×

اكوادور كجاست؟

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۷/۳
دسته بندی جهانگردی
اكوادور كجاست؟
در آمریکای جنوبی درست آن طرف دنیا کشور هایی قرار دارند که با طبیعت منحصربفرد و خیره کننده، تمدن و تاریخی عظیم و پر افتخار، فرهنگ بومی جذاب و بدیع و تفریحات هیجان انگیز تبدیل به مقاصدی مطبوع و دلچسب برای گردشگرانی شده است که از هر قشر و با هر علاقمندی در این قاره قدم می گذارند. این بار در ادامه سلسله سفرهایمان در قاره آمریکای جنوبی سری به کشور اکوادور می زنیم. کشوری که شاید کمتر شناخته شده باشد اما مطمئن باشید با جذابیت هایش همه ما را متحیر خواهد کرد. اگر مشتاق هستید بدانید اکوادور کجاست و یا از آن دست افرادی هستید که قصدشان از آشنایی با اکوادور مهاجرت به این کشور است، با ایران هتل آنلاین متخصص در رزرو هتل های ایران در این سفر همراه باشید.
ecuador 
اکوادور
در همسایگی پرو، کلمبیا و اقیانوس آرام کشور اکوادور قرار دارد. کشوری که مردمانش به زبان اسپانیولی صحبت کرده و سال ها قبل بخشی از امپراطوری بزرگ و قدرتمند اینکاها بوده و بعد به سیاق سرنوشت کشورهای همسایه اش سال ها مستعمره اسپانیا بوده و هنوز هم آثار استعمار در رگ و پی آن دیده می شود. اقیانوس آرام در غرب اکوادور خطی ساحلی و طولانی را ایجاد و کوه های آند از شمال تا جنوب کشور همچون دژی صف آرایی کرده است.
ecuador
شرق اکوادور در پوششی از جنگل های آمازون است که نیمی از مساحت کشور را در برگرفته اند. کشور پرنده کودن آبی که همسایگی اقیانوس آرام و هم نشینی کوه های آند و جنگل های آمازون اقلیم های متعددی را در این سرزمین گرد هم آورده و در کنار یادگار اینکاها، بازارهای سنتی و هزار رنگ، آتشفشان های فعال و خشمگین، حیات وحش منحصر بفرد، سواحل جذاب و طولانی، آبشارها و چشمه های آب گرم و بسیاری جذابیت های دیگر سرزمینی یگانه پدید آورده است. سفرمان را از چند شهر مشهور اکوادور آغاز کرده و سپس سری به جذابیت های گردشگری طبیعی و غیر طبیعی آن می زنیم.
ecuador
کیتو پایتخت بلند نشین
شهر کیتو پایتختی پرهیجان که با ارتفاعی 2800 متری از سطح دریا بلندترین پایتخت جهان است و در نزدیکی یکی از فعال ترین کوه های آتشفشانی آند جا خوش کرده است. شاید این هم نشینی عجیب باشد اما به دلیل اقلیم خاص اکوادور شهرهای دیگری هم در نزدیکی کوه های آتشفشانی استقرار دارند. اگر گشتی در کیتو بزنید رنگ و بوی استعمار را بر در و دیوار کلیساهای کاتولیک خواهید دید که در گوشه گوشه شهر به چشم می خورند.
ecuador
اولین بازدید ما از کاخ کاروندولت است. کاخ که محل استقرار دولت اکوادور نیز هست در میدانی تاریخی و قدیمی شهر که پلازا د ایندی پندنسیا نامیده می شود قرار گرفته است. این جا قلب شهر کیتوست، اطراف میدان پر از مراکز خرید و رستوران ها و کافه هاست که شور و شوق عجیبی به رگ های شهر تزریق می کند. بسیاری از اجتماعات اهالی کیتو در همین میدان انجام می شود. اگر از معماری و زیبایی کاخ لذت برده اید به سمت باسیلیکا حرکت می کنیم. قبل از رسیدن به مقصد باید بگویم اکوادور پر از داستان ها و افسانه های جذاب است که شنیدنشان جذابیت سفر را دو برابر می کند.
باسیلیکا
باسیلیکا ساختمانی است با معماری اسپانیولی چشم نواز که جزو قدیمی ترین ساختمان های شهر است. نکته جالب این جاست که این ساختمان همیشه نیمه کاره است چرا که اهالی کیتو معتقدند با پایان ساخت آن کار دنیا نیز به اتمام خواهد رسید.
ecuador
داستان جذاب دیگر مربوط به نماد شهر کیتوست، مجسمه ای غول پیکر که ویرجین نامیده می شودو صورت آن رو به شمال است. مردمان کیتو اعتقاد دارند که رو به شمال بودن صورت این مجشمه نوید رونق و آبادانی بخش شمالی است و قرار گرفتن پشت مجشمه به سوی جنوب نوید تقسیم ثروت مابین شمال و جنوب است. حرکتمان را ادامه داده و به سمت کلیسای جامع و مشهور کیتو حرکت می کنیم. آنچه از دور پیداست ساختمانی با سنگ های سفید رنگ است که دو برج ناقوس هیبتی خاص به آن بخشیده اند.
کلیسا کیتو
باید بدانید این کلیسا شهره به سبک معماری باروک است و در میدان سنت فرانسیس قرار دارد. این مجموعه بزرگ متشکل از سه کلیسا و چندین راهروی سرپوشیده، کتابخانه ای عظیم با هزاران جلد کتاب و مدارک تاریخی و یک گالری آثار مذهبی و هنری است که گنجینه ای از آثار را در خود جای داده است. این کلیسا قدیمی ترین کلیسای شهر است که سال ها قبل از یک زلزله ویران گر جان سالم بدر برده است.
ecuador
کلیسا در نهایت زیبایی است، ایوان های حکاکی شده که شما را تا رسیدن به کلیسای اصلی همراهی می کنند. کلیسای اصلی حیرت آور است و نگاهتان را میخکوب خواهد کرد. کلیسا یکپارچه طلاکوب است با نقاشی های زیبا و نقوش حیرت انگیزی که برای لحظاتی شما را در خود غرق می کند و خورشیدی که از اینکاهای خورشیدپرست به یادگار مانده است. این کلیسا در تمام جهان بی نظیر است. گشت و گذار در کلیسا آنقدر هیجان انگیز است که مطمئنا سر ذوق آمده اید. بیایید گشتی در شهر بزنیم کیتو یک شهر اکوادوری تمام عیار است که رنگ و بوی زندگی بومیان در کوچه پس کوچه هایش به مشام می رسد.
گوایاکیل
گوایاکیل، ورود به اقیانوس آرام
اینجا پرجمعیت ترین شهر اکوادور است. شهری که در همسایگی اقیانوس آرام است و تنها راه رسیدن به مجموعه نوزده جزیره اسرار آمیز اقیانوس آرام است. یک مسیر پیاده روی نسبتا طولانی در امتداد رودخانه گویاس که امتداد خط ساحلی سیمون بولیوار است محله هایی پر از خانه های رنگی، کافه ها و گالری های هنری و کلیسای بزرگ شهر است که یک زندگی سر تا پا اکوادوری را برای شما ترسیم می کنند.
ecuador
این مسیر مشهورترین قسمت شهر گوایاکیل است که در نهایت به یک فانوس دریایی ختم می شود. حالا شهر زیر پای شماست با نمایی زیبا که شما را عاشق این شهر بندری می کند. قایق سواری در گوایاکیل و یا بازدید از موزه هنر و یا موزه انسان شناسی در کنار سر زدن به پارک تاریخی شهر که پر از ساختمان های زیبا و قدیمی است از دیگر تفریحات این شهر است.
کوئنکا
کوئنکا، ردپای اینکاها
سومین شهر بزرگ اکوادور شهری آرام و محبوب است، باکوچه هایی سنگ فرش و باریک که در دو طرف آن خانه هایی با بالکن های کوچک و گل کاری شده دل شما را خواهد برد. اینجا شهر خانه ها و کلیساهای سفید است که انواع جشن های محلی در آن برگزار می شود.

کوئنکا شهری است که می توانید رد پای اینکاها را در ویرانه های باستانی اش پیدا کنید و فرهنگ سراسر رنگ اکوادور را در آن درک کنید. گشت و گذار در این شهر با بازدید از کلیسای مرمر کامل می شود.
اوتاوالو
اوتاوالو؛ خرید در کوهستان
اوتاوالو شهری است که هر گردشگری به شما پیشنهاد می کند حتما سری به آن بزنید. شهرت این شهر به بازارهای رنگارنگ مردم بومی است که هر هفته در کوهستان آند برپا می شود.
اوتاوالو
اینجا همه چیز اکوادوری است، پارچه های دستبافت، جواهرات دست ساز، محصولات چرمی و رمدمان بومی که هنوز به سبک و سیاق اجدادشان لباس سنتی اکوادوری را بر تن می کنند، لباسی که آمیزه ای جذاب از رنگ هاست و زیبایی خاصی به این بازار محلی می دهد. حتما اینکاها را به خاطر دارید باید بگویم این بازار قدمتی بسیار بیشتر از اینکاها دارد پس شما قدم در یک بازار تاریخی گذاشته اید که همه چیز در آن شادی آور است.
بانوس
بانوس د آگوا
لا به لای کوه های آند در میان جنگل های گرمسیری آمازون شهر کوچک بانوس د آگوا قرار دارد. این شهر کوچک به چشمه های آب گرم مفید و پر از مواد معدنی و آبشارهای سحر انگیز مثل آبشار مهیج پایلون دیابلو شهره است. این شهر کوچک هر گردشگری را حیرت زده می کند. بسیاری از مردم برای دوچرخه سواری در مسیرهای زیبای آن و یا تجربه یک کوهنوردی جذاب به این نقطه سفر می کنند.
بانوس
رفتینگ در رودخانه های خروشان، قایق سواری، زیپ لاین هیجان انگیز و مشهور شهر، بانچی چامپینگ آن هم از روی یک پل چوبی، زیپ لاین از روی آبشارها، تله کابین سواری بر روی یک دره عمیق و تماشای آبشارهای مشهور و زیبای این شهر کوچک از دیگر تفریحات مورد علاقه مردم در این ناحیه است. کوچک بودن این شهر چیزی از اهمیت آن و وسعت زیبایی هایش نمی کاهد، این شهر کوچک اوج تجربه هیجان در اکوادور است. اگر به این شهر سفر کردید حتما سری به کلیسای ساخته شده از سنگ های آتشفشانی بزنید و مجسمه بزرگ مریم مقدس را از نزدیک ببینیدو جالب است بدانید این مجسمه نزد مردم منطقه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، و البته حتما طوطی معروف این منطقه را هم از نزدیک ببینید. اگر به دنبال سوغاتی و یا یادگاری هستید آبنبات خوشمزه این شهر در کنار مجسمه های چوبی آن بهترین گزینه است.

تجربه یک رویای پرهیجان در بانوس
مردی که نگهبان یک آتشفشان می شود و تک و تنها بر روی قله یک کوه زندگی می کرده است، خانه ای درختی برای خود ساخته و برای فرزندانی که هفته ای یکبار برای دیدنش به کوهستان می آمدند تابی در قله علم می کند. تابی که از روی قله پرواز کرده و زیر پایش دره ای بسیار عمیق قرار دارد. این داستان تولد یک تاب هیجان انگیز است که شما را تا مرز بی هوشی پیش می برد. خانواده سانچز حالا سال هاست بر روی قله میزبان گردشگران بسیاری هستند، اگر سری به قله زدید حتما در دفتر یادبود آن یادگاری باقی بگذارید.

تنا با طعم دارچین
تنا به پایتخت دارچین اکوادور شهره است. این شهر هم در بطن جنگل های آمازون قرار دارد، بنابراین مکان مناسبی برای شروع یک آمازون گردی به یاد ماندنی است. رفتینگ روی رودخانه خروشان، قایق سواری و کایاک سواری آن هم بر روی رودخانه ای که مستقیما به آمازون می ریزد. رودخانه ناپو نبض شهر تناست، می توانید بر روی پلی که روی رودخانه ساخته شده بروید و از دیدن منظره شهر و طبیعت زیبایش نهایت لذت را ببرید.
ecuador
ویرانه های مادول
حالا که گشتی در بین شهرهای اکوادور زده اید سری هم به آثار باستانی آن می زنیم. مسیر حرکتمان شمال کشور اکوادور و در جزیره پوناپی است. در اینجا ویرانه های یک باستانی بر روی یک تالاب قرار گرفته است.
مادول
مادول حیرت انگیز و مرموز ، متشکل از 92 جزیره دست ساز که بر روی صخره های مرجانی ساخته شده است. این جزایر با راه هایی به یکدیگر متصل شده اند. ساختمان های این شهر باستانی از جنس سنگ آتشفشانی بازالت است که دیوارهای 16 متری آن را تبدیل به شاهکار مهندسی کرده است. باستان شناسان عقیده دارند این ساختمان ها قدمتی نهصد ساله دارند اما جزایر قدمتی طولانی تر دارند.
ecuador
اینکه با توجه به امکانات آن زمان چطور سنگ های عظیم آتشفشانی از ناحیه دور به این مکان آورده شده و تا آن ارتفاع بالا برده شده است و عجیب تر آنکه این شهر چرا اینجا در مکانی دورافتاده و در وسط اقیانوس ساخته شده است. این ها سوالاتی است که هنوز جوابی برایشان پیدا نشده اما اکوادوری ها عقیده دارند بر طبق یک افسانه این شهر باستانی متعلق به دو برادر جادوگر است که با قدرت جادویی خود این شهر را ساخته اند و عجیب تر آنکه برخی گردشگران از ارواح این ناحیه واهمه دارند.
ویرانه های اینکاها
ویرانه های اینکاها
مرزهای امپراطوری اینکا تا اکوادور نیز کشیده شده است. در گوشه و کنار این کشور نیز می توانید یادگاری های اینکاها را ببینید. مرکز فرهنگی اینکاها در کوئنکا که پوماپونگو نام دارد در یک پارک باستان شناسی قرار دارد. ویرانه های تودوس لوس سانتوس هم در کوئنکا که در طی یک جریان حفاری کشف شده است مکان مقدسی برای اینکاها بوده و به معنای تمام مقدسین است. رومیکوچو در نزدیکی پایتخت که قبلا مکانی نظامی برای اینکاها بوده اما بعدها به عنوان عبادت گاه مورد استفاده قرار گرفته است. دیواره اینکاها هم به سبک ساختمان سازی حیرت انگیز اینکاها در ماچوپیچو ساخته شده است و البته به لطف استعمار اسپانیایی ها آسیب فراوانی دیده است.
گالاپاگوس
جزایر گالاپاگوس
نوزده جزیره آن هم در میانه اقیانوس آرام که نزدیک ترین همسایه اش ساحل اکوادور است که هزار کیلومتر فاصله دارد. گالاپاگوس با طبیعت منحصربفردش شهره عالمیان است.
گالاپاگوس
لاک پشت ها، مرغان دریایی در کنار فنچ ها و سایر پرندگان جزیره از دیدنی های این جزایر زیباست. اگر قصد سفر به این جزایر را داشته باشید تنها راه سفر کشتی های کروز است.
پارک ملی اکوادور
پارک های ملی
در نزدیکی پایتخت پارک ملی کوتوپاکسی قرار دارد. این پارک ملی خانه آتشفشان فعال کوتوپاکسی و چند اتشفشان کوچک دیگر است.
ecuador
پارک ملی کاجاسی هم در نزدیکی شهر کوئنکا پر از تپه ها، دره ها، دریاچه ها و تالاب هاست که لذت پیاده روی در آن به همراه کایاک سواری روی رودخانه پر خروش بی نهایت لذت بخش است.
ecuador
سواحل دیدنی اکوادور
سالیناس ساحل پرآوازه اکوادور است. سواحلی زیبا و طولانی که با آب و هوای بسیار مطبوعش در غرب گوایاکیل قرار گرفته است.البته جنوب اکوادور هم سواحل جذاب و منحصربفرد مونتانا را دارد. اما نگین سواحل اکوادور سواحل باهیاست، شهر ساحلی اقیانوس که هتل های متعددی نیز دارد.
بیایید هوشمندانه سفر کنیم، اگر به فکر آغاز سفر هستید حتما کمی جستجو کرده و اطلاعاتی همچون آب و هوا، مکان های توریستی، آدرس مکان های اقامتی و یا شیوه رزرو هتل را بررسی کرده و با آغازی سفری مطمئن فقط از سفر لذت ببرید.