×

9 ماجراجوئی رنگارنگ و هيجان انگيز مكزيكی

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۲۸
دسته بندی جهانگردی
9 ماجراجوئی رنگارنگ و هيجان انگيز مكزيكی
در سال جدید،‌ كمی انرژی و گرمی به تعطیلات خود اضافه كنید. از تورهای گردشگری در حوزه غذاها و خوراكی های خوشمزه و ماجراجوئی های حماسی مایانی گرفته تا دوچرخه سواری در دامنه های شیب دار یوجاتان، همه این مسافرت ها مطمئناً باعث شادی در ایام تعطیلات شما می گردند. بنابراین با آشنایی با این ماجراجوئی ها، هوشمندانه سفر كنید.
 
1: از سرزمین رنگارنگ و اصلی مكزیك بازدید نمائید
Encounter Mexico's colourful heartland
به منطقه ای سفر كنید كه در آن انواع سنت ها، رسوم، عادات و زبان های مربوط به دوره قبل از هیسپانیك ها، بخشی از زندگی روزمره شما می باشد؛ یك ماجراجویی 10 روزه به مركز كشور مكزیك كه شركت مسافرتی جرنی لاتین امریكا تجربه آن را در اختیار شما قرار خواهد داد.
با حضور در این منطقه كه در شهر آگزاجا كه خود یك شهر با حال و هوای دوران استعماری و آخرین پناهگاه بومی مكزیك است، قرار دارد، با طنین، رایحه و مزه فرهنگ مكزیكی از نزدیك آشنا می گردید. در میان معماری باستانی مونت آلبان و میتلا به گشت و گذار پرداخته و مناظر طبیعی حیرت انگیز هیرو ال آگوا و سانتیاگو آپوالا را از نزدیك تماشا كرده و با عبور از وسط بازارهای صنایع دستی رنگارنگ در دهكده كوچك این بخش، از فضای آن لذت ببرید.
در نهایت تعطیلات خود را با گذراندن زمانی برای استراحت بر روی ساحل شن های سفید به پایان برسانید، ساحلی كه در حاشیه خلیج قرار داشته و پشت زمینه آن پر است از درختان استوایی با شاخ و برگ های تماشایی در ساحل اقیانوس آرام در هاتولكو.
نام سفر: آشنایی با فرهنگ آگزاجا و حضور در سواحل
برگزار كننده: شركت جرنی لاتین امریكا
زمان: در سراسر سال پرواز وجود دارد
مدت: 13 روز
 
2: در جاده های فرعی یوجاتان دوچرخه سواری كنید
Cycle the backroads of the Yucatán
از بهترین مناظر ریویرا مایا در مكزیك بهره ببرید؛ منطقه ای گردشگری كه همزمان با ركاب زدن دوچرخه با سرعتی دلچسب و مفرح در آن، می توانید جاده های خوش منظره یوجوتان را طی توری كه شركت مسافرتی اگزودس برایتان فراهم می آورد پشت سر بگذارید.
این بخش از مكزیك با سواحل زیبا، موسیقی باطراوت، باستانی شناسی حیرت انگیز، غذاهای شگفت انگیز و مردمانی خونگرم، منطقه ای فوق العاده برای دوچرخه سواری است. شما از میان دهكده های رنگارنگ عبور كرده و اهرام و معابد مایانی با شكوهی را از نزدیك دیده و می توانید در آب های زلال سنوتس باستان (غارهای طبیعی) شنا كنید.
نهایتاً می توانید در طولانی ترین رودخانه صخره ای آب های خروشان در جهان غواصی كنید و یا در سواحل كارابیئنی كه پر از انواع درختان مختلف است، فقط به استراحت بپردازید. هر دو روش مزبور، راه های مفیدی برای رفع خستگی پس از یك هفته دوچرخه سواری هستند!
نام سفر: دوچرخه سواری در مكزیك
برگزار كننده: شركت مسافرتی اگزودس
زمان: در سراسر سال پرواز وجود دارد
مدت: 10 روز
 
3: با نهنگ های خاكستری باجا دیدار كنید
Meet the grey whales of Baja
در این ماجراجوئی ویژه دیدن نهنگ ها در باجا كالیفرنیا كه دارای حیات وحش مخصوص به خود است، در تالاب سان ایگناسیو از فاصله ای بسیار نزدیك نهنگ های خاكستری را تماشا كنید.
آب های غنی نزدیك به سواحل این شبه جزیره، منزلگاه دسته ای متنوع و باورنكردنی از انواع جانوران آبزی، مانند نهنگ ها، دلفین ها، لاك پشت ها، خوك آبی، پرندگان و نیز بیش از 900 گونه ماهی مختلف است. اینجا بهترین مكان در جهان برای دیدن نهنگ های خاكستری از فاصله های بسیار نزدیك و همچنین تماشای نهنگ های كوهان دار و نهنگ های آبی می باشد - موجوداتی كه عظیم الجثه ترین پستانداران جهان لقب گرفته اند.
محل اقامت شما د سرچر نام دارد، یك كشتی راحت به وسعت 28 متر كه ناخدای آن آرت تیلور است. آرت بیش از 30 سال است كه در باجا مشغول فعالیت بوده و عاشق فعالیت های مربوط به تفریح تماشای مسئولیت پذیرانه نهنگ ها است. در طول یك هفته ای كه در كشتی هستید، از فعالیت هایی مانند غواصی، كوهنوردی، پیاده روی به منظور تماشای پرندگان و همچنین تماشای نهنگ ها بهره مند خواهید بود كه همگی با راهنمایی های تخصصی یك متخصص علوم طبیعی كه در كشتی حضور دارد، همراه خواهند بود.
نام سفر: نهنگ های عظیم الجثه ساحل اقیانوس آرام در مكزیك
برگزار كننده: شركت مسافرتی وایلدلایف ورلدواید
زمان: ماه های آوریل
مدت: 9 روز
 
4: با قطار از میان كاپر كانیون عبور كنید
Ride the rails through the Copper Canyon
شركت مسافرتی جرنی لاتین امریكا سفری را از منطقه ال چپه نمادین برای داشتن خاطراتی دلنشین از سفر با قطار از میان دره های كاپر كانیون هیجان انگیز مهیا نموده است.
كاپر كانیون رشته دره هایی عمیق در كوهستان های مغربی سیرا مادر است كه نام خود را از رنگ سبز مسی دیوارهای این دره ها گرفته است. این خطوط آهنی معروف شما را با گذراندن از 80 تونل و حدود 40 پل از قلب این دره ها عبور می دهند، دره هایی تنگ و عمیق كه دارای انواع و اقسام چشم اندازهای تماشایی هستند - از قله های برفی مخروطی شكل گرفته تا جنگل هایی با درخت های مركبات استوایی.
با داشتن یكی از فوق العاده ترین سفرهای ریلی جهان، به سوی باجا كالیفرنیا خواهید رفت - منطقه ای كه یك بند انگشت صحرای جدا شده از سرزمین اصلی دریای كورتس مكزیك است. در اینجا شما شن هایی به رنگ سفید گچی و دریاهایی نیمه شفاف به رنگ آبی كبود، و نیز مركز قدیمی و هنری تحت استعمار سان جوزه دل كابو را نظاره گر خواهید بود، جاذبه هایی به شدت عالی در این قسمت از كشور.
نام سفر: سفر ریلی كاپر كانیون و ساحل باجا
برگزار كننده: شركت مسافرتی جرنی لاتین امریكا
زمان: در سراسر سال پرواز وجود دارد
مدت: 11 روز
 
5: روز مردگان را مانند یك فرد بومی جشن بگیرید
 Celebrate Day Of The Dead like a local
با حضور در مراسم معروف این كشور یعنی جشنواره روز مردگان به وسیله شركت مسافرتی تورهای رنگین كمان، با فرهنگ مكزیكی ها آشنا شوید.
با حضور اولیه در اوگزاجا، به یك خانواده محلی كه در حال آماده شدن برای برگزاری این جشن هستند، ملحق می شوید. روز مردگان در مورد جشن گرفتن و گرامیداشت یاد و خاطره اعضای درگذشته خانواده است و شما به خانواده جدید و مكزیكی خود در تزئین خانه شان كمك كرده و برای یك شب زنده داری سنتی در گورستان محلی، به آنها خواهید پیوست. اوگزاجا در این زمان از سال به خاطر خیابان هایش كه پر از تزئینات و كارهای هنری رنگارنگ و البته جمجمه های رنگ آمیزی شده به شكل پیچیده است، در بهترین و زیباترین حالت خود قرار دارد - جمجمه هایی كه گفته شد، نماد 4000 ساله این جشنواره می باشد.
نام سفر: فرهنگ روز مردگان و تور گردشگری تاریخی
برگزار كننده: شركت مسافرتی تورهای رنگین كمان
زمان: ماه های اكتبر و نوامبر
مدت: 9 روز
 
6: طعم واقعی مكزیك را بچشید
Get a real taste of Mexico
طعم واقعی مكزیك را در این سفر مهیا شده توسط شركت اینترپید كه از برخی از معروف ترین نواحی این كشور از نظر مواد غذایی می گذرد، بچشید.
این سفر شما را به منبع برخی از نمادین ترین غذاهای كشور، از تاكوس گرفته تا مول و غیره، می برد. در اوگزاجا وارد قلب مركزی ارائه غذاهای مربوط به دوران قبل از هیسپانیك ها مانند خوراك لوبیای پر ادویه، شكلات، مزكال و نیز چاپولینز شگفت انگیز و خوشمزه (ملخ ها) می شوید.
در پابلا، به خیابان برده می شوید تا برخی از غذاهای محلی شهر را امتحان كنید. در شهر مكزیكو سیتی، از تاكو كرال به شكلی فراموش نشدنی لذت خواهید برد. در نهایت، پس از ماهی گیری در اقیانوس آرام، سوپ سرد سبزیجات تازه را در یكی از سواحل جنوب غربی مكزیك میل خواهید نمود.
اگر به دنبال فرهنگ غنی این منطقه هستید، برخی از تجارب عالی غذایی را با خوردن غذاهای مربوط به رویدادهای مختلف به دست خواهید آورد، و با این فعالیت ماجراجوئی غذایی شما تكمیل می شود.
نام سفر: ماجراجویی غذایی واقعی در مكزیك
برگزار كننده: شركت مسافرتی اینترپید
زمان: در سراسر سال پرواز وجود دارد
مدت: 9 روز
 
7: در منطقه مخصوص و معروف پروانه ها در مكزیك، ماریپوزا را تعقیب كنید
Chase mariposa on Mexico's famous butterfly trail
لذت غیر قابل توصیف قدم زدن در میان درختان و دیدن میلیون ها پروانه را در این سفر به منطقه معروف مونارك باترفلای مكزیك با شركت وایلدلایف ورلدواید تجربه نمایید.
در بین ماه های نوامبر و مارس هر سال، میلیون ها پروانه از امریكا و كانادا به این منطقه باز می گردند تا در كوهستان جنگلی این بخش از كشور كه در صد كیلومتری شمال غربی شهر مكزیكوسیتی واقع است، یكجا جمع شوند. سفر شما به ال روزاریو خواهد بود كه یك عمارت پادشاهی برای پروانه ها است، عمارتی كه دسته دسته پروانه از پیچ و خم بین درختان پرتقال عبور می كنند و بال های خود را زیر وزن آنها خم می نمایند.
منظره فوق العاده اینجا را هرگز فراموش نخواهید كرد، مكانی كه مهاجرت هایی عظیم به آن توسط این حشرات انجام می پذیرد.
نام سفر: مهاجرت نهنگ خاكستری و پروانه های مونارك
برگزار كننده: شركت مسافرتی وایلدلایف ورلدواید
زمان: ماه های فوریه - مارس
مدت: 10 روز
 
8: كاوشی در گذشته های جذاب مایانی مكزیك داشته باشید
Uncover Mexico's intriguing Mayan past
اگر در جستجوی تاریخ، فرهنگ - و كمی حضور در ساحل - هستید، به دنبال چیزی غیر از این ماجراجویی 11 روزه در یوجوتان كه توسط شركت مسافرتی آدلی ارائه می گردد، نباشید.
این سفر كه از شهر مستعمره ای مریدا آغاز می گردد، در ادامه و قبل از رفتن به سمت چیچن ایتزا، كه حقیقتاً معروف ترین اهرام مایان باستان هستند، دارای برنامه گردشی در خرابه های مایان آگزمال و كوُبا است. همچنان می توانید نزدیك به این مكان بمانید تا از گیر افتادن در میان ازدحام جمعیت روزانه جلوگیری به عمل آورید و در نهایت سفر خود را با سپری كردن اوقاتی برای استراحت در ساحل زیبای شن های سفید واقع در مایان ریویرا به اتمام برسانید.
نام سفر: كاوش در یوجوتان مكزیك: مریدا، چیچن ایتزا و تولوم
برگزار كننده: شركت مسافرتی آدلی
زمان: در سراسر سال پرواز وجود دارد
مدت: 11 روز
 
9: آرام ترین مكان شیرجه در جهان را كشف كنید
Discover the world's most laidback dive site
در این ماجراجویی مفرح آبی در كزومل و از طریق برنامه سفر شركت مسافرتی دایو ورلدواید، یك هفته را صرف كشف كردن و لذت بردن در دومین منطقه صخره ای جهان كنید.
كزومل تمام این موارد را دارا است: آب های گرم، لذت های خوراكی و غذایی و مردمان محلی خونگرم و صمیمی - و تنوعی از مكان های مخصوص شنا و غواصی برای سطوح مختلفی از تجربه های جذاب. كسانی كه علاقه مند به ورزش شیرجه هستند، از بالارفتن از باغ های مرجانی تپه دریایی پالانكار و شنا كردن در این منطقه لذت خواهند برد، در حالی كه مكان های ویژه فعالیت های آبی سریع مانند دیوار سانتا روسا، چالشی هیجان انگیز را برای افراد با تجربه تر فراهم آورده اند.
انتظار دیدن جانوران آبزی متعدد و متنوعی را داشته باشید - لاك پشت ها، قورباغه، نودی برنچ (نوعی جانور رنگارنگ دریایی)، خرچنگ خاردار، نیزه ماهی، نوعی ماهی دیگر مخصوص دریاهای گرمسیر و ... .
نام سفر: شیرجه در كزومل
برگزار كننده: شركت مسافرتی دایو ورلدواید
زمان: در سراسر سال پرواز وجود دارد
مدت: 9 روز