لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> راهنمای سفر >> تعطیلات سه روزه در رم ایتالیا
تعطیلات سه روزه در رم ایتالیا

تعطیلات سه روزه در رم ایتالیا

از فیلم ها گرفته تا آهنگ ها و قطعات هنری بزرگ٬ با نمادهای باستانی و مناظر هنری غنی خود٬ رم الهام بخش بسیاری از افراد است و همچنین برای علاقمندان مشتاق٬ خانواده هایی که به تعطیلات می روند یا زوج هایی که به دنبال گذراندن ماه عسلی رمانتیک و فراموش نشدنی هستند٬ رم شهری است که باید حتما از آن بازدید کنند. با اینکه ممکن است فقط سه روز در پایتخت جادویی ایتالیا بمانید٬ اگر از قبل برنامه ریزی کنید٬ می توانید بیشترین بهره را از این سه روز ببرید و با وبسایت رزرو هتل ایران هتل آنلاین هوشمندانه سفر کنید. نمادهای تاریخی لیست خود را چک کنید٬ به اطراف شهر بروید٬ مزه ی غذاهای محلی را بچشید و جادوی رم را در سه روز تجربه کنید!

قسمت اول: آماده شدن برای سفر

۱. از قبل برنامه ریزی کنید و اهداف واقعگرایانه تعیین کنید
اگر زمان کوتاهی برای گذراندن در مقصد خود دارید٬ باید به دقت برنامه ریزی کنید تا بیشترین بهره را از پول و زمان خود ببرید. قبل از اینکه برسید٬ بنشینید و درباره ی مکان هایی که می خواهید بروید٬ تحقیق کنید.

. مشخص کنید که چه چیزی برای شما جالب تر است؛ شاید غذاها برای شما جالب باشد و دلتان بخواهد غذاهای ایتالیایی را کشف کنید یا ممکن است علاقمند به هنر باشید و مناظر هنری رم شما را به شوق بیاورد.
. به یاد داشته باشید که شما فقط سه روز دارید٬ پس اگر در این سفر٬ برای ۲۰ فعالیت مختلف برنامه ریزی کنید٬ بعید است راه به جایی ببرد- حتی اگر بتوانید همه ی آن ها را انجام دهید٬ ممکن است بسیار خسته شوید و از از تعطیلات خود لذت نبرید.

۲. با خود یورو به همراه داشته باشید
Have Euros with you
با خود یورو به همراه داشته باشید٬ چون ممکن است با کارت اعتباری خارجی خود به مشکل خوردید. به همراه داشتن پول نقد باعث می شود تا حساب پول هایی که خرج می کنید را داشته باشید. معمولا در طول سفر ممکن است بدون آن که متوجه شوید٬ پول زیادی خرج کنید. نرخ پول رایج خود را چک کنید و وقتی که خرید می کنید آن را در ذهن داشته باشید.

۳. بودجه فراهم کنید
Put together a budget
بودجه ی شما به عملکرد شما بستگی دارد و مطمئن شوید که درباره ی هزینه های مورد انتظار تحقیق کرده اید. با یک تخمین حدودی٬ حداقل ۵۰۰ یورو با خود به همراه داشته باشید تا بتوانید این سه روز را بگذرانید.

. قیمت اتاق یک هتل در هرکجای رم می تواند از ۳۵ یورو تا ۳۰۰ یورو در هر شب متفاوت باشد. شما می توانید یک هتل معقول را با حدود شبی ۶۰ یورو تا ۱۰۰ یورو پیدا کنید و همچنین این قیمت ها به فصل نیز بستگی دارند.
. صبحانه (۸ یورو)٬ نهار (۱۲ یورو) و شام ( ۱۸ یورو) و با جمع بندی این ها٬ اگر قرار است در بیرون غذا بخورید٬ به عدد ۴۰ یورو برای هزینه ی غذای یک روز می رسیم.
. سفر درون شهری با تاکسی معمولا حدود ۱۶ یورو هزینه دارد و مترو یا اتوبوس درون شهری نیز حدود ۲ یورو. بلیط قطارهایی که از فرودگاه حرکت می کنند٬ حدودا بین ۱۱ تا ۱۶ یورو است که باید دوبار سوار آن شوید.
. بلیط موزه ها معمولا به طور میانگین ۱۵ یورو است.

10 جاذبه گردشگری برتر در كشور دانمارك
ادامه مطلب

قسمت دوم: بازدید از نمادهای تاریخی
Visiting the Historic Landmarks

۱. یک گذرنامه ی سه روزه برای رم و با حمل و نقل نامحدود و دسترسی رایگان به موزه ها تهیه کنید
از آنجا که پیاده روی زمان زیادی می برد و تاکسی ها نیز گران هستند٬ خریذن یک کارت مسافرتی که پاسپورت رم نام دارد را در نظر داشته باشید. این کارت٬ گزینه ی ۷۲ ساعته با استفاده ی نامحدود از مترو٬ اتوبوس و واگن برقی را ارائه می دهد. و شما در مدت این سه روز به صورت رایگان می توانید از موزه ها دیدن کنید و برای دیدن بقیه ی نمادهای تاریخی و رویدادها تخفیف داشته باشید که در سپتامبر ۲۰۱۷ هزینه ی آن ۳۸.۵ یورو بوده است.

. اگر شما برنامه ی دیدن از موزه ها را دارید٬ خریدن این کارت حداقل ۲۰ الی ۳۰ یورو در هزینه های شما صرفه جویی می کند.
. قیمت گزینه ی ۴۸ ساعته و دیدار رایگان از یک موزه حدود ۲۸ یورو است.
. شما می توانید تاکسی بگیرید یا از اوبر استفاده کنید ولی اوبر در شهر رم زیاد رایج نیست و در برخی اوقات از تاکسی های عادی قیمت آن بیشتر می شود.

۲. یک روز کامل را برای تجربه ای بی نظیر و روحانی در شهر واتیکان سپری کنید
Spend an entire day at Vatican City for a spiritual and artful experience
یکی از مقدس ترین شهرها در دنیای مسیحیت٬ شهر واتیکان مجموعه ی بزرگی از شاهکارهای هنری و معماری است. به بالای گنبد بروید؛ کریپت ها٬ آثار تاریخی٬ نقاشی ها و مجسمه ها را در در طول مسیر ببینید. در مرکز آن سنت پیتر باسیلیکا قرار دارد. جایی که اگر به بالای آن بروید٬ می توانید چشم انداز فوق العاده ای از شهر را تماشا کنید. اگر به هنر اشتیاق دارید٬ می توانید همه ی موزه های واتیکان را ببینید.

. تنها وجه منفی این است که صف ها بسیار طولانی هستند و ممکن است چند ساعت طول بکشد تا برسید. اگ برای دیدن مزه ها مشتاق هستید٬ صبح زود حدود ساعت ۷ به آنجا بروید.به یاد داشته باشید که می توانید با خرید بلیط آنلاین دسترسی سریعتری داشته باشید یا با خرید کارت مسافرتی که بلیط رایگان موزه دارد.

. به اندازه ی مجاز لباس بپوشید. پای مردان باید کاملا و پای خانم ها نیز باید تا زانوها پوشیده باشد. هم مردان و هم زنان باید شانه هایشان پوشیده باشد ولی این موارد شامل حال کودکان نمی شود.
۳. به کلوسئوم و انجمن رمی ها بروید تا رم باستان را کشف کنید
Head to the Colosseum and the Roman Forum to explore ancient Rome
یکی از تاریخی ترین نمادهای شهر رم٬ کلوسئوم است. بزرگترین آمفی تئاتری که در امپراطوری رم ساخته شد. از آن برای بازی ها٬ نبرد گلادیاتورها و حیوانات وحشی برای قرن ها استفاده می شد و بازتابی از زیبایی مهندسی رمی هاست. ولی شاید مهم ترین نماد رم٬ انجمن رمی ها باشد که به عنوان مرکز معابد بزرگ٬ قصرهای سلطنتی و فضاهای عمومی می باشد.

. بلیط خود را بجای کلوسئوم٬ در پالاسیوم بخرید. جایی که صف ها طولانی تر هستند. همان بلیط برای کلوسئوم٬ پالاسیوم و انجمن رمی ها استفاده می شود.
. در شنبه ی اول هر ماه دسترسی رایگان است. این می تواند برای شما اخطاری باشد تا در آن تاریخ به آنجا نروید چون با بزرگترین جمعیتی که در زندگی دیده اید٬ رو به رو خواهید شد.
. به یاد داشته باشید تا چند ساعت را برای بازدید کنار بگذارید و حمل و نقل و صف ها را نیز لحاظ کنید.

۴. برای پایان دادن به دیدار خود از آثار باستانی رم٬ به پانتئون و سیرکوس ماکسیموس بروید
Hit up the Pantheon and the Circus Maximus to finish up your Roman Ruins tour
پانتئون٬ معبد همه ی خدایان رومی است که در قرن هفتم به کلیسا تبدیل شد. هم طراز مقبره ها است و گنبدی دیدنی دارد که کاملا ارزش دیدن دارد. از سوی دیگر٬ سیرکوس ماکسیموس٬ محل مسابقه ی ارابه ها در رم باستان بوده و همچنان به عنوان یک فضای عمومی مورد استفاده قرار می گیرد و حتی امروزه میزبان کنسرت ها و رالی ها است.

. پانتئوم با غذاهای خوب محلی و نوشیدنی ها احاطه شده است و مکانی خوب برای گذراندن وقت و استراحت کردن است.

۵. تماشای مردم از روی پله های اسپانیایی
People-watch at the Spanish Steps
همچنین به عنوان اسکالیناتا دی ترینیتا دی مونتی شناخته می شود. پله های اسپانیایی بهترین کار عمومی در اروپاست. نه تنها این راه پله ی ۱۳۵ گامی٬ پس زمینه ی زیبایی برای عکاسی است٬ دو اثر تاریخی در کنار آن وجود دارد که وقتی در آنجا هستید٬ می توانید از آن دیدار کنید: فونتانا دلا بارکاسیا و سالوستین اوبلیسک.

. بر روی پله ها بنشینید و برای لحظاتی ببینید در اطراف چه می گذرد؛ این می تواند زیبا و استراحتی کوتاه بعد از ساعت ها قدم زنی در مکان های تاریخی قبلی می باشد.

۶. در فواره ی تروی٬ سکه بندازید
 Throw coins into the Trevi Fountain
یکی از قدیمی ترین منابع آبی در رم است. فواره ی تروی یک کاز هنری بی نظیر است که هر روزه بازدیدکنندگان بسیاری را از سراسر دنیا جذب می کند. یا از کنار فواره رد شوید یا به سادگی بایستید و این منظره ی دیدنی را تماشا کنید. اگر می خواهید دوباره به رم برگردید٬ یک یا دو سکه به داخل فواره بیاندازید. چون سنت می گوید اگر درون فواره سکه بیاندازید٬ باز هم به رم برخواهید گشت.

قسمت سوم: رفتن به اطراف رم

۱. به ترستور بروید. یکی از محله های رم است
Take a trip to Trastevere
ترستور رو به روی رودخانه ی تیبر می باشد و مغازه ها٬ کافه ها و بارهای رنگارنگی دارد. اگر به معماری علاقه دارید٬ سعی کنید در خیابان های پوشیده شده از گیاهان که دارای ساختمان هایی با فرهنگ قدیمی است٬ گشت و گذاری داشته باشید. به داخل کلیسای سانتا ماریا بروید و استراحتی معنوی داشته باشید و مقداری سوغاتی از مغازه های محلی بخرید.

۲. بعد از دیدار از کلوسئوم٬ به مانتی بروید
 Head to Monti after visiting the Colosseum
یکی از قدیمی ترین و رنگارنگ ترین محله های رم است. مانتی قبلا محله ای برای فاحشه خانه ها و کسب و کار سایه بوده است ولی امروزه پر از انواع مختلف از خانواده ها٬ گل های آویزان از پنجره ها و کافه های زنده ی با فضای باز است. احتمالا دوست دارید بعد از بازدید از کلوسئوم و پالاتیوم٬ از اینجا نیز دیدن کنید٬ چون بسیار نزدیک هستند.

۳. مکان های تاریخی تستاچیو را پیدا کنید
Explore Testaccio’s historical monuments
محدوده ای وسیع از طبقه ی کارگر دارد. تستاچیو ممکن است در ابتدا به دلیل نمای صنعتی اش زیاد جذاب به نظر نرسد. با این حال٬ اینجا پر از الماس های تاریخی مخفی است. مثل هرم سستیوس – یکی از اماکن تاریخی رم که به خوبی نگه داری شده است – و کشتارگاه ممنوعه که قبلا یکی از بزرگترین منابع غذایی اروپا بود. همچنین می توانید غذاخانه ها و بارهای بسیار خوبی را در این محله پیدا کنید.

. در باغ پرتقال با همسرتان برای داشتن فضایی عاشقانه قدم بزنید.
. با پیدا کردن قبرهای جان کیتس و پرسی بیش شلی شاعران انگلیسی در نزدیکی هرم٬ شگفت زده نشوید.

جاذبه های گردشگری صربستان
ادامه مطلب

قسمت چهارم: غذاهای رم را تست کنید

۱. بجای غذا خوردن در رستوران های توریستی٬ در رستوران های محلی غذا بخورید
Try to eat at local restaurants instead of touristy ones
نقاط توریستی ممکن است بیشتر به چشم بخورد ولی گران هستند و غذاهای با طعم محلی نیز در رستوران های محلی سرو می شوند. شما اغلب می توانید در یک مکان کوچک٬ بهترین غذا را پیدا کنید.

۲. اگر بهار است٬ کنگر فرنگی ایتالیایی را تست کنید
Taste real, Italian pizza
اگردر فصل بهار در رم باشید می توانید آن ها را بخارپز شده٬ سرخ شده یا بر روی پیتزا پیدا کنید. اگر در تاریخی بین فوریه تا می به رم سفر کرده اید٬ به دنبال رستوران های آرتیشوی یهودی بگردید.

۳. پیتزای ایتالیایی واقعی بخورید
Taste real, Italian pizza
یکی از معروف ترین پیتزاها در رم٬ پیتزای بیانکاست و به عنوان پیتزای سفید نیز شناخته می شود و سس گوجه فرنگی در آن استفاده نمی شود. در عوض بر روی آن مقدار زیادی پنیر موزارلا و گوجه گیلاسی پخته شده با روغن زیتون قرار دارد.

. بیشتر پیتزاهای ایتالیایی نازک هستند که بازدیدکنندگان را غافلگیر می کند.

۴. شام چربی را با خوردن کاربونارا داشته باشید
Have a creamy dinner with carbonara
پاستا یکی از غذاهای اصلی در ایتالیاست و بهترین پاستایی که می توانید در رم پیدا کنید٬ کاربونارا است. که با تخم مرغ٬ پنیر٬ بیکن و فلفل درست می شود. این غذای خوشمزه سفر کوتاه شما را خاطره انگیز می کند.
۵. در خیابان ماهی روغنی سرخ شده بخورید
Eat fried cod on the street
ماهی٬ مخصوصا ماهی روغنی یکی از غذاهای محبوب مدیترانه ای ها می باشد و می توانید یک خیابان خوشمزه در رم را به راحتی پیدا کنید. این غذا با ماهی روغنی سرخ شده در خمیر تخم مرغ درست می شود و آن را به صورت داغ سرو می کنند. شما می توانید هم به عنوان یک وعده ی غذایی و هم به عنوان یک غذای سبک٬ وقتی که در حال قدم زدن و خرید سوغاتی هستید٬ آن را میل کنید.

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر