×

موزه ی انگل شناسی توکیو که باعث می شود بدنتان مورمور شود

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
دسته بندی سفرهای پیشنهادی
موزه ی انگل شناسی توکیو که باعث می شود بدنتان مورمور شود
این موزه ی ترسناک توکیو مخصوص علم انگل هاست و پر از خزندگان مورمور کننده در ویترین برای تماشای بازدیدکنندگان است.
موزه ی انگل شناسی مِگورو چندشناک ترین نقطه ی تمام شهر توکیو است، و واقعا چیزی نیست که شما در منطقه ی مسکونی سرسبز مگورو انتظار آن را داشته باشید.
این مکان عجیب تنها موزه در جهان مختص انگل هاست و جدای از فاصله اش از مرکز شلوغ شهر، تبدیل به جاذبه ی توریستی محبوبی بین مسافرینی شده که به دنبال چیزی واقعا غیر عادی هستند (یا آنها که به جانداران خطرناک علاقمند هستند). با شناخت این موزه در این مطلب و مکان های دیدنی دیگر شهر توکیو هوشمندانه سفر کنید.
Inside the The Meguro Parasitological Museum
این فضای دو طبقه که در سال 1953 توسط دکتر ساتورو کامِگی تاسیس شده، مختص آموزش بازدیدکنندگان در بحث تنوع انگل ها و چرخه های زندگی آنان است. کتابخانه ی تحقیقی آن شامل 60000 گونه ی انگل، که 300 مورد از آنها در ویترین موجود است، و هم چنین 50000 مقاله و 6000 کتاب در موضوع انگل شناسی است.
طبقه ی همکف موزه بیشتر شامل نقشه هایی است که مناطق کشور و اینکه کدام انگل ها در هر یک زیست می کنند را مشخص نموده اند. همچنین ویترین هایی شیشه ای موجود است که زاد و ولد انگل هایی را نشان می دهد که باعث عفونت حیوانات می شوند.
Parasite sketchbook at The Meguro Parasitological Museum
اما در طبقه ی بالا موضوع به انسان نزدیک می شود و طبقه ی دوم مختص انگل هایی است که به انسان ها سرایت می کنند. عکس های مخوفی که نشان می دهد چگونه بدن انسان میزبان انگل ها می شود، بدنشان دچار تغییر شکل شده و پر از موجوداتی می شود که در اصل بدن آنها را زنده زنده می خورند.
The Meguro Parasitological Museum has 300 parasite specimens on display
اما گونه های زیستی در حقیقت حتی بدتر از این تصاویر هستند؛ بعضی از ویترین ها انگل های محافظت شده ای را نمایش می دهند که عملا از بدن جانداران میزبان خود بیرون می زنند.
چندش آور ترین آیتم برای بازدید، کرم کدوی رکورد شکن است. این کرم با طول 8/8 متر، تقریبا اندازه ی یک اتوبوس شهر لندن، بزرگترین کرم کدو در جهان است و در کنار یک طناب به طول یکسان نمایش داده شده تا بازدیدکنندگان بتوانند حسی فیزیکی از اینکه این کرم چقدر بزرگ است داشته باشند.
The world’s longest tapeworm
به سمت فروشگاه سوغاتی بروید تا سوغاتی با مضمون انگل خود را بخرید. دسته کلید کرم کدو یا طلسم خوش شانسی با انگلی که درون پلاستیک جاسازی شده است. می توان تضمین کرد هر هدیه ای که از اینجا بخرید چیزی است که دوستانتان هرگز در منزل پیدا نخواهند کرد.