لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> غذا و خوراک >> چگونه در سفر غذاهای بومی را بشناسیم و امتحان کنیم؟
چگونه در سفر غذاهای بومی را بشناسیم و امتحان کنیم؟

چگونه در سفر غذاهای بومی را بشناسیم و امتحان کنیم؟

عموم مردم معتقد هستند كه باید در طول سفر از راهنمایی های راهنمای سفر (رهبر گروه) پیروی نمود، اما پیشنهادات واقعی كه در این حوزه ارائه می گردند، معمولاً مبهم و نامفهوم هستند. بنابراین سعی كنید هوشمندانه سفر كنید و از این نكات بهره مند گردید.
زمانی كه از منزل رستوران ها و غذاخوری های پیشنهادی را جستجو می كنیم، معمولاً به دوستان، مجله ها و وب سایت های مربوطه در این زمینه اعتماد می كنیم. حتی زمانیكه قدم در مقصد مورد نظر نیز می گذاریم، به فكر یافتن یك فرد بومی هستیم كه ما را در انتخاب بهترین وعده غذایی ترجیحاً در رستورانی قابل اعتماد و كمتر شلوغ و پرازدحام یاری دهد. با وبسایت رزرو هتل ایران هتل آنلاین همراه باشید.
اگرچه چنین كاری را از یك غریبه در محل زندگی خود انتظار نداریم، اما این انتظار از شهروندی در شهر یا كشوری دیگر چیزی معمولی است.
محل زندگی من یعنی شهر شیكاگو از نظر وجود غذاهای خوشمزه، بسیار عالی است. اما همین امر باعث نشده كه هر فرد اهل شیكاگو را تبدیل به یك متخصص در این زمینه نماید. در صورتیكه به صورت تصادفی از 100 نفر در مورد رستوران درخواست راهنمایی كنید، پاسخ های مختلفی دریافت خواهید نمود.
اگر از همشهریان خود انتظار ندارید كه در زمینه غذا و رستوران متخصص باشند، دلیلی هم ندارد كه انتظار داشته باشید مردم شهرها یا كشورهای دیگر با این موضوع آشنا باشند.

اما در صورتیكه یك فرد بومی همه چیزدان وجود نداشته باشد و نخواهیم كه برای غذا خوردن هزینه زیادی صرف رستوران های زنجیره ای كنیم، آنگاه چگونه می توانیم واقعاً بهترین غذای محلی را در طول سفر پیدا كنیم؟ در اینجا نكاتی برای شما ارائه می گردند.

تحقیقات اولیه خود را انجام دهید
قبل از عزیمت به سفر، تحقیقی در رابطه با انواع غذاها، تركیبات آن و پرطرفدارترین غذاهای شهر یا كشور مورد نظر انجام دهید. سپس جستجوئی سریع در مورد رستوران ها داشته باشید و این را به خاطر بسپارید كه وب سایت های مروری در این حوزه همیشه راهنمایی های دقیقی برای شما ندارند (در این مورد بعداً بیشتر صحبت خواهیم كرد). وب سایت ایتر معمولاً منبعی قابل اعتماد است و منابع دیگری مانند بون اپتیت، ساوور، رودز اند كینگدم و البته بخش مواد غذائی نیویورك تایمز گزینه های خوبی هستند كه مردم بومی و یا روزنامه نگاران بین المللی و باتجربه اطلاعاتی را برای استفاده شما در آنها درج نموده اند.

مجله كیوریاسیتی نشریه ای است كه توسط من برای كمك به گردشگران جهت یافتن مسیر و دریافت توصیه هایی در حوزه مورد بحث راه اندازی گردید و به طور انحصاری نویسندگان محلی را استخدام می كند كه علاقه مند به اشتراك گذاری مطالبی پیرامون فرهنگ بومی غذا و خوراك با بازدیدكنندگان هستند. وبلاگ های فعال در زمینه مواد غذائی كه اغلب می توانید با یك جستجوی سریع در گوگل آنها را پیدا كنید نیز منابع خوبی برای این كار به شمار می روند. در صورتیكه در بازه متنوعی از انواع منابع و نشریات با نام برخی از مكان ها چندین و چندبار روبه رو می شوید، علامتی خوب و مفید برای انتخاب است.
Sign up for a food tour

