خانه >> راهنمای سفر >> 10 مورد از ارزان قيمت ترين نقاط جهان برای سفر هوايی
10 مورد از ارزان قيمت ترين نقاط جهان برای سفر هوايی

10 مورد از ارزان قيمت ترين نقاط جهان برای سفر هوايی

مسلماً با فرارسیدن آخرین روزهای فصل زمستان و آمدن بهاری كه منتظرش بودیم، با ماه هایی روبه رو می شویم كه كم اهمیت شمرده می شوند و بنابراین در آنها به دنبال ارزان ترین پروازها هستیم: مارس، آوریل و مه. در حالی كه دانشجویان و خانواده ها، دسته دسته به سمت مقاصد گردشگری مشهور و گران قیمت ساحلی برای گذراندن فصل بهار سفر می كنند، عملاً مناطقی دیگر در دوره هایی هستند كه از نظر ورود گردشگران و جهانگردان در حد متوسطی قرار دارند. با گرم تر شدن آب و هوای كشورهای نیم كره شمالی، برخی از پروازها پیش از بالا رفتن شدید قیمت ها در فصل تابستان، افزایش اندكی پیدا می كنند.
به لطف وجود مسیرهای پروازی جدید و تغییر در رویكرد مسافران در حوزه سفر، برخی از مناطق به طور ویژه و با فاصله زیاد، به طرز شگفت انگیزی در مقایسه با هزینه مسافرت در طی سال گذشته ارزان قیمت هستند. در این مطلب لیستی از ارزان ترین نقاط جهان برای سفر هوایی در سال 2019 مطابق با نظر متخصصان گردشگری هوایی و همچنین زمان مناسب برای استفاده از به صرفه ترین قیمت ارائه می گردند. با مراجعه به وب سایت های متخصص داخلی نیز می توانید بهترین پیشنهادات را برای دوره های مختلف سال در زمینه رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما دریافت نمایید.

نكته: تمام قیمت ها بر اساس هزینه متوسط یك پرواز رفت و برگشت نشان داده شده اند،‌ مگر اینكه نوع دیگری مشخص شده باشد.
ارزان قیمت ترین نقاط جهان برای پرواز در سال 2019
این نقاطی كه در لیست زیر مشاهده می كنید، دارای ارزان قیمت ترین پروازها می باشند. با مطالعه آنها متوجه خواهید شد كه در مقایسه با متوسط هزینه پروازی در طول سال، چه میزان می توانید صرفه جویی داشته باشید.
زلاندنو و استرالیا

پروازی به مدت یك روز به سمت استرالیا و زلاندنو برای شما هزاران دلار هزینه نخواهد داشت. با جستجویی در چندین وب سایت تهیه آنلاین بلیط هواپیما متوجه خواهید شد كه برای اولین بار طی سالیان متمادی (و یا شاید برای برخی از نقاط برای اولین بار در تاریخ)، متوسط هزینه سفر هوایی به كوئینزتاون در زلاندنو و پرث در استرالیا حدود 1000 دلار خواهد بود. داده های مربوط به وب سایت skyscanner نشان می دهند كه متوسط هزینه های كوئینزتاون به مدت سه ماه،‌ به میزان 16 درصد كاهش داشته و به مبلغ 1096 دلار می رسد. شركت جهانگردی چیپ اوایر اعلام كرده كه هزینه سفر مردم به پرث كه در مقایسه با متوسط دو سال گذشته 30 درصد كاهش نشان می دهد، به 1080 دلار رسیده است.

ریكی رادكا كه در زمینه “تجزیه و تحلیل هزینه های سفرهای هوایی” فعالیت دارد، در این باره می گوید: “این روزها هزینه های سفر به استرالیا و غالباً شهرهای سیدنی، ملبورن و بریزبان، به طور معمول كاهش چشمگیری از خود نشان داده اند، اما ما اغلب مقاصد دیگری مانند پرث یا آدلاید را در این لیست ها مشاهده می كنیم. این نتایج عموماً در رابطه با فرودگاه های بزرگ مشاهده می شوند، اما فروش های سیستمی بیش از پیش فعال بوده و این بدان معناست كه فرودگاه های كوچكتر مانند كلولند و آستین نیز می توانند از این موضوع بهره ببرند”.
بوستون و نانتاكت، ماساچوست
Boston and Nantucket, Massachusetts
مناطقی كه در طول سال دارای چهار فصل مجزا هستند، در فصولی كه از نظر ورود گردشگران در حد متوسط قرار داشته باشند، آمار بهتری را در این زمینه از خود نشان می دهند، اینها زمان هایی از سال می باشند كه می توانید در عین اینكه از فضاهای باز (بیرون از هتل) لذت ببرید، از هزینه های زیاد سفرهایی هوایی كه در فصول تابستانی مرسوم هستند نیز اجتناب نمایید. حتی می توانید در بحث صرفه جویی در هزینه ها پا را از این هم فراتر گذاشته و با سفر به دو مقصد گردشگری همجوار در طی ماه های به صرفه فصل بهار، از مزایای هزینه ای بالاتری نیز برخوردار گردید. به عنوان نمونه، داده های تحلیلگران حوزه سفرهای هوایی نشان می دهد كه هزینه ها در ماه آوریل برای سفر به بوستون از سال 2017 تاكنون 40 درصد افت داشته است. و طبق اطلاعات وب سایت Booking.com هزینه های اقامتی در بوستون در فصل بهار پیش رو، در صورتیكه در فاصله بین 18 الی 24 ماه مارس به این شهر سفر كنید، 52 درصد پایین تر خواهد بود. داده های وب سایت skyscanner از كاهش 15 درصدی – 50 دلار پایین تر – هزینه های پروازی به نانتاكت حكایت دارند؛ بنابراین می توانید از حضور در هر دو منطقه بوستون و سواحل نیوانگلند بدون وجود ازدحام گردشگران، لذت برده و تجربه خوبی از سفر خود بدست آورید.
مراكش
Morocco

بهترین زمان سال برای دیدن و سفر كردن به افریقای شمالی، همزمان به صرفه ترین زمان برای انجام سفر هوایی نیز به آنجا می باشد. مراكش به تازگی در زمینه ارائه پروازهای ارزان قیمت برای فصل بهار فعال شده است كه احتمالاً به خاطر شهرت رو به رشد آن كشور در زمینه گشایش خطوط و مسیرهای جدید پروازی است.

نظر رادكا در این باره به این شكل است: مراكش و خصوصاً شهر كازابلانكا كه بزرگترین شهر این كشور است، اخیراً از نظر قیمت ها كاهش چشمگیری نشان داده است، اما برخی از مسیرهای دیگر نیز این كاهش را ثبت كرده اند. داده های تحلیلگران حوزه قیمت پروازهای هوایی برای سال جاری و سال 2017 نشان می دهند كه هزینه مسیرهای ماه مه به مراكش 32 درصد كاهش داشته و به 535 دلار به ازای یك سفر رفت و برگشتی رسیده است، و همچنین هزینه مسیرهای ماه آوریل به كازابلانكا حدود 15 درصد كاهش داشته و به 750 دلار رسیده است: “متوسط قیمت ها معمولاً در بازه 500 دلار برای شركت هواپیمائی ایبریا می باشد و از مبدأ نیویورك (جی. اف. كی.) به كازابلانكا برای سفرهای لحظه آخری در ماه مارس 479 دلار است. شیكاگو، بوستون و واشنگتن دی. سی. نیز اغلب دارای قیمت هایی منطقی هستند”. بخشی از افت قیمت ها ممكن است به خاطر این موضوع باشد كه شركت ایرموراكو برای مقصد بوستون در حال ارائه خدماتی می باشد كه منجر به ایجاد رقابتی نو در منطقه ساحل شرقی گردیده است.
كوالالامپور، مالزی
Kuala Lumpur, Malaysia
سوار شدن به یك پرواز لحظه آخری به مقصد مالزی احتمالاً پروازی مقرون به صرفه به نظر نمی رسد، اما هزینه سفر هوایی به شهر شلوغ و پرجمعیت كوالالامپور كاهشی 30 درصدی را نشان می دهد و طبق داده های شركت مسافرتی چیپ اوایر به طور متوسط برای ماه های مارس، آوریل و مه معادل 834 دلار است. داده های تحلیلگران صنعت هوانوردی نشان می دهد كه پایین ترین قیمت ها در طول سال به طرز قابل اعتمادی مربوط به همین ماه ها است. سفر به پایتخت مالزی برای دیدن آسمان خراش ها، معابد غار مانند و ارتباط داشتن با كشور همجوار یعنی سنگاپور می تواند در حال حاضر هزینه ای پایین معادل سفر به اروپا داشته باشد.
بروكسل، بلژیك
Brussels, Belgium
اگر به دنبال لذت های شكلاتی، وافل و نوشیدنی های مختلف در فصل بهار هستید، بروكسل یكی از ارزان قیمت ترین پروازها را پیش از افزایش شدید قیمت ها در فصل تابستان به مقصد اروپا دارا است. طبق داده های ارائه شده توسط شركت مسافرتی چیپ اوایر متوسط هزینه سفر هوایی به بلژیك برای این دوره در مقایسه با سال قبل با 29 درصد كاهش،‌ معادل 663 دلار است. داده های تحلیلگران تصدیق می كند كه ماه های مارس، آوریل و مه ارزان قیمت ترین زمان ها در طول سال برای مسافرت هستند و این نشان می دهد كه بلیط هواپیما می تواند برای یك پرواز رفت و برگشت فقط 400 دلار هزینه در بر داشته باشد.
كاستاریكا و گواتمالا
Costa Rica and Guatemala

شهرهای مقرون به صرفه امریكای مركزی از نظر سفر به لطف گسترش خطوط هوایی شركت هواپیمائی ولاریس مكزیك، در حال جذب و توسعه سفرهای هوایی ارزان قیمت برای متناسب كردن این دسته از سفرها با سفرهای زمینی است. این شركت در طول سال گذشته مسیرهای پروازی متعددی را از مبداً ایالات متحده به مقصد امریكای مركزی راه اندازی كرده است كه شامل پروازهایی به مقصد كاستاریكا و گواتمالا می باشند. شركت هواپیمائی ولاریس عنوان كرده كه قیمت پروازهای تك مسیره آن از 210 دلار شروع می شود و داده های تحلیلگران این صنعت حكایت از این دارد كه متوسط قیمت ها تقریباً به همین مبلغ افت داشته و به نوعی در حال جذب گردشگران و جهانگردان زیادی می باشد.

طبق اطلاعات دریافتی از تحلیلگران، سان خوزه در كاستاریكا با مسیرهای پروازی كه از سال گذشته تاكنون با كاهشی 30 درصدی به 300 دلار به ازای یك سفر رفت و برگشت رسیده است، یكی از ارزان قیمت ترین نقاط برای سفر هوایی در ماه آوریل می باشد. سفرهای ماه مه به منطقه خرابه های دوران مایان در كشور گواتمالا با معماری اسپانیایی دوران استعمار نیز به شدت كاهش داشته و به ازای یك سفر رفت و برگشت معادل 323 دلار است – كاهشی كه نشانگر افت 17 درصدی نسبت به دوره مشابه در سال قبل است. پروازهای شركت هواپیمایی ولاریس به مقصد سان خوزه از مبداً فرودگاه دولس واقع در واشنگتن دی. سی. نیز انجام می گیرد و مسیرهای پروازی جدید آن به سمت گواتمالا، از مبدأ فرودگاه LAX واقع در لس آنجلس نیز انجام می شود.
برلین، آلمان
Berlin, Germany
یكی دیگر از مقاصد گردشگری در قاره اروپا كه پیش از افزایش قیمت ها در فصل تابستان، قیمت پایینی دارد، برلین است كه جزء ارزان قیمت ترین نقاط برای پرواز هوایی در ماه های مارس و آوریل سال 2019 است. متوسط قیمت پرواز رفت و برگشت كه نسبت به دوره مشابه سال گذشته به میزان 40 درصد كاهش نشان می دهد، طبق اطلاعات دریافتی، حدود 500 دلار برای هر دو ماه مزبور است و همچنین طبق اطلاعات شركت مسافرتی چیپ اوایر این رقم نسبت به دو سال قبل تر، 27 درصد كاهش را ثبت كرده است. در كل سال به محض ورود به این قطب جاذبه در كشور آلمان، به طرز شگفت آوری مقرون به صرفه بودن سفر لمس می شود، ‌چرا كه وعده های غذایی ارزان بوده و نرخ هتل های با كیفیت به ازای هر شب كمتر از 100 دلار است.
پالم اسپرینگز، كالیفرنیا
Palm Springs, California

یك قطب گردشگری محلی كه اخیراً خطوط هوایی جدیدی را به لطف افزایش رقابت ایجاد شده توسط شركت هواپیمائی جت بلو، راه اندازی نموده است، شهر پالم اسپرینگز واقع در كالیفرنیا است كه قیمت های پایینی دارد، البته با ذكر یك نكته – برای تهیه بلیط به قیمت پایین، از مسافرت به این شهر در ماه آوریل به دلیل برگزاری فستیوال مشهور موسیقی كاچلا خودداری نمایید. به جای آن برای ماه مارس یا مه و زمانی كه نرخ ها در مقایسه با سال گذشته به میزان بیش از 50 درصد پایین می آیند، برنامه ریزی نمایید و بلیط یك سفر رفت و برگشت را با مبلغی معادل 200 دلار تهیه كنید.

رادكا در این باره می گوید: “كسانی كه قصد سفر به پالم اسپرینگز دارند، پیشنهادات بسیار خوبی را از شركت هایی كه در رقابت با شركت های فرانتیر و جت بلو در حال فعالیت هستند، دریافت می كنند. بلیط سفر رفت و برگشت از مسیر شیكاگو به پالم اسپرینگز توسط شركت فرانتیر معادل 49 دلار و توسط شركت های امریكن و یونایتد معادل 97 دلار است. خدمات ارائه شده از فرودگاه JFK توسط شركت هواپیمائی جت بلو به طور معمول برای یك سفر رفت و برگشت معادل 200 دلار هزینه در بر دارد”.
پكن و هنگ كنگ
Beijing and Hong Kong

نرخ قیمت پرواز به مقصد چین طی سال گذشته به لطف توسعه و گسترش مسیرهای پروازی ارائه شده توسط شركت های هواپیمائی هنگ كنگ ایرلاینز و ایركانادا شدیداً كاهش یافته است. داده های تحلیلگران نشان می دهد كه اصلی ترین صرفه جویی مربوط به سفرهای ماه مارس و آوریل به مقصد پكن است كه پایین ترین نرخ را در طول سال دارند و پیش از اینكه قیمت ها در ماه مه به 1000 دلار برسند، امكان تهیه بلیط به قیمت 600 دلار وجود دارد. داده های شركت مسافرتی چیپ اوایر نشان می دهند كه متوسط هزینه سفر هوایی برای دوره مزبور 731 دلار است كه نسبت به دو سال گذشته 28 درصد كاهش را نشان می دهد.

طبق اطلاعات تحلیلگران، همین مورد در مورد هنگ كنگ نیز صدق می كند. نظر رادكا در این باره به این شكل است: “شركت هواپیمائی ایركانادا تخفیف هایی برای سفر به چین و هنگ كنگ دارد و در حال حاضر هزینه های سفر هوایی به هنگ كنگ كاهش بیشتری را به ثبت رسانده است. مسیر دترویت و نیویورك به هنگ كنگ برای یك سفر رفت و برگشت اندكی بالاتر از 520 دلار است اما با این نرخ ها، بهتر است بلیط را از طریق شركتی ثالث مانند اكسپدیا یا اربیتز رزرو كنید، چرا كه آنها معمولاً قیمت های پایین تری را نسبت به وب سایت شركت ایركانادا ارائه می دهند”.
گوادالاخارو، مكزیك
Guadalajara, Mexico

طبق اطلاعات اسكای اسكنر یكی از ارزان قیمت ترین مكان ها برای پرواز در سال جاری گوادالاخارو واقع در كشور مكزیك است كه 14 درصد كاهش را ثبت كرده و متوسط قیمت بلیط به 367 دلار رسیده است. این شهر واقع در ایالت خالیسكو یك جواهر پنهان برای سفرهای گردشگری بوده و جایگزینی قابل اعتماد برای مكزیكوسیتی می باشد كه در طول سال گذشته نرخ بلیط سفرهای هوایی آن به دلیل افزایش تعداد گردشگران وارده، بالا رفته است.
گوادالاخارو دارای سومین فرودگاه شلوغ و پرازدحام مكزیك است و قطبی عملیاتی برای برخی شركت های هواپیمائی همانند ولاریس می باشد. این شركت در حال حاضر در حال ثبت لیست سفرهای تك مسیره به مبلغی معادل 64 دلار از مبدأ لس آنجلس و 113 دلار از مبدأ شیكاگو است.

مکان های زیبای طبیعی دنیا از نگاه یونسکو
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر