لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> راهنمای سفر >> 7 نکته مفید برای ملاقات با افراد محلی در سفر
7 نکته مفید برای ملاقات با افراد محلی در سفر

7 نکته مفید برای ملاقات با افراد محلی در سفر

بسیاری از افراد برای دیدن و تجربه ی مکان های جدید رزرو هتل می کنند، اما جدا از صحبت های کوتاه با افراد محلی در خیابان ها، برقراری ارتباط شخصی با کسی بسیار سخت است. همیشه سوال هایی در ذهن دارم که بسیار مایلم هنگام مسافرت هایم از آنها بپرسم و به شخصه به عنوان یک راهنمای سفر، بسیاری از سؤالاتی را که کتابهای راهنما برای آنها جوابی ندارند را از آن ها پرسیده ام – همه چیز از “چگونه می توان کانالهای تلویزیونی را دریافت کرد؟ تا سوال های متفرقه . صادقانه بگویم، اگر می خواهید در سفر با مردم آشنا شوید، فقط باید گشاده رو و خوش صحبت باشید، اما در اینجا نکاتی وجود دارد که می تواند به شما بیشتر کمک کند. پس از همه، این افراد هستند که مکان های خاص را می توانند به شما معرفی کنند.

1. نقشه ها را کنار بگذارید و مسیر را از مردم بپرسید.
Google Maps و تلفن هوشمندتان برای کمک به شما در یافتن راهتان در مکانی ناشناخته و جدید بسیار عالی هستند. با این وجود، گاهی اوقات می توانید آدرس را روی یک تکه کاغذ بنویسید و از مردم راهنمایی بخواهید. ممکن است زمان بیشتری طول بکشد، اما اینگونه می توانید با افراد محلی ارتباط برقرار کنید و فرصتی بسیار خوب وجود دارد که می فهمید که آیا آن مکان حتی ارزش بازدید کردن را دارد یا مکان بهتری وجود دارد که باید در عوض مشاهده کنید. از مانع زبان نترسید – شما می توانید با حرکات بدن اساسی این مشکل را مدیریت کنید. اگر نه، فقط لبخند بزنید و وانمود کنید که همه چیز را می فهمید.
ملاقات با افراد محلی در سفر
2. مکالمه را شروع کنید
به یاد دارم که کتابی را در فرودگاه استانبول مطالعه می کردم، شخصی به سمت من آمد و پرسید “چه کتابی است؟” معلوم شد که ما به یک شهر سفر می کردیم، این باعث شد که یک همسفر را برای بقیه ی سفرم بیابم. لازم نیست حتما یک کتاب باشد – می تواند هر چیزی باشد که به آن علاقه مندید و معمولاً این کار کافی است تا افرادی که نسبت به اینکه شما چه کسی هستید و اهل کجایید، کنجکاو هستند، فرصت مناسبی برای گفتمان بیابند. کار بزرگ و دشواری نمی باشد، اما می تواند شروع یکی از به یاد ماندنی ترین گفتگوهای زندگی شما باشد. بهانه ی مفید دیگر: “آیا شما یک فندک / شارژر / قلم دارید؟” برخی از مسافران عمداً تعدادی از موارد مورد نیاز خود را در خانه می گذارند زیرا همیشه شخصی وجود خواهد داشت که بتوانند از او قرض بگیرند. تنها به خاطر داشته باشید که این ایده در مورد مسواک، عینک یا پول صدق نمی کند …
ملاقات با افراد محلی در سفر
3. حمل و نقل عمومی
مردم غالباً وقت زیادی را در وسائل حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگ می گذرانند و این یک راه خوب برای دیدن افراد محلی ای است که در زندگی روزمره شان به سر میبرند. همیشه جای تعجب خواهید داشت – من محلی ها را دیده ام که آهنگ های عامیانه را در یک اتوبوس و دسته جمعی می خوانند، در حالی که در شهر من اینگونه به نظر می رسد که به دیگران اجازه دهید درباره وجود شما گناه کنند. همچنین از چگونگی ترافیک آگاه باشید و مطمئن شوید که به اندازه ی کافی بلیط تهیه نموده اید. حمل و نقل عمومی در سراسر جهان متفاوت است و در بسیاری از مناطق این کار دقیق نیست، بنابراین صبور باشید و روش زندگی مردم محلی را در آغوش بگیرید.
ملاقات با افراد محلی در سفر
4. تورهای هدایت شده
تعداد زیادی از تورهای راهنما برای انتخاب وجود دارد. اندازه تور می تواند از گروه های کوچک تا 10 نفر و گروه های بزرگتر از 40 تا 60 نفر باشد. مطمئناً دستیابی به راهنمایتان در یک گروه کوچکتر آسان تر است، اما این کار برای شما اولویت دارد که آنچه را که می خواهید از یک تور بدست آورید. راهنماها معمولاً خیلی بیشتر از آنکه وقت داشته باشند بدانند که بتوانند در چند ساعتی که با آنها می گذرانید به شما بگویند، بنابراین همیشه ایده خوبی است که سؤالاتی راجع به موضوعاتی که علاقه دارید بپرسید. برای مثال، می توانید از آنها بخواهید تا افراد محلی را برایتان توصیف کنند مانند آداب و رسوم، یک شب جمعه معمولی، دیدگاه های آنها در مورد موضوعات مختلف و … شما همچنین می توانید از آنها بخواهید مکان هایی را که محلی ها به طور معمول در آن غذا می خورند یا پاتوقشان است را به شما بگویند . این راهنمایی ها این امکان را برای شما فراهم می کند تا با شخص جدیدی نیز آشنا شوید. شما می توانید در تورهای راهنمای محلی مانند تورهای محلی، تورهای پیاده روی، تورهای دوچرخه، سفرهای روزانه و تورهای Segway تورهایی با راهنمایان عالی زیادی پیدا کنید. حتی یک تور وسپا وجود دارد! از این گذشته، راهنمای تور شما نمونه کاملی از یک فرد محلی است.

روند رو به رشد سفر و گردشگری در سال 2018
ادامه مطلب

5- نیمکت نشینی
Couchsurfing محبوبیت زیادی پیدا می کند و مسافران زیادی با بودجه زیاد آن را امتحان می کنند. لازم نیست یک دانش آموز بی پول باشید که فقط می خواهد در یک شهر سرگردان باشد تا Couchsurfing را امتحان کند. حتی اگر بیشتر محل های اقامتتان را قبلا از سفر ترتیب داده باشید، می توانید حداقل در برخی از مقاصدتان یک میزبان خوب پیدا کنید. یک فرصت خوب وجود دارد که شما میزبان خود را خیلی خوب بشناسید. بعضی از میزبان ها مایل هستند شما را به بیرون ببرند و شهر را به شما نشان دهند، اما فقط مطمئن شوید که خیلی به آن ها وابسته نشوید. اگر دوست ندارید در کنار افراد غریبه بمانید، از دوستانتان بپرسید که آیا آنها در مکانهایی که به آنها سفر می کنید کسی را می شناسند یا خیر. ممکن است بتوانید در هزینه های مسکن صرفه جویی کنید و با افرادی نیز دیدار کنید.
ملاقات با افراد محلی در سفر
6. کافه ها و رستوران های محلی
جاذبه های توریستی وجود دارند و تعداد زیادی نیز در دسترستان خواهند بود. رستوران ها و کافی شاپ هایی که قیمت هایشان دو یا سه برابر بیشتر از حد معمول است معمولاً بسیاری از افراد محلی را به خود جذب نمی کنند. با استفاده از عقل سلیم خود می توانید از رفتن به چنین مکان هایی جلوگیری کنید (به عبارت دیگر در میادین اصلی و خیابان های اصلی ناهار نخورید). وقت خود را برای گذر از مناطق پر از ازدحام گردشگران بگذرانید و به دنبال کافه های پنهانی باشید که مردم محلی دوست دارند. مانند یک راهنمای محلی نکات زیادی از افراد محلی در مورد مکان های مناسب برای غذا خوری و همچنین تورهای غذایی و قهوه خانه ارائه می دهد. صرف وقت برای خواندن بررسی ها در اینترنت و برنامه ریزی های پیش رو موجب صرفه جویی در هزینه شما می شود و باعث می شود تجارب بهتری کسب نمایید.

چگونه با سفر کردن برای خود درآمد زایی کنیم
ادامه مطلب

7. چه کاری در خانه انجام می دهید؟
تصور کنید اگر در خانه بودید، در این زمان چه کاری انجام خواهید داد؟ می خواهید جلوی تلویزیون نشسته باشید یا شاید به سالن ورزشی بروید یا به یک قهوه خانه بروید؟ چه کسی می گوید وقتی که در خارج از کشور هستید نمی توانید کارهایی را که دوست دارید انجام دهید؟ اگر یک دونده مشتاق هستید، کفش های ورزشیتان را بسته بندی کرده و زمانی برای پیاده روی کردن در سفرتان کنار بگذارید. حتی می توانید با پیوستن به یک تور در حال اجرا، گشت و گذار را با هدف تناسب اندام ترکیب کنید. فعالیت های دیگری وجود دارد که می توانید با افراد محلی ملاقات کنید ، به عنوان مثال قایقرانی ، عکس گرفتن ، تورهای قطبی و کارگاه های آشپزی. آثار هنری حتی، می توانند در خانه یک هنرمند محلی ناهار بخورند. برای مثال می توانید برای یک یا دو جلسه در یک باشگاه ورزشی محلی یا کلاس هنری بپرسید که آیا می توانید برای یک یا دو جلسه به آن ها بپیوندید یا خیر. رفتن به سینما ، تئاتر ، کنسرت ها و کلوپ ها نیز کارهای محلی ای هستند که باید انجام شود.

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر