×

خاطرات سفر تنهایی یک توریست به ایران و ازدواج او

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۵/۱۶
دسته بندی ایرانگردی
خاطرات سفر تنهایی یک توریست به ایران و ازدواج او
"عشق واقعی اجازه نمی دهد هیچ چیز محدود باشد. عشق فراتر از مرزهای ملی، خصومت های دیپلماتیک و استبداد است و دو قلب را به هم متصل می کند. عشق بیشتر از احساسات شاعرانه است، وقتی امسال تصمیم گرفتم به ایران سفر کنم حقیقت زندگی و تنفسم را پیدا کردم. در آن زمان می دانستم که رزرو هتل وهیچهایک در ایران تمام جهانم را در محور خود می چرخاند و تغییر نمی دهد، نه تنها مسیری برای سفر خواهد بود، بلکه دوره ای بی نظیر از زندگی من را رقم زد.
چرا به ایران سفر کردم؟
بعضی از شما ممکن است بدانید که من در حال حاضر در یک سفر 3 ساله از بریتانیا به جنوب شرق آسیا، جایی که قایق بسازم و به بندر پاپوا گینه نو بروم هستم. به نظر می رسید این سفر تصادفی باشد. با شروع سفرم از اروپا و وارد شدن به آسیا از طریق کردستان ترکیه، یکی از چیزهایی که بیشتر از همه برایش هیجان زده بودم دیدار از ایران بود؛ جانشین امپراطوری باستانی ایران، "حکومت سرکش". اما یک مشکل وجود داشت ...
هشدار: گرفتن ویزا برای ایران بسیار دشوار است
نحوه دریافت ویزا برای ایران
از آنجا که رابطه ی ایران با غرب بسیار خوب نیست، ورود به این کشور آسان نیست. سرزمین من، بریتانیای کبیر، به شدت به ایران اعتراض کرده است و ایران به نوبه خود، با پاسخ دادن به آن ها برای صاحبان پاسپورت های انگلیسی برای ورود و سفر بدون محدودیت به ایران دچار مشکل شده اند. خوشبختانه یک راه حل وجود داشت.
تخمین زده می شود که حدود نیمی از جمعیت انگلستان دارای ریشه ی ایرلندی هستند و من یکی از آن ها هستم. به همین ترتیب من علاوه بر گذرنامه UK، حق دریافت پاسپورت ایرلندی را داشتم.
شهروندان ایرلندی راه آسان تری برای سفر به ایران طی می کنند (چرا که ایرلند عاقلانه تصمیم گرفته است که در امور سیاسی خاورمیانه دخالت نداشته باشد) بنابراین با با استفاده از رگ و ریشه ام و کسب گذرنامه ایرلندی ای که می دانستم که می توانم دریافت کنم به شیوه ی خودم ویزای ایران را دریافت کردم.
به واقعیت پیوستن رویای دراز مدت کوله گردی در ایران
از گرجستان وارد ایران شدم و به تبريز رفتم و اولین تصورات من مخلوط شد وقتی که یک راننده ی اتوبوس به من توصیه کرد که در تمام مدت زمانی که در ایران هستم چیزی نگویم، زیرا خوشبختانه مردم اگر مشکوک شوند که یک غربی هستم رفتار متفاوتی خواهند داشت، به زودی متوجه شدم که هیچ چیزی جز حقیقت نیست و ایرانی ها کنجکاو، مهمان نواز و از این که خارجی ها با وجود تنش های بین المللی می خواستند کشور زیبایشان را ببینند هیجان زده بودند.
با این که مردم محلی واقعا دوست داشتنی بودند، احساس کمبود می کردم و پس از گذشت چند روز از سفر انفرادی ام، متوجه شدم که نیاز به یک دوست مهربان دارم. با این حال، ایران یک حکومت دینی اسلامی در حال پیشرفت است. علاوه بر این سال 2016 است و چرا ناراحتی خود را بیرون نریزیم و با مردم صحبت نکنیم زمانی که می توانید از راه امن گوشی هوشمندتان یک دوست جستجو کنید؟ به طور طبیعی، پس من به شبکه های اجتماعی رجوع کردم ...
پیش از این، چند بار در Brighton ( ناموفق) و در برلین (با موفقیت بیشتر) از این برنامه ها استفاده کرده بودم، بنابراین تصمیم گرفتم آن را نیز در تهران استفاده کنم. جایی که اراده وجود دارد راهی وجود خواهد داشت ولی پیدا کردن چاره برای این مشکل مانند رفتن به جهنم بود.
آشنایی از طریق اینترنت
با استفاده از شبکه های اجتماعی با یک شاهزاده خانم ایرانی با پوست زیتونی با اشاره ای از موهای آبیش که از زیر حجابش خارج شده بود آشنا شدم.
به او پیام دادم و بهترین ها را برایش آرزو کردم و زمانی که او به انگلیسی پاسخ داد بسیار خوشحال شدم. بعد از گذر ساعت ها تصمیم گرفتیم در مرکز تهران ملاقات کنیم. هنگامی که ملاقات کردیم، بلافاصله فهمیدم که او یک دختر معمولی فارسی نبود. شاید مقدر شده بود که فضای سایبری مبدا پیوند ما باشد. بعد از آن ما درباره فرهنگ های بومی، امیدمان و رویاهایمان گفتگو کردیم.
در حالی که اولین قرار ها ممکن است ناخوشایند پایان یابد و همه ی افراد با برنامه های مبهم در چند روز بعدش به همدیگر تلفن کنند، این یکی متفاوت بود. باید بگویم که من و آن دختر ایرانی بعد از مدتی با هم ازدواج کردیم و به هند و سپس برای دیدار با پدر مادرم به بریتانیا رفتیم.
آیا ایران برای سفر امن است؟
کاملا. با وجود شهرت بدش در عرصه سیاسی بین المللی، ایران / تهران یک مکان فوق العاده امن برای مسافران انفرادی است. مردم ایران دوستانه و مهمان نواز هستند و قانون ، صلح، آرامش و نظم بیشتری نسبت به کشورهای غربی را تضمین می کند. ایران اندازه لندن امن است.
آیا آمریکایی ها می توانند به ایران سفر کنند؟
وضعیت سال های گذشته این بوده است که آمریکایی ها (مانند بریتین ها) به صورت گردشگری می توانند از ایران دیدار کنند ولی در همه جا نیازمند راهنمایی هستند. با این حال، پس از ممنوعیت سفر ایرانیان به آمریکا، به احتمال زیاد ایران ممکن است به نوعی پاسخ این ممنوعیت را بدهد. سایت سفارت ایران را برای اطلاعات به روز بررسی کنید.

بهترین چیزهایی که در ایران می شود انجام داد چیست؟
جاذبه های ایران بسیار زیاد است و بدون شک می توانید سفرتان را طولانی تر و پر بار تر کنید! یک ماه زمان مناسب برای کوله گردی در ایران است و می توانید بیشتر جاذبه های مهم ایران را در آن زمان بازدید کنید. اگر سفرتان از تهران آغاز شود بسیار عالی است،به این دلیل که تهران یک مکان فوق العاده برای صرف چند روز است. آثار باستانی تخت جمشید جذابیت این کشور هستند، اگرچه اقامت در هتل لاله ی کندوان، پاسخ ایران به کاپادوکیا، برای پول من مناسب بود. دومین شهر، شیراز، با مسجد نصیرالملک است و جزیره ی رنگارنگ هرمز زیباترین بهشتی است که تا به حال در زمین یافتم! "