در یك تور به اصطلاح غذائی شركت كنید

وقتی به مسافرت می روم،‌ شركت در تورهای غذائی یكی از لذتبخش ترین كارها برای من است. این فعالیت تفریحی، یك گردشگر خارجی را با انواع غذاهائی كه می بایست در طول سفرش امتحان كند و البته پیدا كردن محل فروش آنها آسان نیز است،‌ آشنا می كند. از مسئولین هتل سوال كنید، در وب سایت ها بسته های تفریحی كه شامل تورهای غذائی هستند را جستجو نمائید یا از یك آژانس مسافرتی، یك فرد بومی و یا شركت گردشگری منطقه ای كسب اطلاع كنید. مطمئن باشید اندازه وعده های غذائی در این تورها كوچك هستند و شما در لابه لای گروهی از گردشگران مشغول گشت و گذار می شوید اما چیزهای مفیدی خواهید آموخت و تعداد متنوعی از غذاها را به شیوه ای آسان امتحان خواهید كرد. از همه مهمتر اینكه راهنمای شما شخصی بومی است كه ظاهراً خودش علاقه مند به غذا خوردن است. از او سوال كنید كه وقتی سر كار نیست، كجا غذا می خورد و پس از اتمام تور، بسیاری از نكات پیرامون این موضوع را فرا خواهید گرفت.
Sign up for a food tour

به كاركنان رستوران و كافه اعتماد كنید
عبارت “كاركنان شاغل در كافه ها، با بهترین ها آشنایی دارند” شعار من در حوزه انتخاب نوشیدنی در سراسر جهان است. این دسته از كاركنان همراه با كسانی غذا خورده و نوشیدنی صرف می كنند كه خود در كافه ها و رستوران های دیگر غذا و نوشیدنی صرف می كنند. چه به دنبال یك كافه ساده باشید و چه در جستجوی یك مكان لوكس،‌ كسی كه در آنجا كار می كند – چه در هتل و چه در كافه ای خارج از هتل كه تصادفی آن را برگزیده اید – شما را در مسیری درست راهنمایی خواهد كرد.

این موضوع در مورد كسی كه در رستوران كار می كند هم صادق است، كسی كه تمام طول شب را با مردمی در جهان غذا سروكار دارد. توصیه هایی كه كاركنان كافه و یا بخش پذیرش هتل به شما می كنند، جزء بهترین توصیه هایی هستند كه شما می توانید از كسی دریافت كنید. بر اساس آن نكات جلو بروید.
Trust bar and restaurant staff

بدون تحقیق و كوركورانه به پیشنهادات مردم در فضای مجازی اعتماد نكنید
من چند سالی را در شهر رُم زندگی كرده ام و همیشه هنگام مراجعه به برخی از رستوران هایی كه در وب سایت تریپ ادوایزر و یا یلپ بالاترین امتیازات را كسب كرده اند، سر در گم شده ام. شخصی در مورد یك رستوران متوسط بیرون از واتیكان چنین نظری داشت: “این بهترین پیتزایی بود كه در عمرم خورده بودم”، حال آنكه خود من پیتزای مورد علاقه خودم را (كه در بین افراد بومی نیز معروف بود) در منطقه ای دیگر نزدیك به خیابان شماره 200 خوردم.

اما این را به خاطر داشته باشید كه نظرات موجود در تریپ ادوایزر توسط گردشگران نوشته شده اند و نه مردم محلی. شاید آن پیتزا بهترین پیتزایی بوده كه فرد مذكور خورده است، چرا كه او در تعطیلات به سر می برد و جَوّ موجود هم می تواند بر ذائقه تأثیرگذار باشد. این بدان معنا نیست كه پیتزایی كه او خورده، بهترین پیتزای موجود در شهر رُم است. نظرات نوشته شده می تواند پیشنهاداتی را در منطقه و یا در صورتیكه رژیم غذائی خاصی را دنبال می كنید، در این باره به شما ارائه دهند، اما همگی نمی توانند دقیق باشند. در صورتیكه كسی به یك رستوران فقط دو ستاره می دهد، چرا كه مكان چنگال را روی میز مناسب ندیده است و یا دلیلی دیگر كه شاید از نظر شما مشكل نیست، آن نظر را نادیده بگیرید. مثلاً‌ عامل “سرعت ارائه سرویس” متأثر از فرهنگ بوده و معمولاً در جاهای مختلف متفاوت است. از مردم محلی نظرات مختلف را جویا شوید، خصوصاً كسانی كه در مورد غذای بخصوصی نظر می دهند. به عنوان مثال نظری شبیه به این: “این غذای بولیویایی به خوشمزگی دستپخت مادربزرگم است”. این نظر همان نظری است كه شما دنبال آن می گردید.
Don’t shy away from street food, especially when there’s a crowd

از خوردن غذاهای خیابانی دوری نكنید، خصوصاً هنگامی كه مردم زیادی دور آن جمع شده اند
غذای خیابانی معمولاً به طور وسیعی در دسترس بوده و ارزان قیمت نیز است و می تواند شما را با فرهنگ غذای محلی آشنا سازد. همانطور كه اگر در شهر شیكاگو از مردم در مورد هات داگ سوال كنید، بیشترشان به شما خواهند گفت كه به كدام رستوران مراجعه نمائید. با اینحال، اگرچه غذای خیابانی می تواند خوشمزه باشد، اما همزمان می تواند منجر به بروز بیماری نیز گردد. به طرز تهیه و ارائه آن نگاه كنید و نكات مورد نظر ما را اجرا كنید. اگر انسان شكاكی هستید – هم در مورد موقعیت هم در مورد مواد تشكیل دهنده، و یا اینكه به كشوری سفر كرده اید كه بیماری های ناشی از غذا متداول و رایج است – خطر آن را به جان نخرید. در صورتیكه می بینید در خیابان صف طولانی در مقابل یك دكة فروش غذا تشكیل شده است، علامت خوبی است كه میزان خرید از آن غذا زیاد بوده و در بین مردم شناخته شده است.

به صف طولانی گردشگران در رستوران هایی كه در وب سایت تریپ ادوایزر رتبه های بالاتری را از آن خود كرده اند، توجه داشته باشید، اما به دنبال صف های طولانی هم باشید كه در خیابان ها و در مقابل رستوران های محلی تشكیل می شوند و مردم با احساس رضایت از آن خارج می گردند. تنها چند مكان وجود خواهد داشت كه ارزش منتظر ماندن در صف برایشان وجود دارد، اما بسیاری از مردم منتظر ماندن روزانه در صف های طولانی را برای غذا خوردن در یك رستوران پرازدحام اما راحت ترجیح می دهند.
Ask the right locals

از افراد بومی موجه سوال كنید، نه هر شخصی
اگر قصد داریم كه از اطرافیان سوال كنیم، باید توجه داشته باشیم كه چگونه این كار را انجام می دهیم. در زمان هاییكه به كشورهای به طور مشخص غیرغربی سفر می كنید به خاطر داشته باشید كه گردشگران امریكایی اغلب به غربی ترین محل ها كه معمولاً جزء گران ترین ها نیز هستند، راهنمایی می شوند. نیت راهنمایی كنندگان معمولاً مثبت است – به عنوان مثال اجتناب از ادویه های بدبو یا فلفل – اما نتایج اغلب ناراحت كننده می باشند.
به جای این كار دقیق تر عمل كنید. بپرسید كه در كجا یك غذای خاصی را می توانید میل كنید. درست در همینجاست كه تحقیقات اولیه شما آغاز می شود. حدود قیمتی و جَوّ مد نظر خود را جویا شوید و آنها را متقاعد كنید كه واقعاً می خواهید بدون در نظر گرفتن مواد تشكیل دهنده، از غذاهای محلی میل كنید. همچنین همیشه این احتمال هست كه شانس بیاورید و با شخصی هم صحبت شوید كه خودش به شدت به غذا علاقه مند بوده و اطلاعات بسیار زیادی در مورد آن داشته باشد، آنگاه شما در یك لذت واقعی هستید.

9 نکته مسافرتی که فضانوردان از فضا به زمین آورده اند
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر