خانه >> ایرانگردی >> جاهای دیدنی کرج با عکس و آدرس
جاهای دیدنی کرج با عکس و آدرس

جاهای دیدنی کرج با عکس و آدرس

همه ی ما شاید بارها برای رسیدن به منطقه ی خوش آب و هوا و طییعت زیبای شمال از شهر کرج عبور کرده ایم و به گمان اینکه این شهر یک منطقه ای صنعتی و پراز کارخانه می باشد، توقفی در کرج نداشته ایم اما امروز می خواهیم ثابت کنیم که استان البرز در خود یک شمال زیبا و سرسبز را جای داده است، و آنقدر جاهای دیدنی تهران و کرج در گوشه و کنار این استان کوچک زیادند که چند روز زمان می برد که از تمام آنها دیدن کرد. جاذبه هایی که مطمئنا بعد از مشاهده اش انرژی و شادی مضاعفی را به بیننده آن خواهد داد. شهری که در ورای کارخانه های انبوهش و شغل آفرینی های بسیارش، در زمینه گردشگری هم حرفی برای گفتن دارد. تنوع جاهای تفریحی کرج آنقدر زیاد می باشد که گردشگرانی با سلیقه های متفاوت را به این خطه خوش آب و هوا بکشاند.

جاهای دیدنی کرج کجاست؟

به طور خلاصه روستای شهرستانک، جاده چالوس، کاخ مروارید، غار یخ مراد و پل دختراز جاهای دیدنی کرج می باشند. در این مقاله تلاش کرده ایم که به صورت جامع به مکان های دیدنی کرج بپردازیم تا شما خوانندگان عزیز به زودی این نقطه از سرزمینمان را مقصد گردشگری خود قرار بدهید. اگر تصمیم سفر به کرج را گرفته اید این مژده را به شما می دهیم که شما در این شهر تنها نخواهید بود بلکه ایران هتل آنلاین نامی اشنا در میان گردشگران و هتل داران، حتی قبل از شروع سفر و تا پایان سفر با شما همراه خواهد بود. شما قبل از شروع سفر و با وارد شدن در این سایت می توانید اطلاعاتی از قبیل: نام، آدرس، عکس، قیمت و امکانات هتل ها را ببینید و یک هتل را که متناسب با شرایط خودتان است را انتخاب نمایید. یکی از هتل های کرج، هتل جهانگردی دیزین است که آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

جاهای دیدنی کرج در پاییز:

روستای شهرستانک

استان البرز که سراسر در اغوش کوه های با صلابت قرار دارد در میان این کوه های پر شکوه، روستایی کوهستانی شکل گرفته است که ارتفاع کوهستانی این منطقه باعث خنکی آب و هوایش شده است. اگر در فصل تابستان گرمای بیش از حد که عموما بالای 30 درجه می باشد شما را کلافه کرده است، پس بار سفر را ببندید و چند روزی را در روستای شهرستانک اتراق کنید زیرا دمای هوای این دهکده در فصل تابستان از 15 درجه سانتیگراد تجاوز نمی کند که همین نکته به تنهایی مزیتی برای این روستا به شمار می رود و همین مزیت در دوره قاجار باعث شده است که شاهان قاجاری از جمله ناصرالدین شاه تابستان خود را در این روستا بگذراند وهمین موضوع بیانگر قدمت و پیشینه تاریخی روستا نیز به شمار می رود، اما تنها نکته مثبت این روستای دیدنی فقط به آب و هوای مطبوعش ختم نمی شود. درختان انبوه و سرسبزی که در دامنه کوه رشد کرده اند منظره ایی زیبا را شکل داده اند منظره که طول آن به 3330کیلومتر می رسد و این درختان و گیاهان و خاک مساعد باعث درامد زایی مردم روستا از طریق کشاورزی و دامداری شده است. خانه های ساده مردمان روستا که در دامنه کوه های سنگی این کوه قد برافراشته ساخته شده اند باعث به وجود آمدن یک ابادی شده است. دره های وسیع شمالی و جنوبی در این منطقه وجود دارد که می توان ساعث ها در این دره ها نشست و طلوع و غروب زیبا و وصف نشدنی خورشید را در این منطقه نظاره کرد. آب و هوای مساعد که با باران نیز همراه است دلیل به وجود آمدن نهرها و رود های پر ابی شده اند که زیبایی خاصی را به این منطقه بخشیده اند و آن را یکی از جاهای دیدنی کرج در پاییز کرده اند. نسیم خنکی که در این منطقه می وزد دل پژمرده هر جانداری را شاداب می کند. این روستا که تابع دهستان “لورا” می باشد در 63 کیلومتری شمال غربی کرج و 10 کیلومتری پل دو آب بر سر راه کرج چالوس قرار گرفته است.

روستای برغان

چشم انداز سرسبز روستای برغان

اگر به طبیعت گردی علاقه دارید حتما روستای زیبای برغان نظر شما را جلب خواهد کرد. روستای برغان یکی از جاهای دیدنی کرج است که در دامنه های جنوبی رشته کوه های البرز و در میان دو رود شاهرود و سنج قرار دارد. روستای برغان با کوچه باغ های زیبا و انبوه درختان کهنسال چشم اندازهایی رویایی دارد. در کنار آب و هوای خوب، این روستا مملو از جاذبه های تاریخی است.
حمام قدیمی، حسینیه برغان، مسجد برغان، زیارتگاه چهل دختر و چندین جاذبه تاریخی دیگر در این روستا قرار دارند. روستای برغان سوغاتی های بسیار خوشمزه ای نیز دارد. اگر در بهار به این روستا سفر کنید با منظره ای جذاب از طبیعتی نوخواسته روبرو خواهید شد. در فصل تابستان باغ های میوه این روستا مملو از خوردنی های خوشمزه است. با فرا رسیدن پاییز برغان به یکی از زیباترین چشم اندازهای طبیعت تبدیل می شود.

طالقان کرج، ییلاقی در آغوش البرز
ادامه مطلب

جاده چالوس

جاده ایی متفاوت با تمام جاده های دنیا که می توان رد پای هنر و قدرت خداوند را در ان دید. جایی که خداوند شاهکاری دیگر را پدیده آورده است شاهکاری که چشم هر بیننده ای را محو شکوه وجلوه ی بینظیر خود کرده است. جاده ایی که در هر فصل، لباس آن فصل را بر تن می کند و زیبایی خارق العاده ای را به وجود می آورد. در پاییز یکسره نارنجی پوش می شود و دل از هر بیننده ای را می رباید. فصل بهار سبز پوش می شود و سرزندگی را به ارمغان می آورد. در زمستان یکسره سفید پوش می شود و تبدیل به یکی ازدیدنی ترین جای جهان می شود. حالا میان این پوشش رنگارنگ آبی چشمه ها و رود های پر آب این جاده هم ترکیب جذابی را به وجود می آورد، ترکیبی که کمتر جایی بتوان مشابه اش را پیدا کرد. غار های طبیعی این جاده جاذبه هایش را به کمال رسانده است. این نقاشی دیدنی علاوه بر زیبایی هایش، ابی گوارا و معدنی را دارا می باشد آبی که با نوشیدن آن کل وجودتان شاداب خواهد شد. این جاده ی کوهستانی ورای تصور درست از میان شهر کرج شروع می شود و تا آبی دریای خزر ادامه دارد.
در مقاله های دیدنی های چالوس در مورد جاهای دیدنی جاده چالوس بیشتر بخوانید.
کاخ مروارید کرج

کاخ مروارید

کاخ مروارید و یا (کاخ شمس) که به مانند مرواریدی در منطقه مهرشهر کرج میدرخشد و یکی از جاهای دیدنی کرج در شب است بنای مجلل و با شکوهی است که در سال 1345 به شکل یک سفره ماهی که صدفی را در آغوش گرفته است به دست وسلی پیترز ساخته شده است بنایی که سقف اش با زیبایی خاصی طراحی شده و تصویری منحصر به فرد را شکل داده است وسعت این بنای مجلل به 111هکتار می رسد. ایده شکل گیری این بنا به دلیل نزدیک بودن کرج به دریا از موجودات دریایی که شامل حلزون، صدف و سفره ماهی می شود، گرفته شده است که باعث به وجود آمدن مجموعه ایی دیدنی شده است. در سقف این بنا نور گیری هایی به شکل مروارید طراحی شده است که هنگام تابش نور خورشید از این روزنه ها زیبایی چشمگیری را به خود می گیرد. در بیرون از بنا دریاچه ای ساخته شده که شکل باله های سفره ماهی را به خود گرفته است. برای مشاهده این بنا کافی است خود را به مهرشهر کرج برساند و میبینید که این اثر دیدنی منحصر به فرد چگونه در آن منطقه خود نمایی می کند. علاوه بر این جاهای دیدنی مهر شهر نیز بسیار زیادند.

جاهای دیدنی کرج در بهار:

غار یخ مراد

غار یخ مراد
در ارتفاعات کوه های قد برافراشته استان کرج غارهایی شکل گرفته اند که در درون خود دنیایی شگفت انگیزی را تشکیل داده است. دنیایی که با زیبایی و هیجان فراوانی توامان شده است. پهنای دهانه ی غار یخ مراد به 3 متر و ارتفاعش به عدد 8 می رسد که همین ارتفاع باعث به وجود آمدن قندیل هایی با اشکال متنوع شده است که این قندیل ها خود به تنهایی، علاقه مندان به کوهنوری و غار گردی را به این ارتفاع می کشاند. شیب های زیاد این غار که کمی خطرناک هم می باشد باعث شده است که افراد با تجهیزات کامل کوه نوردی و غار نوردی قدم به این منطقه بگذارند. اگر می خواهید نهایت لذت از زیبایی قندیل های این منطقه را ببرید پس در ماه اسفند و یا فروردین قدم به این خطه هیجان انگیز بگذارید که یکی از معروف ترین جاهای دیدنی کرج در بهار است. در باره قدمت غار باید گفت که حدود 50 میلیون سال قبل در زیر دریا تشکیل و سر برآورده است واین نکته بیانگر قدمت طولانی این پدیده طبیعی منحصر به فرد می باشد. علاوه بر قندیل های جذاب غار، وجود خزه ها و اسفنج هایی که در کف این پدیده رشد کرده اند جذابیت این غار مطبق را بیشتر کرده است. برای رسیدن به این پدیده خاص و دیدنی باید خود را به روستای آزادبر و روستای کهنه ده در منطقه گچسر و جاده چالوس برسانید.

آبشار هفت چشمه

آبشار هفت چشمه
از برکت آب و هوای خنک و دلپذیر استان البرز می توان به وجود آبشار بلند بالایی که ارتفاعش به 90 متر می رسد اشاره کرد. این آبشار از ارتفاع 90 متری اش حجم فراوان اب را به پایین میریزد که صحنه ایی بسیار دلچسب را وجود آورده است در میانه راه، آبشار های کوچکی که سرچشمه شان همین ابشار بلند بالا می باشد شکل گرفته اند که به “هفت چشمه” معروف شده است. اب از میان کوه و صخره ها عبور می کند و در مسیرش باعث رشد گیاهان فراوانی شده است گیاهان و گل های رنگارنگی که منظره ایی چشم نواز را تشکیل داده اند. در کنار این آبشار وجود غار های فراوان هم بر جاذبه این منطقه که یکی از مکان های دیدنی کرج است افزوده است. اگر از محیط پر سرو صدا و شلوغ شهری خسته شده اید به این منطقه دیدنی قدم بگذارید و چشمانتان را به ضیافت هرچه تمام تر منظره های دلچسب ببرید و گوش هایتان را به شنیدن موسیقی موزون و روح افزای ابشار و صدای پرندگان که از این منظره سرمست شده اند دعوت کنید. آبشار هفت چشمه در 17 کیلومتری جاده کرج چالوس و در مجاورت روستای ارنگه و بالا دست رودخانه ارنگه واقع شده است.

پل دختر (سلیمانیه)

1683362692 419 جاهای دیدنی کرج با عکس و آدرس
کرج علاوه بر جاذبه های طبیعی و سرسبزش از بناهای تاریخی و هنر و اصالت کهن نیز بهره برده است و پل دختر که که نام دیگر پل سلیمانیه و یا پل شاه عباسی می باشد، گواه همین نکته می باشد. پل دختر که ادامه ی پل قدیمی تری که منسوب به دوره سلجوقی می باشد ساخته شده و انقدر مهم و تاریخی بوده که در سال1379 به ثبت آثار ملی درآمده است. پل که عمر بسیار طولانی دارد طبیعی است که در گذر زمان دچار فرسودگی شود و همین موضوع دلیل بازسازی اش در سال88 شده است و به عنوان یکی از مکان های تاریخی ومهم استان البرز و یکی از دیدنیهای کرج به شمار می رود. پل بر روی رودخانه کرج واقع شده است.

سد امیر کبیر

سد امیر کبیر
سدی بسیار وسیع که از برکت وجودش بخشی ازمنابع آبی استان تهران نیز تامین می شود. از دیگر مصارف این سد می توان به وجود دریاچه این سد اشاره کرد که در آن ماهی های متعددی از قبیل: قزل آلا، ماهی سفید، قزل آلای خال قرمز و رنگین کمان پرورش داده می شود، همچنین نمی توان از کارد کرد مهم دیگر سد یعنی تولید انرژی برقابی هم به راحتی گذشت. علاوه بر سود و منفعت فراوانی که این سد چند منظوره به همگان می رساند نمی توان از زیبایی این جای دیدنی کرج سخنی نگفت. پلی بسیار دیدنی که بر روی حجم وسیعی از آب قرار گرفته است و امکان انجام تفریحات ورزشی را نیز میسر کرده است. تمام این مزیت های سد امیر کبیر باعث تبدیل شدنش به یکی از مهم ترین قطب گردشگری و تفریحی استان البرز می باشد. برای رسیدن به این مکان دیدنی کافی است خود را به شمال کرج و 25 کیلومتری جاده کرج چالوس برسانید.

معرفی هتل جهانگردی دیزین کرج - هتلی در پیست اسکی دیزین
ادامه مطلب

باغ فاتح

برای افرادی که قدم زدن در باغی خوش آب و هوا را دوست دارند و همچنین برای کسانی که می خواهند در فضای آزاد پیاده روی و ورزش کنند این پارک با وجود امکانات ورزشی و رفاهی مکان مناسبی برای دمی آسودن است.
این پارک که به دلیل وجود درختان بی شمار باغشهر نامیده می شد، یکی از سرسبز ترین مناطق کرج است. باغ فاتح نیز متعلق به محمد صادق فاتح یزدی بوده و برای همین دارای این نام است.
آدرس: جهانشهر کرج، میدان سپاه، حاشیه بلوار جمهوری

کلام آخر
علاوه بر جاهاي ديدني كرج که بسیار متعدند، شهر زیبای کرج دارای صنایع دستی بی شماری که همگی خبر از هنرمندی مردمان این شهر می دهد و سوغاتی های بی نظیری نیز می باشد که بر جاذبه های استان البرز و کرج افزوده است، این صنایع دستی شامل: گلیم بافی، سفال گری، پیکرتراشی، سوزن دوزی، شیشه دمی، وکوزه سازی و گلدان سازی است و غذاهای بسیار لذیذی از قبیل: مرجو خورش(خورشت عدس طالقان)، خوراک لوبیا، ترشی آش و هلیم با گوشت گوسفند می باشد.

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر