لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> جهانگردی >> زیباترین دریاچه های ایتالیا
زیباترین دریاچه های ایتالیا

زیباترین دریاچه های ایتالیا

گفتنی است که دریاچه های کشور ایتالیا از دوران شکوفایی امپراطوری روم، توریست های زیادی را به سوی خود جذب کرده و امروزه نیز محبوبیت خود را حفظ کرده است. تعدادی از دریاچه های این سرزمین در نواحی کوهستانی آلپ، در قسمت شمالی ایتالیا قرار دارند و این موقعیت یکی از دلایل محبوبیت آنها به شمار می رود. کارت پستال های زیادی از طبیعت زیبای این دریاچه ها ساخته شده است. ایتالیا در کنار میراث تاریخی و هنری دارای طبیعت بکر و زیبایی می باشد و گردشگرانی که از این دریاچه های تماشایی بازدید می کنند، ترجیح می دهند سفری دوباره به این نواحی را تجربه کنند. در ادامه طبیعت بکر ایتالیا و دریاچه های معروف را معرفی می کنیم تا با اطلاعات دقیق هوشمندانه سفر کنید، با ایران هتل آنلاین همراه باشید:

10 – دریاچه بولزنا (Lake Bolsena)

با ایستادن بر روی تپه های رو به دریاچه بولزنا، طبیعت زیبایی را شاهد خواهید بود و چشم انداز هایی تماشایی موجود در این دریاچه ی مرکزی ایتالیا، هیجان و لذت خاصی را در دل طبیعت به همراه دارد. این دریاچه ی بزرگ دارای جزایر متعددی می باشد که جزیره ی بیزینسیا با ویرانی های باقیمانده از اتروسكان و کلیسا های زیبایش، بزرگ ترین جزیره در دل این دریاچه می باشد. گفتنی است که به خاطر موقعیت این دریاچه در نزدیکی دهانه ی آتشفشان، با قدم زدن در کنار سواحل شن های تیره و سیاه رنگ آتشفشانی به چشم می خورند. این منطقه مناسب شنا کردن و ماهیگیری یا حتی تماشای پرواز پرندگان می باشد، پرنده های بومی سپید پر و پرنده های ماهی خوار خاکستری رنگ در کنار این دریاچه پرواز می کنند. گردشگرانی که از رم به سوی ناحیه ی توسکانی سفر می کنند می توانند در این منطقه ی فوق العاده زیبا توقف کنند و از داشتن لحظات پر از آرامش لذت ببرند.
1683371035 532 زیباترین دریاچه های ایتالیا

9 – دریاچه لدرو (Lake Ledro)

دریاچه لدرو بزرگ ترین دریاچه ی ایتالیا نبوده اما چشم انداز زیبای این دریاچه در نوع خود نظیر ندارد. این دریاچه که در کنار کوه های آلپ واقع شده، در منطقه ی ترنتینو قرار دارد و با جنگل های انبوهی احاطه شده است. آب های کریستالی لدرو از زلال ترین آب های ناحیه ی ترنتینو می باشند. گفتنی است که در طول فصل تابستان آب های این دریاچه گرم بوده و مناسب شنا و قایق سواری می باشد. دوچرخه سواران کوهستان، گذر از کنار محوطه ی این دریاچه را دوست دارند و از دوچرخه سواری در دل طبیعت لذت می برند. این دریاچه با یافته های باستان شناسی شهرت زیادی به دست آورد به ویژه هنگامی که سطح آب دریاچه پایین آمده بود تا یک سد برقی آبی احداث شود، بقایایی از ساکنین دوران عصر برنز کشف گردید.
1683371035 295 زیباترین دریاچه های ایتالیا
8 – دریاچه لوگَنو (Lake Lugano)
دریاچه لوگَنو در میان کشور های سوئیس و ایتالیا واقع شده است و همین امر زیبایی آن را دو چندان می کند. کوهستان آلپ در نزدیک ساحل دریاچه بوده و توریست های بیشماری را به سوی خود جذب می کند. این دریاچه ی یخی امتداد زیادی دارد. مهم نیست از کدام زاویه به دریاچه نگاه کنید، از هر گوشه و کناری دریاچه لوگَنو بسیار تماشایی و آرامش بخش می باشد. گردشگران می توانند در دریاچه قایق سواری کنند یا با قطار های کابلی برای تماشای چشم انداز و مناظر زیبای طبیعت به سوی کوهستان حرکت کنند. همچنین گردشگران می توانند به ماهیگیری پرداخته و یا برای یافتن فسیل از کوه سان جیورجیو که در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، بازدید کنند.
بیشتر بخوانید:
1683371035 593 زیباترین دریاچه های ایتالیا

7 – دریاچه تراسیمنو (Lake Trasimeno)

دریاچه تراسیمنو در بخش مرکزی ایتالیا واقع شده است و شباهت های زیادی به دریاچه بزرگ نمک یوتا، دارد. هر دوی این دریاچه ها آب را به درون خود می کشند و نمک دار می باشند هرچند میزان نمک دریاچه ی تراسیمنو کمتر از دریاچه بزرگ نمک یوتا می باشد. دریاچه تراسیمنو که در ناحیه اومبریا واقع شده، کم عمق می باشد و تقریبا 5 متر یا 16 فوت عمق دارد و گل آلود نیز می باشد. گفتنی است که هانيبال (سپهدار كارتاژى) ارتش رومی را در سال 217 قبل از میلاد مسیح، در این ناحیه شکست داد و وجود دژ ها و قلعه های متعدد در اطراف دریاچه نشان دهنده ی موقعیت استراتژیک و مهم این ناحیه در گذشته های پرآشوب می باشد. در طول ماه سپتامبر جشنواره ماهی توریست های زیادی را به این ناحیه می کشاند و گردشگران برای تماشای ماهی های پخته شده در ماهیتابه های بزرگ به این دریاچه سفر می کنند. هر ساعت دو تن ماهی در این ظروف پخته می شود. در زمین های کشاورزی اطراف دریاچه، تاکستان ها و بیشه های زیتون به چشم می خورند که نشان دهنده ی فضای روستایی می باشند.
1683371035 698 زیباترین دریاچه های ایتالیا

6 – دریاچه برکسیانو (Lake Bracciano)

دریاچه برکسیانو مانند یک آهن ربا دوستداران ورزش های آبی را به سوی خود جذب می کند. این دریاچه مکان بی نظیر و عالی برای غواصی، ماهیگیری، قایق رانی، موج سواری، شنا و گرفتن حمام آفتاب می باشد. قایق های بادبانی نیز اجازه تردد دارند اما بیش از 4 مسافر را نمی توانند همراهی کنند. در اطراف دریاچه برکسیانو پارک بزرگی وجود دارد که گردشگران می توانند به فعالیت های مختلف در فضای باز بپردازند. این دریاچه به پایتخت ایتالیا نزدیک بوده و گردشگران زیادی در طول روز از سوی رم به این ناحیه سفر می کنند. شکل دریاچه در نتیجه فعالیت های آتشفشانی ایجاد شده است و همچنین آب این منطقه منبع آب نوشیدنی شهر رم می باشد. گردشگران پس از استراحت و تفریح در اطراف دریاچه می توانند از روستای جذاب برکسیانو و قلعه های قدیمی آن دیدن کنند.
1683371036 54 زیباترین دریاچه های ایتالیا

5 – دریاچه ایسئو (Lake Iseo)

دریاچه ایسئو در بخش شمالی ایتالیا واقع شده است و مکان محبوبی برای تماشای دهکده های قرون وسطایی به شمار می رود. اطراف دریاچه با تاکستان ها و جنگل ها احاطه شده است، این دریاچه در میان دیگر دریاچه های ایتالیا گوهری نایاب و پنهان محسوب می شود. به دلیل مسیر دسترسی دشوار، توریست های کمی از این ناحیه بازدید می کنند، در حالی که دریاچه ایسئو به زیبایی دریاچه های معروف کومو و گاردا نیز می باشد. گردشگران با قایق سواری می تواند از بزرگ ترین جزیره ی دریاچه در قسمت اروپای جنوبی بازدید کنند در این جزیره ماشین ها حق تردد ندارند و گردشگران با قاطر سواری می توانند از کلیسای جزیره دیدن نمایند.
1683371036 821 زیباترین دریاچه های ایتالیا

4 – دریاچه ارتا (Lake Orta)

نویسندگان قدیمی همچون بالزاک تا نویسندگان امروزی همگی دریاچه ارتا را فریبنده و زیبا همچون گوهری پنهان در میان دریاچه های شمال ایتالیا توصیف می کنند. منظره ی این دریاچه بسیار زیبا می باشد و در گذشته با نام سنت جولیوس، قدیس منطقه شناخته می شد. جزیره ی دریاچه مکان آرام بخشی برای قدم زدن در خیابان های سنگ فرش شده و یا یک سفر کوتاه رمانتیک می باشد. از کاخ باستانی یا قدمت قرن 12 میلادی و یا بازار خرید رنگارنگ جزیره دیدن کنید. گردشگرانی که به دنبال آرامش و دوری از هیاهوی شهر می باشند، در فضای این دریاچه ی زیبا و در کنار جنگل ها و کوهستان های اطراف به آرامش خواهند رسید. برای سفر به دریاچه ارتا، تقریبا مسافت یک ساعته از شهر میلان را می بایستی طی کنید. توریست ها از وجود اقامتگاه های لوکس و رستوران های بی نظیر در این ناحیه لذت می برند.
1683371036 687 زیباترین دریاچه های ایتالیا

3 – دریاچه ماجوره (Lake Maggiore)

دریاچه ماجوره یکی دیگر از جاذبه های گردشگری معروفی است که در میان دو کشور ایتالیا و سوئیس واقع شده و هر یک ادعای مالکیت بر آن را دارند. این دریاچه در اطراف مرز های هر دو کشور امتداد دارد. دریاچه ماجوره دومین دریاچه ی بزرگ ایتالیا می باشد و نام ماجوره به معنای دریاچه عظیم است که در قسمت جنوب کوه های آلپ قرار گرفته است. این دریاچه دارای آب و هوای مدیترانه ای بوده و همین امر موجب رشد گیاهان عجیب و کم نظیری در این ناحیه شده است. هنگام شکوفایی غنچه ها بر فراز تپه های اطراف دریاچه، چشم انداز زیباتری از ماجوره به چشم می خورد. گردشگران با سوار بر تله کابین ها می توانند امتداد 64 کیلومتری (40 مایلی) این دریاچه را و همچنین جزایر زیبا را از فراز کوهستان تماشا کنند. توریست ها اغلب با کروز های تفریحی لحظات خوشی در دریاچه سپری می کنند یا در اطراف آب های زلال دریاچه به دوچرخه سواری می پردازند.
1683371036 838 زیباترین دریاچه های ایتالیا

2 – دریاچه گاردا (Lake Garda)

دریاچه گاردا توسط یخچال‌ های طبیعی شکل گرفته است. این دریاچه بزرگ ترین دریاچه ایتالیا محسوب می‌ شود و در شمال ایتالیا واقع شده است. این دریاچه ی تماشایی و خوش منظره با کوهستان ها احاطه شده است و یک جاذبه ی گردشگری محبوبی محسوب می شود. دریاچه گاردا دارای جزایر بیشماری می باشد، از جمله جزیره ایزولا دل گاردا که در سال 1220 میلادی سنت فرانسیس آسیزی از مشهور ترین روحانیون مسیحیت، صومعه ای در این جزیره بنا کرد. دریاچه مانند آبدره می باشد و فری سواری روش جالبی برای مسافرت میان روستا های اطراف دریاچه می باشد. درختان نارنگی و پرتغال و بیشه های زیتون سواحل دریاچه را در آغوش کشیده اند و منظره ای زیبا از خود به جای گذاشته اند. این دریاچه در میان توریست های دوچرخه سوار، قایق ران، موج سوار و افرادی که پرسه زدن در جزایر روستایی شگفت انگیز را ترجیح می دهند، محبوبیت زیادی دارد.
1683371036 685 زیباترین دریاچه های ایتالیا

1 – دریاچه کومو (Lake Como)
گردشگرانی که دوست دارند در مکان های مختلف افراد مشهور و سلیبریتی ها را ببینند، دریاچه ی محبوب کومو را بهتر است که از دست ندهند. دریاچه کومو از دوران رومی ها مانند آهن ربایی در حال جذب گردشگران بوده است. رومی ها اولین ویلا ها را در این جزیره ساختند که امروزه از جاذبه های گردشگری محسوب می شوند. افراد مشهور خانه هایی در اطراف دریاچه دارند که ممکن است هنگام بازدید از دریاچه افراد مشهوری مانند بازیگر و کارگردان معروف جورج کلونی را به همراه دو قلو هایش از نزدیک ببینید. دریاچه کومو یکی از جذبه های گردشگری مهم ایتالیا می باشد و با عمق 400 متری (1300 فوت) یکی از عمیق ترین دریاچه های اروپا نیز به شمار می رود. گردشگران برای تماشای چشم انداز ها، باغ های زیبا و دیدنی ویلا کارلوتا و چشیدن طعم بستنی محلی ژلاتو به این ناحیه سفر می کنند. کشتی ها روستا های اطراف را در امتداد دریاچه به یکدیگر وصل می کنند. گردشگران در این طبیعت بکر و آرامش بخش خاطرات خوشی را تجربه خواهند کرد. بدون شک طبیعت منحصر به فرد سرزمین تاریخی ایتالیا گزینه ی مناسبی برای سفر می باشد.

11 اقامتگاه برتر و مناسب در کشور پرتغال
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر