لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> راهنمای سفر >> ۱۰ دلیل برای مهاجرت
۱۰ دلیل برای مهاجرت

۱۰ دلیل برای مهاجرت

همه ی ما پس از سفر به اقصا نقاط کشور و اقامت در هتل های ایران٬ رویای زندگی در یک کشور خارجی را داشته ایم٬ چه برای یک ماه٬ یک سال و یا مهاجرت دائمی. در حالی که روابط سیاسی کشورها می تواند بر شرایط مهاجرت تاثیرگذار باشد٬ افرادی که به دنبال تغییر مکان خود هستند٬ هدفی ثابت دارند.
ممکن است مردم به خاطر دلیل های خاصی کشوری که در آن متولد شده اند را ترک کنند. در زیر مهم ترین آن ها آورده شده است.
۱. برای فرار کردن از کشمکش ها
همگی ما انسان هستیم ولی مذهب٬ تفکرات سیاسی و فرهنگی ما را از یکدیگر جدا کرده است. به طوری که بعضی از مردم احساس می کنند که نیاز دارند تا کشور خود را برای دور بودن از کشمکش ها ترک کنند. برخی از افرادی که در مناطق جنگ زده به دنیا آمده اند٬ مثل افرادی که در خاورمیانه زندگی می کنند٬ نیاز دارند تا برای فرار از مرگ و جنگ مهاجرت کنند.

۲. به خاطر عوامل محیط زیستی
انسان دائما با استفاده از نیروی خود بر طبیعت کنترل دارد ولی گاهی اوقات طبیعت انسان ها را بی امید و بی خانمان می سازد. به علت طوفان های ناگهانی٬ سیل٬ سونامی و چندین بلایای طبیعی مردم نیاز دارند تا به دنبال پناه گرفتن در محیطی امن تر باشند.

۳. فرار از فقر
برخی از کشورها دارای مواد معدنی فراوان٬ سوخت و فلزات با ارزش می باشند. تمایل به کامیابی آن ها بیش از دیگران است. کشورهایی که کمتر از این شانس برخوردار هستند٬ برایشان سخت است تا به شهروندانشان حقوق مکفی بدهند. یکی از بهترین دلیل ها برای مهاجرت کردن پیدا کردن یک شغل خوب و درآمدزاست تا بتوانید خانواده ی خود را حمایت کنید.

۴. استاندارد بالای زندگی
با رفتن به یک کشور دیگر٬ شما به دنبال استاندارد بالاتری از زندگی هستید. تمیزتر٬ سالم تر و قطعا کیفیتی بهتر از زندگی.

احساس غربت نكردن در یك شرایط فرهنگی متفاوت
ادامه مطلب

۵. نیازهای شخصی
بعضی افراد اصولا فکر می کنند که به کشور دیگری تعلق دارند. آن ها سخت کار می کنند تا بتوانند مهاجرت کنند تا بتوانند زندگی ای را که همیشه آرزویش را داشته اند را داشته باشند.

۶. تحصیلات بالاتر
یکی از مهم ترین دلایلی که مردم و مخصوصا جوانان٬ می خواهند مهاجرت کنند این است که به تحصیلات بالاتری در زمینه ای که در کشور خودشان در دسترس نیست٬ دست پیدا کنند و یا به دانشگاه بهتر قابل دسترس خارج از کشور بروند. وقتی که به کشور مقصد بروید و تحصیلات خود را شروع کنید٬ شما به آن مکان علاقمند می شوید و دوست دارید برای همیشه در آنجا بمانید.
۷. عشق
اینترنت مردم را از نظر احساسی به یکدیگر نزدیکتر کرده است. موادی در جهان وجود دارد که مردم برای بودن در کنار افرادی که دوستشان دارند٬ مهاجرت می کنند٬ این کار آنقدری که به نظر می رسد عجیب نیست.

۸. تأثیرات خانوادگی
وقتی یکی از اعضای خانواده مهاجرت می کند و شما می بینید که چقدر خوب در آن جا ساکن شده است و از سبک زندگی جدید خود لذت می برند٬ باعث می شود تا در شما نیز انگیزه ای برای مهاجرت کردن بوجود آید. همچنین جرات لازم را به شما می دهد تا فکر کنید کسی را دارید که می تواند در ابتدای مهاجرت کردنتان٬ از شما حمایت کند.

۹. سلامت بهتر
بسته به موقعیت مالی٬ شما دوست دارید تا بهترین مراقبت های بهداشتی ممکن را برای خانواده ی خود فراهم کنید. مردم برای داشتن سلامت بهتر٬ مهاجرت می کنند. چندین کشور مراقبت های بهداشتی عالی و رایگان را برای شهروندانشان ارائه می کنند٬ پس چرا دلتان نخواهد مهاجرت کنید؟
1683360329 789 ۱۰ دلیل برای مهاجرت
۱۰. طبیعت
شهرهای بزرگ پر از ساختمان های بتنی و پوشش گیاهی ضعیف هستند ولی چه اتفاقی می افتد که باعث می شود شما نیاز داشته باشید تا از این مدل زندگی فاصله بگیرید.
بعضی از افراد زندگی خود را به طور کامل تغییر می دهند و زندگی قبلی خود را پشت سر می گذارند تا نزدیک به طبیعت باشند. این اتفاق خیلی بیشتر از آنچه شما بدانید اتفاق می افتد. فکر می کنید چند نفر از شما دوست دارد تا در کنار دریاچه زندگی کند و درآمدی متوسط داشته باشد و یک سبک زندگی راحت را تجربه کند؟
در حالی که دلایل مهاجرت به نظر متفاوت می آید ولی در انتها همگی آن ها به علت بهتر کردن زندگی ای است که اکنون دارید. آیا به مهاجرت کردن فکر کرده اید؟

ترس از مهاجرت و روش های مقابله با آن
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر