین وسایل داخل آن هستند
میز سینی رو به روی صندلی شما به احتمال فراوان از آلوده ترین چیز هایی است که دارید با آن سفر می کنید. سارا کیگل که یک مهماندار فعّال می باشد به خبر گزاری هافینگتون گفت: ” آن ها روزی یک بار تمیز می شوند، معمولاً وقتی که هواپیما شب در داخل فرودگاه می ماند.”
مهمانداران هواپیما پیشنهاد می کنند که با خود دستمال های ضد عفونی کننده همراه بیاورید و میز خود را تمیز کنید، چرا که مسافران قبل از شما همه کار بر روی آن ها کرده اند، از عوض کردن پوشک بچه گرفته تا ریزش غیر ارادی آب دهان.

بعضی وقت ها زیاد دانستن در مورد یک چیزی می تواند ترسناک باشد!
flight

13 – کادر پرواز در زمان مرخصی به خوشگذرانی نمی پردازند
قوانین فدرال کادر پرواز را از مصرف نوشیدنی های الکلی تا هشت ساعت قبل از پرواز منع کرده است. قوانین شرکت ها و خطوط هواپیمایی معمولاً حتّی از این ها هم سخت گیرانه تر است.
بیشتر اعضای تیم پرواز بعد از اتمام شیفت، فقط مقداری غذا تهیّه می کنند و بعد می خوابند، چرا که جریمه ی مست بودن در کار بسیار شدید است.

مهماندار سابق، شان کتلین به ” نیویورک پست ( New York Post ) ” گفت:” ممکن شما خود را به پرواز برسانید و مأموری را آن جا می بینید که تست الکل تنفسی و یا مواد مخدر می گیرد، هیچ کس با این قوانین شوخی نمی کند.”
deliver baby

14 – خدمه ی پرواز شما می توانند در پرواز، عمل زایمانتان را کامل انجام دهند
مهمانداران هواپیما فقط گارسون های هوایی نیستند، بلکه بسیار توانمند و تحصیل کرده هستند. دوره های آموزشی آن ها مجموعه ی عظیمی از معلومات خاص و فوت و فن های امنیتی و فنی را در خود جای داده است.

مهماندار هواپیما ، کری ترِی ، در مصاحبه ای به وبسایت ” The Points Guy ” گفت:” آزمون های عملی دوران آموزشی ما شامل: یادگیری چگونه خاموش کردن آتش به وسیله شبیه سازی، تشخیص بسیاری بیماری ها، گچ گرفتن اعضای شکسته بدن، بند آوردن خون ریزی از بینی، استفاده از CPR و به دنیا آوردن نوزاد می شود.”
succeed

15 – قبول شدن در بعضی دوره های آموزشی مهمانداری از قبول شدن در برترین دانشگاه های جهان هم سخت تر است
بیشتر مردم نمی دانند که تبدیل به یک مهماندار رسمی شدن چقدر سخت است.
دوره های آموزشی مهمانداری شرکت هواپیمایی دلتا ” Delta “، به دلیل پذیرش بسیار سختگیرانه ی خود مشهور است.
در سال 2016، فقط یک درصد از متقاضیان دوره های دلتا قبول شدند! در همین سال، درصد پذیرش دانشگاه هاروارد 5.2 درصد بوده است!

شش نکته برای سفر ماه عسل در نوروز 98
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر