لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> طبیعت >> جاده های فوق العاده در ایالت آمریکا
جاده های  فوق العاده  در ایالت آمریکا

جاده های فوق العاده در ایالت آمریکا

گردشگران تا در بزرگترین و متنوع ترین جاده ها رانندگی نکنند نمی توانند وسعت این زیبایی ها و بزرگی جاده ها را تصور کنند. ایالت اوهایو به تنهایی سی و چهارمین ایالت بزرگ آمریکا محسوب می شود که از کشوری مانند ایرلند چندین برابر بزرگ تر می باشد. ایالت جورجیا تنها 5 منطقه مجزا دارد که از کوهستان آبی تا اقیانوس اطلس وسعت دارد و با 6 ساعت رانندگی می توان از این استان بازدید کرد. ایالت تگزاس کلی تفاوت دارد که با رزرو هتل و ورود به آن تصور خواهید کرد که وارد یک کشوری دیگر شده اید. اگر به سرعت از شهر تکسارکنا در شمال شرق تگزاس به سوی ال پاسو، ششمین شهر بزرگ تگزاس حرکت کنید تقریبا در طول 12 ساعت از این ایالت گذر خواهید کرد. با دیدن مناظر و شکوه این مناطق مانند دیگر امریکایی ها از طبیعت لذت خواهید برد.

طبیعت متنوع، زیبایی خاصی دارد و مناظر باشکوه، سفر در جاده های طولانی را خوشایند و لذت بخش می کند ( می توان این ایده را در راننده هایی که زندگی را در جاده ها سپری می کنند نیز دید). پیچ های تند منحنی شکل در بزرگراه پایکز پیک کلورادو یکی از بزرگ ترین جاده های آسفالتی است که از کاسکد کلورادو تا قله ی پایک در شهر ال پاسو امتداد دارد. این جاده ی آسفالته از شیب و سرازیری های کوهستان عبور می کند. دره ی آتش نوادا دنیایی از جلوه های ویژه با رنگ قرمز آتشی دارد. با ادامه رانندگی به سوی غرب کلورادو ، گردشگران می توانند روز را در میان بیشه ی می یور با غروب سرخ سپری کنند و یا در ونیز، بهترین ساحل کالیفرنیا چشم به غروب آفتاب بدوزند. در این جاده های طولانی مثل جاده ی ساحلی اقیانوس آرام، گردشگران نیازی به پارک ماشین جهت تماشای منظره ندارند. جهانگردان بهتر است که در هر یک از این ایالت های بزرگ و زیبا، دل را به جاده زده و از مناظر لذت ببرند.

1 – ایالت آلاباما : بزرگراه شماره 78

بزرگراه 78 گردشگران را از طریق بخش آلاباما به کوهستان آپالاچین می رساند و سپس با عبور از مناظر جنگل‌ های ملی تالادگا (Talladega National Forest) از سفر لذت می برند همه این مناظر در یک جاده دو طرفه با راه آسفالته قرار دارند.

Alaska: Haines Highway

2 – آلاسکا : بزرگراه هینز

جاده و یا تاریخ و گذشته ی افسانه ای آلاسکا موجب محبوبیت بزرگراه هینز نیستند زیبایی طبیعت به وفور در این ایالت به چشم می خورد. گفتنی است که فرصت های تماشا و لذت از حیات وحش در اطراف هینز، این بزرگراه را متمایز کرده است. همچنین به این مکان دره ی عقاب ها نیز می گویند. این محیط خانه و محل گردهمایی عقاب های پر سفید نیز می باشد.

Arizona: Highway 179

3 – آریزونا: بزرگراه شماره 179

مسیر شماره 66 را نمی توان در ایالت آریزونا نادیده گرفت این مسیر و بزرگراه در آریزونا، جایگاه و منزل نماد های مختلف می باشد. از سدونا که خارج شویم می توان صحنه های خوش منظر در اطراف جاده اصلی را دید که از سنگهای سرخ و شکل گیری ظاهر زیبای سنگ ها تا خانه های صخره مانند آمریکایی های بومی و دشت را می توان در این مسیر ها مشاهده کرد.

1683383899 214 جاده های فوق العاده در ایالت آمریکا

4 – ایالت آرکانزاس : جاده ی تماشایی تالیمنا

جاده ی تالیمنا در ایالت آرکانزاس به تنهایی 54 مایل مسافت دارد و گفتنی است که تقریبا 50 مایل این مسیر کاملا با دیدنی های با شکوه و بینظیری پوشیده شده است. و مسیر های پر پیچ و خم که مردم برای تفریح صدها مایل را رانندگی می کنند تا از این جاده لذت ببرند.
California: Pacific Coast Highway
5 – ایالت کالیفرنیا : بزرگراه اقیانوس آرام
بزرگراه اقیانوس آرام یکی از معروف ترین و دیدنی ترین جاده ها در کشور آمریکا می باشد. و با گوشه کنار های تفریحی فراوان در طول مسیر کم تر کسی وجود دارد که از این مقصد عبور کند و در خوشی های این مکان غرق نشود.
Colorado: Pikes Peak

6 – ایالت کلورادو : پایکز پیک

چشم انداز جاده ای در کلورادو کم نیست ولی وجود مسیر پر از پیچ گسترده و آسفالته در پایه کوهستان پایکز پیک در سراسر آمریکا نمونه دیگری ندارد. رسیدن به ابرها در بالای جاده آرزوی گردشگران زیادی بوده است.

Connecticut: State Route 197

7 – ايالت كنكتيكوت : مسیر ایالتی شماره 197

هر مایلی که از جاده گذر کنید چند قدم بیشتر با تپه های جنگلی فاصله ندارید که در سراسر جاده پهن شده اند و با این مسیر از شهر عجیب و کوچکی عبور می کنید که کاملا شبیه شهر کوچک نیوانگلند می باشد.


8 – ایالت دلاویر : بزرگراه کینت پایک Delaware: Kennett Pike

دلاویر در حقیقت یک ایالت بزرگ محسوب نمی شود اما در این مسیر 12 مایلی که در امتداد بزرگراه 52 قرار دارد ثروت عظیم طبیعی نهفته است. انبوهی از تپه های زیبا، پل های کلاسیک، موزه ها و بسیاری از شهرک های فوق العاده زیبا را در این مسیر می توان یافت.

Florida: Seven Mile Bridge

9 – ایالت فلوریدا : پل هفت مایلی

دریای بیکران آبی که در سراسر پل هفت مایلی به چشم می خورد شاید پس از مدتی تماشا تکراری بنظر برسد ولی نباید فراموش کنید که در حال گذر از طولانی ترین پل جهان هستید.

Georgia State Route 197

10 – ایالت جورجیا: مسیر ایالتی 197

جنگل ملی Chattahoochee-Oconee در شمال جورجیا قرار دارد. این منطقه دیدنی با دریاچه ها، رودخانه ها و آبشارهای زیبا، محل خوبی برای لذت از طبیعت می باشد. هنگام عبور از این مسیر بهتر است که از ماشین پیاده شوید و این منظره ی شگفت انگیز را تماشا کنید.
Hawaii Hana Highway

11 – هاوایی : بزرگراه هانا

این مسیر سرتاسر پوشیده از جنگل های سبز است. هاوایی از لحاظ طبیعت چیزی کم ندارد. بزرگراه هانا با 52 مایل گستردگی در مسیر پیچ دار و آسفالته است که رانندگی با 30 مایل در ساعت گزینه مناسبی برای لذت از این طبیعت خواهد بود. داشتن عکس های یادگاری در طول مسیر را نباید از دست دهید.
Idaho: Swan Falls Road, Western Heritage Historic Byway

12 – ایالت آیداهو: جاده سوان فالز، دورنمای تاریخی از میراث غربی : Swan Falls Road

این جاده مناسب افرادی است که علاقه زیادی به تماشای پرندگان بزرگ شکاری دارند و یا افرادی که رانندگی در جاده های باریک و پیچ دار یا شیب های باریک بین دو کوه را دوست دارند، نباید آیداهو را از قلم بیاندازند. دلایل زیادی برای گردشگران در انتخاب این ایالت وجود دارد.
Illinois: Grandview Drive

13 – ايالت ايلينوى: جاده گرند ویو Grandview Drive

گرند ویو جاده ای نسبتا کوتاه است ولی در امتداد آن بهترین خانه های ایالت و مناظر بی نظیری از رودخانه ايلينوى را می توان تماشا کرد. تئودور روزولت در سال 1910 این مسیر را بهترین جاده جهان معرفی کرد که گرند ویو در واقع این قابلیت را نیز دارد.
Indiana: Ohio River Scenic Byway

14 – ایالت ایندیانا : مسیر خوش منظره ی رودخانه ی اوهیو Ohio River Scenic Byway

مسیر خوش منظره ی رودخانه ی اوهیو 303 مایل از طبیعت و بوته های انگور را در خود جای داده است. گردشگران در طی این مسیر از شهرهای تاریخی مانند مادیسون و نیز از خیابان های باستانی و هنرمندانه عبور می کنند. همچنین مسافران می توانند گودال های سنگ آهکی، آبشار و دربندهای سنگی را در پارک ایالتی کلیفتی فالز تماشا کنند و یا به سوی کارخانه شراب سازی حرکت کرده و تا زمان مناسب برای رانندگی صبر کنند.
Iowa Loess Hills Trail

15 – آیووا – lowa: راه باریک تپه های بادی

تپه های بادی زیادی در آیووا وجود دارند که هریک از این تپه ها در واقع از گل و لای شکل گرفته اند. بدین معنی که هر چقدر در سراسر ایالت به جلو پیش بروید توپوگرافی یا عوارض طبیعی زمین در شکل های جالب تری خواهید دید. علاوه بر این موارد آیووا، دارای گیاهان متنوعی می باشد که وجود این گیاهان منجر به ایجاد صحنه های دیدنی و جذابی در کنار آبشارها شده است. این طبیعت بکر به عنوان نشانه طبیعت ملی شناخته می شود.
Kansas Route 66

16 – ایالت کانزاس : مسیر شماره 66

مسیر اصلی از گوشه ی کوچکی از کانزاس عبور می کند اما همین مقدار کوچک نیز برای لذت از زیبایی های کانزاس کافی است. ما بین چشمه های گالنا و بکستر اسپرینگز ( Baxter Springs) میتوانید بخش زیادی از خونگرمی و لطف میزبان های امریکایی در مسیر 66 را تجربه کنید. در حقیقت کانزاس نمی خواهد که خاطرات خوب را فراموش کنید.
Kentucky Route 77
17 – ایالت کنتاکی : مسیر شماره 77
این مسیر گردشگران را به سوی تونل نادا هدایت می کند. این تونل نام خود را از یک شهر جنگلی در همین حوالی گرفته است. ورودی دره ی تنگ در رودخانه قرمز می باشد که به دلیل جذابیت فراوان تحت اداره و ثبت چند قلمرو دولتی می باشد.

18 – ایالت لوئیزیانا: جاده 90 امریکا

مسیر شماره 90، خط ممتد لوئیزیانا از مرز تگزاس آغاز شده ، از رودخانه ی سابین گذشته و به قله ی جنوبی ایالت می رسد. در حدود 297.6 مایلی این مسیر، در درون مرزها از شیب کاسته می شود. گفتنی است که این مسیر از شهر های تاریخی همچون رودخانه چارلز، شهر مورگان و نیو اورلان می گذرد. در طول مسیر مسافران می توانند از سرزمین های باتلاقی، چمن های طولانی و غذاهای متنوع و خوشمزه لذت ببرند.
Maine Park Loop Road, Acadia National Park

19 – ایالت مین : پارک ملی آکادیا ( Acadia National Park)

مسیر حلقه مانند در پارک ملی آکادیا یکی از بهترین ها و زیباترین های شهر بشمار می رود ولی با آسفالت خیابان در آمیخته شده است. گردشگران می توانند در طول مسیر از ریزش آبشارهای زیبا و شگفت انگیز لذت ببرند.
Maryland Chesapeake Country Scenic Byway

20 – ایالت مریلند: مسیر خوش منظره ی ناحیه بای وی چزاپیک

مسیر خوش منظره ی ناحیه ی چزاپیک یک تور فرهنگی دارد که در میان مکان های تاریخی ملی از کاخ های قرن هجدهم و مکان های مهمانی چای تا کاشت گیاهان سابق را در بر می گیرد.
Massachusetts Mohawk Trail

21 – ایالت ماساچوست : مسیر موهاک Mohawk Trail

علیرغم وجود تصاویر محسور کننده ای از آتش زنه های متعلق به سال های 1980، مسیر موهاک بیش از یک قرن است که به عنوان یکی از مسیر های خوش منظره در سراسر شمال شرق آمریکا شناخته می شود. این محدوده حدود هزار سال پیش توسط امریکایی های بومی و مهاجرین اولیه استفاده می شده است. از تاریخ این مکان لذت ببرید.
Michigan Woodward Avenue

22 – ایالت میشیگان : خیابان خیابان وود وارد Woodward Avenue

خیابان وودوارد دیترویت در میشیگان ارزش بیش تری از یک مسیر تفریحی دارد و در فرهنگ امریکا و تاریخ اقتصاد این کشور تاثیر زیادی داشته است. هر ساله بیش از چهل هزار از بهترین ماشین های جهان به سوی خیابان وودوارد حرکت می کنند تا در مسابقه شونزده مایلی شرکت کنند و ساخت اتومبیل را با این مسابقات جشن گرفته و برای امورات خیریه پول جمع می کنند. بیش از یک میلیون نفر فقط برای تماشای مسابقات به وودوارد سفر می کنند.

بزرگترین وعده های غذایی در سراسر آمریکا که با خوردن آن ها نیاز به کمربند بزرگتر دارید
ادامه مطلب

3.9/5 - (7 امتیاز)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر