لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> جهانگردی >> شلوغ ترین و خلوت ترین کشورهای جهان برای گردشگران
شلوغ ترین و خلوت ترین کشورهای جهان برای گردشگران

شلوغ ترین و خلوت ترین کشورهای جهان برای گردشگران

در صنعت توریسم امروزی برخی از کشورهای جهان به مقاصد گردشگری شلوغی تبدیل شده اند که سالانه میلیون ها گردشگر خارجی به آن ها سفر می کنند و این موضوع باعث ازدحام گردشگران در برخی نقاط این کشورها در فصولی از سال شده است. در این میان برخی از کشورها نیز کمترین میزان گردشگر را به خود جلب می کنند و به عبارت دیگر صنعت توریسم در آن ها به هر دلیلی توسعه نیافته است. برای مثال، اگر می خواهید هوشمندانه سفر کنید و به کشوری بروید که با جمع زیادی از گردشگران خارجی مواجه نشوید ما بنگلادش را به شما توصیه می کنیم. با وبسایت رزرو هتل ایران هتل آنلاین همراه باشید.

بر اساس داده های ارائه شده توسط بانک جهانی این کشور که در جنوب آسیا قرار دارد خلوت ترین مقصد گردشگری جهان بوده است. گزارش بانک جهانی در زمینه شلوغ ترین و خلوت ترین مقاصد گردشگری جهان (کشورهایی که بیشترین یا کمترین تعداد گردشگر خارجی را به خود جلب کرده اند) بر اساس تعداد گردشگران خارجی ورودی به کشور در طی یک سال گذشته نسبت به جمعیت خود کشور تنظیم شده است. بنگلادش با بیش از 160 میلیون جمعیت، تنها 125.000 گردشگر خارجی را در سال 2014 (آخرین تاریخی که بانک جهانی در این زمینه آمار ارائه داده است) به خود جلب کرده که این عدد در مقایسه با جمعیت بنگلادش نسبت یک به 1.273 نفر را نشان می دهد. برای مقایسه، ایرلند در حدود 4.8 میلیون نفر جمعیت دارد و در سال 2017 پذیرای بیش از 9 میلیون گردشگر خارجی بوده است. با نسبت دو گردشگر به ازای هر شهروند ایرلندی، این کشور اروپایی یکی از محبوب ترین و پرگردشگرترین کشورهای جهان به شمار می آید.

بنگلادش با توجه به مسیرهای کوهنوردی بکر، سواحل زیبا و سافاری های هیجان انگیز در جستجوی ببر بنگال خود در گذشته به عنوان یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار آینده در نظر گرفته می شد. اما با ادامه مشکلات امنیتی، سیل و فقر مفرط در کشور، گردشگران خارجی ترجیح می دهند کشورهای دیگر را به جای بنگلادش به عنوان مقصد خود انتخاب کنند.

25 کشوری که نسبت به جمعیت خود کمترین میزان گردشگر خارجی را دارند:
1. بنگلادش
2. گینه
3. مولداوی
4. هند
5. سیرالئون
6. نیجر
7. اتیوپی
8. چاد
9. ماداگاسکار
10. مالی
11. بورکینافاسو
12. بلاروس
13. سودان
14. ساحل عاج
15. تانزانیا
16. بنین
17. پاپوآ گینه نو
18. آنگولا
19. تاجیکستان
20. ونزوئلا
21. نپال
22. کنیا
23. برزیل
24. اوگاندا
25. جزایر سلیمان

از دیگر کشورهایی که نسبت به جمعیتشان گردشگران بسیار کمی را از کشورهای دیگر جذب می کنند و بهتر است سراغ آن ها نروید می توان به بورکینافاسو، چاد، نیجر، مالی و ونزوئلا اشاره کرد. در این میان اما برخی از این کشورها ارزش سفر کردن را دارند و بهتر است در اولین فرصت ممکن آن ها را تجربه کنید.

هند: یک توریست به ازای هر 169 شهروند

جاذبه های گردشگری هند برای همه شناخته شده‌اند. اما این کشور بسیار پهناور و پرجمعیت که بیش از 36 جاذبه گردشگری آن در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده اند در طول سال تنها 15 میلیون گردشگر خارجی را به خود جلب می کند که 800.000 نفر آن ها بریتانیایی هستند. این تعداد گردشگر از گردشگرانی که کشور کوچک ماکائو را برای گردش انتخاب می کنند بسیار کمتر است.
Ethiopia

اتیوپی: یک توریست به ازای هر 126 شهروند

این کشور شرق آفریقا بخش بزرگی از طبیعت بکر و خیره کننده قاره آفریقا را به خود اختصاص داده است. در میان جاذبه های گردشگری اتیوپی می توان به کلیساهایی که در دل سنگ ساخته شده اند در لالیبلا، پارک ملی کوهستانی سیمین که تعدادی از گونه های در خطر انقراض جهان (بز کوهی والیا و گرگر اتیوپیایی) را در خود دارد و به ثبت یونسکو نیز رسیده است و دانکیل دپرشن که سولفورهای رنگارنگ و دریاچه های نمکی آن مشهور است اشاره کرد. در این میان، دره اومو در اتیوپی خانه تعدادی از قدیمی ترین قبایل آفریقایی است.
Madagascar

ماداگاسکار: یک توریست به ازای هر 106 شهروند

چهارمین جزیره بزرگ جهان یکی از مکان هایی است که دوستداران طبیعت باید حتماً به آن سفر کنند. ماداگاسکار در میان 17 کشوری قرار دارد که بیشترین تنوع را از هر لحاظی در میان کشورهای جهان دارند. دیود آتنبرو چنان تحت تاثیر طبیعت و گونه های گیاهی و جانوری این کشور کوچک قرار گرفت که یک برنامه چند قسمتی کامل بر اساس ان ساخت، گونه های گیاهی و جانوری که 80 درصد آن ها در هیچ نقطه ای دیگر از کره زمین یافت نمی شوند.
بیشتر بخوانید:
Sudan

سودان: یک توریست به ازای هر 58 شهروند

این کشور آفریقایی اهرام بسیار بیشتری از مصر دارد. این کشور همسایه مصر نیز اهرام و مقبره هایی دارد که در گذشته توسط مصریان باستان ساخته شده اند. اگر چه درگیری های خونین در سال های گذشته این کشور را به مقصدی ناامن و خطرناک برای گردشگران تبدیل کرده اما سودان بدون شک یکی از زیباترین کشورهای آفریقایی است که سازه های باستانی بسیاری را در خود جای داده است.
Which is the world’s most touristy country?

شلوغ ترین و پررفت و آمدترین کشورهای جهان از لحاظ صنعت توریسم چه کشورهایی هستند:

بر اساس گزارش بانک جهانی آندورا نسبت به جمعیتش بیشترین تعداد گردشگر را در طول سال به خود جلب می کند. این کشور کوچک ممکن است برای همه جذاب نباشد اما تعداد گردشگران خارجی این کشور با نسبت 1 به 32.4 نفر شهروند محلی یش از هر کشور دیگری در جهان است. از دیگر کشورهایی که در صدر این فهرست قرار دارند می توان به آروبا، موناکو، بحرین و پالائو اشاره کرد. اما شاید بگویید پس واتیکان کجاست. این کشور کوچک تنها 1.000 نفر جمعیت دارد اما سالانه بیش از 5.5 میلیون نفر گردشگر خارجی به آن سفر می کنند که نسبت مردم محلی به تعداد توریست ها یک به 5.500 نفر است. اما این کشور نیز مانند بسیاری از کشورهایی که گرفتار جنگ داخلی هستند جایی در این فهرست نداشته اند. البته این گزارش کمی قدیمی است و هنوز گزارش های جدیدی در این زمینه منتشر نشده است. برای مثال در حال حاضر ایسلند بیش از 2.2 میلیون گردشگر در طول سال به خود جلب می کند که این عدد نسبت گردشگران به جمعیت کشور را 6 به 1 نشان می دهد.

25 مقصد گردشگری شلوغ جهان بر اساس نسبت جمعیت به تعداد گردشگران
1. آندورا
2. آروبا
3. موناکو
4. بحرین
5. پالائو
6. مالت
7. هنگ کنگ
8. باهاماس
9. برمودا
10. ایسلند
11. مالدیو
12. اتریش
13. کوراکائو
14. کرواسی
15. آنتیگوا و باربودا
16. سیشل
17. سن مارینو
18. استونی
19. مونته نگرو
20. سنگاپور
21. قبرس
22. سنت کیتس و نویس
23. یونان
24. ایرلند

25. لوگزامبورگ
And the world’s most touristy city?

شلوغ ترین و محبوب ترین شهرهای توریستی جهان
گزارشی جدید از مجمع جهانی توریسم و مسافرت نشان می دهد که کانچون در مکزیک، که تا نیم قرن پیش یک روستای کوچک ماهیگیری بود بیش از 49.6 درصد از تولید ناخالص داخلی خود را از صنعت توریسم بدست می آورد و در این زمینه جلوتر از مراکش و ماکائو قرار می گیرد که به ترتیب 30.2 درصد و 29.3 درصد تولید ناخالص داخلی آن ها به صنعت توریسم وابسته است. اولاندو، ونیز، دوبروونیک، آنتالیا، لاس وگاس، دوبی و بانکوک نیز در رتبه های چهارم تا دهم این فهرست قرار می گیرند که بیش از شهرهای دیگر مورد توجه گردشگران بوده و بخش قابل توجهی از تولید ناخالص داخلی آن ها به صنعت توریسم وابسته است. جالبتر این که بیش از 37.7 درصد از جمعیت کانچون در صنعت توریسم اشتغال دارند که بیش از هر مقصد گردشگری دیگری در جهان است. ماکائو نیز با عدد 27.6 درصد در این زمینه در رتبه دوم قرار دارد.

10 جاذبه گردشگری مهم در برزیل
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر