×

سواحل زیبای کامبوج

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
دسته بندی طبیعت
سواحل زیبای کامبوج
کامبوج کشوری مملو از تنوع و چشم انداز های زیبا و تماشایی می باشد. این سرزمین در همسایگی کشور های لائوس، ویتنام، تایلند و خلیج تایلند قرار گرفته است. در سفر به کامبوج با آثار و ویرانه های باستانی و شهر های جالبی روبرو خواهید شد. گفتنی است که در کنار جاذبه های گردشگری متنوع، کامبوج دارای جاذبه های ساحلی بیشماری در امتداد خلیج تایلند می باشد. در صورتی که برنامه ی سفر به کامبوج را در سر دارید، پیشنهاد می کنیم که از جاذبه های برتر و محبوبی که در ادامه معرفی می کنیم، نیز بازدید کنید و با داشتن اطلاعات مناسب هوشمندانه سفر کنید:
 
10 - ساحل مرجانی (Coral Beach)
Coral Beach
در نزدیکی ساحل مرجانی در سمت جنوب غربی کامبوج و در اطراف پارک ملی ریم، جزیره ی كوه تا کی یف، واقع شده است. با وجود پیشرفت و روند رو به رشد جزیره، بخش های زیادی از طبیعت و فضای بکر هنوز هم در اطراف این جزیره به چشم می خورند. سواحل بیشماری در جزیره ی كوه تا کی یف، وجود دارد که گردشگران به راحتی می توانند از میان آنها انتخاب کنند. گفتنی است که یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین سواحل این منطقه، ساحل زیبای مرجانی است. امکانات زیادی در کنار انواع رستوران ها و کافه ها در اختیار گردشگران قرار دارد که موجب شده این ساحل مکان مناسبی برای آرامش و استراحت به دور از شلوغی شهر ها به شمار رود. گردشگران سوار بر قایق به سوی این ساحل سفر می کنند، و برای اقامت شبانه و استراحت می توانند تختخواب اجاره کنند. توریست های زیادی در این ناحیه به غواصی، شیرجه از روی سنگ و صخره و همچنین به ماهیگیری می پردازند.

9 - ساحل ویکتوری (Victory Beach)
Victory Beach
در انتهای شبه جزیره رو به خلیج تایلند، شهر سیهانوکویل قرار دارد که یکی از محبوب ترین مقصد های گردشگری ساحلی در کامبوج محسوب می شود. گفتنی است که سواحل بیشماری در شهر زیبای سیهانوکویل وجود دارند و ساحل ویکتوری یکی از آرام ترین و راحت ترین این سواحل می باشد که فاصله ی زیادی نیز ندارد. در کنار این ساحل بندر سیانوکو‌یل به چشم می خورد که کشتی های زیادی روزانه در این بندر در حال رفت و آمد می باشند. شن های سفید در اطراف ساحل می درخشند و درختان نخل خرما در گرمای ساحل بر سر گردشگران سایه گسترده اند. گردشگرانی که ترجیح می دهند در کنار ساحل ناهار میل کنند، می توانند در ساحل ویکتوری از میان رستوران های متعدد، یکی را انتخاب کنند. دسترسی به این ساحل فوق العاده زیبا و امن راحت بوده و این مکان فضای دلنشین و مناسبی برای حضور خانواده ها به شمار می رود.

8 - جزیره کوه پوس (Koh Pos)
Koh Pos
جزیره کوه پوس در نزدیکی شهر سیهانوکویل قرار دارد، و در لغت به معنای جزیره مار می باشد. پل کوچکی جزیره کوه پوس را به شهر متصل می گرداند و دسترسی به این جزیره نسبت به دیگر جزایر کامبوج راحت می باشد. این پل کوچک با نام پل تکنو موراکت معروف می باشد، و گردشگران را به سوی جزیره ای سرسبز و تماشایی، سواحل صخره ای هدایت می کند. رستوران معروف غذا های دریایی تریژیر جزیره، مرکز تجمع و فعالیت مردم بومی می باشد و بسیاری از گردشگرانی که تمایل به صرف ناهار در کنار ساحلی با چشم انداز های زیبا و غذا های دریایی لذیذ دارند، می توانند این گزینه را انتخاب کنند. با پیاده روی کوتاهی می توانید به سوی جنگل حرکت کنید، گفتنی است که این جنگل ها تقریبا زیستگاه هر نوع حیوانی می باشد و می توانید از میمون ها گرفته تا اژدر مار ها را در این نواحی مشاهده کنید.

7 - جزیره کوه تمی (Koh Thmei)
Koh Thmei
جزیره کوه تمی در حاشیه ی شهر سیهانوکویل واقع شده است. گفتنی است که این جزیره بخشی از پارک ملی ریم محسوب می شود. جزیره کوه تمی نسبتا کوچک می باشد و بیش از یک اقامتگاه در این جزیره وجود ندارد. زیرساخت ها و جاذبه های زیادی نیز در این جزیره به چشم نمی خورد، و سواحل زیبا و تماشایی از جاذبه های اصلی و مهم جزیره به شمار می رود، و از مقصد های محبوب گردشگری نیز شمرده می شود. در کنار خلیج گردشگران می توانند به تماشای دسته های انبوه پرندگان یا بازی دلفین ها در آب های نیلگون بپردازند یا بهتر است که در کنار تپه های دریایی با استفاده از ماسک و اسنورکیل، به بازدید از زندگی انواع ماهی ها، مرجان ها و حیات دریایی بپردازند. امکانات مناسب جهت اقامت در اقامتگاه کوه تمی، تجربه ای متفاوت در محیط استوایی را برای مسافران به همراه دارد.

6 - ساحل زیبایِ سوخا (Sokha Beach)
Sokha Beach
ساحل زیبایِ سوخا در نزدیکی شهر سیهانوکویل قرار داشته و ساحلی خصوصی می باشد که موجب شده در میان دیگر سواحل کامبوج کمتر شلوغ و پر ازدحام گردد. همچنین این ساحل از نواحی پاک، امن و آرامی برای حمام آفتاب محسوب می شود. برای گذراندن اوقات خوش در این ساحل می بایستی مبلغ ورودی پرداخت کنید و یا می توانید در تفرجگاه موجود در کنار ساحل اقامت کرده و لحظات خوشی را سپری نمایید. در صورتی که انجام فعالیت هایی همچون اسنورکلینگ، حمام آفتاب و صرف غذا در رستوران های محلی برای گردشگران کافی نباشد، مسافران می توانند با پیاده روی در طول مسیر های مناسب بین ساحل سرندیپیتی و ساحل سوخا قدم بزنند و در کنار ساحل از چشم انداز های زیبا و تماشایی این سواحل بازدید کنند.

5 - جزیره کوه تونسی یا جزیره خرگوش (Koh Tonsay)
Koh Tonsay
در اطراف کرانه ی ساحلی، و در نزدیکی مرز ویتنام جزیره کوه تونسی واقع شده است. گفتنی است که در زبان انگلیسی این واژه به معنای جزیره خرگوش می باشد. جزیره رشد و پیشرفت اندکی داشته است و گردشگرانی که به این جزیره سفر کنند انبوه توریست ها و جاذبه های دورافتاده و متفاوت را تجربه نخواهند کرد. کلبه های ماهیگیری محلی اندکی در اطراف ساحل به چشم می خورند، اقامتگاه و رستوران های کمی در جزیره وجود دارد که در حال پذیرایی و خدمت رسانی به گردشگران می باشند. توریست ها با سوار بر قایق از شهر کِپ می توانند در طول 20 دقیقه به جزیره کوه تونسی یا جزیره خرگوش برسند. قدم زدن درون جزیره خرگوش لذت بخش می باشد. همچنین بازدید از نواحی دنج و دورافتاده در این ساحل و فعالیت های آبی همچون اسنورکلینگ و غواصی نیز از برنامه های محبوب توریست ها به شمار می رود.

4 - ساحل سوک سان (Sok San Beach)
Sok San Beach
یکی دیگر از جزایری که در نزدیکی شهر سیهانوکویل قرار دارد جزیره ی کوه رانگ می باشد که دارای چندین مایل ساحل زیبا، دست نخورده و تماشایی می باشد. ساحل سوک سان یکی از سواحل معروف و محبوب جزیره به حساب می آید. همچنین این جزیره با نام ساحل لانگ و طولانی و ساحل 7 کیلومتری نیز شناخته شده است. گفتنی است که گردشگران می توانند از مسیر خاکی و پیاده یا با قایق به سوی این ساحل سفر کنند. مجری نمایش های تلویزیونی اخیرا فیلمی از این ساحل تهیه کرد که موجب افزایش حضور توریست ها در این منطقه شد. این ساحل نیز از ازدحام و شلوغی کمی برخوردار بوده و مکان مناسب و آرامی برای لذت از ساحل و اسنورکلینگ می باشد. شب هنگام آب های زلال این ساحل همچون شب تابی درخشان برق می زنند و بعد از غروب توریست ها برای تماشای این منظره در اطراف ساحل جمع می شوند. در این جزیره ی بکر نیز لحظات خوشی را تجربه خواهید کرد.

3 - ساحل لیزی (Lazy Beach)
Lazy Beach
یکی دیگر از جزایر معروف در کنار شهر سیهانوکویل، جزیره ی کوه رانگ سانلوئم می باشد. با قایق کوچکی راهی جزیره شوید. ساحل زیبای لیزی در این جزیره قرار دارد. اقامتگاه های کوچک جزیره رو به آب های نیلی رنگ و سواحل شنی سفید بوده و جنگل های سرسبز و انبوه در چند قدمی این ساحل واقع شده اند. این ساحل اغلب آرام بوده و شاهد حضور توریست های زیادی نمی باشد. اسنورکلینگ یکی از فعالیت های محبوب و یک سرگرمی برای گذراندن و لذت از دریا می باشد. کافه و رستورانی در نزدیکی ساحل زیبای لیزی قرار دارند که دیگر نیازی به ترک جزیره نبوده و گردشگران می توانند از امکانات این جزیره برای آرامش و راحتی خود استفاده کنند و از سفر خود نهایت لذت را ببرند.

2 - ساحل سرندیپیتی (Serendipity Beach)
Serendipity Beach
در شهر بزرگ و معروف سیهانوکویل دو ساحل در همسایگی هم قرار دارند که به ساحل سرندیپیتی و ساحل اُچیوتیال معروف می باشند. ساحل سرندیپیتی از شیب های صخره ای و شن تشکیل شده است اما هر از گاهی هر دو ساحل به نام ساحل سرندیپیتی نامیده می شود. در این ناحیه تقریبا دو مایل از شن های طلایی و یک اسکله ی کشتی پر ازدحام به چشم می خورد. جاده ی ساحلی، ساحل سرندیپیتی به ساحل معروف متصل می شود و در طول مسیر تعداد زیادی رستوران ها، بار ها و حتی زمین بازی گلف نیز وجود دارد. این منطقه ی توریستی در میان کوله پشتی گرد ها محبوبیت زیادی دارد. گفتنی است که در این ساحل تعدادی هتل لوکس و متوسط نیز برای پذیرایی از گردشگران وجود دارد.

1 - ساحل اُترس (Otres Beach)
 Otres Beach
ساحل اُترس یکی از محبوب ترین و زیباترین جاذبه های ساحلی کامبوج به شمار می رود. توریست هایی که سواحل سرندیپیتی و اُچیوتیال را به خاطر ازدحام و شلوغی بیش از حد ترجیح نمی دهند، می توانند ساحل آرام اُترس را انتخاب کنند. این ساحل معروف در جنوب منطقه ی ساحلی سیهانوکویل واقع شده است اما نسبت به دیگر سواحل ازدحام کمی داشته و آرام تر می باشد و از مرکز سیهانوکویل فقط یک راه کوتاه فاصله دارد. در این ساحل بار ها و کافه های و اقامتگاه های زیادی به چشم می خورد. ساحل اُترس مکان مناسبی برای حمام آفتاب بوده و فعالیت های زیادی برای تفریح گردشگران وجود دارد که می توان به کایاک سواری و بادسواری اشاره کرد. در شب های شنبه بازار اُترس در این ساحل برپا می شود که رونق زیادی دارد. این بازار مرکز ارائه غذا و پخش موسیقی زنده می باشد و تا ساعات صبح یکشنبه ادامه دارد. با بازدید از بازار معروف اُترس می توانید سوغاتی سفر را نیز تهیه کنید.