×

شش نکته برای سفر ماه عسل در نوروز 98

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
شش نکته برای سفر ماه عسل در نوروز 98
حالا که می خواهید جایی بروید، کجا می روید؟ این اولین مشکلی است که زوج های جوان هنگامی که برای ماه عسل خود برنامه ریزی می کنند با آن مواجه می شوند.
مشکل شیرینی است اما می تواند استرس زا نیز باشد. چطور تعداد زیاد انتخاب ها را محدود کرده و آن را به سفری خاطره انگیز برای دو آدم با تفاوت های بسیار تبدیل کرد؟ در این مقاله شش نکته در هنگام سفر به ماه عسل ذکر شده تا با مطالعه ی آنها هوشمندانه سفر کنید.
 
1. قراری برای برنامه ریزی بگذارید
Set a date night
نه والدین، نه دوستان و نه بچه ها. فقط خودتان دوتا باشید و خوراکی و خودکار و کاغذ نیز همراه داشته باشید. بطور ایده آل هر 12 ماه این کار را انجام بدهید و سعی کنید به دستگاه های هوشمند کاری نداشته باشید (یک نقشه ی قدیمی هم خوب است). سوالاتتان را مطرح کنید. همیشه دوست داشته اید کجا بروید؟ غواصی در جزایر سِیشِل یا یک هفته خوش گذرانی در جشنواره ی بِرنینگ مَن در نِوادا یا اسکی بازی درجه یک.در این مرحله زیاد خود را درگیر اصول و قواعد نکنید. ایده های بزرگی که هر دو نفرتان دوست دارید را طرح کنید، یادداشت کنید و از آنها لذت ببرید.
 
2. بودجه ی خود را مشخص کنید
Fix your budget
میزان بودجه ی یک زوج ایرلندی برای ماه عسل حدود 4000 تا 6000 یورو است. اما شما می توانید با حرکت در فصول کم سفر، اقامت در هتل های all-inclusive یا کوتاه کردن زمان مسافرت، از هزینه ها کاسته و تعطیلات خوبی را داشته باشید.
مردم تصور می کنند ماه عسل باید طولانی مدت باشد، در حالی که اینطور نیست. سفرهای کوتاه تر به معنی گذراندن زمان بیشتر بر روی زمین و نه هواپیما نیز هست. علاوه بر پس انداز خودتان، هدایای مهمانان عروسی را نیز در نظر بگیرید. مهمترین چیزی که نیاز دارید داشتن سفری درجه یک است.
 
3. آب و هوا را در نظر داشته باشید
Watch the weather
زمان مشخص می کند که کجا بروید. خیلی از مراسمات عروسی در تابستان انجام می شود، یعنی زمانی که در آفریقای جنوبی هوا زمستانی و در مقاصد سمت اقیانوس هند مانند مالدیو هوا بارانی است. ماه عسل های کوتاه نیز اکنون رواج پیدا کرده است. اکنون خیلی از زوج ها پس از مراسم تابستانی خود به سفر کوتاه 4 یا 5 روزه ای می روند و مسافرت بزرگ خود را در اواخر زمستان یا بهار که هوا بهتر می شود انجام می دهند.
 
4. مشورت گرفتن را فراموش نکنید
It’s good to talk
در کنار تحقیقات شخصی، نظر کارشناسانه نیز مکمل مهمی است. حداقل با سه آژانس مسافرتی برای بررسی دقیق هزینه ها و منابع مورد نیاز و همچنین در مورد ویزا، واکسیناسیون و بیمه صحبت کنید. به این شکل نگاهی حرفه ای به قضیه خواهید داشت که منجر به ایده های شخصی دقیق و از روی تجربه خواهد شد. زیاد شلوغش نکنید، خیلی از کسانی که به ماه عسل می روند می خواهند کارهای زیادی را در زمان بسیار اندک انجام بدهند، اما سفرشان خسته کننده می شود. سعی کنید پس از مشورت گرفتن به گزینه های دقیقی برسید و نظرات کارشناسانه را دریافت کنید.
 
5. خجالتی نباشید
به دیگران اطلاع دهید که به ماه عسل می روید. بودجه ی مناسبی دارید و این جذاب است. اما اگر به دیگران اطلاع دهید ممکن است مزایا، اتاق های بهتر، هدایا و چیزهای دیگر نیز به شما پیشنهاد شود.
 
6. با یکدیگر هماهنگ باشید
Check in with each other
آیا ماه عسلتان همانطور که هر دو می خواستید پیش می رود؟ همیشه این سوال را از خود بپرسید. دلیلی ندارد به مالدیو بروید، اگر یکی از شما سفری به داخل شهر مورد پسندش است. نظرتان در مورد سفری ترکیبی چیست؟ ترکیب ساحل یا داخل شهر همراه با قایق سواری یا راندن سافاری.در نهایت، مقصد سفر در پس زمینه است. تحقیقتان را انجام داده و هوشمندانه خرج کنید. اما بی خودی نگران انتخاب یک مقصد برای تعطیلات رویایی نسبت به جایی دیگر نباشید. چیزی که واقعا مهم است مقصد نیست، بلکه زمان و فضایی است که برای لذت بردن در کنار بکدیگر صرف می کنید.